روز نامه الكترونیكی آستارا و تالشان

آستارا نیوز --اخبار و تجلیل و تفسیر روز ایران و جهان + آستارا.اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور

تاسیس 1380 خورشیدی -اولین روز نامه الكترونیكی و  سایت  تخصصی حقوق بشر و محیط زیست در ایران و
 اولین سایت خبری و تحلیلی و تفسیری  در شمال ایران ....
وابسته به شركت تعاونی مستند سازان نور -مدیر عامل: اا دastaranews.com

درد دل اعتدالیون حامیان دولت تدبیر و امید با دولت

تحلیل وضعیت سیاسی ویژه انتخابات 17 اسندماه 1394 بندر آستارا

اعلامیه جهانی حقوق بشر

تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

مشاهیر و چهر های ماندگار گیلان...

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

ایجاد منطقه آزاد تجاری بجای منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا ضرورتی انکارناپذیر

پارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان بندر آستارا

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

وبلاگ چییست و وبلاگ نویسی یعنی چه؟

چرا باید در انتخابات مجلس 94 در آستارا شرکت کنیم؟

خدایا کمکم کن!

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

گرگها آغوش خود را باز كنید تا اسماعیل بابا بیاید.

پایگاه اطلاع رسانی فرهاد دلق پوش نماینده اسبق آستارا

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

شاپور مرحبا - اطلاعیه

اعلامیه جهانی حقوق بشر

دریاچه‌ ها و تالاب های ایران2

دریاچه‌ ها و تالاب های ایران3

دریاچه‌ ها و تالاب های ایران1

تابلوی منطقه ویژه اقصادی بندر آستارا بر سردرب بندر نصب شد

منشور کورش کبیر (اولین اعلامیه حقوق بشر)

ایجاد فرمانداری ویژه در آستارا از مطالبات جدی مردم این شهرستان مرزی آستارا است.

   اعتدالیون  و حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان مرزی بندر استارا

اعتدالیون  و حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان مرزی بندر استارا

اخبار مهم آستارا و لوندویل و تصاویر آستارا قدیم و جدید

طالع بینی دكتر محمد هالو
astaranews.com...irannews3.ir...astaranews1.ir..dardnews.ir.....astarao@yahoo.com

دانشگاه سما بندر‌استارا در رشته های مختلف مرتبط برای ترم پاییزی بدون كنكور دانشجو می پذیرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر وتشكر از فرماندار آستارا

من نه همرام و از زنظر جناح سیاسی باهم نیستیم...خدای من به اصلاح طلب ها بدبین بودم و هستم...اما در یكسال اخیر برایم ثابت شد مهندس شفقی یك فرماندار واقعی دولت تدبیر و امید است..جناح بازی برایش معنی ندارد..
 خدایی بعضی از افراد  درد نیوز عادت كردند  و اكثر روسای اد ارات چه در آستارا و گیلان نسبت به درد نیوز لطف دارنند..بعضی وقتها موضوع احقاق حق مظلومی از زن تا مرد تا بچه در آستارا بمن زنگ می زنند..بیشتر مواقع با مراجعه به برخی روسای ادارات مشكلات قانومند مردم حل می شود و بعضی وقتها موضوع خیلی سخت می شود كه قابل حل نیست ..موضوع را به فرماندار پیامك می نمایم..از جمله روی ایثارگران و فرزندان شهدا حساس است..می گوید تحقیق كنم اگر درست باشد پی گیریی می كنم اكثر هم پی گیریی و حل می شود می توانست بگویید بمن چه ربطی دارد و برخی موارد هم موضوع درست نبود می نوشت درست نیست من هم پی گیری كردم دیدم درست می گوید..خدا اجرش بدهد ..وقت خود را ساعت اداری بیشتر غیر  اداری می گذرد مشكلات شهروندان را حل می كند... بجای اینكه من تشكر كنم می گوید نگو من انجام دادم ...بگو  طرف بجان رهبر معظم و پیروزی دولت تدبیر و امید ...دعا كنند ..
 هیچ وقت شفقی من من نگفته است ... من بخاطر آن دلگرم می شوم مشكلاتی كه مردم بمن می گویند با مهندس شفقی بگوییم..چون ایشان منت نمی گذارند... بخدا وقتی افراد مشكلاتشان حل می شود آنقدر برای من دعا می كنند ..امروز یك نفر گریه كرد بمن گفت آخه شما چرا یانقدر مهربان هستید  بدون وپل و چشم داشتی كار می كنید من گفتم..این شفقی  و بعضی مسئولان هستند كه بمن روحیه می دهند به آنها دعا كنید ..اینها باعث میشود من بفعالیت حقوق بشر  و محیط زیست  و سایت  و وبلاگ نیوسی ادامه بدهم..یك كلام مهندس شفقی بخاطر مردم اجركم عندالله...
جا دارد بعضی دوستان در استان گیلان از معاون مدیر كل تا مدیر كل تا كارمند ساده تشكر می كنم كه با اینكه می دانند من پول و سمتی ندارم به احترام درد نیوز مشكلات را حل می كنند و حتی بعضی دوستان از تهران و دیگر استانها زنگ می زنند وقتی می گوییم...من مئیر درد نیوز هستم می گویند دكتر هالو یا دارستانی معروف..خوشحال می شوم ..مشكل هموطن را می گویم حل می كند ..نمایندگانی مجلس زیادی هستند كه به درد نیوز لطف دارنند...
یا وقیت تقاضای كمك به شهروند و یا هموطن را می نویسم خیر می گوید من به درد نیوز اعتماد دارم به شما پول می دهم شما هدیه كنید ..من یك چیز می گویم خیر عزیز من انسان هستم شاید خطا كار ی كنم بخود مستحق كمك كنید خیلی خوشحال می شوند..

خلاصه مهندس شفقی بخدا متشكر شما هستم...انشالله معاون استاندار و استاندار و وزیر بشوی من بایم مشكلات بیشتر ب هت بگم حل كنی ...داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صوت: گزارش رادیویی از ورود آدمکش به ایران

آنها در شرایطی خون های آلوده را به ایران وارد کردند که از آلودگی این خون ها کاملا آگاه بودند و می دانستند که با حرارت دادن آنها همه ویروس ها از بین خواهند رفت اما این کار را نکردند و به ۸ کشور دنیا از جمله ایران این خون ها را برای یک مشت دلار صادر کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همایش نماز جمعه، همدلی و هم زبانی در آستارا برگزار شد

همایش نماز جمعه همدلی و هم زبانی به مناسبت سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا برگزار شد.

