آستارا نیوز

astaranews.com

+ نوشته شده در  یکشنبه 4 بهمن1383ساعت 14:20  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

آیا عدالت، منافع شخصی و یا قبیله ای شما را به خطر انداخته است؟

آیا به دنبال نقشه‌ای بی‌نقص برای زیرآبی رفتن هستید؟

آیا چشم دیدن آن مرد که رفت را ندارید؟

دیگر نگران نباشید ...

دانشگاه علمي و. كار بردي اختلاس گران بي گناه تقدیم می کند:

ما بصورت تضمینی در روشی بی‌نقص، گام به گام به شما آموزش خواهیم داد که چگونه عدالت را سر ببرید.

گام اول: البته اگر آقازاده نیستید، با نفوذ در شبکه های مخوف قدرت (اصلاح‌طلب یا اصولگرا فرقی نمی‌کند و با استفاده از موج سواری از فتنه سبز و قرمز و سفید )، چند میلیارد تومان اعتبار از شرکت بیمه ایران بیرون بکشید و کنار بگذارید.

گام دوم: در بحبوحه انتخابات مجلس هفتم، به رئیس دیوان محاسبات کشور که به تازگی دبیر جلسه انتخاباتی اصولگرایان شده است، چند میلیارد تومان از آن اعتبار ذخیره شده، پیشنهاد کنید.

گام سوم: با کمک دوستان اصولگرایتان، به دبیر جلسه انتخاباتی، که رئیس دیوان محاسبات کشور نیز هست، فشار بیاورید تا این مبلغ را به عنوان باقیات الصالحات برای هزینه‌های تبلیغاتی از شما بپذیرد.

گام چهارم: حال شما چند میلیارد تومان اعتبار دزدیده شده به واسطه آن دبیر جلسه، در بین چند نامزد اصولگرا یا اصلاح طلب (فرقی نمی كند شما موج سوار باشید )تقسیم کرده‌اید که در وقت مقتضی می‌تواند به عنوان دستآویز برای اهداف بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

گام پنجم: باید مواظب باشید که تا رسیدن وقت مقتضی، با مساعدت‌ها، دست‌نویس ها و توصیه‌های دوستان اصولگرایتان و یا اصلاح طلب تان  که با کمک چند میلیاردی شما اینک نماینده مجلس شده‌اند، از افشای ماجرا جلوگیری کنید.(170 نماینده كه از شما پول گرفتند بخاطر مصلحت خودشان سكوت می كنند و چهار نفر را خفه می كنند ناراحت نباش )

گام ششم: شش سال بعد و با رسیدن وقت مقتضی، که آن دبیر جلسه به عنوان معاون اول دولت نوپایی انتخاب شده است، در برابر افشای این ماجرا، برای رسیدن به قدرت بیشتر از آن دولت نوپا باج بخواهید.

گام هفتم: اگر آن دولت نوپا به قدری منصف بود که در برابر پیشنهاد شما، مقتدرانه باج نداد، محتاطانه کنار بکشید و از درگیری با آن دولت اجتناب ورزیده، بصورت غیرمستقیم به آن دولت فشار بیاورید.

گام هشتم: با پایان دوره چهار ساله آن دولت مقتدر و منصف، می‌توانید برگ برنده خود را رو کرده، این بار هم با کمک دوستان اصولگرایتان و اصلاح طلب ( شما فقط موج سوار باشید ) اقدام به افشای ماجرای آن اعتبار دزدیده شده با عنوان آشنای «اختلاس» بنمایید.

گام نهم: باید توجه داشته باشید که در رسانه‌ها، دبیر جلسه انتخاباتی اصولگرایان یا همان رئیس دیوان محاسبات دولت‌های قبلی را معاون اول دولت سابق معرفی نمایید تا ضربه نهایی را به آن دولت مقتدر و منصف زده باشید.

گام دهم : برای اغفال عمومی نامه درد نامه به ریس دولت اسبق بنویسید و تمام تقصر ها را گردن مثال احمدی نژاد بیاندازید تا اصلاح طلب ها بجای زندان  یك مسئولیت جدید بشما بدهند و مدتی هم با واسطت اصلاح طلب ها بجای زندان در منزل باشید تا 5 سال شما بگذارد شاید هم سر از كانادا در آورید یا ریس یك حزب سیسای شدید همانند شهردار اسبق تهران.. اینوطر می شود شما از موج سواری از یك اصلاح طلب به اصولگرا و از اصولگرا به یك اصلاح طلب تبدیل  می شوید زمانی بخحطار قدرت ریس دولت را همانند پیامبر بمانید وقتی از صدرات افتادید ریس دولت را مقصر بدانید...  اگر به یان نكات توصیه ... و در دانشگاه علمی و كابردی  اختلاس گران بی گناه  دوره بینید  می شوید یك سیاسی  و صالاح طلب یا اصولگرایی موج سوارادامه دارد دكتر محمد علی هالو

و اینگونه عدالت سر بریده می‌شود ...

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 18:31  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

الف) آیا می‌دانید نفت ایران، امروز در بازار جهانی بشکه ای 45 دلار داد و ستد شد؟

ب) آیا می دانید امروز در بازار ارز یک دلار معادل 3488 تومان محاسبه شد؟

ج) آیا می‌دانید هر بشکه معادل 159 لیتر در نظر گرفته می‌شود؟

نتیجه: با توجه به درستی گزاره های الف، ب و ج، متاسفانه ارزش هر لیتر نفت ایران در بازار جهانی، امروز 986 تومان بود که معادل 493 تومان به ازای هر نیم لیتر قیمت‌گذاری شده است.

د) آیا می‌دانید قیمت یک بطری آب معدنی نیم لیتری دماوند 600 تومان است؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 18:21  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

روزی شیخ حسن فرمود: «برای یک بار هم که شده، درباره مسئله بسیار مهم ... نظر مستقیم مردم پرسیده شود.»

ناگاه از میان مردم، راننده تاکسی بی‌سوادی که در جوار لبوفروش نشسته بود، ایستاد و پرسید: مستقیم تا کجا؟؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 18:19  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

شنیده شده است یکی از نمایندگان ادواری مجلس(نمایند سابق آستارا ) از حوزه  آستارا طي  صحبتي در بين هوا خواهان به  نماینده  فعلی همین حوزه انتقاد نموده است که گویا وی دارد جلو کمک به  شهرستان آستارا  را می گیرد و شوراي نگهبان غير قانوني با اعمال نفوذ رد صلاحيتش كرده است و اينبار صلاحيتش را گرفته  است  ..

مقدمه: به نماينده اسبق بگويم ..زماني كه شما رد صلاحيت شديد اعضاي شوراي نگهبان  همان ها بودند فرقي نكردند...اگر حق بود رد صلاحيت نشوي چرا آن وقت ندادند .. پس ريگي به كفش ت بوه و است ...پس چطور مي گويي من صلاحيتم را از شوراي نگهبان از الان گرفتم ..شوراي نگهبان را زير سوال مي بري .. شوراي نگهباني كه پاسدارقانون اساسي است ...

اول:باید به این آقای نماینده ی سابق مجلس یادآور شد شما که به لطف همین مردم به مجلس رفتید چرا در آن 4سال که اتفاقا رئیس جمهور وقت نیز همفکرتان بود کمکی به  عمران و آباداني و پيشرفت  بندر آستارا نکردید؟ حالا كه هيچ كاره شديد ياد پيشرفت آستارا شديد که آلان دایه ی مهربانتر از مادر شده اید؟
دوم: مردم  ولايت مدار بندرمرزي آستارا و لوندويل  چیزی را به قرض نمی خواهند که فردا در عوضش از آنها چیزی خواسته شود.

سوم: حرف  نماینده محترم فعلی مجلس کاملا درست است ایشان گفته اند اگر شما واقعا حامی عمران و آباداني و پيشرفت  هستید چرا در طی سال های گذشته به وضعيت اسفناك بقول خودتان شهرستان  کمک نکرده اید؟آیا این شائبه پیش نمی آید که بوی انتخابات مجلس  به مشامتان خورده است؟

چهارم : مردم فرهنگي  آستارا مردم بزرگی هستند وهیچ چیز را صدقه سری نمی خواهند واز همه مهمتر مردم این  بندر آستارا  از قبل از انقلاب وبعد از انقلاب جزو فهیم ترین و با فرهنگ و روشنفكرترين  مردم کشور بوده اند وهمه چیز را خوب می فهمند ومی دانند چه کاری به خاطر رضای خداست وچه کاری به خاطر دنیا واموراتش است.
 
پنجم : از کی تا حالا شما چپی ها وراستی ها نان به همدیگر قرض می دهید که امروز این گونه از همدیگر دفاع می کنید؟ وقصد دارید در این رهگذر بهترین نماینده  منتخب را این گونه ناجوانمردانه له کنید؟

ششم :راستي يادت هست آقاي نماينده اسبق من در مجتمع ساحلي صدف كارگري مي كردم چون منتقد شما بودم زماني كه شما نماينده و طالبي فرماندار بود ....هي به فرماندار فشار مي اوريد بايد اا د از بليط فروشي مجتمع صدف سيبلي اخراج شود مي خواستي نان مراببريد حتي چند روز بيكار شدم ..شرط كرده بوديد بايد صلاحيت مرا ناجا و.. تاييد بعدا مشغول بكارشوم ...يادتان رفته چطور زمين خواري و.. كرديد ...آخرش هم رد صلاحيت شديد ...شما مگر چكاره مردم هستيد ...من با اينكه منتقئ نماينده فعلي هستم اما به راي مردم اجترام قايل هستم .. شما به هيچ كس رحم نكرديد حتي به يك كارگر ساده ...حتي جلوي مطبوعات را مي گرفتيد و حتي تعطيل كرديد.. شما چطور دم از آزادي و.. مي زنيد شما خون مردم را در شيشه كرديدو...اگر آدم خوبي بوديد رد صلاحيت نمي شديد...آقا وقت بازنشستگي شماست برو بازنشست بشو بگذار افراد تحصيل كرده جوان و كاردان كانديدا شوند مگر شما نعوذ به الله نماينده خدا هستيد اگر راست مي گوييد بيايد اينبار از يك جوان تحصيل كرده كاردان فرزند آستارا حمايت كن ..اقا شما تشنه قدرت هستيد مگر براي آستارا چكار كرديد.. داستان بس است .. رد شو بگذارباد بيايد ..

هفتم :نماينده اسبق مگر شما كدام كارخانه رابراي آستارا آوريد بغير از اينكه اقوام نزديك خود را استخدام نموديد و...ميلياردر شديد..حالا بگذارم از زمين خواري و.. كه قابل اثابت نيست ..از جان مردم چه  مي خواهيد

هشتم :نماينده اسبق هي نگوييد انقلاب بمن وام داراست...مگر قبل از نمايندگي مجلس شما چه داشتيد الان به نعمت نظام و مردم ميلياردر شديد ..باز مي گويد مردم و نظام به شا قرض دار هستيد بخدا برو شكر كن نظام و مردم خوبي مي باشند كه شما را محاكمه نمي كنند..

ودست آخر آقاي نماينده اسبق  محترم اگر تمامی امکانات کشور ،را در این زمان به  آستارا  اختصاص دهید مردم  آستارا  به شما رای نخواهند دادو صلاحيت شما هم همنيطور وقتي شما شوراي نگهبان را زير سول مي برييد كه شوراي نگهبان پارتي بازي نموده  شما يعني نظام و قانون اساسي را قبول نداريد ..پس شما واقعا آدم صلاحيت داري نيستيد كه شوراي نگهبان را تهديد و توهين و خلافكار خطاب قرار مي دهيد ..اگر شما را به خاطر كارهاي گذشته و اموال اتان محاكمه مي كردند اينطور پر رو نمي شديد... چون همانگونه که گفتم مردم  آستارا  صدقه سری نمی خواهند واز همه مهمتر اگر این امکانات حق آنهاست منتی نداردو اگر زمان نماينده بودن كاري كردين وظيفه ات بود منتي نيست  حقوق گرفتيد از ميلياردها رانت دولتي سواستفاده و ميلياردر شديد منتي روي سر مردم نگذار.. بكش كنار نيروي جديد بيايد و بگذر باد بيايد... واگر حق جای دیگری هست نمی خواهند مدیون شوند پس بهتر است این بازی ها را تعطیل کنید.

از نمايندگان قديم و كانديداي هاي جديد درخواست دارم چرت و پرت نگن خودشان راب يان كنند  وبگويند چند مرد .. هستند.. هي آمديد و گفتيد رفتيد.. از قانون گذاران نيز خواهش دارم  قانوني وضع كنند كه روساي ادارات و فرمانداران و بازنشستگان دولتي و لشكري حق كانديدا شدن نداشته باشند و بازنشستگان كه مطلقا ممنوع  روسا و فرمانداران 5 سال قبل از كانديدا شدن هيچ مسئوليتي بايد نداشته باشند....بابا اين چه وضع است در يك شهرستان 90 هزار نفري اينقدر نماينده اكثرا ريس و روسا...و بازنشستگان ...dardnews.ir

دكتر محمد علي هالو

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 18:8  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:25  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 


كمپین فعالان و مدافعین حقوق بشر و محیط زیست  مسلمان در اعتراض به اهانت به پیامبر اعظم توسط شالی دو ..dardnews.ir
ادامه مطلب

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:25  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

 

دکتر امین کیوان پدر شیلات ایران

   دکتر بهزاد بهزادی نویسنده مترجم و پژوهشگر زبان آذری

   نیما یوشیج پدر شعر نو که چندین سال در دبیرستان تاریخی حکیم نظامی تدریس می کرده است.

   سرهنگ جلیل بزرگمهر وی وکیل مدافع دکتر مصدق بود.

   پروفسور مصطفی عسکریان مدرک دکتری سوربن (دانشگاه) فرانسه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق وروز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی  و مستند ساز ودرجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی

   دکتر حسن پوربابایی دکترای جنگلداری از دانشگاه تربیت مدرس و رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان

   بهروز نعمت الهی محقق و نویسندهٔ کتاب تاریخ جامع آستارا و حکام نمین، دو دیوان شعر فارسی و آذری از وی به جا مانده‌است.

   حجت السلام دکتر رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران.

   مهندس یونس ابراهیمی پدر کیوی و مرکبات ایران. محقق و نویسنده کتاب و مقالات متعدد در امور کشاورزی در ایران.

   عزیز ناطقی نویسنده، دبیر ریاضیات و نویسنده چندین کتاب راهنمای آموزش ریاضیات.

   جمشید ملکی محقق و نویسنده تاریخ آستارا.

   دکتر شیرین بزرگمهر فرزند سرهنگ جلیل بزرگمهر، نویسنده و دکترای سینما تئاتر. از اساتید دانشگاههای هنر ایران.

  آرمان سیف اللهی آذر نمین خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و ترجمه چند کتاب از روسی به فارسی و ی بهمراه اسماعیل اسدی دارستانی درخصوص حیات وحش و نجات واحیای تالاب آق و تالاب استیل نقش اصلی را داشتند / ااد فعال حقوق بشر و میحط زیست می گوید /  من در خصوص حقوق بشر و محیط زیست  فعالیت می كردم و تالاب استیل را قدیمی و آق را كم ارزش می دانستم  ولی استاد آرمان مطالعات علمی خود را دراختیار من گذشتند و قدمت تالاب آق وو اهمیت كشور یو بین المللی آق را بمن مدتها شرح و توضیح با هم برای احیای تالاب فعالیت می كردیم و بعداز مرگ ایشان من پی گیر شدم و با اطلاع رسانی و نامه نگار یو وبلاگ نویسی و فعالیت گسترده  موفق شدم آروزی آرمان  و من كه احیای تالاب آق بود .... من هم بعنوان شاگرد وی در روز نامه نگاری و فعالیت محیط زیست ادامه دادم موفق به شناساندن تالاب آق و امسال هم احیا شد..

اشرف حریری محقق و نویسنده کتاب تاریخ آموزش و پرورش آستارا در دو جلد.

   اسداله عبدالهیان نویسنده کتاب زیارت کعبه، آمال مسلمین و تفسیر آیات قرآنی در مثنوی

مهندس داوود عدالت : نویسنده و محقق باستان ایران  و محقق و معلم

دکتر عسگر غنی / سردار بازنشسته موشکی وزارت دفاع از دانشمندان و نخبگان  موشکی و هسته ای  ایران

 شهید معلم و استاد  دانشگاه یوسف مرحبا نویسنده و استاد  دانشگاه

چهره‌های مشهور سیاسی

  دكتر شاپور مرحبا سه ۳ دوره نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم – پنجم و هفتم). نویسنده چندین کتاب در مورد عملکرد و دستاوردهای پس از انقلاب برای رشد و شکوفایی آستارا- جانباز  و بردار شهید

مهندس فرهاد محسنی ریس شورای شهر استارا و چهاره دوره شورا /  و از تاثیر گذاران سیاسی و مودب  استارا

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی و مستند سازو درجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی و عضو  ستاد انتخاباتی دكتر احمد ی نزاد 1388/ و مسئول تبلیغات ستاد روحانی درآستارا  و عضو شورای راهبردی  شهرستان /

   دکتر صفر نعیمی جانباز و از چهرهای ماندگار هشت سال دفاع مقدس معروف به سردار سازندگی آستارا نماینده دوره نهم مجلس

   فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم آستارا و از چهرهای فرهنگی کشورو معاون وزیر صنعت و معدن وتجارت كشور 

   اسماعیل آهنی سیاستمدار واز هنرمندان ایران، نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گیلان (آستارا)

   ابراهیم نبوی فعال سیاسی، نویسنده و هجونویس

 مهندس میثم ضارب نیا  استاد  دانشگاه و نویسنده و فعال سیاسی

 بهمن پریان : چهار دوره ریس شورای شهرستان استاراو چهاره دوره ریس دفتر نمایندگان مجلس و دستیار ویزه نماینده استارا 

فرداد پور امن : چهار دوره عضو شورای شهر لوندویل و ریس شورای شهر لوندویل و شهردار فعلی لوندویل و از چهر های شناخته شده اصلاح طلب گیلان

علی پور واجد ….از مدیران بازشسته ارشد وزارت کشور

سردار بازنشسته سپاه و تاجر معرف آستارا  جلیل کریم نزاد  تاثیر گذار در انتخابات آستارا

استا د محمد صادق برنجی چی  فوق لیسانس - معلم بازنشسته - ریس ستاد خاتمی در استارا  و ریس ستاد عارف در استارا  و ریس ستاداصلاح طلب های مستقل استارا - مدیر مسئول طریقت نو ( گیلان ) جانباز هشت دسال دفاع مقدس

دکتر بیژن خالقوردی پور : تاثیر گذار در انتخابات آستارا ُ ریس اداره بازرگانی ُ معلم و استاد دانشگاه آستارا

علی پویا / معلم  و جانباز هشت سال دفاع مقدس / فعال سیاسی

فرهاد مسعود پی / معلم بازنشسته / از فعالان سیاسی مطرح  آستارا

حسن زحمتکش معلم بازنشسته یک دوره نماینده / از فعالان سیاسی و اصلاح طلب کشوری /

علی حیدر جویند/ استاد دانشگاه و ریس شورای بخش لوندویل/ ازفعالان مطرح سیاسی شهرستان

حسین زر خواه / پیمانکار / ازفعالان سیاسی لوندویل

 دکتر حیدرنیا / پزشک / از فعالان سیاسی تاثیر گذار

مهندس نیماسیفی نزاد / خبرنگار و وبلاگ نویس / فعالان سیاسی آستارا

فرهاد آهنی / فوف لیسانس ریس ستاد كروبی در سال 1388 و ریس ستاد انتخاباتی روحانی در سال 1392 /از جوانان فعال سیاسی شناخته شده  استانی .