  امام جمعه شهرستان آستارا روز دوشنبه در این آیین گفت: دهه چهارم انقلاب اسلامی، دهه عدالت و پیشرفت پس از سه دهه تلاش و مجاهدت نام گرفته است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه این موفقیت مبتنی بر آرمان های اصیل امام خمینی (ره) شکل گرفته، افزود: صیانت از این میراث بزرگ و تداوم و استمرار این حرکت غدیری و عاشورایی، جز با ایمان برگرفته از قدرت معنوی تمام عیار امکانپذیر نخواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام خمینی (ره) به امامت آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران ، اضافه کرد: اکنون شاخ و برگ این شجره طیبه بعد از سه دهه، همه کشور را فرا گرفته و به کانونی پرقدرت و تاثیرگذار در محیط داخل ، منطقه و بین الملل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نهاد نماز جمعه به سرچشمه عزت و اقتدار نظام یعنی ولایت فقیه وصل می باشد ، اظهار کرد: نماز جمعه از ظرفیت فوق العاده ای در جهت تولید قدرت نرم و تاثیرگذاری بر تحولات سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی برخوردار می باشد.

حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه با تقدیر از حضور حجت الاسلام سید علی اکبر اجاق نژاد نخستین امام جمعه شهرستان آستارا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این آیین گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا تاکنون حضور هشت امام جمعه را در تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی تجربه کرده است.

امام جمعه آستارا افزود: در طی این دوران همواره نماز جمعه آستارا با شور و حال خاص و وصف ناپذیری برگزار شده است.

وی نقش مردم ، مسوولان و همکاری ستاد نماز جمعه را در پربار برگزار شدن آیین های عبادی سیاسی نماز جمعه غیر قابل انکار خواند و گفت: ستاد نماز جمعه آستارا چهار سال قبل بین 700 ستاد نماز جمعه کشور به عنوان ستاد برتر معرفی شد.

ارائه مقالاتی از تاریخچه نماز جمعه توسط جواد معیتی ، نقش نماز و عبادت در ارتقای سلامت روانی فرد و جامعه توسط محمد رشیدی و حجاب و نماز توسط زهرا حسنی از پژوهشگران و مدرسان دانشگاه و نیز پخش کلیپی از بیانات رهبر انقلاب در مورد نماز جمعه ، شعرخوانی توسط توحید مهدی نژاد در وصف نماز جمعه و سخنرانی حجت الاسلام علی اکبر اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان از دیگر بخش های همایش نمازجمعه ، همدلی و هم زبانی در شهرستان آستارا بود.

همچنین در این آیین از اعضای ستاد نماز جمعه آستارا ، خبرنگاران رسانه های گروهی و نیز خبرنگار ایرنا به سبب پوشش اخبار نماز جمعه تجلیل شد.

پنجم مرداد 1358 سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان روز نماز جمعه نامگذاری شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان: دشمنان از اجتماع مسلمانان هراس دارند

نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان گفت: دشمنان اسلام، همواره از اجتماع مسلمانان در صحنه هایی نظیر آیین عبادی سیاسی نماز جمعه هراس دارند.

سید علی اکبر اجاق نژاد روز دوشنبه در همایش نماز جمعه، همدلی و هم زبانی در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آستارا افزود: نماز جمعه از زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) تاکنون برکات زیادی را برای اسلام و مسلمین به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه آثار و برکات نماز جمعه در اوایل انقلاب اسلامی برای خیلی ها از شکل نظری برخوردار بود ، اضافه کرد: هم اینک این آثار ارزشمند، حالت عملی به خود گرفته و بین اقشار مختلف مردم تاثیرگذار می باشد.

وی بهره مند شدن از مسائل سیاسی ، اجتماعی و آگاهی بخشی به مردم را از جمله شاخصه های برجسته نماز جمعه برشمرد و افزود: از همان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، همبستگی بین صفوف مسلمین رعب و وحشت را در دل دشمنان انداخته و باعث منزوی شدن آنان شده است.

نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و نخستین امام جمعه آستارا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تقویت روحیه نشاط معنوی و خنثی شدن تمامی شایعات را از ویژگی های برجسته و مثال زدنی نماز جمعه خواند و ادامه داد: دشمنان همواره با استفاده از تهاجم فرهنگی، قصد منحرف کردن مسلمانان از آموزه های ناب اسلامی را داشته اند که شایسته است امت اسلام در تمامی کشورهای جهان، نسبت به این توطئه ها آگاه باشند.

حجت الاسلام اجاق نژاد در ادامه نماز جمعه را جایگاه خاص الهی خواند و بیان کرد: خطبه های ائمه جمعه نیز در آیین های عبادی سیاسی نماز جمعه باید همراه با مطالعه دینی ، علمی ، اخلاقی و با آگاهی از رویدادهای روز سیاسی و اجتماعی باشد تا مردم در پایان هر هفته، از اخبار و اطلاعات صحیح و جامع بهره مند شوند.

پنجم مردادماه سال 1358 سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی به عنوان روز نماز جمعه نامگذاری شده است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

احداث بزرگترین دور برگردان برای تسهیل حجم ترافیک پایانه بار آستارا

رییس اداره بندر و دریانوردی آستارا: اسکله دوم بندر آستارا تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

تاریخ:دوشنبه 5 مرداد 1394-12:49 ق.ظ

سید محمود میر نبی لی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار  افزود : بخش های عمده فاز دوم احداث بندر آستارا شامل یک پست اسکله ۱۵۰ متری ، دو باب انبار سرپوشیده و نیز پنج هکتار اراضی پشتیبانی است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار اولیه در نظر گرفته شده برای احداث فاز دوم بندر آستارا ۱۰۰ میلیارد ریال است ، اضافه کرد : در گام نخست تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از پست دوم اسکله و نیز ساخت یک باب انبار سرپوشیده در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از فاز دوم ظرفیت این بندر به یک میلیون تن افزایش پیدا می کند ، اظهار کرد : همچنین با بهره برداری از انبارهای سرپوشیده بندر آستارا امکان واردات غلات نیز به این بندر فراهم خواهد شد.

رییس اداره بندر و دریانوردی آستارا از پهلوگیری ۲۳ فروند کشتی در چهار ماه نخست امسال در بندر آستارا خبر داد و بیان کرد : در این مدت ۳۵ هزار و ۱۱۵ تن کالا از بندر آستارا صادر و ۱۵ هزار و ۷۳۹ تن کالا نیز به این بندر وارد شده است.

میر نبی لی افزود : در مدت یاد شده بندر آستارا با تخلیه و بارگیری ۵۰ هزار و ۸۵۴ تن کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه بندر آستارا با دارا بودن یک پست اسکله در مدت زمان کوتاه از فعالیت خود توانسته است به یک بندر مجهز و فعال تبدیل شود، ادامه داد : انواع چوب ، تخته نراد ، کربنات کلسیم ، انواع سیمان ، کاشی و سرامیک ، گچ ساختمانی، رول آهن ، انواع پلی اتیلن و سنگ گرانیت مهمترین کالاهای جابجا شده از این بندر محسوب می شوند.

وی اضافه کرد : در مدت یاد شده بندر آستارا با یک جهش رو به بالا توانسته است ظرفیت ها و پتانسیل حقیقی خود را نشان دهد.

رییس اداره بندر و دریانوردی آستارا افزود : در زمان حاضر محدودیتی برای ورود و خروج شناورها در بندرآستارا وجود ندارد و به یقین بندر آستارا در آینده نه چندان تبدیل به یکی از بندرهای مهم شمال کشور خواهد شد.

میرنبی لی رونق منطقه ویژه اقتصادی را مساوی توسعه همه جانبه بندر و گمرک آستارا برشمرد و اضافه کرد : با اوج گرفتن تردد شناورها در بندر آستارا در ماه های آینده ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر بزرگ ارتقا می یابد.

به گزارش ایرنا ، بندر چند منظوره آستارا به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور بر اساس اعلام کارشناسان حوزه حمل و نقل ، نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا ، آفریقا و اروپاست.

بندر چند منظوره آستارا برای تخلیه و بارگیری کشتی های دو هزار و ۵۰۰ تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل ، ظرفیت پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود را دارد.

این واحد بندری در استان گیلان به ظرفیت نهایی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش بینی و طراحی شده که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و دو میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص می یابد.

این بندر در فضای محدود ۶۰ هکتاری احداث شده است.
حذف نقاط پر حادثه در محور آستارا - اردبیل

تاریخ:دوشنبه 5 مرداد 1394-12:49 ق.ظ

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان آستارا از حذف نقاط پرحادثه در محور آستارا - اردبیل در محدوده آقچای واقع در حوزه استحفاظی استان گیلان خبر داد.

انور بی نیاز روز یکشنبه به خبرنگارگفت: در راستای حذف نقاط پرحادثه در محور آستارا - اردبیل ، دو نقطه پرحادثه شامل پیچ های خانبلاغی و دمیراوغلی کش به صورت کامل اصلاح شد.

وی افزود: همچنین در راستای اجرای این طرح عملیات اجرای آسفالت ، نصب تاسیسات مورد نیاز از جمله گاردریل ، علایم هشدار دهنده و خط کشی نقاط مورد نظر بمنظور ارتقاء سطح ایمنی جاده و کاهش تلفات جاده ای صورت گرفت.

وی اظهار کرد: اقدامات مذکور با صرف هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و 227 میلیون ریال انجام شده است.

بی نیاز با اشاره به اینکه حفظ و نگهداری راه ها نقش ویژه ای در رشد و شکوفایی منطقه دارد، اضافه کرد: افزایش روزافزون وسایط نقلیه و توسعه مراکز جمعیتی ، کشاورزی و صنعتی در مسیر و حاشیه راه ها نیاز به تعریض و بهسازی آنها را با ایجاد تسهیلات و امکانات جدید در جهت تامین آسایش و ایمنی تردد استفاده کنندگان تبدیل به امری اجتناب ناپذیر کرده است.

وی با بیان اینکه تحقق این امر نیازمند تعریض و توسعه راه ها با تعیین حریم راه در طرفین آن بصورت فضای آزاد و اشغال نشده، افزود: در این زمینه به منظور جلوگیری از سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی ، طرح جمع آوری دکه های غیرمجاز و دستفروشان حاشیه راه ، در محورهای آستارا - تالش و آستارا - اردبیل انجام شد.

جاده آستارا به اردبیل به علت واقع شدن در مسیر تردد شمال غرب کشور ، از حادثه خیزترین جاده های ایران محسوب می شود.
فرمانده انتظامی شهرستان آستارا: ۳۷ واحد صنفی متخلف در شهرستان آستارا پلمپ شدند

تاریخ:دوشنبه 5 مرداد 1394-12:48 ق.ظ

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار آستارا خبر گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و سازماندهی صنوف فاقد پروانه کسب و کنترل صنوف در ماه مبارک رمضان، طرح نظارت و کنترل بر اصناف در این شهرستان اجرا شد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده افزود: ماموران نظارت بر اماکن عمومی شهرستان از هزار و ۵۲۰ واحد صنفی بازدید کرده و ۳۷ واحد متخلف را به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات صنفی و فعالیت بدون مجوز و نداشتن پروانه کسب پلمپ کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا با بیان اینکه پلیس با تداوم و تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی خود بر واحدهای صنفی درصدد کاهش ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی  است از عموم شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
احداث بزرگترین دور برگردان برای تسهیل حجم ترافیک پایانه بار آستارا

تاریخ:دوشنبه 5 مرداد 1394-12:48 ق.ظ

فرماندار بندر آستارا از احداث یکی از بزرگترین دور برگردان ها در استان برای سهولت حجم ترافیک مقابل پایانه بار این شهرستان خبر داد.

احداث بزرگترین دور برگردان برای تسهیل حجم ترافیک پایانه بار آستارا

سیروس شفقی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی رفع موانع عملیاتی پروژه دور برگردان در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گفت: این پروژه دور برگردان استاندارد با ۷۰۰ متر طول و ۵۴ متر عرض در حال احداث می باشد.

وی اضافه کرد: نظر به حجم بالای تردد کامیون های حامل بار در مسیر پایانه آستارا ، احداث دور برگردان استاندارد از جمله پروژه های مهم و ضروری طی سال جاری در این شهرستان است.