دكتر كیوان اسد پور - پزشك و از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس - شاخص نیروهای ارزسی و اصولگرا آستارا و تالش - مدیر كل اسبق هلال احمر كشور - 5 سال فرماندار بندر استارا - از فعالان سیاسی ارزسی و اصولگرا گیلان- تحلیل گر و نویسنده مسایل روز سیاسی و اجتماعی  كشور

مافی - بخشدار بخش مر كزی و بخشدار لوندویل و از چهر های سیاسی متعادل و تاثیر گذار در انتخابات آستارا

چهره‌های مشهور هنری و اهل قلم استارا

   طوفان هل عطایی آهنگساز و خواننده مقیم لس آنجلس

   مرحوم سروش خلیلی هنرپیشه ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون

   نیما رهایی هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون استانی گیلان(شبکه باران)

   منصور بنی مجیدی معلم بازنشسته و شاعر پر آوازه ملی تاکنون ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده‌است.

   اکبر اکسیر شاعر، طنز پرداز معروف ملی، معلم بازنشسته و تاکنون چندین کتاب ایشان چاپ شده‌است.

   داریوش ملک زاده : شاعر طنز پرداز و روز نامه نگار و استاد دانشگاه

مجید جوهری نویسنده و خبرنگار و ریس انجمن تاتر آستارا

تابان هاشم نیا  نویسنده و از رو زنامه نگاران پیسكوت استارا

طاهر خیامی : طنز نویس و از روز نامه نگاران پیسكوت استارا

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر سینمای کشور و کارگردان و فیلم ساز و مستند ساز ملی

اسماعیل اسدی دارستانی مستند ساز ، مدیر مسئول و موسس  روزنامه های الکترونیکی استارا نیوزastaranews.com /astaranews1.ir و ایران نیوز irannews1.com روزنامه های شناخته شده بین المللی از سال ۱۳۷۷  خبری و تفسیر خبر و تحلیلی و حقوق بشر و محیط زیستی/ فعال حقوق بشر و محیط زیست / نویسنده و محقق  تاكنون پنج كتاب ایشان چاپ  شده است از جمله داستانهای آسمانی ایران ، سرگذشت تالشات / بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست  كه دو كتاب اخیر وی مرجع  بین المللی شده است و چهار كتاب دیگر در مراحل انتشار است./اولنی وبلاگ نویس ایرانی

 

خانم فریبا  غزنوی   هنرمند و استاد نقاش  شناخته ملی

 رسول علی نزاد نویسنده طنز و روزنامه نگار

بابک مجیدی کارگردان و فیلم ساز و مستندساز بین الملی

نیما رهایی  بازیگر معروف سینما ملی

چهره‌های مشهور ورزشی

   پایان رافت فوتبالیست اسبق باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه فوتبال ملوان بندرانزلی

   نیما مجیدی قهرمان جهان و کاپیتان تیم ملی کیک بوکسینگ جمهوری اسلامی ایران

   کاویان داداش زاده دارنده اولین مدال طلای شطرنج آسیا

   پیمان آلفته قهرمان کاراته بین المللی

 کیهان فیهم زاده کشتی گیر ملی و داور و مربی کشتی کشوری

چهر های  مشهور مذهبی و خیرین  آستارا :

مرحوم شیخ قابیل روحانی مبارز علیه طاغوت و از روحانیون با اخلاق و داشمند آستارا

  مرحوم شیخ جلیل محسن نزاد : هیات امنا مسجد جعفر صادق ، از خیرین  آستارا ، معتمدین معرف آستارا و لوندویل ، از افراد معروف مذهبی  منطقه

دکتر بیزن حیات دخت  معلم بازنشسته و دندانپزشک  و از خیرین معروف منطقه و ریس و وموسس  موسسه خیریه منطقه

 دكتر بیژن خالقوردی پور  معلم  و استاد دانشگاه  از خیرین  و فعالان مذهبی معروف منطقه

حاج كریم زاده معلم بازنشسته و از خیرین و فعالاین مذهبی آستارا 

 مرحوم رحیم خان محمدی از اهالی روستای سیبلی از خیرین قدیم آستارا كه قبل از انقلاب  وفات یافتند كمك های وی به در راه ماندگان در راه لوندویل و به استارا بخصوص برف و سیل و.. معروف است و در زمان اشغال ایران توسط  مزدوران حزب توده برعلیه اشغالگران جنگ چریكی می كرد  و جان مردم را نجات می داد و بارها مجروه شده بود ...

دكتر كیوان اسد پور- از خیرین معروف تالش و استارا

چهره‌های مشهور نظامی

   سرلشگر شهید آزده  خلبان ایوب حسین نژادی

   شهید جانباز سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی شاعر و موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس که اولین بسیجی اعزامی از آستارا برای هشت سال

مهندس کیهان هاشم نیا : مدیر کل بنیاد  شهید گیلان و/ معاون بنیاد شهید کشور / استاندار گیلان / جانباز ۷۰ درصد قطع نخایی/

 شهید میر حسن خان تالشان / سالار ملی /حاکم معروف ایالات تالشان جنک پار تیزانی با متجاوزین روس  که تا باکو نیروهای  متجاوز روس را راند   بدستور دولت روسیه و با دسیسه فتعلی شاه خاین در تهران به شهادت رسید

 شهیده سارا آستارایی(تالشان ) قهرمان ملی جنگ جهانی دوم/  بانویی آستارایی که در جریان تجاوز مزدوران روس و فداییان شهیده سارا آستارایی (تالشان ) بهمراه عده ای ازشیرزنان آستارایی  در بیرون راندن ارتش متجاوز روس و فداییان  در راه  فاع از ایران در  تا آخرین نفس با مزدروان روس جنگید و بالای دویست روس و فدایی مزودر را به هلاکت رساند.

سردار بازنشسته  مهندس علیرضا نعمتی  از سرداران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس ، فرمانده سپاه آستارا ، استاد دانشگاه …

شهید کلاه چرمینه تالشان / سپه سالار دولت صفوی  ایران  /فرمانده لشکر شاه اسمعیل صفوی با دولت متجاوز  عثمانی که بشهادت رسید
شهید سید سعید سید تقویی سردار جانباز شهید هشت سال دفاع مقدس
سردار جانباز بازنشسته سپاه  سید عبدالعظیم سید تقویی
شهید سردار یوسف مرحیا از شهدای شاخص گیلان - نویسنده چند جلد كتاب - معلم - از مبارزین زمان طاغوت - ریس دادگاه انقلاب آستارا -
شهید ناصر وفادار - از شهدای سربازوظیفه هشت سال دفاع مقدس وسرباز شهید  شاخص هشت سال دفاع مقدس

نشریات فعال

 • هفته نامه پیام آستارا دریابیان / مهدی حسین نژادی
 • ماهنامه آفتاب آستارا- پيمان ناصري
   
 • ماهنامه کشکول پروین ساسانیان / بهمن  کاظم زاده
 • هفته نامه تارک خزر/ رسول  علی نزاد
 • دو هفته نامه آوای آستارا  حسین محبوب مقدم 
 • طریقت نو: استاد محمد صادق برنجچی
 • سحر خیزان / عزیزی
 • دو هفته نامه خط آخر رنجکش / داوود ملک زاده
 • روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز م ا ا د astaranews.com/DARDNEWS.IR 
 • خبر گزاری ایسنا رامین   بشرویه
 • خبر گزاری ایرنا حسن فاخری / یوسف هدایتی
 • خبر گزاری شبستان / پیمان ناصری ناصری
 • خبر گزاری فارس
 • خبر گزاری تسنیم  / بهمن کاظم زاده
 • خبرنگار صدا وسیما - استارا كامبیز بابایی
 • خبرنگار شبكه باران - استارا - عزت الله برجی
 • پایگاه خبری و تحلیلی استارا خبر -
    
  Astara montage.png از دوستان آستارا و لوندویل در صورتیكه خود را محقق ثبت بعنوان مشاهیر و چهر های ماندار می دانند .. لطفا  مدارك و شواهد  و اسناد را به آستارا ص پ 1178 یا به ایمیل  استارا نیوز ارسال نمایند  كه بعداز داروی و تایید از سوی شورای داروان  چهر های ماندگار آستارا نیوز و درد نیوز اسامی آنها در سایت درج گردد
 • این قشمت در حال به روز رسانی و اصلاح است ..لطفا منتظر نظرات شما هستیم..

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:24  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

 

فعال حقوق بشر کیست؟ اسماعیل اسدی دارستانی کارشناس و فعال حقوق بشر و محیط زیست

بحث حقوق بشر ..قرن بیستم خاصه بعد از جنگ جهانی دوم بسیار مورد توجه قرار گرفت به گونه ای که یکی از اهداف سازمان ملل متحد پیشبرد و تشویق احترام به حقوق بشر و آزادیهای اساسی برای همگان بدون تمایز از حیث ن‍ژاد، جنس، زبان مذهب و … اعلام شد

 

وَإِن كَانَ طَآئِفَةٌ مِّنكُمْ آمَنُواْ بِالَّذِی أُرْسِلْتُ بِهِ وَطَآئِفَةٌ لَّمْ یْؤْمِنُواْ فَاصْبِرُواْ حَتَّى یَحْكُمَ اللّهُ بَیْنَنَا وَهُوَ خَیْرُ الْحَاكِمِینَ ﴿87 اعراف ﴾

( شعیب بمومنان گفت )اگر به آنچه من از طرف خدا مامور بتبلیغ آن شده ام گروهی ایمان آوردند و گروهی ایمان نیاورده و بخصومت برخاستند شما مومنان که ایمان آورده اید صبر پیشه کنید تا خدا میان ما و آنها داوری کند او بهترین دادخواهانست

(ج18 فرهنگ قرآن ، ص250)

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری

آن است که بعد از هر زمین خوردن

دوباره برخیزی

من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم.
نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت
و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.

 کوروش بزرگ

آستارا نیوز  اسماعیل اسدی دارستانی کارشناس حقوق بشر : اگرچه تبعات ناگوار دو جنگ جهانی و هراس از تکرار آن ملل متحد را به دور هم گرد آورد تا اهرمهایی هرچند ضعیف برای پیشگیری از جنگ طراحی کنند، اما دغدغه ای که از آن زمان به بعد و حتی قبل از آن هم همواره وجود داشته و دارد، تنها توسل به زور و قدرت نمایی دولتها در قبال یکدیگر نبود، بلکه گردنکشی حاکمیت ها در قبال افراد تحت حاکمیتشان نیز مهم می نمود. از اینرو دولتها با اکراه برای تضمین حقوق افراد تحت حاکمیتشان ناگزیر به پذیرش حداقل هایی تحت عنوان حقوق مدنی و سیاسی و یا حقوق اجتماعی و اقتصادی و بعدها منع شکنجه، حقوق زنان و یا حقوق کودکان و امثالهم طی کنوانسیونهای متعدد بین المللی شدند. این سازوکارها برای آن بود که دولتها ملزم به تایید حقوق طبیعی افراد تحت حاکمیتشان شوند به گونه ای که نتوانند هرطور که خواستند با آنها رفتار کنند. هرچند دولتهایی که اساسا اعتقادی به این مهم نداشتند، به این تعهدات تن نداده و به کنوانسیون مربوطه نپیوستند و یا بیکار ننشسته و تا جایی که در توان داشتند، در زمان تدوین و تنظیم این حداقل ها به بهانه هایی چون شرایط متفاوت مذهبی و فرهنگی برای کاهش تعهداتشان در قبال افراد تحت حاکمیتشان تلاش کردند و یا با اعمال حق شرط عدم تعهد خود را نسبت به ماده و موادی پیشاپیش اعلام کردند. نهایتاً اینکه در مواردی برای جلوگیری از شکایت سایر دول و یا اتباع خود، تن به سازوکارهای اجرایی مثل پروتکل اول میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، ندادند.

این رویه را به خوبی می توان در پذیرش و قبولی اعلامیه جهانی حقوق بشر و سپس در پیوستن و تصویب کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی و پروتکل اول آن و نیز حق شرط هایی که به این کنوانسیون و یا سایر کنوانسیونها از جمله کنوانسیون حقوق کودک وارد شده است، به خوبی مشاهده کرد. میزان گرایش دولتها از پذیرش اعلامیه جهانی حقوق بشر تا سایر کنوانسیونها که جنبه الزام آوری داشتند، رفته رفته کاهش می یابد. هرچند اعلامیه هزاره به عنوان معیار مشترک به طور رسمی مورد تاکید قرار می گیرد و با اقبال و پذیرش تمامی کشورها همراه است اما به واقع و در عمل، وقتی اصول آن، جنبه لازم الاجرایی پیدا می کند، نه تنها دولتهای غیرمردمی، تن به آن نمی دهند بلکه در مناسبات سیاسی نیز دولتها هرگز دوستان خود را متهم به نقض حقوق بشر نمی کنند و بیشتر ترجیح می دهند نقض حقوق بشر را در کشورهای غیردوست خود رصد کرده و جار بزنند و نباید نادیده گرفت ایرانیان از زمان باستان قانون مدون داشتند و دارنند و اولین منشور حقوق بشر جهانی توسط ایرانیان بدست كورش كبیر نگاشته شده است و ایرانیان اولین مدافعان حقوق بشر در عالم هستی هستند

خیلی ها فكر می كنند فعال حقوق بشر نباید برای احقاق حق مردم از خشونت یا جنگ حرفی بزند و این در صورتیكه یك اصل قانون اساسی كشور امر به معروف و نهی ازمنكر است یعنی اگر كسی حقوق دیگر مردم را خواست از بین ببرد و با زبان نتوانستی جلوی ظلم را بگیریی می توانی با اعمال زور از حقوق مظلوم دفاع نمود  نمونه بارز مدافعان حقوق بشر در تاریخ اسلام می باشد كه امام حسین برای اجرای امربه معروف و نهی ازمنكر ( همان حقوق بشر ) تسلیم نشد و دراین راه شهید شد و موارد زیادی در تاریخ اسلام می باشد.

اما صرفنظر از عملکرد دولتها در مورد مقوله حقوق بشر که هم مخاطب آنند و هم ناقض آن،‌امروزه به نظر می رسد دفاع از حقوق بشر بیش از آنکه مورد حمایت و یا ترویج قرار بگیرد، اغلب به یک ژست بدل گشته است. امروزه همه دولتمردان دم از حقوق بشر می زنند – البته به مفهومی که خود می خواهند و قبول دارند- و اساساً اکنون هیچ حکومتی نمی تواند صراحتاً حقوق بشری افراد تحت حاکمیت خود را به رسمیت نشناسد بلکه با دستاویزهایی چون نسبت گرایی و شرایط خاص مذهبی و قومی و فرهنگی، نقض این حقوق را توجیه می کنند. به زعم آنها حقوق بشر محدوده جغرافیایی دارد، در حالی که در حقوق بشر، فرد به عنوان جهان شمول بودن مورد نظر قرار می گیرد. با این وصف، نقض حق حیات همان اندازه برای یک کودک مسلمان افغانستانی نارواست که برای یک کودک مسیحی یا یهودی در فلسطین و سرزمینهای اشغالی نارواست. به عبارت دیگر، حقوق بنیادین بشری که ملهم از حقوق طبیعی است یعنی فطرت بشر ایجاب می کند، فارغ از درج در معاهدات و یا فارغ از پذیرش دولت یا دولتهایی لازم الاتباع هستند.

از عملکرد دولتها که بگذریم نوبت به افرادی می رسد که حقوق بشر برایشان ابزاری شده جهت شناساندن خود به جامعه داخلی و جهانی. این اقلیت حظ بسیاری از مطرح شدن به عنوان فعال حقوق بشر می برند. اینان بی آنکه عملکرد یک مدافع حقوق بشر را داشته باشند، به صرف شرکت در کارگاه های آموزشی در مورد حقوق بشر، کنفرانس ها و همایش و یا حتی تحصیل در این رشته، خود را فعال حقوق بشر نامیده و بهتر بگوییم دوست دارند با این وصف نامیده شوند. بعضاً عضویت در گروه، دسته و یا اجزای سازمانی صنفی که متعلق به آنند را حق خود دانسته و گاه با استفاده از منابع مالی صنف، خود در چندین کارگاه آموزشی و امثالهم نیز شرکت می کنند، بی آنکه مفاهیم آموخته شده را در مقام یک فعال حقوق بشر آموزش داده یا ترویج کنند.

این در حالیست که عده ای دیگر در لباس وکیل، دانشجو، استاد و مدافع حقوق بشر  و حتی کارگر به خاطر دغدغه هایی که برای ترویج و احقاق حقوق بشری دارند، همواره به عنوان یک فرد مخالف و یا به زبان امروزی برهم زننده امنیت و امثالهم تحت فشارند. هرچند بسیار تکرار شده که حقوق بشر سیاسی نیست و نباید آنرا سیاسی کرد اما به واقع مگر می شود مطالباتی که افراد از حاکمیت دارند و نسبت به نقض آن معترضند مثل حقوق برابر زن و مرد، انتخابات آزاد و امثالهم از نظر هر حاکمیتی، سیاسی تلقی نشود؟ اقدامات این افراد بی آنکه خود بخواهند و به واقع چنین باشد، «امنیتی» تلقی شده و با همین انگ در تعقیب و به کیفر رساندن آنها حداقل حقوق مندرج در دادرسی عادلانه که برای متهم اعلام شده است نسبت به این عده نقض می شود. شاید از اینروست که در سال 1998 سازمان ملل ناگزیر برای شناساندن و تفکیک «مدافع حقوق بشر» از «مخالف سیاسی» مبادرت به صدور قطعنامه کرد و از آن تاریخ فعالین حقوق بشر بعنوان یك  مسئله حقوقی شناخته شدند و در راستای مدافع حقوق بشر فرد مصون می باشد واین زمان می برد تا این در جهان فرهنگ شود.

سازمان ملل متحد طی این اعلامیه عبارت «مدافع حقوق بشر» را در مورد کسانی که برای حمایت و اجرای حقوق بشر کمک می کنند، به کار برد؛ به گونه ای که حقوق بشر تماماً برای همگی آحاد بشر محقق شود. این افراد می توانند از اقشار مختلف جامعه و با سطح معلومات متفاوتی از قبیل کارمند، محصل، پزشک، معلم، کارگر، وکیل دادگستری، کاسب، قاضی و امثالهم باشند. مطابق این اعلامیه، هرکس که بخواهد می تواند مدافع حقوق بشر باشد. بدیهی است که ذکر هرکس که می خواهد به منزله آن نیست که فقط بخواهد بلکه عملکرد و اقداماتش نیز باید در جهت ترویج حقوق بشر باشد و این اقدامات می تواند در مورد کلیه مصادیق مندرج در هر چهار نسل حقوق بشر باشد.

این اعلامیه، حقوقی نیز برای مدافعان حقوق بشر برشمرده است که می توان به حق دسترسی به اطلاعات مربوط به حقوق بشر، انتقاد و ارائه پیشنهاد به سازمان ها و ارگانهای مربوطه، حضور در محاکم، حق ارتباط با سازمانهای غیردولتی و امثالهم اشاره کرد.

مدافعان حقوق بشر در کشورهای ناقض این حقوق، تحت فشار حاکمیت اند. آنها در قالب فعالین سیاسی و یا امنیتی تحت تعقیب قرار می گیرند و گاه ارتباط با یک رسانه خارجی و حتی سازمانهای غیردولتی خارجی، گزگی به دست حاکمیت داده تا آزادی و امنیت آنها سلب شود. از اینرو آنهایی که جان سالم به در می برند، گاه جلای وطن کرده و برای آزادی عمل خود در مکانی غیر از کشور خود اقامت می کنند.

عده ای بعداز اینكه انترنت به جهان آمد بخصوص ایران  از طریق فضای مجازی سایت و وبلاگ به فعالیت مدافع حقوق بشر پرداختند  و بعنوان شهروند خبرنگار معروف هستند و من اولین كسی بودم كه بعنوان وبلاگ نویس مدافع حقوقبشر و میحط زیست  در فضای مجازی فعالیت كردم و كمتر كسی در جهان است كه نام مرا بعنوان فعال حقوق بشر و محیط زیست نشناخته باشد و بابت این فعالیت وبلاگ نویسی تاوان  زیادی دادم و می دهم..