وی افزود: با توجه به رشد ۲۰۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل و نیز کسب مقام نخست این بندر در بین بنادر شمال کشور در زمینه تخلیه و بارگیری کالا رفع موانع موجود در خصوص سهولت ترافیک منطقه در مسیر پایانه بار امری ضروری و اجتناب ناپذیر بود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه ضلع شرقی پروژه در مرحله پایان عملیات است، ادامه داد: ضلع غربی نیز در سریع ترین زمان ممکن پیش از فرا رسیدن ایام بارندگی اجرایی می شود.

شفقی با بیان اینکه مطالعه بر روی پروژه مذکور از لحاظ زیرساختی شامل کابل مخابراتی و فیبر نوری انجام شده است ، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا؛ روزانه به طور میانگین ۲۷۵ دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی و وارداتی در دو سوی مرز زمینی گمرک آستارا تردد می کند.

گمرک آستارا رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تحلیل وضعیت سیاسی ویژه انتخابات 17 اسندماه 1394 بندر آستارا

بسم الله االرحمن الرحیم...
هوالقادر...
(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"... تحلیل وضعیت سیاسی ویژه انتخابات 17 اسندماه 1394 بندر آستارا
هوالصابر ...هوالمحبوب بالاخره پس از تمامی گمانه زنی ها  کاندیداهای نهایی شهرستان آستارا برای  دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پا به عرصه رسمی  غیر رسمی  آمدند و خط و جبهه بندی جناح ها در استارا شروع شده است....حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ....
 
1-
فرهاد دلقپوش؛  نماینده قبلی  شهرستان  آستارا در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی. نهمین دوره رد صلاحیت شد.. مدرک تحصیلی دلقپوش کارشناسی ارشد تربیتی است و دانشجویی دكتری  دانشگاه تهران ... معاون مستعفی  وزیر صنعت و معدن کشور..دلقپوش که در سابقه و مسئولیت های خود معاونت اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و ریاست اداره ارشاد اسلامی  آستارا را یدک می کشد تقریباً با توجه به روند سیاسی شهر آستارا  از شانس پیروزی در انتخابات آینده برخوردار است. دلقپوش هر چند در برخی از انتصابات شهری  اشتباهاتی را در کارنامه خود دارد که این امر باعث دلخوری دلسوزان واقعی آستارا  هم گشته است .وی اولین نماینده بود كه مدیران را ازبومی ها انتصاب نمود  و به غیر بو می ها در آستارا سمت نمی داد  و حتی در صدد بود معاون سیاسی  و فرماندار  را از آستارا انتصاب كند  چون دید غیر ممكن است توانست  دكتر اسد پور كه متولد لیسار و اهل و بزرگ شده آستارا بود فرماندارمنصوب كند (بنابر توصیه اصلاح طلب ها) و شهاب زاده  را  كه ریبس اداره فنی و حرفه ای بود بعنوان معاون سیاسی منصو ب كند كه شهاب زاده یكی از معاونین سیاسی موفق در كشور بود  و بقیه ادارات هم روسای بومی منصوب شد كه كارنامه موفق داشتند اما بعضی از روسای در انتخابات  با پرونده سازی و.. موجب رد صلاحیت وی شدند در صورتیكه همگان می دانند  دلق پوش عاشق ولایت فقیه و نظام  است فقط قبل از انتخابات اصولگرا  و بعدا  اصلاح طلب میانه رو شد  و رد صلاحیت دلق پوش را بعضی ها به نظام می چسابند در صورتیكه رد صلاحیت دلق پوش ربطی به نظام ندارد  و توسط دولت(وزارت كشور) دهم  انجام شد چون  دلق پوش یكی ازمنتقدین اصلی احمدی نژاد بود با اینكه فرماندار وقت اسد پور سعی داشت وی صلاحیت بگیرد موفق نشد  ..دلق پوش همچنان عاشق و وفادار به نظام و كشور و رهبری و امام و مردم است  و اگر در غیر اینصورت بود  بوی مسئولیت معاون وزیر نمی دادند... و در آستارا و لوندویل وی  و مرحبا حرف اول را می زنند  و محبوبیت خاصی در شهرستان  دارنند و از جمله كارهای خو ب وی توسعه و عمران و آبادانی روستاها  ،  پی گیر در ساختمان امفی تاتر آستارا ، پی گیریی در تصویب منطقه ویژه آستارا ، تكمیل بندر چند منظوره  و تصویب  تاسیس  مرز بین المللی  بندر استارا در وزارت كشور  و بها دادن به نیروهای بومی استخدام جوانان تحصیل كرده استارایی در ادارات  و اولین بار در تاریخ استارا  انتصاب روسای ادارات و بومی متخصص در استارا و دیگر موارد(مرحبا هم قبلا كارهایی كرده بود در خصوص نصب وبومی ها بعنوان ریس  اداره اما در حد وی نبود) .. ولی با توجه به رقبای تقریباً ضعیف مرحبا و دلق پوش  از این دونفر  دوباره بر صندلی سبز مجلس تکیه خواهد زد و اگر  دلق پوش و مرحبا تایید شوند رقابت بین  چهار نفر خواهدشد/ امیدواریم    مرحبا و دلق پوش كه هر دو فرزندان انقلاب و زحمتكشان جمهوری اسلامی ایران هستند تایید صلاحیت  شوند  و مردم در دوره دهم قضاوت كنند. او هم به زغم خیلی ها شانش بالایی بر خورد است  ولی او نیز سایه سنگین رد صلاحیت رابر سر احساس می كند /اصولگرا (به زغم خودش )اصلاح طلب( به زغم اسناد و مدارك )
2-
شاپور مرحبا؛ /
عضواسبق  هیات مدیره  سازمان یارانه كشور  / 3 دوره حضور در مجلس  مردم آستارا هستند ودوره نهم رد صلاحیت شدند. تحصیلات  حوروزی دارد و پاسدار  و جانباز هشت سال دفاع مقدس و برادر شهید سردار معلم مرحیا  و و... البته با توجه به عملکرد دوره آخر وی بعنوان نماینده ( مرحبا )شاید دیگر هیچگاه مردم آستارا مهر تایید بر کارنامه او نزنندو اما با برنامه ریزی و كار گروهی  و مهندسی انتخاباتی جایگاه خود را در دوره نهم  باز یافت و اما رد صلاحیت شد ....در انتخابات مجلس هشتم از راه یابی به مجلس بازماند و در مجلس نهم هم رد صلاحیت شد و با تمام این مسائل باز مرحبا یک رقیب خطرناک برای  برای نماینده فعلی  و تمامی کاندیدای ها تلقی می شود.شاپور مرحبا را می توان جنجالی ترین چهره سیاسی آستارا دانست و همیشه پیرامون این عنصر سیاسی شایعاتی وجود داشته است و چهره سیاسی خود را بازسازی نموده است  و رد صلاحیت وی را همه مردم استارا یک بازی سیاسی می دانند وی در انتخابات از دکتر روحانی حمایت می کرد فردی معتدل است و از هوا داران و دو ستان آیت الله هاشمی و نوبخت است ...عضو هیات ریسه نمایندگان ادواری مجلس /......بنابر تحقیقات و نظر سنجی شاپور مرحبا در طول سه دوره نمایندگی مجلس .. ازجمله كارهایی مرحبا تاسیس بندر آستارا  و عمران و ابادانی  شهرستان بخصوص روستاها و اشتعغال زایی  وشهر صنعتی  و پی گیریی در تاسیس یخش  وش ه لوندویل و بها دادن به بومی ها بعداز سالها در استارا و برجسته  كردن نام استارا در كشور  ...دیگر موارد ..در شهرستان استارا بدون اینكه نماینده شود بالای هشت هزار دوستار و هواداروفادار دایمی دارد و این را همه مردم می گویند..یعنی یك قشر ثابت كلا مرحبا چی هستنداین ربطی به رای ندارد در این دوره به زغم بعضی ها شانش پیروزی دارد ولی بازهم سایه رد صلاحیت را بر سر خود احساس می كند...از ارادتمندان آیت الله هاشمی / (اصولگرا اعتدالگرا....)