صرفنظر از آنکه عمل و شغل وکیل دادگستری خواسته و ناخواسته به عنوان مدافع حقوق مردم و یکی از تضمینات دادرسی منصفانه و چه بسا عادلانه، نوعی فعالیت حقوق بشری محسوب می شود، قابل ذکر است که در میان این صنف، بعضاً این تفکر و تصور وجود دارد که حتماً باید برای گرفتن حق موکل به ابزارهای رسانه ای متوسل شد. شکی نیست که گاهی نقض دادرسی عادلانه به قدری مشهود و زننده می نماید که وکیل ناگزیر از توسل به این ابزارهاست، با این وجود، در برخی موارد که لزومی به استفاده از این ابزار، ضروری به نظر نمی رسد، نه تنها زحمات یک وکیل را تحت الشعاع قرار می دهد بلکه برعکس به ضرر موکل نیز منتهی می شود. این در حالیست که عده ای دیگر از همین صنف، داوطلبانه بدون جاروجنجال و تبلیغات و با تجربه ای که کسب کرده اند، تنها به منافع موکل خود فکر کرده و برای حصول آن، لحظه ای دست از کار نکشیده اند. این عده با آنکه کار و تلاششان کاملاً مصداق فعال حقوق بشر است، نه حظی از مطرح شدن به عنوان حقوق بشر می برند و نه از اینکه به این عنوان شناخته نشوند، نگرانند. اما چه مردم عادی و چه حتی اقلیتی در این صنف، «فعال حقوق بشر» بودن را به شناخته شدن در رسانه ها، آن هم به واسطه پیگیری های پرونده هایی خاص موسوم به امنیتی و یا هر پرونده ای که مجال مطرح شدن آنها را داشته باشند، می دانند. شاید از اینروست که اگر با وصف فعال حقوق بشر مورد خطاب و توجه قرار نگیرند، ناراضی خواهند بود.

شخصاً شاهد نقض حقوق زیادی در پرونده های خانوادگی، ثبتی، حقوقی های ساده و دشوار و حتی چک بلامحل و امثالهم در دادگاه ها و غیردادگاهها بوده ام که هر کدام می توانست به اندازه هر پرونده امنیتی حرفی برای گفتن داشته باشد. حال باید پرسید تا چه اندازه با نگاه نقادانه به این قبیل پرونده ها نیز نگریسته ایم؟! آیا کرامت ذاتی انسان، تنها در آن محاکم نقض می شود؟ آیا حق دفاع به واسطه تبصره ماده 128 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری نقض شده و یا در دادگاههای انتظامی و اداری نیز چنین است؟ آیا آزادی بیان را برای هر رسانه ای قبول داریم و یا تنها برای رسانه های همسو با تفکرات و عقاید خودمان؟ به عنوان یک وکیل دادگستری که خواسته و ناخواسته حداقل در حیطه دادرسی عادلانه، کاری حقوق بشری انجام می دهیم، تا چه اندازه در معرفی و شناساندن نسل های حقوق بشری به مردم کوشا بوده ایم؟ آیا به جز حق حیات، آزادی بیان و عقیده و مذهب و امثالهم، از حق بر محیط زیست سالم، حق بر صلح و توسعه نیز سخنی به میان آورده ایم؟ شاید بگویید که وکیل هستیم و تنها از دستمان همین قسم حوزه دادرسی عادلانه بر می آید. آری، چه اگر غیر از آن بود و یا جامعه به رشدی که برآمده از آگاهی نسبت به حقوق خود باشد، رسیده بود نسبت به حقمان بر محیط زیست هم همان اندازه صدایمان در می آمد که نسبت به سایر حقوق بشری مدعی هستیم. به عنوان فعال حقوق بشر، نباید تک بعدی به آن پرداخت، بلکه اصولاً باید همه جانبه و نسبت به تمامی مردم دنیا، همه حقوق را خواهان باشیم.

تعدادی از وکلای دادگستری با تمامی دشواریهایی که پرونده های امنیتی برایشان در پی خواهد داشت، دلسوزانه پیگیر دفاع از حقوق موکلین خود در این قبیل پرونده ها هستند. عده ای از آنها بی آنکه ادعایی داشته باشند، نه تنها چنین پرونده هایی را قبول می کنند بلکه در مقام یک وکیل که کارش دفاع از حقوق موکلش است، هرجا که حقوق متهمی را در معرض خطر ببینند به میدان آمده و برای دفاع از آن تلاش وافری می کنند. برای این عده، تفاوتی هم نمی کند که فرد متهم به ارتکاب جرایم امنیتی باشد یا کلاهبرداری و یا مواد مخدر و یا قتل عمد، آنها به رسالت خود به عنوان یک وکیل دادگستری می اندیشند .

به هر حال، همانطور که پیشتر دیدیم، از روند پیوستن حاکمیتها به کنوانسیونهای حقوق بشری، چنین بر می آید که اساساً آنها روی خوشی به حقوق بشر و تعهداتشان نسبت به افراد تحت حاکمیتشان نشان نمی دهند. همین امر است که فعالین حقوق بشر را وادار می کند که برای احقاق آن، همواره هشیار بوده و متذکر آن باشند. اگرچه فعالین حقوق بشر به موجب قطعنامه سازمان ملل حق دارند که با سازمانهای مختلف حقوق بشری غیردولتی در ارتباط بوده، برای انجام رسالتشان به هر نوع اطلاعاتی دسترسی داشته باشند، اما این امر به دشواری صورت می گیرد؛ خاصه در حکومتهای خودکامه، فعالین حقوق بشر بهای سنگینی برای اهداف متعالی خود باید بپردازند.

در این وانفسا، وکلا مدافعان حقوق بشر  در جهان چون رزمنده ای بدون سنگر در برابر دشمنان خودی و  و غیره  که در میدان مین گرفتار آمده اند، برای حفظ حقوق موکلینشان و محروان جامعه ومردم چنان باید سنجیده گام بردارند که نه به خود آسیب برسانند و نه موجبات تضییع حقوق موکلینشان و مردم  را فراهم آورند. آری، می دانم که دست کم در سازوکارهای قضایی کشور ما، این مهم، بعضاً تکلیفی مالایطاق است. در کشور ما وکیل و مدافعان حقوق بشر ( مدافع حقوق بشر مطابق  قانون اساسی طبق اصل ... بعنوان امر به معروف و نهی از منكر شناخته می شود اما در عمل اجرا نمی شود و این اصل ق ا كشور بیشتر نادیده یا تفسیر لاغیر انگاشته  می شود ) از مصونیت لازمه برخوردار نیست، هر لحظه که می خواهد برای حقوق موکل  و مردم خود فریاد بزندو دفاع كند ، باید نیم نگاهی هم به آینده شغلی و موقعیت خود داشته باشد وگرنه سالم از میدان مین بیرون نخواهد آمد. از اینرو وکلایی  و مدافعان حقوق بشر که به واقع بدون ادعایی و جار و جنجالی حتی حاضرند آینده شغلی و زندگی وسر نوشت  خود را نیز به خطر بیندازند که حقی از موکلشان و مردم تضییع نشود را باید ستود.

اسماعیل اسدی دارستانی  کارشناس حقوق بشرو اولین وبلاگ نویس  حقوق بشر و محیط زیست  جهانی

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:21  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

معاون اول دولت دهم در نامه‌ای افشاگرانه به سوابق دوستی خود با محمود احمدی‌نژاد اشاره و با گلایه از وی اعلام کرد: گیریم که امروز در منظر مردم محکوم شدم اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد.


متن کامل نامه‌ رحیمی به احمدی نژاد به شرح ذیل است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم دولت های نهم و دهم

سلام علیکم
این مختصر را چگونه می‌توانم آغاز کنم جز آنکه بگویم: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟
البته شما دشمن نبوده‌اید و مرا با شما دوستی و رفاقت دیرینه ایست که مربوط به سال‌های اخیر نیست. نیک می دانید و دیگران هم خوب است در این مجال مطلع شوند که رفاقت من و شما به سال‌های دوری بر می‌گردد که در کردستان و آذربایجان غربی بودید و سپس به اردبیل رفتید تا تقدیرمان این باشد که هر دو استانداری دولت ششم را تجربه کنیم. گذر زمان شما را به ریاست جمهوری و بنده را به خدمتگزاری در دیوان محاسبات کشور رساند.

 
از ابتدای آشنایی، هم من و هم شما همواره حق رفاقت بجا آورده‌ایم و در برخی مواقع هم اختلاف دیدگاه‌هایمان مانع از تداوم رفاقت‌هایمان نشد،در همان دوره البته افراد منتقد با بهانه جملات مقلوب شده جریان رسانه‌ای تخریب بنده را کلید زدند و متهم به اغراق و تملق شدم. چندی گذشت و اصرار کردید که به جمع دولت بپیوندم؛ پاسخم منفی بود با این استدلال که اگر در دیوان بمانم بیشتر منشأ کمک و خدمت به کشور خواهم شد. نپذیرفتید و بدون اطلاع من حکمی صادر کردید و با حفظ سمت به عنوان معاون حقوقی منصوب نمودید که خلاف مقررات بود. چاره ای نداشتم جز آنکه از دیوان محاسبات استعفاء بدهم و به همین خاطر باعث رنجش برخی از دوستان قدیمی و صمیمی‌ام شدم و آغاز رنجش‌ها هم از همانجا شروع شد. به دولت آمدم و آنچه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشتم و در انجام وظایف محوله بویژه ترمیم روابط دولت و مجلس کوتاهی نکردم. در اواخر دولت نهم بود که به دلایلی که هنوز هم برخی از آنها برای من نامعلوم است، چند تن از اعضای دولت را کنار گذاشتید و حتما خاطرتان هست که من از باب مشورت مخالف بودم و دلایلی آوردم و وقتی نپذیرفتید، یادآوری کردم که دولت از نصاب می‌افتد و نیازمند رأی مجدد اعتماد مجلس می‌شود.
 
ماجرای معاون اولی پیش آمد. بعد از ناکامی گزینة اول، به بنده پیشنهاد دادید. و همان موقع گفتم که با وجود کینه‌های سیاسی و برخی زخم‌های کهنه، از من بگذرید، زیرا عاقبت کار را می‌دانستم که برخی مخالفان سیاسی با عنادورزی به دنبال هتک حیثیت و بر باد دادن آبرویم خواهند بود؛ اما باز هم مخالفت با تصمیم شما سخت بود.
 
آقای دکتر احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!

در دولت دهم همة اعضاء شاهد و گواهند که جز کار و کار به چیزی نمی‌اندیشیدم و 6 صبح تا 12 شب، حداقل زمانی بود که مصروف خدمت در دفتر کارم می کردم. و این جدیت در کار از نگاه منصف نمایندگان محترم وقت مجلس شورای اسلامی پنهان نماند و در نا مه‌ای به امضاء 211 نفر تقدیر خود را از انتصاب شما اعلام نمودند.
 
زمان گذشت و رفته رفته احمدی‌نژاد و رفتارهایش متفاوت از سال‌های گذشته شده بود. هربار که به مشورت می‌نشستیم به سروش آسمانی کذایی بیشتر توجه می‌کردید تا مشورت‌های ناشی از تجربه های مختلف من. در سال آخر دولت اصرارتان بر کاندیداتوری فرد مورد نظر چنان بود که گویی از جایی به شما الهام می‌شده است و حاضر نبودید حرفی غیر از آن بشنوید و نظر بنده و جمعی از همکارانم در دولت را نپذیرفتید و وقعی ننهادید تا جایی که اینجانب با همفکری برخی از اعضای کابینه چاره‌ای نداشتم جز اینکه در شرایط سخت عمل جراحی همسرم برای ثبت در آیندة تاریخ و برای دلگرمی همکارانم در دولت خطر کنم و به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ثبت نام نمایم تا به طور نمادین اختلاف نظرم را با رویکرد شما بیان کنم و البته در نهایت باز هم به اصرار شما، بازی را بار دیگر در صحنة رفاقت باختم و باز هم حرفتان را گوش کردم و علیرغم میلم انصراف دادم.
 
آقای دکتر احمدی نژاد!
در جریان قهر شما پس از ماجرای آقای مصلحی بسیاری از دوستان شما تلاش کردند که من هم کار را رها کنم تا دولت بخوابد و بسا کسانی که به من گفتند آماده باشم برای عهده دار شدن کفالت ریاست جمهوری. اما گفتم حوصله کنید احمدی نژاد باید برگردد که من میانه او و خودم را با خدمت به نظام آزموده‌ام که:
ما را سریست با او که گر خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم.
 
ذکر یک نمونه دیگر از خاطرات تلخ این دوره شاید خالی از فایده نباشد. به یاد دارید که خودم را در فضای سیاسی و رسانه‌ای سپر کردم تا خانم دکتر دستجردی که پرتلاش و مردانه در میدان کار بود از دولت خارج نشود؟ اما متاسفانه شما لجبازی کردید و به بهانه تعلل در عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران که فردی توانمند و متعهد بودند، او را عزل کردید و مرا هم نزد رسانه‌ها و افکار عمومی سکه یک پول ساختید و البته همان موقع در جریان قرار گرفتم که با مشورت اطرافیان پیش‌نویس عزل بنده را هم آماده کرده بودید.
 
و اما اینک که از هر سو مورد هجمه قرار گرفته‌ام و نا آگاهان نیز گمان کرده‌اند که درهای رحمت خدا به روی بندگان، راه در دالان‌های سیاست دارد و رسانه‌ها عرض و آبرو و حیثیت 35 ساله خدمت و امنیت و آسایش همسر بیمار و دختران رنجورم را به باد داده‌اند و بی آنکه اصل ماجرا را بدانند و تبیین کنند حدیث مدعی را با کینه بر سر بازار جار می‌زنند و بر سر تقسیم غنائم این آبروریزی و هتک حیثیت، مسابقه و مناظره راه انداخته‌اند.
 
شما بهتر از هر کسی می‌دانید که در 5 سال گذشته، مگر به ضرورت، در مقام پاسخگویی به رسانه‌ها برنیامده‌ام. مگر آنجا که استانداری کردستان، تراکتورهایی را که دولت به کشاورزان منطقه هدیه داده بود و با ابتکار خودشان بطور نمادین آرم مقدس الله مندرج در پرچم جمهوری اسلامی ایران را طراحی و به نمایش درآوردند و برخی رسانه‌های مغرض آن آرم مقدس را تعبیر به جمله‌ای از باب مداهنه نمودند، و تا امروز از سر جهل مرا مورد طعن و شماتت قرار می‌دهند، پاسخی داده‌ام؟!
 
آیا وقتی در حضور رئیس کمیسیون آموزش مجلس، وزیر علوم وقت و جمعی از اساتید دانشگاه از رساله دکتری خود دفاع کردم و فرد مدعی را به خاطر ادعای کذب در دادگاه محکوم نمودم، سخنی به رسانه‌ها کشاندم تا دفاعی کرده باشم؟!
 
آیا وقتی با تلاش همکارانم در دیوان محاسبات، فساد موجود در بیمه ایران را افشاء کردم و با یک مهندسی معکوس، خود متهم آن شدم، جمله‌ای در دفاع بر زبان آوردم؟!
 
یا وقتی برای نخستین بار مفاد قرارداد ننگین کرسنت را در حضور رسانه‌ها بالای دست گرفتم و آن را متوقف کردم، کسی در برابر انتقام گیری مخالفین، حتی آخ از زبان من شنید؟!
 
همه آنچه ظرف چندین سال بر من رفته است، یک طرف ماجرا است و البته این زخم وقتی "کاری" می شود که جنابعالی نیز مصلحت را در آن می‌جویید که دامن خود را از آن برچینید!
 
آقای احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!

آیا بهتر نبود با اطلاعی که به صحت و سلامت زندگی من که از نزدیک با آن آشنا هستید داشتید، گواهی می‌دادید؟ و شهادت می دادید که من به بیت المال خیانت نکرده‌ام و زندگی‌ام به ریالی مال حرام آلوده نیست؟ آیا نباید می‌گفتید که رحیمی پس از عمری خدمت چون حقوق و مزایای بازنشستگی‌اش برقرار نشده، برای گذران زندگی به سختی افتاده است؟
 
آقای احمدی نژاد، براستی نمی‌دانید یا فراموش کرده‌اید که ماجرای این پرونده چیست؟
 
شاید فراموش کرده‌اید که رحیمی محکوم امروز، چوب لجبازی‌ها و آبروبری‌های گاه و بیگاه شما را می‌خورد.
 
یادتان می آید در ماجرای یکشنبه سیاه چقدر اصرار کردم که نکنید و آبرو نبرید و بگذارید از مجاری قانونی، ماجرا پی‌گیری شود.
من با توکل بر خداوند و به گواه وضعیت دیروز و امروز زندگی‌ام که تغییری نکرده و شاهد سلامت زندگی من است تا لحظة آخر و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد در پی اعاده حیثیت و اثبات بی‌گناهی خود و خانواده‌ام هستم. اما شما نیز گویا مانند برخی رسانه‌های معاند خارجی وناآگاه به این نتیجه رسیده‌اید که هرچه هست همین فضای غبار آلود رسانه‌ها و دعواهای سیاسی است؟
 
گیریم که امروز در منظر مردم محکوم و در آینده نیز با استناد به همین اخبار و اطلاعات آمیخته حق و باطل و منازعات دور از حق و عدالت اصلاح طلب و اصول گرا، تاریخ را نیز اینگونه نوشتند، اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد. از آنکه جاهل است و یا مغرض است، توقع و یا اعتراضی ندارم. بر رسانة ملی که با تغییرات جدید متاسفانه در پی جلب و جذب مخاطب به هر قیمتی، برآمده و به بهانه تبیین راهکار مبارزه با مفاسد اقتصادی، میدان‌هایی فراخ برای عقده گشایی علیه ارگان‌ها و نهادهای انقلابی و تریبونی برای تطهیر فتنه گران فراهم می آورد، هرجی نیست. اما از دوستی که از 5 سال پیش در جریان رنج‌هایی که بر خود و خانواده‌ام رفته است، و از نزدیک اشک دختران، رنجوری همسر، سکتة منجر به مرگ مادر، سکتة خواهری که افتخار دارد شهیدی را نثار انقلاب اسلامی کرده است و اشک چشم برادری که هنوز از ترکش خصم التیام نیافته است را دیده، و من بخاطر تداوم دوستی با او از خودگذشتگی‌ها کرده ام و تا امروز که بیانیه دو پهلویش را در دفاع از خودش دیدم، کلامی در تضعیفش بر زبان نیاورده‌ام، این انتظار نمی‌رفت که از مضمون بیانیه دو صفحه‌ای اش، جز برائت از رحیمی، استنباط نشود.
 
آقای احمدی نژاد عزیز!
 
برای آگاهی ملت شریف ایران و یادآوری مجدد بار دیگر می‌گویم که:
همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته‌هایی برای برنامه‌ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می‌گردد. در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته‌ای متشکل از برخی چهره‌های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک‌های غیردولتی پشتیبانی مالی شود. در میان افراد کمک کننده فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به اینجانب معرفی شده بود، برای کمک اعلام آمادگی نمود. بنده نیز به واسطة حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک‌های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذیصلاح، در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمة پرونده است، برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی نمودیم و از وی خواستیم که به کاندیداهایی که ما معرفی می‌کنیم از محل حساب شخصی و با چک بانکی خودش کمک نماید. در نهایت نامبرده مجموعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیة اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده است در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده و عینا به حساب نامزدها پرداخت گردیده است.
 
آیا شما اطلاع نداشتید که کل ماجرا همین است که متاسفانه در اثر اطلاع رسانی نادرست و مغرضانه و نگاه سیاسی خصمانه به موضوع یک کلاغ چهل کلاغ کردند که فلانی برده است و خورده است. وقتی کمک کننده این یک میلیارد و دویست میلیون تومان و نیز دریافت کنندگان، مشخص و معلوم هستند، لذا باید پرسید ارتباط این موضوع با بنده چیست؟ و آیا به اندازه همه جرائمی که برای اینجانب تعیین شده است، می‌توان عمل مجرمانه از ماوقع آنچه گفته شد، استخراج نمود؟ آیا آسیبی که ظرف 5 سال گذشته در افکار عمومی و بطور گسترده در تیراژ میلیون‌ها بار در رسانه‌های داخل و خارج به خود و خانواده‌ام وارد شده است، کمتر از مجازاتی است که در این حکم برایم تعیین شده است؟
درپایان توفیق و عاقبت بخیری همگان را از خداوند متعال خواستارم.
 