3-دکتر کیوان اسدپور .. رزمنده هشت سال دفاع مقدس و معاون بهداشت بنیاد شهید گیلان ( دولت هاشمی رفسنجانی )مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان در دولت سید محمد خاتمی (دوستداران سر سخت خاتمی) ، 6 سال فرماندار آستارا (دولت احمدی نژاد با حمایت اصلاح طلبها فرماندار شد )، مورد حمایت اصولگرایان و اعتدالیون گیلان و‌استارا  و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گیلان(در دولت تدبیر و امید  ریس جمهور روحانی ) .... اكثریت كاندیدا ها بر علیه این كاندیدا مطرح جبهه گیر یی و همگی سخت رقیب خود می دانندو فرماندار سابق آستارا  در انتخابات ریاست جمهوری رسما ( زمانیكه وی  فرماندار بود   به درخواست  جبهه پایداری و دولت احمدی نژاد  گوش نكرد  و از ستاد روحانی حمایت نمود   و این باعث كنیه جبهه پایداری از ایشان شده است )و علنا از دكتر روحانی حمایت نمود  و در بین مردم آستارا خوش نام است  و نشان داده است كه از توانمندی  و سیاست بالایی بر خوردار است  و او را مرد روز های سخت در آستارا و گیلان می شناسند و در صورت عدم حضور مرحیا و دلق پوش پیروزی اول میدان او خو اهد بود  و جبهه پایداری و مشاركتی و اصلاح طلب های تندرو در صدد صحنه سازی و تهت سازی بوی هستند  تا وی را ترور شخصیت کنند قبلا هم سایت های زنجیره ای فتنه  در سراسر کشور برعلیه وی جوسازی نمودند و از موقعیت دکتر در سطح کشور می ترسند .. دکتر اسد پور  جزو هفت نفر  هیت مدیره هلال احمر کشور است  و حتی جبهه پایداری و طرفدران احمدی نژاد و اصلاح طلبهای تندرو خیلی سعی تلاش نمودند  از انتصاب وی بعنوان  مدیر كل بنیاد شهید  و دیگر سمت ها  جلو گیریی كنند  چون وی در انتخابات از دولت روحانی حمایت كرده بود وی   در دولت روحانی  بعنوان   معاون مدیركل بنیاد شهید گیلان منصوب شد ...كاندیدا مستقل  (اعتدالگرا )بنا براین با ورود وی به این عرصه شاهد رقابت جالبی بادیگر نامزدهای انتخاباتی  خواهیم بود...در شش سال فرمانداری وب در آستارا  که ملاقات های عمومی او با مردم  استارا و لوندویل چهره به چهره هنوز بر سر زبانهای مردم  و کارکنان  فرمانداری  است...نیرو های سیاسی بیشتر او را منتسب به  احمدی نزاد  می دانند اما با طیف جبهه پایداری  هم روابط خوبی ندارد  و اصولگرایی اعتدال گرا  طرفدار دولت تدبیر و امید  است و اینکه او در انتخابات حضور پیدا می کند یا نه همواره به عنوان یکی از مباحث جدی در محافل انتخاباتی   آستارا  مطرح است اما نیروی  و مدیر و دكتر جوانی ، قدرت بیان بالا و مدیریت در عرصه فرهنگی و رسانه از او کاندیدایی احتمالی ساخته است  وبه نظر می رسد  حضور او در انتخابات با حمایت علنی او از کاندیدایی خاص به دلیل...... بودن   در نتایج انتخابات آینده تاثیر گذار می باشد و در صورتیكه انتخابات استانی شود دكتر اسد پور شانس زیادی برای انتخاب شدن دارد چون در سطح گیلان دوستداران زیادی دارد از جمله در رشت و تالشان و استارا و در صورت  عدم حضور  دلق پوش  و مرحبا رقبایی صندلی سبز مجلس در استارا اسد پور و نعمتی  خواهند بود...و شانش اسد پور بیشتر ..اصولگرخط رهبری اعتدالگرا (وابسته به هیچ گروهی نیست)

4--مهندس علیرضا نعمتی؛ کارشناسی ارشد جغرافیا، استاد  د انشگاه  و  دومین سپاهی که بعد از بازنشستگی قدم در عرصه انتخابات گذاشته است(فرمانده سابق سپاه آستارا  و استاد دانشگاه ). وی در زمان انقلاب  و زمان فرماندهی در جنگ و سپاه آستارا فردی اعتدالگرا  و مهربان و دلسوز و با حیا و درستكاربود  و است و همه مردم این را می گویند دوست و دشمن....البته جناب سرهنگ در هشتمین دوره   شش هزار رای ودر  نهم  دوره انتخابات هم کاندیدا بود یازده هزار رای آورد  و شانش بالقوه ای  برای راهیابی  به مجلس  دارد و همه وی را بعنوان كاندیدای  سالم نام می برنند ولی هر دوره  در موج نهایی كنار گذاشته می شود.. ... فر دی آرام و شجاع و قاون نمند و مردم دار است  كه در آستارا هواخواهان زیادی دارد و حتی رقیبان وی بخاطر قاونمند و با حیا و عالم بودن وی بوی احترام می گذرند و محبوبیت خاصی در آستارا دارد و دنیال جنال و بازی سیاسی  و ساخت وباخت نیست  با اینكه وی اصولگرا است افكارش بیشتر اعتدالگر ( اصلاح طلب اصولگراست).دركل فردی تندرو از اول نبوده  حتی از زمان فرمانده سپاه فردی معتدل بود...اصولگرا+اصلاح طلب‌=معتدل...فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود..وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد ...حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد.....نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص عدم حضور   مرحبا و دلق پوش (؟....) از انتخابات انصراف دهند  رقابت اصلی  دوره دهم بین وی و اسد پور    خواهند بود  ..اصولگرا  اصلاح طلب....(اعتدال گرا)

6-سرهنگ بازنشسته سپاه  حاج  جلیل کریم نزاد  و ایثارگر (جانشین اسبق سپاه- با درجه سردار ی بازنشسته شده است ) از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس (فردی زیرك و حساب گر است و مردم آزار نیست ) در انتخابات  دوره  نهم  عضو هیات اجرایی بود بخاطر حمایت سر سخت از صفر نعیمی استعفا داد  عضو اصلی ستاد نعیمی شد ..فعلا تاجر معروف و بازیگر مر موز سیاسی آستارا  است بارها گفته کاندیدای  می شوم و هربار انصراف داده است اما اینبار می ْآید و ولی خانواده وی بخصوص پسرش علی آقا  علاقه ای به بازی سیاسی ندارد با اینكه فعال سیاسی هستند  و وضعیت مالی خانوادگی وی و برادر سرهنگ سیاوش  از قبل از انقلاب  خوب و عالی  بود و پدرش در تالش از زمین داران بزرگ انقلابی  است  و بخاطر علاقه به انقلاب عضو سپاه شده  و از اول فردی  پشت پرده بود....برادرش نیز عضو شورای شهر و از سرداران سپاه می باشد سیاوش بیشتر از جلیل محبوبیت در‌استارا دارد با اینكه در سیاست دخالت نمی كند(سیاوش مرد حاشیه و سیاست نیست بیشتر مدیر صادق  و اجرایی است ). سرمایه داران آستارا از حاجی جلیل  حمایت می كنند  و لی بلحاظ  سابقه وی تقربیا شانش  برای پیروزی ندارد وبنابر سنوات  همانند گذشته  انصراف می دهد ..زیرك سیاسی / اصولگرا ( اعتدال)..

6- صفر نعیمی؛ معروف به حاج صفر .. نماینده فعلی(دوره هشتم رای نیاورد) ..سردار پاسدار و متولد رز اردبیل و بزرگ شده لمیر  تالش و ساکن شهرک عباس اباد  استارا  و فوق لیسانس قضایی و دكتری افتخاری  که در چهار سال قبل از  انتخابات  تقریباً روستا و محله ای در شهر آستارا نبوده است که این سپاهی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلقپوش و مرحباو اسد پور و نعمتی   از شانس بعدی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره بعدی شانس کمتری دارد اما خودش فردی ساده  و شجاع و فعال و اجرایی  است  و کار گروه و دوربرش مورد انتقاد مردم و روشنفکران آستارا است و علت عدم موفقیت وی ضعف كار گروه ها و مشاورین در شهرستان آست وی در سطح كشوری  و استانی  حرف برای گفتن دارد و فرزندانش كلا در سیاست دخالت نمی كنند و بكار دولتی علاقه ندارنند و در مسایل ستادی و دفتری نماینده دخالت نمی كنند و نعیمی در نظر سنجی ها از  سوم تا پنجم قرار دارد  بخت پیروزی برخوردار است اما بیشتر یاران قبل از انتخابات و موقع انتخابات بخاطر عملكردش از وی جدا و حتی دوری می كنند...متاسفانه نعیمی هم راه اشتباه دلق پوش را پیش می رود همان راه دلق پوش را .... و به دوستان قدیمی پشت نموده است و هوا داران ستنی خود را از دست داده است .... وی با رتبه 20 با جانبازی 50 درصد بازنشست سپاه است..با اینکه وی فردی فعال و جسور  و شجاع و پی گیر است چون کار گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی شده ندارد ...در عمل بدون تبلیغات کار می کند و ضعف وی است . از زمانیكه شجاع رجبی مقدم (ریس بانك انصار ‌استارا ) ریس روابط عمومی اش شده است سر و صدای شده اما چون تخصص تبلیغاتی ندارد موفق نشده است و قبلا اصولگریان از وی حمایت می کردند دیگر حزب موتلفه اسلامی آستارا رسما منتقد وی شدند و اصلاح طلب ها وی را بخاطر حمایت سرسختانه از ولایت فقیه و خط و مشی رهبری قبول ندارنند وی را می شود گفت فردی مستقل  است و اعتقاد به حزب و کار گروهی ندارد .......عملکرد  نماینده آستارا  برای همشهریان  آستارایی و لوندویلی چنان محسوس وملموس نیست . اما برخی از ویژگی های شخصیتی  از او چهره ای قابل قبول ساخته است و فردی كینه ای  نیست و فردی ساده است واما در برنامه ریزی كارنامه مثبت ندارد و اما فردی شجاع و جسور و پی گیر است  وعدم ارتباط قوی با رسانه ها،شاید یکی از مشکلات عمده ی او در صورت ورود به عرصهء انتخابات دهم  باشد اما به عنوان یک چهرهء ملی وشناخته شده نام او بر سر زبانهاست و شایعاتی هم بر سر زبانها است مبنی بر عدم حضور نماینده آستارا بعلت..... امیدوارم درست نباشد ...هرچه باشد وی جانباز 50 درصد و سردار بازنشسته سپاه است .. من كه  چند سالی( دوست معنوی من بود‌) باوی 24 ساعته  با وی بودم فردی تك رو  و خوش قلب و جسور و اجرایی است و روحیات فردی سیاسی نیست و  و دركارش قانون گرا و شجاع است و حزب بازی قلبا اعتقاد ندارد و نه می شود به وی گفت اصلا طلب یا اصولگرا و كارهای كه خودش فكر می كند درست است انجام می دهد  اما ساده است . وی نماینده فعلی آستارا می باشد كه در دوره  پیش از میدان خالی بهره برداری و با 24 هزار رای به مجلس راه یافت و تقریبا و جه خود را در شهرستان از دست داده است  شانسی برای پیروزی ندارد اما یكی از رقبای اصلی است    /سخنگویی عضو فراكسیون رهروان ولایت مجلس  و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ..