والسلام
محمد رضا رحیمی

-------------------------------------------------


سه تصویر متوالی در اینستاگرام منسوب به محمود احمدی‌نژاد منتشر شد که پس‌زمینه مشترک دو فریم از آنها این جمله بود: «خبری در راه است.»
در این تصاویر که کاملا به شکل پوستر طراحی شده است، پس‌زمینه بزرگی از دوازدهم بهمن دیده می‌شود، روزی که آغاز دهه فجر و سالروز بازگشت بنیانگذار جمهوری اسلامی به کشور است.

در پست اول آمده است: «دوازدهم بهمن، خبری در راه است.» و در پایان هم مهر احمدی‌نژاد دیده می‌شود. در پست بعدی تصویر احمدی‌نژاد است در کنار بخشی از سخنان او در ٩ خرداد سال ٨٨ که بازنشر شده است.

در بخشی از این مطلب آمده است: «اگر عده‌ای مدام شمشیرها و نیزه‌های تیز کرده خود را فرود می‌آورند و حتی اگر نمی‌توانند به جایش فحاشی می‌کنند، بدانند که ما سینه و گلوی خود را برای نیزه‌های شما آماده کرده‌ایم، اما برای تسلیم در برابر زورگویی‌های دشمنان و فاسدان و دزدان هیهات من‌الذله.» در نهایت در آخرین پست با همان پس‌زمینه دوازدهم بهمن این شعر هم اضافه شده است: «آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد.»

 به احتمال سخنرانی احمدی نژاد در دوازدهم بهمن به فعالیت هواداران احمدی نژاد در فیس‌بوک و ایجاد صفحاتی مثل «کمپین سی‌میلیونی احمدی‌نژاد ٩٦»، «‌شعار هر چی مرده، احمدی برمی‌گرده» و «خدا پدر احمدی‌نژادرو بیامرزه» و.... هم اشاره کرده و نتیجه آن را "عزم احمدی‌نژاد برای انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری" دانسته است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:19  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

سخنی كوتاه با امام جمعه فاضل و دانشمند بندر آستارا حاج اقا حافظ نیا
 مقدمه : درست است بنابر عرف امام جمعه در امور مذهبی و فرهنگی دخیل است اما نمازچمعه شهرستان عبادی و سیاسی است و جنابعالی خطیب جمعه هرهفته هستید یعنی نماینده ولی فقیه در شهرستان استارا ..

 مدتی ایست جوانان مومن  بومی انقلابی كنار زده می شود ...و توجهی به سرمایه مدیریت انقلابی منطقه( بومی ) نمی شود..
 حاج اقا بزرگوار من نه مسئول هستم نه ریس نه می خواهم ریس شوم حتی بمن پشنهاد شده قبلا و چون درجه داربازنشسته ارتش هستم اعاده خدمت شوم و..... اما من این كار را خلاف مقرارات می دانم در قدیم و فعلی ... واما بعد
اما زمان كمی به انتخابات مانده است و این شهر ستان مرزی  است و حساس در مرز اروپا  است  و اما مدتی ایست جایگاه رفیع و حساس معاون سیاسی فرمانداری آستارا خلع دارد  و بدون نفر و مدیر است یعنی كلا جایگاه خالی است از زمانیكه مهندس شهاب زاده رفته جایگاه كسی معرفی نشده ..بنابر شنید ها  دو نفر شخصی و یك نفر انتظامی معرفی شدند گفتند وزارت كشوری نیستند..طبق قانون خدمات مدیریت كشوری  سمت های سیاسی از جمله فرماندار و بخشدار و معاون سیاسی نیازی نیست حتما از خود فرمانداری باشد و اما  می گویندسیاست دولت  این است از خود فرمانداری باشد .. سوالم این است معاون سیاسی فرماندارتالش یك معلم و روز نامه انتصاب شد.. مگر قانون برای تالش و سایر شهرستانها نیست ..سوالم این است مگر جوانان تحصیل كرده یا مدیران با سابقه استارا  نمی توانند معاون سیاسی باشند كه اینقدر این جایگاه بلا استفاده شده است و طلسم شده است  یا مگر قطعی رجال است یا بخشدار لوندویل  جدیدا معاون عمران شد و معاون عمران با حفظ سمت بخشدار لوندویل است سوالم این است مگر  در استارا قطعی رجال و مدیران است كه دو مسئولیت خیلی حساس مهم را به یك نفر می دهند چرا بعداز انتصاب مهندس پور حضرت  بعنوان معاون عمران فرماندار هنوز از بخشدار لوندویل خبری نیست ... و دیگر انتصابات كه بماند.. بخدایی بیایند از من سوال كنند مثال ساده من دو نفر را برای معاون سیاسی معرفی می كنم  مثال حسن فاخری كارمند ارشد  دولت و ریس خبر گزاری ایرنا یا مافی بخشدار اسبق لوندویل و آستارا  ویا مهندس حقیقت مسئول مالی فرمانداری یا دریابیان دهیار دربند و مدیر مسئول هفته نامه پیام آستارا ،علی حیدر جویند  مدیر فرهنگی دانشگاه ازاد آستارا و مجری و دانشمندو شاهین قهرمانی كارمند فرمانداری و خانم مافی كارمند فرمانداری ،بیژن ورودی كارمند فرمانداری و مهندس باستانی كارمند بخشداری مر كزی ، مهندس كرمزادگان كارمند بخشدای لوندویل  و رامین بشرویه خبر نگاری ایسنا و مهدی حسین نژادی سر دبیر توانامند پیام آستارا ، داوود ملك   استاد دانشگاه  و سر دبیر توانامند خط آخر ، رسول علی نژاد سردبیر توان مند تارك خرر،جواد معیتی معاون شهردار آستارا ،بیژن خالقوردی ریس اداره  صنعت و معدن و استاد دانشگاه كارشناش ارشد علو سیاسی و خیلی های دیگر و آنقدر مدیران لایق  در شهرستان  استن كه تحصیل كرده سهتند ما  آستارا مدیران را به شهرستانها و حتی تهران صادر می كند  برای مثال مهندس سهیل توكلی معاون اداره كل منابع طبیعی گیلان و  دكتر  پور بابایی از استادان طراراز اول دانشگاههای گیلان  و ایران ، مهندس محسن آهنی ریس اسبق اداره صنعت وو معدن استارا و ریس  اداره یكی از شهرستان ها  احمد نیا ریس ارشاد سنگر  و فرهاد دلق پوش معاون وزیر صنعت و معدن و تجارات  و آقای ... ریس هیات مدیره آرد و غله گیلان و مهندش هاشم نیا استاندار اسبق گیلان و مرحیا مشاور وز یر كشور  و عضو هیات مدیره  سازمان یارانه كشور و ریسش شیلان استان اردبیل  و...   آقای معانی ریس محاسبان استان گیلان  و بردارش  معاون وزیر دارایی و... مگر در‌آستارا میر لایق كم داریم جوان تحصیل كرده  جوان همچون مهندس نیما سیفی نژاد و رایمن حاجی امیری  و تشریحی فرزند شهید فو لیسانس كارمند ارشاد  و دهها كارنمد با شخصیت و مدیر دیگر..  چرا با ابرویی شهرستان استارا بازی می شودوو.. در استان فكرمی كنند قطعی الرجال است ..فقط آقایون چشم های خود را بستند فرزندان آستارا را نمی بیندحتما باید از جناح یا آشنایان خود باشد بله امام جمعه محترم در آستارا مدیر  توانمند چه در فرمانداری یا ..  است سلیقه ای عمل می شود تمام افرادی كه نام بردنند در ستاد روحانی فعالیت می كردند یا به روحانی رای دادند چرا  آستارا زیر سول می رود...بیاید كسانی دیگر را معرفی كنم ...اگر فرماندار افتخار دهد من آماده ام  مشاور سیاسی  و اجتماعی وی با اینكه من خودم موقعیت ام بالاتر از فرماندارآستارا است ..  اگ مشورتهای مرا گوش كند بدون پول و منت آستارا می شود... گلستان و امام جمعه فاضل وقت نمودید به جذبی نیروهای شركتی در گمرك و اسلكه و بهداشت نگاهی بكنید وبینید  چطور كارمندان  صادق آستارایی با سالها خدمت صادقانه خدمت می كنند اما یك فرد غیر بومی را با رابطه با اینكه نیروی شركتی و استخدام رسمی نیست با رابطه ریس می كنند... و دیگر مسایل چون بعد امنیتی پیدا می كند سانسور می كنم ...
  امام جمعه فاضل  استارا : هر نماینده می آید و می گوید شبعات ادارات را به  لوندویل می اورم اما هنوزی خبری نشده است
 بزرگوار : بیمارستان آستارا یك سی تی اسكن ندارد  اگر پول همین بنرهای كه برای ریس بخش عمومی بیمارستان و ریس بیمارستان اسبق زدند جمع می كردند می شد یك دستگاه س ی تی اسكن بحرند خواهر زاده 20 ساله من با دو فرزند قربانی نبود سی تی اسكن در‌استارا شد ..
امام جمعه فاضل و دانشمند :  زمینهای قره سو و حیران را در كارگروه های تخصصی تعاونی به افراد میلیاردر و اقوام مسئولان كه اكثرا غیر بومی بودندواگذار كردند از زمینهای منابع طبیعی تاكون كسی پی گیر نیست

امام جمعه فهیم : این چه وضع است وقتی یكی ریس اداره  حتی  مسئول یك قسمت جزو می شود  از طرف مردم بنر می زنند و بجای میوه در درختان كل شهر و شهرستان بنر است  و بدون مجوز و.. چرا فردی از رجال سیاسی بدون اطلاع مردم برای تقدیر از خود از طرف مرذم با عكسش بنر بزرگ می زند... كسی حرف نمی زند آخر پول بنر ها از چه كسی می گیرند .. درخواست دارم یك كمیسیون فرهنگی تخصصی در آستارا تشكیل و این درد را درمان كنند.
اقای حافظ نیا بزرگوار : سالهاست خبرنگاران درخواست تاسیس انجمن صنفی هستند هیچ خبری نیست و از خبر نگاران و نویسندگان و محققان در شهرستان حمایت نمی شود و یك كارت صندوق ذخیزه وزارت ارشاد بما دادند تاكنون یك ریال وام ندادنند...
 یكی دیگراز درخواست مردمی الحاق آستارا به اردبیل یا تاسیس فرماندار ویژه آستارا است خواهشمندیم به یكی از این درخواست رسید گی شود... فرقی برای ما نمی كند درد مردم از زبان من هالو زیاد است اما بخاطر مصلحت جامعه نمی نویسم..مثالها زیا است چطور می شود مسئولی  یا رجال سیاسی خود وپسرش بدون اینكه ورقه امتحانی و پایان نامه بنویسد لیسانس یا فوق لیسانس در یكی دانشگاههای آستارا می گیرد و... بماند ادامه دارد
امید است جنابعالی پشتیبان  جوانان خدوم و تحصیل كرده و مدیران بومی  باشید  ....
ادامه دارد .... اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق و روزنامه نگار Dardnews.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:17  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

فرمانده مرزبانی گیلان از کشف بیش از 210 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تا پایان دیماه در این استان خبر داد .

 

سرهنگ' سید یوسف مرتضویگفت : مرزبانان گیلان از ابتدای سال جاری با هدف گذاری در خصوص جلوگیری از ورود مواد مخدر و مشروبات الکلی به استان با اجرای طرح های عملیاتی و شناسایی عواملی که در هر منطقه مبادرت به تهیه و توزیع این مواد می کردند به توفیقات بسیار خوبی دست یافتند.

وی به اشرافیت اطلاعاتی و تشدید اقدامات کنترلی ماموران مرزبانی در زمینه مبارزه با مواد مخدر اشاره و اضافه کرد : در راستای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ با افزایش گشت و کمین های مستمر و شبانه روزی همچنین بهره گیری از منابع مخبرین و شناسایی و پوشش نقاط آلوده توانستیم در مدت یاد شده این میزان مواد مخدر را کشف

و ضبط نماییم .

سرهنگ مرتضوی درباره برخورد با سودجویان ، قاچاقچیان و کشف آثار تاریخی و عتیقه خاطرنشان کرد: مرزبانان استان در این مدت توانستند 288 قطعه آثار تاریخی را کشف و ضبط کنند.

وی پیرامون توقیف شناورهای صیادی غیرمجاز و مالکان متخلف در فصل صیادی نیز گفت: در راستای برقراری نظم و امنیت در سطح حوزه دریایی مرزبانان استان با اجرای طرح های عملیاتی و ساماندهی و برخورد با شناورها و جمع آوری ادوات صیادی غیر مجاز در مدت یاد شده 352 فروند شناور ، 662 هزار و 75 عدد کرف، 217 هزارو 314 رشته تور ماهیگیری غیرمجاز ، 11 هزار و 582 قطعه ماهیان استخوانی و غضروفی را کشف و ضبط کرده ایم.

فرمانده مرزبانی استان اعتیاد را بلای خانمانسوز و عامل فروپاشی بنیان خانواده عنوان و بر نقش موثر و همکاری مستمر مرز نشینان با مرزداران در برقراری امنیت پایدار مرزهای استان و شناسایی و برخورد با سودجویان تاکید کرد

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:16  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

استاندار گیلان از تخصیص 652 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل، بهره برداری و تامین نقدینگی صنایع و واحدهای تولیدی کشاورزی گیلان خبر داد و گفت: با پرداخت این اعتبار زمینه های ایجاد و حفظ یک هزار فرصت شغلی در استان فراهم شده است.

 

  'محمدعلی نجفی' در جمع خبرنگاران افزود: این اعتبار در قالب وام های کم بهره و از منابع ریالی صندوق توسعه ملی به صاحبان 39 واحد صنعتی و تولیدی کشاورزی گیلان پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: 400میلیارد ریال از این منابع به صنایع و بقیه به واحدهای تولیدی کشاورزی گیلان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، زمینه پرداخت 500میلیارد تومان تسهیلات بانکی دیگر به صنایع و واحدهای تولیدی کشاورزی گیلان در معاونت برنامه ریزی استانداری در دست بررسی است که پس از تصویب در بانک های استان برای پرداخت به صندوق توسعه ملی ارسال می شود .

استاندار گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین امسال سه هزار میلیارد تومان تسهیلات در این صندوق با سود 16 درصد برای بخش صنعت کشور در نظر گرفته شده است.

نجفی با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی به عنوان موتور محرک بخش خصوصی در عرصه های مختلف به کارگیری می شود، افزود: با توجه به تاکید معاون اول رییس جمهوری در شورای اداری گیلان مبنی بر اینکه صندوق توسعه ملی فرصتی است که بخش خصوصی می تواند از ظرفیت های آن استفاده و در حوزه های مختلف سرمایه گذاری کند؛ امیدواریم روند پرداخت این تسهیلات در استان تسریع شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه 20 درصد از سهم صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به بخش های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست به ریال تبدیل می شود، گفت: این مساله بهترین فرصت برای گیلان بوده که در این بخش ها دارای ظرفیت های مناسب است.

دو هزار و 600 واحد صنعتی در 29 شهرک و نواحی صنعتی استان گیلان فعال هستند

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:16  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

رحمت الله رجبی، رییس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) بندر آستارا در مصاحبه با خبرنگارخبرگزاری شبستان در آستارا با اشاره به پروژه‌های دهه فجر این شهرستان اظهار کرد: در دهه فجر امسال پنج واحد مسکونی مددجویان با صرف هزینه‌ای بالغ بر 440 میلیون ریال افتتاح می‌شود.

وی افتتاح پنج طرح اشتغال و خودکفایی با صرف اعتباری بالغ بر 750 میلیون ریال را از جمله پروژه‌های قابل افتتاح این اداره در ایام الله دهه مبارک فجر برشمرد و افزود: اهداء کمک جهیزیه ازدواج به 20 نوعروس تحت پوشش به ارزش 200 میلیون ریال از برنامه‌های این نهاد در ایام الله دهه مبارک فجر است.

رییس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) بندر آستارا برگزاری مسابقه فرهنگی بین دانش آموزان و اهدای کادو به نفرات برتر، برگزاری جشن فجر در مسجد جامع روستای کانرود، شرکت کارکنان و پرسنل اداره در مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای شهر و گمنام و اجرای مسابقه نقاشی برای غنچه‌های هلال در مهد کودک پارمیس و 15 خرداد را از برنامه‌های این نهاد در ایام الله دهه مبارک فجر برشمرد.

وی اجرای طرح کاروان نیکوکاری و سلامت شامل ویزیت رایگان، تست قند خون، کنترل فشار خون و توزیع بسته‌های آموزشی، فرهنگی و غذایی با مشارکت شبکه بهداشت و درمان و بسیج جامعه پزشکی را از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) بندر آستارا در ایام دهه فجر ذکر کرد.

رجبی گفت: نشست سیاسی و فرهنگی، اجرای مسابقه کتابخوانی با اهدای جوایز و دیدار و سرکشی از والدین و ایثارگران در بیمارستان و همچنین والدین و ایثارگران صعب العلاج بستری در منزل از سایر برنامه‌های این نهاد در ایام الله دهه مبارک فجر است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:15  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا صبح امروز(8 بهمن) در همایش کاربردی اصحاب مسجد، فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج و مسئولان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که در محل سالن ولایت سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: همه انبیاء و اولیای الهی، ما را به رعایت تقوای الهی دعوت کرده‌اند و اگر تقوا داشته و خدا ترس باشیم در دنیا و آخرت به سعادت می‌رسیم.

وی با بیان اینکه هر کس از خدا بترسد از هیچ کس دیگر نمی‌ترسد، افزود: حضرت امام خمینی(ره) علی رغم همه سختی‌ها و مشکلات با توکل بر خدا در مقابل رژیم طاغوت و حامیانش ایستاد و با همراهی مردم انقلاب را به پیروزی رساند.

امام جمعه بندر آستارا با اشاره به اینکه هر کسی از خدا بترسد پروردگار او را در نزد مردم عزیز کرده و او در قلب مردم جای می‌گیرد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) از خدا می‌ترسید و تقوا الهی را رعایت می‌کرد و به همین خاطر در قلب مردم جای گرفت و با همراهی آنان انقلاب را به ثمر نشاند.

حجت الاسلام حافظ نیا انقلاب اسلامی ایران را یک معجزه الهی دانست و خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) با همراهی مردم و با دستان خالی در مقابل رژیم پهلوی دندان به مسلح که از حمایت ابرقدرت‌های جهانی در راس آمریکا و رژیم صهیونیستی برخوردار بود، ایستاد و با توکل بر خدا و ائمه اطهار(علیه السلام) انقلاب را به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) به خاطر رضای خدا قدم در میدان مبارزه با رژیم طاغوت گذاشت و انقلابی را به پیروزی رساند که جهانیان از شکوه و عظمتش حیرت زده شدند، اضافه کرد: برنامه و جشن‌های ایام الله دهه مبارک فجر در مساجد باشکوه تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

امام جمعه بندر آستارا، دهه فجر را از ایام الله دانست و خاطر نشان کرد: این ایام را قدر دانسته و برای زنده نگه داشتن خاطرات آن ایام، مراسم‌ها و جشن‌های خوبی را تدارک دیده و با حضور گسترده مردم، با شکوه تر برگزار کنیم.

وی بر تزیین و آذین بندی داخل و محوطه مساجد توسط هیئت امناء به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکید کرد.

امام جمعه بندر آستارا ادامه داد: علما و روحانیون در طول ایام الله دهه مبارک فجر در مساجد، ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری را برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان تبیین کنند.

حجت الاسلام حافظ نیا در پایان با بیان اینکه شهدا ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند، گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم که برنامه‌های گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به بهترین نحو ممکن برگزار شود تا در آخرت شرمنده شهدا نشویم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 17:15  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

سخنی كوتاه با امام جمعه فاضل و دانشمند بندر آستارا حاج اقا حافظ نیا
 مقدمه : درست است بنابر عرف امام جمعه در امور مذهبی و فرهنگی دخیل است اما نمازچمعه شهرستان عبادی و سیاسی است و جنابعالی خطیب جمعه هرهفته هستید یعنی نماینده ولی فقیه در شهرستان استارا ..

 مدتی ایست جوانان مومن  بومی انقلابی كنار زده می شود ...و توجهی به سرمایه مدیریت انقلابی منطقه( بومی ) نمی شود..
 حاج اقا بزرگوار من نه مسئول هستم نه ریس نه می خواهم ریس شوم حتی بمن پشنهاد شده قبلا و چون درجه داربازنشسته ارتش هستم اعاده خدمت شوم و..... اما من این كار را خلاف مقرارات می دانم در قدیم و فعلی ... واما بعد
اما زمان كمی به انتخابات مانده است و این شهر ستان مرزی  است و حساس در مرز اروپا  است  و اما مدتی ایست جایگاه رفیع و حساس معاون سیاسی فرمانداری آستارا خلع دارد  و بدون نفر و مدیر است یعنی كلا جایگاه خالی است از زمانیكه مهندس شهاب زاده رفته جایگاه كسی معرفی نشده ..بنابر شنید ها  دو نفر شخصی و یك نفر انتظامی معرفی شدند گفتند وزارت كشوری نیستند..طبق قانون خدمات مدیریت كشوری  سمت های سیاسی از جمله فرماندار و بخشدار و معاون سیاسی نیازی نیست حتما از خود فرمانداری باشد و اما  می گویندسیاست دولت  این است از خود فرمانداری باشد .. سوالم این است معاون سیاسی فرماندارتالش یك معلم و روز نامه انتصاب شد.. مگر قانون برای تالش و سایر شهرستانها نیست ..سوالم این است مگر جوانان تحصیل كرده یا مدیران با سابقه استارا  نمی توانند معاون سیاسی باشند كه اینقدر این جایگاه بلا استفاده شده است و طلسم شده است  یا مگر قطعی رجال است یا بخشدار لوندویل  جدیدا معاون عمران شد و معاون عمران با حفظ سمت بخشدار لوندویل است سوالم این است مگر  در استارا قطعی رجال و مدیران است كه دو مسئولیت خیلی حساس مهم را به یك نفر می دهند چرا بعداز انتصاب مهندس پور حضرت  بعنوان معاون عمران فرماندار هنوز از بخشدار لوندویل خبری نیست ... و دیگر انتصابات كه بماند.. بخدایی بیایند از من سوال كنند مثال ساده من دو نفر را برای معاون سیاسی معرفی می كنم  مثال حسن فاخری كارمند ارشد  دولت و ریس خبر گزاری ایرنا یا مافی بخشدار اسبق لوندویل و آستارا  ویا مهندس حقیقت مسئول مالی فرمانداری یا دریابیان دهیار دربند و مدیر مسئول هفته نامه پیام آستارا ،علی حیدر جویند  مدیر فرهنگی دانشگاه ازاد آستارا و مجری و دانشمندو شاهین قهرمانی كارمند فرمانداری و خانم مافی كارمند فرمانداری ،بیژن ورودی كارمند فرمانداری و مهندس باستانی كارمند بخشداری مر كزی ، مهندس كرمزادگان كارمند بخشدای لوندویل  و رامین بشرویه خبر نگاری ایسنا و مهدی حسین نژادی سر دبیر توانامند پیام آستارا ، داوود ملك   استاد دانشگاه  و سر دبیر توانامند خط آخر ، رسول علی نژاد سردبیر توان مند تارك خرر،جواد معیتی معاون شهردار آستارا ،بیژن خالقوردی ریس اداره  صنعت و معدن و استاد دانشگاه كارشناش ارشد علو سیاسی و خیلی های دیگر و آنقدر مدیران لایق  در شهرستان  استن كه تحصیل كرده سهتند ما  آستارا مدیران را به شهرستانها و حتی تهران صادر می كند  برای مثال مهندس سهیل توكلی معاون اداره كل منابع طبیعی گیلان و  دكتر  پور بابایی از استادان طراراز اول دانشگاههای گیلان  و ایران ، مهندس محسن آهنی ریس اسبق اداره صنعت وو معدن استارا و ریس  اداره یكی از شهرستان ها  احمد نیا ریس ارشاد سنگر  و فرهاد دلق پوش معاون وزیر صنعت و معدن و تجارات  و آقای ... ریس هیات مدیره آرد و غله گیلان و مهندش هاشم نیا استاندار اسبق گیلان و مرحیا مشاور وز یر كشور  و عضو هیات مدیره  سازمان یارانه كشور و ریسش شیلان استان اردبیل  و...   آقای معانی ریس محاسبان استان گیلان  و بردارش  معاون وزیر دارایی و... مگر در‌آستارا میر لایق كم داریم جوان تحصیل كرده  جوان همچون مهندس نیما سیفی نژاد و رایمن حاجی امیری  و تشریحی فرزند شهید فو لیسانس كارمند ارشاد  و دهها كارنمد با شخصیت و مدیر دیگر..  چرا با ابرویی شهرستان استارا بازی می شودوو.. در استان فكرمی كنند قطعی الرجال است ..فقط آقایون چشم های خود را بستند فرزندان آستارا را نمی بیندحتما باید از جناح یا آشنایان خود باشد بله امام جمعه محترم در آستارا مدیر  توانمند چه در فرمانداری یا ..  است سلیقه ای عمل می شود تمام افرادی كه نام بردنند در ستاد روحانی فعالیت می كردند یا به روحانی رای دادند چرا  آستارا زیر سول می رود...بیاید كسانی دیگر را معرفی كنم ...اگر فرماندار افتخار دهد من آماده ام  مشاور سیاسی  و اجتماعی وی با اینكه من خودم موقعیت ام بالاتر از فرماندارآستارا است ..  اگ مشورتهای مرا گوش كند بدون پول و منت آستارا می شود... گلستان و امام جمعه فاضل وقت نمودید به جذبی نیروهای شركتی در گمرك و اسلكه و بهداشت نگاهی بكنید وبینید  چطور كارمندان  صادق آستارایی با سالها خدمت صادقانه خدمت می كنند اما یك فرد غیر بومی را با رابطه با اینكه نیروی شركتی و استخدام رسمی نیست با رابطه ریس می كنند... و دیگر مسایل چون بعد امنیتی پیدا می كند سانسور می كنم ...
  امام جمعه فاضل  استارا : هر نماینده می آید و می گوید شبعات ادارات را به  لوندویل می اورم اما هنوزی خبری نشده است
 بزرگوار : بیمارستان آستارا یك سی تی اسكن ندارد  اگر پول همین بنرهای كه برای ریس بخش عمومی بیمارستان و ریس بیمارستان اسبق زدند جمع می كردند می شد یك دستگاه س ی تی اسكن بحرند خواهر زاده 20 ساله من با دو فرزند قربانی نبود سی تی اسكن در‌استارا شد ..
امام جمعه فاضل و دانشمند :  زمینهای قره سو و حیران را در كارگروه های تخصصی تعاونی به افراد میلیاردر و اقوام مسئولان كه اكثرا غیر بومی بودندواگذار كردند از زمینهای منابع طبیعی تاكون كسی پی گیر نیست

امام جمعه فهیم : این چه وضع است وقتی یكی ریس اداره  حتی  مسئول یك قسمت جزو می شود  از طرف مردم بنر می زنند و بجای میوه در درختان كل شهر و شهرستان بنر است  و بدون مجوز و.. چرا فردی از رجال سیاسی بدون اطلاع مردم برای تقدیر از خود از طرف مرذم با عكسش بنر بزرگ می زند... كسی حرف نمی زند آخر پول بنر ها از چه كسی می گیرند .. درخواست دارم یك كمیسیون فرهنگی تخصصی در آستارا تشكیل و این درد را درمان كنند.
اقای حافظ نیا بزرگوار : سالهاست خبرنگاران درخواست تاسیس انجمن صنفی هستند هیچ خبری نیست و از خبر نگاران و نویسندگان و محققان در شهرستان حمایت نمی شود و یك كارت صندوق ذخیزه وزارت ارشاد بما دادند تاكنون یك ریال وام ندادنند...
 یكی دیگراز درخواست مردمی الحاق آستارا به اردبیل یا تاسیس فرماندار ویژه آستارا است خواهشمندیم به یكی از این درخواست رسید گی شود... فرقی برای ما نمی كند درد مردم از زبان من هالو زیاد است اما بخاطر مصلحت جامعه نمی نویسم..مثالها زیا است چطور می شود مسئولی  یا رجال سیاسی خود وپسرش بدون اینكه ورقه امتحانی و پایان نامه بنویسد لیسانس یا فوق لیسانس در یكی دانشگاههای آستارا می گیرد و... بماند ادامه دارد
امید است جنابعالی پشتیبان  جوانان خدوم و تحصیل كرده و مدیران بومی  باشید  ....
ادامه دارد .... اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق و روزنامه نگار Dardnews.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 16:49  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

ایران می‌خواهد وارد اتحادیه اقتصادی اوراسیا شود

مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در مصاحبه با حبرگزاری «ریانووستی» این کشور اظهار داشت: ایران قصد دارد در 2015 قرارداد یا یادداشت تفاهم با اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به امضا برساند

اعلامیه آقای سنایی در مسکو همزمان با سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جریان بازدیدش از ارمنستان طنین انداز شد. به گفته جواد ظریف عضویت ارمنستان در این پیمان، امکان خوبی برای توسعه روابط کشور وی با ایران را فراهم می آورد. وزیر خارجه ایران در ادامه گفت: «همچنین همکاری سه جانبه ایران- ارمنستان- روسیه در رشته مواصلات وجود دارد و طرف ایرانی آماده است همکاری در این رشته را ادامه دهد. ایران برای گسترش مناسبات خود با ارمنستان از تمام امکانات استفاده می‌کند و عضویت آن در اتحایه اورآسیا یکی از چنین امکان ها خواهد بود. عضویت ایران در این پیمان نه تنها در پیشبرد مناسبات با کشور های عضو بلکه در مناسبات با کشور های همسایه تأثیر مثبتی خواهد گذاشت.

 

سرگئی شاکاریانتس کارشناس ارمنستانی در امور سیاسی در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک در باره چشم انداز نزدیکی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا از دیدگاه طرف ایرانی تعریف کرده چنین گفت:

 

عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا به تهران امکان خواهد داد تضمین های اضافی برای همکاری اقتصادی موفق با کشور های همسایه را دریافت کند و مسلماً تکانی خواهد داد برای پیشرفت ساختار داخلی مواصلات جمهوری اسلامی. گفتنی است که چندی پیش ایران تصمیم گرفت که دلار آمریکایی را از معاملات بین‌المللی خود کاملاً حذف کند که گویای آن است که ارمنستان نیز هر طوری شده شامل این تصمیمگیری شده و باید انتخاب کند که با واسطه کدام ارز های خارجی با ایران داد و ستد کند. به این خاطر ایران الان می‌گوید که حاضر است با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توافقنامه ببندد».

 

ظاهراً در حال حاضر سطح گفت و گوی سیاسی میان ارمنستان و ایران بس بالا است. هر دو طرف تأکید می‌کنند که برای ارتقاء دادن همکاری‌های تجاری- اقتصادی در رشته‌های ارتباطات، الکترونیک، حفاظت از محیط زیست و استفاده از ذخایر آبی آن‌ها باید مساعی مشترک خود را به همین سطح برسانند.

 

ایران برای پیاده کردن طرح های بزرگ مشترک با ارمنستان جهت احداث نیروگاه مگری و ساخت راه آهن «شمال- جنوب» عزم راسخ دارد. خط ریلی «شمال- جنوب» متصل کننده ارمنستان به ایران به طرف ارمنستانی امکان خواهد داد که یک راه جایگزینی برای حمل مواد انرژتیک و دیگر اجناس داشته و از راه خروج به دینای خارج برخوردار باشد. الان اجناس ارمنستان صرفاً از طریق گرجستان به خارج حمل می شوند. قرار است ساخت این راه در طول 6 سال به اتمام برسید. ارزش این پروژه سه و نیم میلیارد دلار برآورد شده است

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:45  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
لاوروف: روسیه به مذاکرات پرتحرک برای حل مساله هسته ای ایران ادامه خواهد داد

"سرگی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت مسکو قصد دارد به مذاکرات پرتحرک برای حل وفصل اوضاع در اطراف برنامه هسته ای ایران ادامه دهد.

لاوروف در مقاله منتشره تحت عنوان "اولویت های روسیه در اروپا و جهان" (متن کامل آن در سایت وزارت امور خارجه روسیه به چاپ رسیده) ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد: "پیشنهادات روسیه برای حل وفصل اوضاع در اطراف برنامه هسته ای ایران بر اساس اصول اقدامات گام به گام و متقابل با حمایت گسترده بین المللی روبرو شدند". لاوروف تاکید کرد :"پیشرفت در این راستا بر اوضاع در منطقه خاور نزدیک و شمال آفریقا تاثیر مساعد گذاشته و به ایجاد ناحیه فارغ از سلاح کشتار جمعی در خاورنزدیک مساعدت خواهد کرد".

لاوروف یادآور شد وزیران امور خارجه گروه"1+5" میانجیان بین المللی حل مساله هسته ای ( روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) در نشست روزهای 23 و 24 نوامبر سال 2014 خود در وین، حصول پیشرفت محسوس در روند حل مساله هسته ای ایران را متذکر شدند اما این پیشرفت فعلا برای رسیدن به توافق نهایی کافی نیست.

گروه"1+5" در ماه نوامبر سال 2013 میلادی در دور نوبتی مذاکرات خود در ژنو به توافقی تحت عنوان "طرح اقدام مشترک" (توافقنامه بینابینی) دست یافتند که طبق آن تهران فعالیت ها در چارچوب برنامه هسته ای را در راستای اثبات خصلت صلح آمیز برنامه هسته ای جمهوری اسلامی کاهش داده و دسترسی کارشناسان بین المللی به تاسیسات اتمی برای بازرسی های دقیق تر را تامین می کند و در مقابل تحریم های بین المللی علیه ایران کاهش و تخفیف یافته و از جمله دارایی های توقیف شده ایران به تدریج آزاد می شوند . ابتدا قرار بود توافق جامع و نهایی در خصوص فعالیت هسته ای ایران تا 20 ژوئیه سال 2014 حاصل شود اما دیرتر مذاکرات برای رسیدن به توافق جامع تا 24 نوامبر سال 2014 میلادی و بالاخره در آخرین دور گفتگوی دو طرف تا 30 ژوئن سال 2015 تمدید شده است .


+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:43  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
جنجال جدید جاسوسی بین روسیه و آمریکا

 

پس از بازداشت "یوگنی بوریاکوف" تبعه روسیه در نیویورک، جنجال جدیدی بین روسیه و آمریکا رخ داده است.

دادستان ناحیه فدرال جنوبی نیویورک دوشنبه اعلام کرد "یوگنی بوریاکوف" تبعه روسیه و کارمند نمایندگی یکی از بانک های روسیه را به دو اتهام کار غیر قانونی برای دولت روسیه در خاک آمریکا و تبانی با این هدف بازداشت کرده است. خود بوریاکوف در اولین نشست دادگاه بر بیگناهی خود پافشاری کرد.

مقامات آمریکا همچنین ادعا کردند "ایگور اسپوریشف" و "ویکتور پودوبنی" اتباع روسیه دارای مصونیت دیپلماتیک به همراه بوریاکوف ماموران سازمان اطلاعات خارجی روسیه هستند . دیرتر سازمان اف بی آی توضیح داد که ایگور اسپوریشف به عنوان کارمند نمایندگی تجاری روسیه و ویکتور پودوبنی به عنوان کارمند نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل متحد کار می کردند و اکنون هر دوی آنها در خارج از ایالات متحده به سر می برند.

نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل متحد و سفارت روسیه در واشینگتن فعلا این حوادث را مورد تفسیر قرار نداده است.

کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا نیز این رویداد ها را نفسیر نکرده است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:43  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
مذاکرات نمایندگان اپوزیسیون و دولت سوریه در مسکو آغاز شد

 

دور دوم مذاکرات در مسکو با شرکت نمایندگان اپوزیسیون و دولت سوریه آغاز شد. این مطلب را خانم رنده قسیس، رییس ائتلاف نیروهای دموکراتیک و سکولار، یکی از جریانات مخالف دولت سوریه به سایت روسی «ریا نووستی» اعلام کرد.

پیشتر "میخاییل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده بود "سرگی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه احتمالا چهارشنبه با نمایندگان اپوزیسیون سوریه دیدار خواهد کرد.

دور اول مذاکرات در مسکو بین نمایندگان گروه های گوناگون اپوزیسیون سوریه روزهای 26 و 27 ژانویه برگزارشد و طی آن احتمالا استراتژی مذاکرات و دستور کار آن مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش روزنامه "الوطن"، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد ریاست هیئت دولت این کشور را بر عهده خواهد داشت.

درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کنند. فعال ترین این گروه ها، گروهک تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:42  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید

"رجب طیب اردوغان" رییس جمهور ترکیه امروز اعلام کرد هدف سیاست کشور وی در رابطه با سوریه برکناری بشار اسد رییس جمهور این کشور عربی است.

اردوغان افزود:"سه چیز است که باید انجام شود" و او آنها را به "باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا گوشزد کرده است:"ناحیه پرواز ممنوع"، "ناحیه امنیتی" و "آموزش و تامین" اپوزیسیون سوریه. رییس جمهور ترکیه افزود آمریکا نکته آخر را انجام می دهد اما دو کار اول را انجام نداده است. اردوغان خاطرنشان ساخت برکناری اسد جزو اهداف واشینگتن نیست اما مساله سوریه را بدون این نمی توان حل کرد.

درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی که در جبهه های مختلف ظهور کرده اند، مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروهک تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:41  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
دو علامت متضادی از لندن به کرد ها رسیده، یکی در باره دعوت نشدن از رهبری کردستان برای شرکت در جلسه اعضای ائتلاف ضد داعش تشکیل شده از طرف آمریکا هر چند که الان پیشمرگه کرد نیروی ضربتی اصلی آن در عملیات زمینی است بود و دیگری در باره انتشار گزارش کمیته امور بین‌المللی پارلمان انگلیس در باره سیاست دولت بریتانیا در مورد منطقه کردستان عراق در تاریخ 21 ژانویه متضمن فرا خوانی به تحکیم وضع بالای کردستان در داخل عراق و حتی به کمکرسانی به آن در کسب استقلال با شرایط معیین بود

چرا رهبری کردستان وارد هسته ائتلاف نشده هر چند که نقش کردستان عراق در جنگ با داعش بالا است و از طرف عراق در حال فروپاشی به لندن تنها نخست وزیر حیدر العبادی آمد؟ آیا این یک بازی دوگانه در مورد کرد ها نیست؟

 

وادیم ماکارنکو سیاستسناس و کارشناس در امور خاور نزدیک که این موقعیت را مورد تفسیر قرار داده چنین نوشت:

 

علت این است که ائتلاف جنگ علیه داعش نه بر پایه تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد بلکه در چارچوب قرارداد در باره امنیت عراق و آمریکا و به خواست دولت عراق در باره رساندن کمک‌های نظامی به عراق استوار است. به این خاطر موافقت دولت عراق یگانه شرط حقوقی جهت برپایی عملیات جنگی علیه داعش در خاک آن کشور است. همانا به این خاطر جان کری وزیر خارجه آمریکا «احیای تمامیت ارضی عراق» را هدف اساسی این عملیات اعلام کرده است. طبعا که بغداد در چنین شرایطی تلاش می‌کند وضع اربیل در آن ائتلاف را محدود کند. عراق نمی‌خواهد اجازه دهد که کردستان به عضو برابر خقوق ائتلاف تبدیل شود که در نهایت می‌تواند باعث بوجود آمدن پایه‌ای شود تا کرد ها از عراق استقلال بطلبند.

 

راستش حیدر العبادی الان در باره پایبندی به ایده ای در باره فدراسیونی دارای آزاد بیشتر و در این باره صحبت می‌کند که از اینکه اداره عراق تنها با دست محکم بغداد باشد منصرف شود. ولی کرد ها می‌خواهند تضمینات بین‌المللی داشته باشند در باره اینکه نقش آن‌ها در پیروزی بر داعش بعنوان ضامن رشد واقعی وضع آن‌ها تا سطح دولتمداری خود تلقی شود.