7-علی پویا کارشناس ارشد ، معلم (تنها معلم كاندیدای دوره دهم )، جانباز هشت سال دفاع مقدس -رجال سیاسی استارا  واعتدالیون گیلان..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، كشاورزان و صیادان  و دانشگاهیان و اقشار مختلف شهرستان و سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و لوندویل  و روستاها هواخواهان زیادی دارد و وی سالها در روستاهای استارا تدریس كرده اكثریت روستاییان نام علی پویا نام آشنایی است در كنار معلمی بعنوان یكی از خیرین مطرح در روستا سالهاست بر سر زبانهاست و بنابرنظر سنجی ها وی در مدتی كه تبلیغ می كند  هواخانان زیادی بدست آورده است بدون ریا و تكبر و ساده و علمی برنامه هایش را توضیح می دهد این مورد جالب باعث استقبال زیاد مردم بسوی این كاندیدا شده است وی در سه سال  تبلیغ چهره به چهره شانس زیادی در انتخابات دوره دهم در داخل شهر آستارا و روستاها دارد ..  با اینكه وی فعالیت خوبی دارد اما.........اصلاح طلب معتدل -آستارا.

8- دكتر بختیار حیدرنیا اهل و ساكن آستارا ..ریس شبكه بهداشت آستارا .از خیرین مرح منطقه...مدیر بسیج پزشكان آستارا و مشاور قایم مقام وزریر بهداشت ..پزشك آستارایی و فعالیت خوبی و عالی دارد و مهرهای خوبی داخل شهر و روستاها دست چین كرده با برنامه و علمی به پیش می رود  و چراغ خاموش پیش می رود و تاكتیك خوبی دارد اما خیلی عالی و بازرنگی پیش می رود ...در انتخابات دوره هشتم از صفر نعیمی حمایت می كرد ..اعتدال و توسعه

9-  سخاوت سیلمان نژاد - كارشناس ارشد - معاون اداره صنعت و معدن وتجارت- ریس اسبق اداره ورزش و جوانان آستارا - داور بین المللی فوتبال ( شناخته شده )-از فعالان سیاسی و فرهنگی گیلان- استاد دانشگاههای آستارا - مورد حمایت جمعی  بازار یان ، اصناف  و تاجر های بین المللی ، فرهنگیان و دانشگاهیان و تعاونگران   و كشاورزان و صیادان  آستارا و اهل هیچ جناح و حزبی نیست مستقل ( اعتدالگرا ) توضیح اینكه یكی از كاندیدای مطرح كه قبلا رد صلاحیت شده اعلام كرده در صورت رد صلاحیت از سخاوت حمایت می كند در صورت حمایت این كاندیدا معروف سخاوت شانش خوبی خواهد داشت. وی در انتخابات شورای اسلامی شهر آستارا كاندیدا شد و نفر 15 شد و اگر به تنهایی بیاید از رقبایی اصلی  انتخابات دوره دهم نیست اما اصناف و یك كاندیدای كه بوی قول داده پشت وی باشد یكی از رقبایی اصلی  دوره دهم است   . اصولگرایی مستقل

10- استاد حاج  محمد صادق برنچ چی /فوق لیسانس/جانباز / روزنامه نگار  و معلم بازنشسته و از اصلاح طلب ها اعتدالی  و عضو وشورای راهبردی و مشورتی آستارا  و با اینكه وی معلم بازنشسته قرآن و دینی ...قبلا  رد صلاحیت شده بود .. مسئول ستاد خاتمی  ومسئول ستادانتخابات موسوی در انتخابات 88  و مسئول ستاد معین در سال 1392 بعدا مسئول ستاد روحانی در آستارا شد...اصلاح طلب... مورد حمایت اصلاح طلب ها  و جمعی از اهل قلم و روشنفكران آستارا  فرذی است كه با كسی تعارف ندارد  و ملاحظه كاری در كارش ندارد و رگ می گوید بخاطر همین بیشتر مسئولان ...دل خوشی از این روز نامه نگار ندارنند  و ادم منفعت طلبی نیست و درد دل مردم را می گوید و كاملا متعقد به قانون اساسی  و ولایت فقیه  است این اصلاح طلب  معلم و روز نامه نگار  در دوره هفتم هزار رای آورد و دورهای بعدی رد صلاحیت شد اما نمی توان بعنوان رقبایی اصلی از ایشان نام برد ومدیر مسئول دو هفته نامه استانی طریقت نو- عضو شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان- اصلاح طلب

11-ولی  داداشی - كارشناس ارشد - استاد دانشگاه  و عضو ستاد انتخابات دكتر روحانی 92- فردی مستقل و اعتدالگر ا و خونگرم می باشد و وارد بازیهای سیاسی نمی شود از بچه های جوان اصیل آستارایی است و مورد حمایت اصلاح طلب ها و شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان و استارا ... و مورد حمایت اصولگر    های  معتدل آستارا ...با توجه به اینكه از یك خانواده اصیل است  محبوبیت خاصی دربین مردم وی و خانواده اش دارنند و جوانترین كاندیدای مجلس در گیلان می باشد..مردم آستارا به وی و خانواده اش اعتماد و احترام قایل هستند. اما با این وضعیت  شانسی برای انتخاب شدن ندارد...
12-مهران مهر آور ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا ) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گرا
13-فرداد پورامن -فوق لیسانس/كارمندارشد دادگستری گیلان / شهردار فعلی لوندویل/ریس شورا و عضو شورای لوندویل سه دوره /از خیرین مطرح لوندویل /ریس باشگاه ورزشی و فرهنگی شهرداری /اصلاح طلب فعال استانی  (اصلاح طلب )- وضعیت خوبی در انتخابات در لوندویل  دارد و مورد حمایت مردم لوندویل و حتی شهر آستارا است وی متعادل  و مهربان و مدیری لایق و شجاع است    شاید وی خود را برای  انتخابات دوره بعدی آماده می كند  اما فردی  مثبت و جسوری است...یكی از گزینه مطرح دوره دهم آستارا می باشد .. ( اصلاح طلب)