 

در گزارش کمیته انگلیسی در امور بین‌المللی به نارضایتی کرد ها از موقعیت کنونی اشاره شده و لزوم رسیدن این هدف اعلام شده که کردستان عراق بعنوان بخشی از عراق به «متحد کلیدی بریتانیا» تبدیل شده تا با روایط تجاری انگلیس با آن نه تنها یافته بلکه نیز مبادلات آموزشی و فرهنگی و در رشته‌های دفاع و اطلاعات با آن شروع شود». این گزارش نگرانی از بروز عواقب غیر قابل پیشبینی ناشی از اعلام استقلال کردستان را مدلل دانسته و در یک زمان تمایل کردهایی که با حاکمیت خودکامه مالکی رو برو شدند، به خودگردانی بیشتر و حتی به ستقلال را مدلل دانسته است. در این گزارش دعوت شده که دولت انگلیس برای این کار آماده باشد که پس از حل مساله داعش از تمایل کرد ها به استقلال با شرایط خردمندانه حمایت شود. شرط اساسی برای این کار موافقت بقیه بخش عربی عراق پذیرفته شده است. اعتراف شده که الان انگلیس از امکان کمکرسانی به کردستان در کسب موافقت از بغداد برخوردار نیست . این موافقت برای حفظ مناسبات حسن همجواری ضرورت دارد.

 

مدیر مرکز «گفت و گوی روسیه – عرب» در انستیتو شرق شناسی مسکو در این باره صحبت کرد که کرد ها تا چه اندازه می‌توانند به متحدان خود اعتماد داشته باشند و آیا نمی‌توانند دوباره با ناسپاسی شان برخورد شوند؟ دکتر آناتولی یگورین در جواب به این پرسش گفت:

 

مسعود بارزانی از تجربه گسترده رهبری برخوردار است و مواضع وی در کردستان محکم است و به نظرم وی اختیارات حد اکثر را خواهد خواست ولی چیزی دریافت نکرده و در مواضع و محدوده و مرز های سابق خود باقی‌خواهد ماند. در بهترین وجه وی ممکن است در داخل عراق وضع امنی داشته باشد ولی نه چیزی بیش از این. بارزانی هم اینک یاد گرفته با آن‌ها همکاری کند. آن‌ها با هم ازمنه متفاوتی از سر گذراندند و مهمتر از همه این است که آن‌ها او را می شناسند. کشور های غربی- فرانسه و انگلیس و مخصوصاً آمریکا که گاه دشمن و گاه متحد کرد ها بودند چه چیزی نیست که به کرد ها وعده نداده بودند. ولی کرده ها در طول نیم قرن اخیر از آن‌ها چیزی دریافت نکردند.

 

الان کرد ها هیچ گزینشی در برابر خود ندارند. آن‌ها هم اینک وارد جنگ بخاطر آزادسازی سرزمین های تاریخی خود از وجود داعش شدند ولی پس از پایان جنگ مجدداً با این مساله روبرو خواهند شد که برای گنجانیدن رسمی آن سرزمین ها در ترکیب کردستان کسب موافقت لازم خواهد بود. کرد ها اطمینان ندارند که این فرایند که قبلاً هم در بند 140 قانون اساسی عراق در نظر گرفته شده بی عیب و نقص جریان داشته باشد. همه این‌ها کرد ها را مجبور خواهد کرد که در پی متحدان در خارج از عراق بوده و به بازی بسیار دشواری بپردازند. امید داشته باشیم که احزاب مجرب کرد از عهده این بازی بر خواهند آمد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:41  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
منصور میرلوحی متولد سال 1350 پس از قرائت حکم دادسرا عمومی و انقلاب اسلامی استان اصفهان به دار مجازات آویخته شد .

فارس خاطرنشان می سازد که متهم دارای سوابق متعدد کیفری بوده و از طریق مشارکت در ایجاد ناامنی گسترده در شهروندان،‌ ایجاد درگیری مسلحانه و جنایات گسترده علیه تمامیت جسمانی افراد موجب اختلال در نظم و امنیت در تاریخ 6 دی 1393 در شهرستان گلپایگان شده و دادگاه پس از رسیدگی به پرونده، حکم اعدام را برایش صادر کرد.

این حادثه منجر به کشته شدن سه تن از مأمورین انتظامی و دو شهروند عادی و زخمی شدن هفت مامور انتظامی دیگر شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:39  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید

حسن روحانی، رییس جمهور ایران اعلام کرد کشور وی قصد دارد به بهره برداری صلح آمیز از انرژی اتمی ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری "ایسنا"، روحانی در دیدار رویی ماشاته" وزیر امور خارجه پرتغال اظهار داشت

مردم ایران برای استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای اراده جدی دارند .

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مسئله‌ای که امروز بین دو طرف مذاکرات هسته‌ای وجود دارد نه حقوقی است نه فنی، اظهار داشت: این موضوعی کاملا سیاسی است که برای حل و فصل آن ، نیاز به یک اراده و تصمیم سیاسی از سوی دو طرف دارد. البته این اراده از طرف ما کاملا وجود دارد تا مسائل را سریع ‌تر حل و فصل کنیم .

روحانی با اشاره به اینکه همه فعالیت‌های ایران بدون استثنا تحت نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و در چارچوب مقررات بین‌المللی خواهد بود، خاطرنشان ساخت: در طول نزدیک به ۱۴ سال گذشته، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بازدیدها و بازرسی‌های گسترده و حتی سرزده زیادی از مراکز هسته‌ای ایران داشته است، اما از میان هزاران بازرسی هیچ علامتی مبنی بر انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران مشاهده نشده است .

رییس جمهوری با بیان اینکه روشن است فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است، گفت: بر این اساس فشار بر ایران از نظر ما مفهومی ندارد . مسئله فشار و تحریم همواره شمشیری دو لبه بوده که به دو طرف آزار می‌رساند .

گروه"1+5" میانجیان بین المللی حل مساله هسته ای ( روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) و ایران در ماه نوامبر سال 2013 میلادی در دور نوبتی مذاکرات خود در ژنو به توافقی تحت عنوان "طرح اقدام مشترک " (توافقنامه بینابینی) دست یافتند که طبق آن تهران فعالیت ها در چارچوب برنامه هسته ای را در راستای اثبات خصلت صلح آمیز برنامه هسته ای جمهوری اسلامی کاهش داده و دسترسی کارشناسان بین المللی به تاسیسات اتمی برای بازرسی های دقیق تر را تامین می کند و در مقابل تحریم های بین المللی علیه ایران کاهش و تخفیف یافته و از جمله دارایی های توقیف شده ایران به تدریج آزاد می شوند . ابتدا قرار بود توافق جامع و نهایی در خصوص فعالیت هسته ای ایران تا 20 ژوئیه سال 2014 حاصل شود اما دیرتر مذاکرات برای رسیدن به توافق جامع تا 24 نوامبر سال 2014 میلادی و بالاخره در آخرین دور گفتگوی دو طرف تا 30 ژوئن سال 2015 تمدید شده است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:38  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
با سلام به شما عزیزان تعداد 25 نفراز جانبازان شرکت رجاء خراسان رضوی هستیم قبلا هزینه داروی جانبازان را بنیاد میپرداخت با مصوبه مجلس شورای اسلامی کسانی که شاغل در دستگاه های اجرایی می باشند همان دستگاه با ید بپردازد مدت 2سال است که هزینه دارو به ما پرداخت نمیشود وبه هر جا که نامه نگاری می کنیم یک جواب می آید که طبق مصوبه مجلس 100%هزینه جانبازان شاغل در دستگاه های اجرایی را همان دستگاه باید بپردازد ماجرا هم از همین جا شروع میشود شرکت رجاءمیگوید طبق اصل44 به شستای تامین اجتماعی به عنوان رد دیون دولتی واگذار شده ایم لذا ما خصوصی هستیم و دستگاه اجرایی نیستیم وبه بنیاد جانبازان هم که میگوییم در پاسخ میگوید شرکت رجاء دستگاه اجرایی میباشد و با ید هزینه را بپردازد ودر این مد ت کار ما بین شرکت رجاء وبنیاد جانبازان و استانداری خراسان رضوی با نامه نگاریها به جایی نرسیده است با استفساریه اخیر هم کار به جایی نرسیده و همچنان ما سرگردانیم لذا از شما عزیزان تقاضا داریم برای این مشکل چاره اندیشی نمایید .
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم بهمن 1393ساعت 16:35  توسط اعتدال نيوز   |  نظر بدهید
ايران  در حال بازی دادن چین و روسیه و اروپا است، و میخ آخر بر این تابوت نیز اسراييل و آمريكا است، که قطعا این کشور هدف اصلی اسرائیل و..است. تا این دو کشور به غلط احساس دلیری کنند، که همین امر هم به روند نابودی آن‌ها سرعت می‌بخشد. ما مثل هفت‌تیر کش فرزی هستیم که به رقیب تازه‌کار خود اجازه می‌دهد تا اول او اقدام به شلیک کند، و وقتی او خواست این کار را کند، ناگهان بنگ! (تیر می‌خورد و کشته می‌شود). جنگ پیش رو به حدی دشوار و سخت است که تنها یک ابرقدرت از عهده پیروزی در آن برمی‌آید، که آن‌ (ابرقدرت) هم ما ايرنيان  هستیم. به همین دلیل هم هست که اروپا اینطور با شتاب به دنبال رسیدن به یک ابردولت است، چراکه می‌داند چه چیز در حال رخ دادن است، و اینکه برای بقا، باید به یک ابردولت تبدیل شود. عجله آن‌ها به مامی‌گوید که آن‌ها کاملا از نمایش بزرگی که پیش رو داریم، مطلع هستند. وای که چقدر این لحظه مسرت بخش را در رویاهای خود دیده‌ام».

 

 اگر شما یک آدم معمولی باشید، می‌توانید با رفتن به یک روستا و زندگی در یک مزرعه خود را برای جنگ آماده کنید (با دور شدن از جنگ جان خود را حفظ کنید)، اما حتی آنجا هم باید یک تفنگ با خود داشته باشید، چراکه جنگ‌زده‌های گرسنه در آن اطراف هم پرسه خواهند زد. همچنین، حتی اگر سران جامعه برای خود پناهگاه و مأمنی مطمئن داشته باشند، باز هم باید به همان اندازه مردم عادی جامعه احتیاط کنند، چراکه پناهگاه آن‌ها هم در معرض خطر شناسایی قرار دارد و ايران در اولين مرحله بايد نگذارد دولت سوريه منقرض شود و بعداز پيروزي دولت سوريه بر شورشيان بايد كشورهاي عربي و اسراييل و تركيه را اشغال كند و حتما بايد به سلاحهاي پيشرفته از جمله  بمب اتم دسترسي پيدا كند  و بعداز اعراب و اسراييل و تركيه نوبت اشغال اروپا است و..

 

  و این ایران  است که توازن را بر هم زده است. اما سوال این است که روسیه و چین تا کی می‌توانند ساکت بمانند و تنها نظاره‌گر این اقدامات آمریکا باشند؟ چرت روسیه و چین زمانی پاره می‌شود که اسرائیل با تمام توان شروع به جنگ کند و هر چقدر که بتواند اعراب را بکشد. اگر همه چیز خوب پیش رود، نیمی از خاورمیانه، اسرائیلی خواهد بود» و اما ايران با بازي با روسيه و چين در يك چشم بهم زدون اسراييل و اعراب و تركيه را اشغال  خواهد نمود

 

جوانان خود را برای جنگ آماده کرده‌ایم

 اگر  قرار است اتفاق بیافتد و ايران و سوريه و متحدانش در آمريكا و... جوانان  را براي جنگ بايد آماده كنمي چراکه آن‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند تا سربازان و مسئولان توپخانه خوبی باشند، و زمانی که به آن‌ها دستور داده می‌شود تا به خیابان‌ها بروند و آمريكاييها و اسراييلي هاي  دیوانه را بکشند، آن‌ها از این دستور تبعیت می‌کنند».

 

 

ما در میان خاکستر به جا مانده (از این جنگ) می‌توانیم جامعه‌ای جدید بسازیم، نظم نوین جهانی اسلامي كه همان امت واحد جهاني كه در قران پيش بيني شده است ، که در آن تنها یک ابرقدرت وجود خواهد داشت، ابرقدرتی اسلامي که بهترین تسلیحات را در اختیار دارد؛ ما تجهیزاتی داریم که نظیرشان را هیچ ملت دیگری ندارد و بزرگان ديني  اسلامي و ائمه گفتند  امت واحد جهاني را ايرانيان تشكيل خواهند داد..

 

 ايران براي برقراري امپراطوري اسلامي در جهان بايد سناریویی را که از مدت‌ها پیش برای آن برنامه‌ریزی کرده، کلید بزند و اين يك واقعيت تاريخي و اسلامي است و زمينه تاسيس جمهوري اسلامي ايران  تاسيس امت واحد جهاني است و اسلام آن را بشارت داده است  كه در ان صاحب الزمالن حكومت خواهد نمود...

 دكتر محمد هالو

برخی از گزيده هاي  پیشگویی های آینده جهان توسط  دکتر محمد علی هالو :از سال ۱۳۶۹ تاكنون...


ایران و جنگ جهانی سوم :


 جنگی در آینده نزدیک بنام جنگ جهانی سوم شروع خواهد شد  و حکومت اسلامی ایران و سوریه  و حکومت ایران  و سوریه  اروپا  و سرزمین اعراب را تصرف و به اروپا و ترکیه  حمله ور و اروپا  فتح خواهد شد

 

 حمله ایران به اسرائیل :
در اینده   حکومت ایران  سرزمینهای عربی را فتح  و با سپاه ایران و اعراب اسراییل  را فتخ و نابود خواهد کرد و ایران را از جمله عوامل دخیل در بروز و وقوع جنگ جهانی سوم به شمار می آورد.

ایران علیه اروپا  :

 حکومت ااسلامی ایران  بر اروپا حاکم خواهد شد و زبان رسمی ایران و سرزمینهای فتح شده عربی و فارسی خواهد شد و زبان بین المللی عربی از سوی حکومت پیروز ایران اعلام خواهد 
حکومت اسلامی  ایران با استناد به آیه ان هذه امتکم امه واحد ه  سرزمینهای اسلامی را متحد خواهد نمود  و  همراه منجی آخر زمان  صاحب  الزمان مهدی موعود خواهد بود و آغازگر جنگهای بزرگ جهانی خواهند بودو به ابرقدرت اسلامی  را احیا خواهد نمود .

جنگ در کشورهای عربی :
و یکی از نشانهای ظهور امام زمان هرج و مرج و جنگ در کشورهای عرب ی و تغییر حکومتهای عرب و اسلامی  خواهد بودو در این هنگام جنگ تمام کشورهای عربی را فراخواهد گرفت و بین مردم بر سر تصاحب قدرت و حکومت اختلاف شدیدی بروز خواهد کرد. در این دوران آنچنان اختلاف و تشنج در جامعه بالا خواهد گرفت که مردم در عقاید خود دچار تردید و دو دلی خواهند شد حالات روحی آنها کاملا دگرگون می شودو مشکلات افقصادی شدید  سیاسی و اقتصادی جهان بخصوص کشورهای عربی را فرا خواهد گرفت در این شرایط مردم تمام روز آرزوی مرگ خواهند کرد در پس از آن ظهور منجی رهایی بخش  امام زمان خواهند کرد  و همه نگاههاغی مردمان جهان بخصوص اعراب و کشورهای اسلامی ایران خواهد بود

آشوب در کشورهای عربی و اروپا  :  در شروع جنگ عراق و غربیان و رهبر غربیان  ایرانیان را محور شرارت اعلام خواهد نمود عراق و بعضی کشورهای عربی و اسلامی را اشغال خواهد نمود بعداز مدتی مجبور به رفع اشغال خواهد شد و دیکتاتور عراق  شکست خواهد خورد  و اعدام می شود و آشوب در کشورهای اسلامی ایجاد خواهد شد و این آشوب به ارزوپا خواهد کشید و مردمان مسلمان تحت سلطه اسلاوها قیام خواهند نمود  و تندروی اسلامی شیوع خواهد نمود 
آشوب در شبه جزیزه عرب  :

  پادشاه عربستان  آخرین پادشاه عربستان خواهد بود و او به دست مخالفان خود کشته خواهد شد. آنگاه که پادشاه عربستان می میرد  ، مردم عرب در انتخاب جانشین او به توافق نخواهند رسید و بین سران و قبایل و گروه های مختلف بر سر کسب قدرت اختلافات عمیقی به وجود خواهد آمد و این اختلافات به خواست خداوند تا ظهور منجی ادامه خواهد داشت و در کشورهای عربی  بخصوص کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس قیام ها برقرار خواهد شد  و قبل از این وقایع یک جنگ داخلی در کشورهای عربی  شروع خواهد شد و دست نشانده های اروپایی منقرض خواهند شد  و همینطور زنجیر وار دیگر حکومتها منقرض خواهد شد اما این کشورها روی خوش نخواهند دید و در جنگ داخلی و تندروهایی دینی متعصب  و ملی درگیر خواهند شد

جنگ داخلی در سوریه ولبنان و..: بعداز قیام مردم کشورهای اسلامی  اروپایبان درصدد منقرض کردن حکومتهای ایران و سوریه بر خواهد آمد ... جنگ دااخلی در لبنان و سریه پیش خواهد همه فكر خواهند نمود دولت سوريه و لبنان و عراق منقرض خواهد شد

و كشورهاي ديكتاتور عرب و اروپا بر عليه دولت سوريه ولبنان  اعلام جنگ خواهند نمود و به شورشيان ايشان كمك اسلحه و پول خواهند نمود  سوريه و لبنان با كمك حكومت اسلامي ايران پيروز خواهد شد  و  اما همچنان داخل كشورهاي اسلامي جنگ داخلي خواهد ماند و حكومت ايران  و وسريه متحد خواهند شد و چند كشور آمريكايي هم با ايران يكي خواهند شد و ايران با سلاحهاي پيشرفته  و بمب اتم دست خواهد نمود و به قدرت جهاني تبديل خواهد نمود  و جنگ جهاني سوم شروع خواهد شد و اروپاييان درصدد استفاده از بمب هستي خواهند  بود كه ايران  براي ترساندن ايشان آزمايشي از بمب هسته اي استفاده خواهد نمود و اروپا و تركيه را فتح خواهد نمود


حكومت  اسلامي ایران در جهان  :


حكومت  اسلامي ايران و متحدانش بعداز فتح اروپا  سرانجام به به ايران  باز خواهند گشت و حكومت ايران زبان عربي را در جهان زبان بين المللي اعلام خواهد نمود  و تمام ديكتاتورهاي عربي سرنگون خواهند شد.

گزيده  هاي از پیش بینی اتفاقات آینده جهان توسط  دکتر محمد علی هالو  در آغاز  سال ۱۳۹۱: انقلابهاي عربي  بوجود آمده برقرار نخواهد شد و در مصر انقلاب دوباره بوجود خواهد آمدو حكومت اسلامي سرنگون خواهد آمد  و قيامها در كشورهاي اسلامي و جهان ادامه خواهد يافت و شورش در سوريه  بنفع دولت متحد ايران تغيير خواهد شد ودر كشور همسايه سوريه آشوب و تغيير دولتها خواهند بود و در اينده نزديك متحد ايران پيروز خواهد شد

آمريكا : در‌اينده نزديك دولت آمريكا منقرض خواهد شدو سازمان ملل متحد منحل و جايگزين آن سازمان مردمي خواهد شد. آینده، جهانی متحد و به هم پیوسته ديني  است. در آینده این ملتها هستند که حرف آخر را می‌زنند، از این منظر باید گفت که تفاوت آینده و گذشته در این است که در آینده کسی به جای مردم تصمیم نمی‌گیرد، کسی به نام مردم بر مردم حکومت نخواهد کرد، ملت‌ها تصمیم‌ گیرنده هستند.در آینده کسی به جای مردم تصمیم نمی‌گیرد

 سیاست به معنای امروز و دیروز در آینده، چندان جایگاهی ندارد، جهان آینده جهان فرهنگ و هنر است و ظرفیت‌های انسانی جلوه‌گر می‌شود.


در آینده جایی برای امپراطور و حاکم و ابرقدرت روسيه و امريكا نمی‌ماند. آنها که ماندنشان براساس زور و سلطه است نمی‌مانند،


ايراينان در اينده  از جمله برترین ملت‌هایی خواهند شد و . آینده نیک و برادری و مودت را برای آینده بشری، ارمغان   خواهند آورد  ایران و ایرانی محل لطف و صفاست، ایرانیان در تاریخ مظهر لطف و صفا بوده‌اند در عین اقتدار و قدرت و اين صفت را به جهانيان ...درصدد تشكيل دهكده جهاني اسلامي در جهان خواهند بود 
جهان به سمت ارزش‌های اصلی انسانی و ديني  است می‌توانیم بگوییم جهان به سمت ایران اسلامي می‌آید

ملتهاي جهان با آغوش گشوده به سوي ايرانيان خواهند آمد

تحولات جديد در ايران :

بعداز سال ۱۳۹۰ تحولات بزرگي در رايران پيش خواهد آمد ريس جمهور متعدل خواهد آمد اما دوام نخواهد آورد و هضم خواهد شد و بعداز مدتي كوتاهي ايران در جهان حرف اول را خواهد زد و. تحولات شديد سياسي و اقتصادي  بزرگي در ايرن روي خواهد آمد كه در جهان  اثر خواهد گذشت و حكومت ايران تعيين كنند سياست جهان خواهد بود و افرادي در ايرن درصدد احياي سرزمينهاي باستان ايران خواهد شد  و تجولات عمده در ايران پيش خواهد آمد  و ايرانيان بر اسراييل و اعراب و غرب حاكم خواهند شد

 پيشگويي دكتر محمد عللي هالو ادامه دارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 16:48  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

سخنی كوتاه با امام جمعه فاضل و دانشمند بندر آستارا حاج اقا حافظ نیا
 مقدمه : درست است بنابر عرف امام جمعه در امور مذهبی و فرهنگی دخیل است اما نمازچمعه شهرستان عبادی و سیاسی است و جنابعالی خطیب جمعه هرهفته هستید یعنی نماینده ولی فقیه در شهرستان استارا ..

 مدتی ایست جوانان مومن  بومی انقلابی كنار زده می شود ...و توجهی به سرمایه مدیریت انقلابی منطقه( بومی ) نمی شود..
 حاج اقا بزرگوار من نه مسئول هستم نه ریس نه می خواهم ریس شوم حتی بمن پشنهاد شده قبلا و چون درجه داربازنشسته ارتش هستم اعاده خدمت شوم و..... اما من این كار را خلاف مقرارات می دانم در قدیم و فعلی ... واما بعد
اما زمان كمی به انتخابات مانده است و این شهر ستان مرزی  است و حساس در مرز اروپا  است  و اما مدتی ایست جایگاه رفیع و حساس معاون سیاسی فرمانداری آستارا خلع دارد  و بدون نفر و مدیر است یعنی كلا جایگاه خالی است از زمانیكه مهندس شهاب زاده رفته جایگاه كسی معرفی نشده ..بنابر شنید ها  دو نفر شخصی و یك نفر انتظامی معرفی شدند گفتند وزارت كشوری نیستند..طبق قانون خدمات مدیریت كشوری  سمت های سیاسی از جمله فرماندار و بخشدار و معاون سیاسی نیازی نیست حتما از خود فرمانداری باشد و اما  می گویندسیاست دولت  این است از خود فرمانداری باشد .. سوالم این است معاون سیاسی فرماندارتالش یك معلم و روز نامه انتصاب شد.. مگر قانون برای تالش و سایر شهرستانها نیست ..سوالم این است مگر جوانان تحصیل كرده یا مدیران با سابقه استارا  نمی توانند معاون سیاسی باشند كه اینقدر این جایگاه بلا استفاده شده است و طلسم شده است  یا مگر قطعی رجال است یا بخشدار لوندویل  جدیدا معاون عمران شد و معاون عمران با حفظ سمت بخشدار لوندویل است سوالم این است مگر  در استارا قطعی رجال و مدیران است كه دو مسئولیت خیلی حساس مهم را به یك نفر می دهند چرا بعداز انتصاب مهندس پور حضرت  بعنوان معاون عمران فرماندار هنوز از بخشدار لوندویل خبری نیست ... و دیگر انتصابات كه بماند.. بخدایی بیایند از من سوال كنند مثال ساده من دو نفر را برای معاون سیاسی معرفی می كنم  مثال حسن فاخری كارمند ارشد  دولت و ریس خبر گزاری ایرنا یا مافی بخشدار اسبق لوندویل و آستارا  ویا مهندس حقیقت مسئول مالی فرمانداری یا دریابیان دهیار دربند و مدیر مسئول هفته نامه پیام آستارا ،علی حیدر جویند  مدیر فرهنگی دانشگاه ازاد آستارا و مجری و دانشمندو شاهین قهرمانی كارمند فرمانداری و خانم مافی كارمند فرمانداری ،بیژن ورودی كارمند فرمانداری و مهندس باستانی كارمند بخشداری مر كزی ، مهندس كرمزادگان كارمند بخشدای لوندویل  و رامین بشرویه خبر نگاری ایسنا و مهدی حسین نژادی سر دبیر توانامند پیام آستارا ، داوود ملك   استاد دانشگاه  و سر دبیر توانامند خط آخر ، رسول علی نژاد سردبیر توان مند تارك خرر،جواد معیتی معاون شهردار آستارا ،بیژن خالقوردی ریس اداره  صنعت و معدن و استاد دانشگاه كارشناش ارشد علو سیاسی و خیلی های دیگر و آنقدر مدیران لایق  در شهرستان  استن كه تحصیل كرده سهتند ما  آستارا مدیران را به شهرستانها و حتی تهران صادر می كند  برای مثال مهندس سهیل توكلی معاون اداره كل منابع طبیعی گیلان و  دكتر  پور بابایی از استادان طراراز اول دانشگاههای گیلان  و ایران ، مهندس محسن آهنی ریس اسبق اداره صنعت وو معدن استارا و ریس  اداره یكی از شهرستان ها  احمد نیا ریس ارشاد سنگر  و فرهاد دلق پوش معاون وزیر صنعت و معدن و تجارات  و آقای ... ریس هیات مدیره آرد و غله گیلان و مهندش هاشم نیا استاندار اسبق گیلان و مرحیا مشاور وز یر كشور  و عضو هیات مدیره  سازمان یارانه كشور و ریسش شیلان استان اردبیل  و...   آقای معانی ریس محاسبان استان گیلان  و بردارش  معاون وزیر دارایی و... مگر در‌آستارا میر لایق كم داریم جوان تحصیل كرده  جوان همچون مهندس نیما سیفی نژاد و رایمن حاجی امیری  و تشریحی فرزند شهید فو لیسانس كارمند ارشاد  و دهها كارنمد با شخصیت و مدیر دیگر..  چرا با ابرویی شهرستان استارا بازی می شودوو.. در استان فكرمی كنند قطعی الرجال است ..فقط آقایون چشم های خود را بستند فرزندان آستارا را نمی بیندحتما باید از جناح یا آشنایان خود باشد بله امام جمعه محترم در آستارا مدیر  توانمند چه در فرمانداری یا ..  است سلیقه ای عمل می شود تمام افرادی كه نام بردنند در ستاد روحانی فعالیت می كردند یا به روحانی رای دادند چرا  آستارا زیر سول می رود...بیاید كسانی دیگر را معرفی كنم ...اگر فرماندار افتخار دهد من آماده ام  مشاور سیاسی  و اجتماعی وی با اینكه من خودم موقعیت ام بالاتر از فرماندارآستارا است ..  اگ مشورتهای مرا گوش كند بدون پول و منت آستارا می شود... گلستان و امام جمعه فاضل وقت نمودید به جذبی نیروهای شركتی در گمرك و اسلكه و بهداشت نگاهی بكنید وبینید  چطور كارمندان  صادق آستارایی با سالها خدمت صادقانه خدمت می كنند اما یك فرد غیر بومی را با رابطه با اینكه نیروی شركتی و استخدام رسمی نیست با رابطه ریس می كنند... و دیگر مسایل چون بعد امنیتی پیدا می كند سانسور می كنم ...
  امام جمعه فاضل  استارا : هر نماینده می آید و می گوید شبعات ادارات را به  لوندویل می اورم اما هنوزی خبری نشده است
 بزرگوار : بیمارستان آستارا یك سی تی اسكن ندارد  اگر پول همین بنرهای كه برای ریس بخش عمومی بیمارستان و ریس بیمارستان اسبق زدند جمع می كردند می شد یك دستگاه س ی تی اسكن بحرند خواهر زاده 20 ساله من با دو فرزند قربانی نبود سی تی اسكن در‌استارا شد ..
امام جمعه فاضل و دانشمند :  زمینهای قره سو و حیران را در كارگروه های تخصصی تعاونی به افراد میلیاردر و اقوام مسئولان كه اكثرا غیر بومی بودندواگذار كردند از زمینهای منابع طبیعی تاكون كسی پی گیر نیست

امام جمعه فهیم : این چه وضع است وقتی یكی ریس اداره  حتی  مسئول یك قسمت جزو می شود  از طرف مردم بنر می زنند و بجای میوه در درختان كل شهر و شهرستان بنر است  و بدون مجوز و.. چرا فردی از رجال سیاسی بدون اطلاع مردم برای تقدیر از خود از طرف مرذم با عكسش بنر بزرگ می زند... كسی حرف نمی زند آخر پول بنر ها از چه كسی می گیرند .. درخواست دارم یك كمیسیون فرهنگی تخصصی در آستارا تشكیل و این درد را درمان كنند.
اقای حافظ نیا بزرگوار : سالهاست خبرنگاران درخواست تاسیس انجمن صنفی هستند هیچ خبری نیست و از خبر نگاران و نویسندگان و محققان در شهرستان حمایت نمی شود و یك كارت صندوق ذخیزه وزارت ارشاد بما دادند تاكنون یك ریال وام ندادنند...
 یكی دیگراز درخواست مردمی الحاق آستارا به اردبیل یا تاسیس فرماندار ویژه آستارا است خواهشمندیم به یكی از این درخواست رسید گی شود... فرقی برای ما نمی كند درد مردم از زبان من هالو زیاد است اما بخاطر مصلحت جامعه نمی نویسم..مثالها زیا است چطور می شود مسئولی  یا رجال سیاسی خود وپسرش بدون اینكه ورقه امتحانی و پایان نامه بنویسد لیسانس یا فوق لیسانس در یكی دانشگاههای آستارا می گیرد و... بماند ادامه دارد
امید است جنابعالی پشتیبان  جوانان خدوم و تحصیل كرده و مدیران بومی  باشید  ....
ادامه دارد .... اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق و روزنامه نگار Dardnews.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:45  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:43  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:43  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:41  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:41  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:40  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

همایش ملی محكوم كردن توهین به پیامبر اسلام در‌‌استارا

در همایش محكوم نمودن اهانت به پیامبر اسلام ص با حضور چهر های  فرهنگی و مذهبی شهرستان بندر مرزس استارا  برگزار شد  و شركت كنندگان در همایش اهانت نشریه فرانسوی شالی ابدو به پیامبر اسلام (ص) را محکوم نمودند.

در پایان این خبر ضمن تشکر از تمام دوستداران پیامبر اسلام(ص)  كه در این همایش  شركت كرده بودند  و از این  همایش حمایت نموده و اهانت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم نمودند تقدیر و تشكر شد..

  اا دارستانی مسئول هیات مذهبی ولی عصر‌ عج امام زادگان آستارا در ادامه گفت : این همایش در این شهرستان مرزی در مرز آسیا و اروپا انجام شد تا اعلام كنیم ما مسلمانان اجاززه توهین به مقدسات اسلامی و پیامبر اكرم را تحمل نمی كنیم و اگر نیاز باشد جواب كوبنده خواهیم داد ..

مسئول هیات مذهب یولی عصر عج امام زادگان گفت : غرب و در راس ان شیطان بزرگ آمریكا از قدرت اسلام و تاسیس امت واحده بنابر فرمایش قر آن إِنَّ هذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُون(انبیاء/92  هراس دارنند و احساس خطر كردند و این بازیهای را دارنند در می اورند و اگر ترس از قدرت اسلام نبودند  وهابیت  نوكر و دست ساخته غرب  القاعده و النصر و داعش را بوجود نمی اوردند اینها راب وجود آورند تا غرب را از اسلام بترساند و از اتحاد جهان اسلام و اسلام آوردن غرب جلو گیری كنند

 وی تاكید كرد : بنابر فرمایش قر آن و روایت پیروزی نزدیك است انشاالله با ظهور اما زمان و رهبر جهان امت واحد اسلامی جهانی به رهبری ایشان تاسیس خواهد شد و آنروز نزدیك است

به گزارش درد نیوز : هیات مذهبی ولی عصر امام زادگان بندراستارا در سال 1376 با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی در كنار آستان قدس امام زادگان آستارا تاسیس شده و در كنار امور مذهبی به امور فرهنگی و دینی و ورزشی ( حمایت مالی و معنوی از تیم های ورزشی جوانان ) از جمله بر گزاری همایش های مذهبی  و تهیه برشور و كتب اسلامی و  پخش حدیث و روایت های از ائمه در سطح شهرستان مرزی آستارا می پردازد و یك پایگاه  اطلاع رسانی نیز دارا می باشد .astaraag.blogfa.com     astaraag.mihanblog.comشیعه نیوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:39  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

اين بنر در شهر آستارا قرار گرفته است. ظاهرا بنرنويسان، اقدام اين نماينده (دكتر حاج صفر نعيمي زر) در جلوگيري از نطق يك نماينده ديگر مجلس (علي مطهري) و حمله به سمت او را اقدام انقلابي، شجاعانه و با بصيرت مي‌دانند! اين از مصاديق دنياي وارونه سياست در ايران امروز نيست؟ من بعنوان نويسنده و خبرنگار از هركس و مسئولي قضيه نصب بنر را شنيدم هيچ كس كه خبر نداشتند حتي زدن چنين بنر ي را درشن مردم استارا ندانستند..

بنر تشکر از نماینده  آستارا بخاطر  حمله به مطهری ( در حال سخنرانی وقت قانونی )

مجلس جای هیاهو و شلوغ كاری نیست ..مقام معظم رهبری امام خامنه ای

مجلس در راس امور كشور است..امام خمینی ....Dardnews.ir

  قضاوت با شما .. دكتر محمد علي هالو

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:38  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:38  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

مهندس نعمتی  كاندیدای  اعتدالیون مجلس استارا پیشتاز می باشد .. بنابر بر نظر سنجی ها و شنیدها در گوشی از مردم  در شهرستان استارا
 یكی از كارنامه های عالی این استاد دانشگاه ..قبل از اینكه روحانی ریس جمهور شود وی شعارش اعتدال  بود و با اینكه از ایشان بیشتر اصولگرایان گیلان حمایت می كردند بیشتراعضای ستادی و دوستان نزدیك وی اصلاح طلب ها بودند و وی همیشه در سخنرانی  و میتنگ هایش می گفت من اصولگرایی اصلاح طلب  و معتقد به اعتدال هستم... همیشه هم به شعارش پاینبد می باشد  و این باعث افزایش رای  وی شده است ...

این مهندس و استاد دانشگاه که سالها حضور در جبهه های دفاع مقدس  و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس ( جانباز  و فرمانده سایبق سپاه استار )را در کارنامه خود دارد یکی از محبوب ترین  و علمی ترین  و با احیا ترین و قان نگرا ترین چهره ها و حتی اصلاح طلب  دارد و همین امر شانس پیروزی را در انتخابات مجلس  دهم برای وی بالا برده است و مردم درزمانی كه وی فرمانده سپاه استاراب ود وی را اعتدالگرا می داستند و می دانند...

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد  است و در دوره  شش ساله فرماندهی در سپاه ابندر آستارا   و چندین سال جانشین سپاه آستارا عملکرد موفقی از خود بجای گذاشته است.

تدین، تواضع و شجاعت و قانون گرایی و تعادل و  در مدیریت از شاخص های بارز  مهندس نعمتی  است و بهمین دلیل همه گروهها و تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب  از جمله جبهه  اصولگرایان و حتی اصلاح طلب ها و اعتدالیون  و ... ایشان را در صدر لیست انتخاباتی خود در  شهرستان مرزی آتسارا قرار داده اند.

علیرضا نعمتی
 و با توجه به اینكه وضعیت صلاحیت ها هم از هماكنون تا حدود زیادی مشخص است و مردم آستارا آینده نگر  و فرهنگی  روشنفكر هستند خیلی مطالب را قبل از سایر شهر های ایران از جمله درك می كنند .. در انتخابات هم مشخص شد و در انتخابات در دو دوره بالاترین رای به خاتمی و روحانی از آستارا بود... چون مردم آستارا پیشتاز سیاسی در یاران هستند و در این میان تمام جناح ها امتحان خود را دادند  و این فرمانده هشت سال دفاع مقدس و استاد دانشگاه اعتدال گرا امتحان خود را بخوبی در آستارا پس داده  است  و دراین میان در جلسات این استاد دانشگاه از تمام جناح افرادی كه در انتخابات آستارا تاثیر گذارهستند  دیه می شوند بیشتر از همه جالب است لیدرهای اصلاح طلب های آستارا در كنار اصولگرایان و اعتدالیون دركنار نعمتی هستند و اعضای ستادی دكتر روحانی نیز درآستارا یكی از پشتبانان سر سخت این استاد دانشگاه هستند...  در میان جلسات نعمتی بغیر از رجال سیاسی تاثیر گذار شهرستان دانشجوایان و دانش آموزان و فرهنگیان و تاجر های خوش نام و بازنشستگان نیروهای مسلح و كاركنان دولت دیده می شود و جالب است بیشترر طرفداران وی اكثرا از اصلاح طلب ها و اعتدالیون و جوانان دانش آموخته هستند....


براین اساس و با توجه به اقبال عمومی مردم نسبت به این کاندیدای(اعتدالیون آستارا  )به نظر می رسد  مهندس نعمتی  بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات مجلس  دهم در این شهر برخوردار است.

 مهندس نعمتی  كاندیدای مستقل و مورد حمایت اصولگرایان  كه دو دوره كاندیدا شده و نفر سوم در انتخابات آستارا شده است ..این بار با شدت تمام
 در حال تبلیغ و دید و بازدید است و بوی سبقت را از رقیبان گرفته است .
 وی كه سرداربازنشسته سپاه  و جانباز می باشد و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و فردی  با حیا و قانون گرا می باشد این بار با توان بیشتر حساس
 می شود و با برنامه ریزی دقیق و دیدار چهر ه به چهره درصدد نمانده شدن است..

فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود...وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد .

حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد..

نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..
اما بنابر نظر سنجی ها شانش این مهندس واستاد دانشگاه و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس رشد زیادی داشته و مردم مدتی ایست متمایل به رای دادن در دوره دهم بوی هستند  و این بر می گردد به كاركرد نماینده های اسبق و كار تخصصی و برنامه ریزی نعمتی و دیدار چهره به چهره با مردم  با توجه به اینكه مردم در ایران بخصوص در‌استارا به افراد اعتدالی بیشتر اعتماد می كند وی شانش بیشتری خواهد داشت چون وی از داخل كاندیدا ها تنها فردی ایست كه در كارنامه مدیریت در سپاه و دیگر كارهایش از اول متعادل و با تعادل برخورد می كرد و می كند..

درباره ی مهندس علیرضا نعمتی

ایشان متولد سال ۱۳۴۱ روستای چوبر ، متاهل و دارای دو فرزند پسر می باشند ، دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیل خود را در روستای محل تولدشان گذرانیده اند ، با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی دریافت کرده اند ، دارای مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی آستارا می باشند و سرانجام با تحصیل در  رشته جفرافیا در دانشگاه رشت موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردیده اند.

سوابق :

مربی پرورشی در آموزشگاه های آستارا از سال ۵۹ ،
عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۶۰ ،
قائم مقام  سپاه پاسداران آستارا از سال ۷۲ تا ۸۱ ،
فرمانده سپاه پاسداران آستارا از سال ۸۱ تا ۸۷ ،
مشاور بازرسی مدیر کل تعاون گیلان از سال ۸۸ تا مهر ماه ۹۰ ،
رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه و تعاون و کار آفرینی غرب گیلان ،
کارشناس دادگستری ،
جانباز دوران دفاع مقدس ،
کاندیدای نمایندگی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی آستارا ، نفر  سوم با 12 هزار رای در دوره نهم مجلس
تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی آستارا و پیام نور تالش ،
دارای ۲۸ سال سابقه مدیریتی ،
عضو جامعه نظام مهندسی استان گیلان

اگر نبود نا عدالتی و تهت ها و جوسازی هدایت شده علیه این استاد دانشگاه برنده انتخابات دوره نهم آستارا ایشان بودند..

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شعر بسیجی : بسیجی گمنام

 

فصل های پیش از این هم ابر داشت    بر كویرم بارشی بی صبر داشت

اینك اما عده ای آتش شدند                 بعد كوچ كوه ها آرش شدند

بعضی از آنها كه خون نوشیده اند         ارث جنگ عشق را پوشیده اند

بزدلانی كز هراس ابتر شدند             از بسیجی ها بسیجی تر شدند

تو چه می دانی تگرگ و برگ را          غرق خون خویش، رقص مرگ را

تو چه می دانی سقوط «پاوه» را       «عاصمی» را «باكری» را «كاوه» را

هیچ می دانی «مریوان» چیست؟ هان!  هیچ می دانی كه «چمران» كیست؟ هان!

هیچ می دانی بسیجی سرجداست؟   هیچ می دانی «دوعیجی» در كجاست؟

این صدای بوستانی پرپر است          این زبان سرخ نسلی بی سر است

با همان هایم كه در دین غش زدند       ریشه اسلام را آتش زدند

پای خندق ها احد را ساختند           خون فروشی كرده خود را ساختند

زنده های كمتر از مردارها                   با شما هستم، غنیمت خوارها

بذر هفتاد و دو آفت بر شما                    بردگان سكه! لعنت بر شما

باز دنیا كاسه خمر شماست         باز هم شیطان اولی الامر شماست

با همان هایم كه بعد از آن ولی        شوكران كردند در كام علی

زخمی ام، اما نمك... بی فایده است  درد دارم، نی لبك.... بی فایده است...

---------------

dardnews.ir+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:36  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

در سال های اخیر موارد زیادی پیش آمده که شبکه BBC مجبور شده است خبری را حذف کند یا بابت خبری که ملکه از آن ناراضی بوده، عذرخواهی کند:
 
سال ۲۰۰۷و عذرخواهی بی‌بی‌سی به دلیل انتشار یک فیلم از ملکه
 
فیلم مذکور نشان می داد ملکه به اشتباه از جلسه گرفتن عکس پرتره توسط عکاسی به نام «اِنی لِیبوویتز» خارج شده و به سمتی دیگر می‌رود.گفتنی است لیبوویتز عکاس مشهوری در زمینه اخذ عکس‌های پرتره از شخصیت‌های مشهور است. بنگاه رسانه‌ای بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای رسمی از ملکه و عکاس به دلیل هر ناراحتی که ممکن است فیلم مذکور در آن‌ها بوجود آورده باشد، عذرخواهی کرد. در بیانیه دومی که بی‌بی‌سی منتشر کرد، آمده است فیلم مذکور بخشی از یک مستند با نام "یک سال با ملکه" بوده که بدون توجه به ترتیب زمانی تدوین گشته و به اشتباه در رسانه پخش شده است.
 

ممیزی شدید ملکه انگلیس در BBC +تصاویر
ملکه الیزابت ۸۸ ساله

 
در فیلمی که منجر به این مناقشه شد، عکاس به ملکه می‌گوید: "عکس شما بدون تاج بهتر می افتد چون بالای جوراب تان ...". قبل از اینکه او حرفش را با گفتن "فوق‌العاده است" تکمیل کند، ملکه در حالی که به آنچه پوشیده اشاره می‌کند، جواب میدهد: "کمتر رسمی است، شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟" فیلم سپس به صحنه قدم زدن ملکه در کاخ کات میخورد و اینطور القاء می‌کند که ملکه از جلسه گرفتن عکس پرتره خارج شده و به سمتی دیگر رفته است. آنطور که بی‌بی‌سی می‌گوید فیلم راه رفتن ملکه قبل از آمدن او به جلسه عکاسی بوده است نه پس از آن! همین مطلب کوچک و بی‌اهمیت، جنجالی رسانه‌ای عظیمی را در کشور انگلستان برپا کرد که طی آن بی‌بی‌سی مجبور به نوشتن بیانیه‌های عذرخواهی شد. فراتر از آن، این اتفاق منجر به استعفای پیتر فینچام، کنترلر پخش شبکه بی‌بی‌سی ۱ شد. این ماجرا بعداً به "مناقشه Crowngate" مشهور گشت.
 
سال ۲۰۱۲ و عذرخواهی مجدد بی‌بی‌سی از ملکه
 

ممیزی شدید ملکه انگلیس در BBC +تصاویر
ابوحمزه

 
ابوحمزه به دلیل جلسات و فعالیت‌هایش در مسجد پارک فینزبری، فرد شناخته شده‌ای در انگلیس بوده و سخنرانی هایش در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشته است. بی‌بی‌سی در خبری نگرانی ملکه و انتقاد وی از دولت بر سر موضوع دستگیری ابوحمزه را افشا ساخت. این بنگاه خبری در شبکه ۴ رادیویی‌ خود، از قول فرنک گاردنر که یک مسئول امنیتی است، نقل کرد ملکه در دیدار خصوصی‌اش با گاردنر نگرانی خود را از عدم دستگیری ابوحمزه ابراز داشته است. بعد از این ماجرا و اعتراض‌هایی که به انتشار این نقل قول صورت گرفت، بی‌بی‌سی بیانیه داد و اعلام کرد این بنگاه از انتشار این مصاحبه که بایستی خصوصی و محرمانه می‌ماند عمیقاً اظهار تاسف می‌کند. این موضوع کاملاً نامناسب بود و فرانک گاردنر از کاخ سلطنتی به دلیل مشکلاتی که بوجود آمد عذرخواهی می‌کند.
 

ممیزی شدید ملکه انگلیس در BBC +تصاویر
فرنک گاردنر

 
سال ۲۰۱۴ آخرین دردسر ملکه برای BBC
 
چند روز پیش و در واپسین روزهای سال ۲۰۱۴ میلادی، بی‌بی‌سی برای بار چندم و در منظر عموم، مجبور به انجام واکنش منفعلانه در برابر خاندان سلطنتی بریتانیا شد. ماجرا این بار از این قرار بود که در پی نامه وکلای ولیعهد انگلیس، بی‌بی‌سی پخش مستندی درباره ترفندهای یک مشاور تبلیغاتی در احیای چهره ولیعهد پس از مرگ پرنسس دایانا را به تعویق انداخت. شبکه تلویزیونی ۲ بی‌بی‌سی مستندی با عنوان "بازسازی خاندان سلطنتی" ساخته که نشان می‌دهد مشاور تبلیغاتی پرنس چارلز، پس از مرگ پرنسس دیانا در سال ۱۹۹۷، از روش‌هایی مناقشه برانگیز جهت بالا بردن وجهه او در افکار عمومی بهره برده است.
 

ممیزی شدید ملکه انگلیس در BBC +تصاویر
 مارک بولند، مشاور تبلیغاتی پرنس چارلز

 
نکته جالب این است که این مستند دو قسمتی بدون دخالت و نظارت کاخ باکینگهام ساخته شده و قرار بوده قسمت اول آن در روز ۴ ژانویه پخش شود. قابل انتظار است که این مستند با نظارت و فیلترینگ ناظران و مدیران ارشد بی‌بی‌سی ساخته و آماده پخش شده باشد؛ اما با این حال، نامه‌هایی که وکلای پرنس چارلز به بی‌بی‌بی ارسال کردند، موجب شد این بنگاه در لحظات آخر از تصمیم‌‌ خود عقب‌نشینی کرده و اعلام کند پخش مستند مذکور به تعویق افتاده است. بی‌بی‌سی در اعلام نظری محافظه‌کارانه اعلام کرده است پخش این مستند تا زمانی که یک سری مشکلات در رابطه با "پخش تصاویر آرشیوی" حل شود، به تعویق افتاده است.
 

ممیزی شدید ملکه انگلیس در BBC +تصاویر
پرنس چارلز

 
این سری مناقشات بین بنگاه رسانه‌ای دولت انگلیس و خانواده سلطنتی این کشور، هر از چند گاهی یکبار علنی می‌شود و مسلماً نمونه اخیر، آخرین آن‌ها نخواهد بود. به نظر می رسد این سری اتفاقات از یک سو بیانگر ضعف نهاد سلطنت در بریتانیا و عدم توانایی‌اش بر کنترل و جهت‌دهی امور بوده و از سوی دیگر خوی استبدادی و مداخله‌گر خاندان سلطنتی این کشور را نشان می‌دهد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:30  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

سخنی كوتاه با امام جمعه فاضل و دانشمند بندر آستارا حاج اقا حافظ نیا
 مقدمه : درست است بنابر عرف امام جمعه در امور مذهبی و فرهنگی دخیل است اما نمازچمعه شهرستان عبادی و سیاسی است و جنابعالی خطیب جمعه هرهفته هستید یعنی نماینده ولی فقیه در شهرستان استارا ..

 مدتی ایست جوانان مومن  بومی انقلابی كنار زده می شود ...و توجهی به سرمایه مدیریت انقلابی منطقه( بومي ) نمی شود..
 حاج اقا بزرگوار من نه مسئول هستم نه ریس نه می خواهم ریس شوم حتی بمن پشنهاد شده قبلا و چون درجه داربازنشسته ارتش هستم اعاده خدمت شوم و..... اما من این كار را خلاف مقرارات می دانم در قدیم و فعلی ... واما بعد
اما زمان كمی به انتخابات مانده است و این شهر ستان مرزی  است و حساس در مرز اروپا  است  و اما مدتی ایست جایگاه رفیع و حساس معاون سیاسی فرمانداری آستارا خلع دارد  و بدون نفر و مدیر است یعنی كلا جایگاه خالی است از زمانیكه مهندس شهاب زاده رفته جایگاه كسی معرفی نشده ..بنابر شنید ها  دو نفر شخصی و یك نفر انتظامی معرفی شدند گفتند وزارت كشوری نیستند..طبق قانون خدمات مدیریت كشوری  سمت های سیاسی از جمله فرماندار و بخشدار و معاون سیاسی نیازی نیست حتما از خود فرمانداری باشد و اما  مي گويندسیاست دولت  این است از خود فرمانداری باشد .. سوالم این است معاون سیاسی فرماندارتالش یك معلم و روز نامه انتصاب شد.. مگر قانون برای تالش و سایر شهرستانها نیست ..سوالم این است مگر جوانان تحصیل كرده یا مدیران با سابقه استارا  نمی توانند معاون سیاسی باشند كه اینقدر این جایگاه بلا استفاده شده است و طلسم شده است  یا مگر قطعی رجال است یا بخشدار لوندویل  جدیدا معاون عمران شد و معاون عمران با حفظ سمت بخشدار لوندویل است سوالم این است مگر  در استارا قطعی رجال و مدیران است كه دو مسئولیت خیلی حساس مهم را به یك نفر می دهند چرا بعداز انتصاب مهندس پور حضرت  بعنوان معاون عمران فرماندار هنوز از بخشدار لوندویل خبری نیست ... و دیگر انتصابات كه بماند.. بخدايي بيايند از من سوال كنند مثال ساده من دو نفر را براي معاون سياسي معرفي مي كنم  مثال حسن فاخري كارمند ارشد  دولت و ريس خبر گزاري ايرنا يا مافي بخشدار اسبق لوندويل و آستارا  ويا مهندس حقيقت مسئول مالي فرمانداري يا دريابيان دهيار دربند و مدير مسئول هفته نامه پيام آستارا ،علي حيدر جويند  مدير فرهنگي دانشگاه ازاد آستارا و مجري و دانشمندو شاهين قهرماني كارمند فرمانداري و خانم مافي كارمند فرمانداري ،بيژن ورودي كارمند فرمانداري و مهندس باستاني كارمند بخشداري مر كزي ، مهندس كرمزادگان كارمند بخشداي لوندويل  و رامين بشرويه خبر نگاري ايسنا و مهدي حسين نژادي سر دبير توانامند پيام آستارا ، داوود ملك   استاد دانشگاه  و سر دبير توانامند خط آخر ، رسول علي نژاد سردبير توان مند تارك خرر،جواد معيتي معاون شهردار آستارا ،بيژن خالقوردي ريس اداره  صنعت و معدن و استاد دانشگاه كارشناش ارشد علو سياسي و خيلي هاي ديگر و آنقدر مديران لايق  در شهرستان  استن كه تحصيل كرده سهتند ما  آستارا مديران را به شهرستانها و حتي تهران صادر مي كند  براي مثال مهندس سهيل توكلي معاون اداره كل منابع طبيعي گيلان و  دكتر  پور بابايي از استادان طراراز اول دانشگاههاي گيلان  و ايران ، مهندس محسن آهني ريس اسبق اداره صنعت وو معدن استارا و ريس  اداره يكي از شهرستان ها  احمد نيا ريس ارشاد سنگر  و فرهاد دلق پوش معاون وزير صنعت و معدن و تجارات  و آقاي ... ريس هيات مديره آرد و غله گيلان و مهندش هاشم نيا استاندار اسبق گيلان و مرحيا مشاور وز ير كشور  و عضو هيات مديره  سازمان يارانه كشور و ريسش شيلان استان اردبيل  و...   آقاي معاني ريس محاسبان استان گيلان  و بردارش  معاون وزير دارايي و... مگر در‌آستارا مير لايق كم داريم جوان تحصيل كرده  جوان همچون مهندس نيما سيفي نژاد و رايمن حاجي اميري  و تشريحي فرزند شهيد فو ليسانس كارمند ارشاد  و دهها كارنمد با شخصيت و مدير ديگر..  چرا با ابرويي شهرستان استارا بازي مي شودوو.. در استان فكرمي كنند قطعي الرجال است ..فقط آقايون چشم هاي خود را بستند فرزندان آستارا را نمي بيندحتما بايد از جناح يا آشنايان خود باشد بله امام جمعه محترم در آستارا مدير  توانمند چه در فرمانداري يا ..  است سليقه اي عمل مي شود تمام افرادي كه نام بردنند در ستاد روحاني فعاليت مي كردند يا به روحاني راي دادند چرا  آستارا زير سول مي رود...بيايد كساني ديگر را معرفي كنم ...اگر فرماندار افتخار دهد من آماده ام  مشاور سياسي  و اجتماعي وي با اينكه من خودم موقعيت ام بالاتر از فرماندارآستارا است ..  اگ مشورتهاي مرا گوش كند بدون پول و منت آستارا مي شود... گلستان و امام جمعه فاضل وقت نموديد به جذبي نيروهاي شركتي در گمرك و اسلكه و بهداشت نگاهي بكنيد وبينيد  چطور كارمندان  صادق آستارايي با سالها خدمت صادقانه خدمت مي كنند اما يك فرد غير بومي را با رابطه با اينكه نيروي شركتي و استخدام رسمي نيست با رابطه ريس مي كنند... و ديگر مسايل چون بعد امنيتي پيدا مي كند سانسور مي كنم ...
  امام جمعه فاضل  استارا : هر نماینده مي آيد و می گوید شبعات ادارات را به  لوندويل می اورم اما هنوزی خبری نشده است
 بزرگوار : بیمارستان آستارا یك سی تی اسكن ندارد  اگر پول همین بنرهای كه برای ریس بخش عمومی بیمارستان و ریس بیمارستان اسبق زدند جمع می كردند می شد یك دستگاه س ی تی اسكن بحرند خواهر زاده 20 ساله من با دو فرزند قربانی نبود سی تی اسكن در‌استارا شد ..
امام جمعه فاضل و دانشمند :  زمینهای قره سو و حیران را در كارگروه های تخصصی تعاونی به افراد میلیاردر و اقوام مسئولان كه اكثرا غیر بومی بودندواگذار كردند از زمینهای منابع طبیعی تاكون كسی پی گیر نیست

امام جمعه فهيم : اين چه وضع است وقتي يكي ريس اداره  حتي  مسئول يك قسمت جزو مي شود  از طرف مردم بنر مي زنند و بجاي ميوه در درختان كل شهر و شهرستان بنر است  و بدون مجوز و.. چرا فردي از رجال سياسي بدون اطلاع مردم براي تقدير از خود از طرف مرذم با عكسش بنر بزرگ مي زند... كسي حرف نمي زند آخر پول بنر ها از چه كسي مي گيرند .. درخواست دارم يك كميسيون فرهنگي تخصصي در آستارا تشكيل و اين درد را درمان كنند.
اقای حافظ نیا بزرگوار : سالهاست خبرنگاران درخواست تاسیس انجمن صنفی هستند هیچ خبری نیست و از خبر نگاران و نویسندگان و محققان در شهرستان حمایت نمی شود و یك كارت صندوق ذخیزه وزارت ارشاد بما دادند تاكنون یك ریال وام ندادنند...
 یكی دیگراز درخواست مردمی الحاق آستارا به اردبیل یا تاسیس فرماندار ویژه آستارا است خواهشمندیم به یكی از این درخواست رسید گی شود... فرقی برای ما نمی كند درد مردم از زبان من هالو زياد است اما بخاطر مصلحت جامعه نمي نويسم..مثالها زيا است چطور مي شود مسئولي  يا رجال سياسي خود وپسرش بدون اينكه ورقه امتحاني و پايان نامه بنويسد ليسانس يا فوق ليسانس در يكي دانشگاههاي آستارا مي گيرد و... بماند ادامه دارد
امید است جنابعالی پشتیبان  جوانان خدوم و تحصیل كرده و مدیران بومی  باشید  ....
ادامه دارد .... اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق و روزنامه نگار Dardnews.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:28  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 


سه تصویر متوالی در اینستاگرام منسوب به محمود احمدی‌نژاد منتشر شد که پس‌زمینه مشترک دو فریم از آنها این جمله بود: «خبری در راه است.»
در این تصاویر که کاملا به شکل پوستر طراحی شده است، پس‌زمینه بزرگی از دوازدهم بهمن دیده می‌شود، روزی که آغاز دهه فجر و سالروز بازگشت بنیانگذار جمهوری اسلامی به کشور است.

در پست اول آمده است: «دوازدهم بهمن، خبری در راه است.» و در پایان هم مهر احمدی‌نژاد دیده می‌شود. در پست بعدی تصویر احمدی‌نژاد است در کنار بخشی از سخنان او در ٩ خرداد سال ٨٨ که بازنشر شده است.

در بخشی از این مطلب آمده است: «اگر عده‌ای مدام شمشیرها و نیزه‌های تیز کرده خود را فرود می‌آورند و حتی اگر نمی‌توانند به جایش فحاشی می‌کنند، بدانند که ما سینه و گلوی خود را برای نیزه‌های شما آماده کرده‌ایم، اما برای تسلیم در برابر زورگویی‌های دشمنان و فاسدان و دزدان هیهات من‌الذله.» در نهایت در آخرین پست با همان پس‌زمینه دوازدهم بهمن این شعر هم اضافه شده است: «آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد.»

 به احتمال سخنرانی احمدی نژاد در دوازدهم بهمن به فعالیت هواداران احمدی نژاد در فیس‌بوک و ایجاد صفحاتی مثل «کمپین سی‌میلیونی احمدی‌نژاد ٩٦»، «‌شعار هر چی مرده، احمدی برمی‌گرده» و «خدا پدر احمدی‌نژادرو بیامرزه» و.... هم اشاره کرده و نتیجه آن را "عزم احمدی‌نژاد برای انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری" دانسته است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 8 بهمن1393ساعت 14:14  توسط اسماعیل اسدی دارستانی  | 

مطالب قدیمی‌تر