14-میثم ضارب نیا؛ رییس دفتر فرهاد دلقپوش. دوره قبلی با اینکه به کاندیدای یدکی معروف بود  با حمایت دلق پوش  12 هزار رای اورد  و دومین رای آستارا بدست آورد و کمتر در محافل دیده می شودو شنیده شده وی باز می خواهد كاندیدا  شود/ فوق لیسانس  و استاد دانشگاه اردبیل/اصلاح طلب....اصلاح طلب

15-الیاس دیاریپور؛ فرهنگی سابق و مدیر خود بنده در آخرین سال تحصیلی و استاد دانشگاههای آستارا و ریس اسبق  اداره بازرگانی  و... خوش برخورد و کمی هم محب پست و مقام. از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان و  حامیان  دلق پوش . دیاریپور با مدرک فوق لیسانس در نهمین دوره انتخابات شرکت کرده و یكبار هم رد صلاحیت شد.../اصلاح طلب 

16-دكتر داوود ملك زاده دكتری ادبیات  استاد دانشگاه سر دبیر  هفته نامه خط آخر و نویسنده چند كتاب و روشنفكر  و اصلاح طلب شاعر معروف و معاصر ایران
17-دكتر عسگر غنی؛ متولد 1339 از ویرمونی و بزرگ‌شده‌ آستارا .مهندس  صنایع از دانشگاه تربیت مدرس و دکتری مدیریت سیستم ...که بعنوان کاندیدا در شهر آستارا مطرح است. غنی هم محله ای و هم روستایی شاپور مرحبا از لحاظ مدرک تحصیلی و تخصص تقریباً نفر اول بین تمام کاندیداهای شهر آستارا هست و می توان گفت  چندمین احتمال در انتخابات مجلس. عمده ترین ضعف غنی را می توان حضور نیافتن  ایشان در شهرستان  دانست وی مرد عمل و برنامه ریزی است ام مهندسین انتخابات ندارد . غنی معروف به ریس موشک هسته ای معروف است...  در فضای مجازی  و علمی حضور فعال دارد فردی برنامه ریز و علم گرا و انتقاد پذیر است و دفعه قبلی هم کاندیدا بودهزار رای آورد ..مستقل

18- نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )


19--مهندس الیاس پو واجد .. مهندس عمران و كارشناس ارشد عمران..از مهندسان با ادب  و  اخلاق  و مستقل شهرستان .. فرزند مرحوم آیت الله پو واجد از روحانیون سر شناس  آستارا كه این روحانی معتدل كه در بین تالشان قدیم و آستارا امروز و قدیم محبوبیت ویزه ای داشت و دارد  كه از روحانیون معروف و خوشنام و خیر شهرستان استارا است  و  برادر وی از روحانیون طراز اول قم است.. این مهندس بخاطر اخلاق خوب  و محبوبیت پدرش در تله سیفی مورد حمایت است و مورد حمایت جامعه مهندسان و وكیل های آستارا است و  مورد حمایت  اعتدالیون آستارا است  و برنامه های خوبی برای انتخابات دارد انشاالله به موقع اطلاع رسانی خواهد شد...و جلسات متعدد با فرهنگیان و مهندسان و روحانیون جوان و  وكیل ها و بازاریان آستارا انجام داده و مورد اسقبال عموم قرار گرفته است ..ادامه دارد .....

20-رامین حاجی امیری دوست غار  و گرمابه  شاپور مرحبا كه هماكنون نیز دوست غار و گرمابه نماینده آستارا نعیمی شده است ..جلسات دوستانه انجام می دهد و اعلام نموده من چه از دیگران كمتر هستم ..در انتخابات دوره دهم بر حسب وظیفه كاندیدا خواهم شد......رامین كارشناس ارشد.. استاد دانشگاه ...از كارمند اداره ثبت و احوال آستارا ..اهل و متولد آستارا ..جوانی مودب با شخصیت و خوش تیپ...وضعیت مالی خوب هم دارد... پدر ش هم مدیر كل اسبق اداره ثبت و احوال گیلان بود كه بازنشست شد.....
21-مهندس طراری ( اعتدال).. متولد و اهل آستارا
22--عسگر صیامی زادكارمند ارشد مخابرات كشور 23-محمدرضا محمد زاده- وكیل

24- حمید شاهور كارشناس ارشد ..معلم و ریس هیت مدیره شركت تعاونی فرهنگیان‌استارا - عضو شورای راهبردی اصلاح طلب های استارا -اصلاح طلب

اما با توجه به اینکه دو شخص تاثیر گذار  در ادوار گذشته نتوانستند از نظر شورای محترم نگهبان، صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات را کسب کنند و همچنان هیچ نشانه ای هم برای تغییر وضعیت این فعالان سیاسی وجود نداردو امیدواریم صلاحیت بگیرند  و خودشان كه می گویند ما صلاحیت گرفتیم اگر این دو عزیز صلاحیت بگیریند رقابت بیشتر روی این دو بزرگوار مانور خواهد زد  و با این دو عزیز تاكنون كلا ...23.نفر اعلام نمودند در انتخابات دوره دهم كاندیدا می شوند ... دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم و افرادی كه در این  كلاس اسمشان برده شد هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. منتظر ثبت نام كاندیدا ها و گرفتن صلاحیت از شورای نگهبان  و اما بعدا...  وحضور سبز و انتخاب مردم  بزرگ اندیش بندر  آستارا و لوندویل و حومه بمانیم..هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

-------------------------------------------------------------------------------------

ایجاد فرمانداری ویژه در آستارا از مطالبات جدی مردم این شهرستان مرزی آستارا است

IMG20070809

ایجاد فرمانداری ویژه در آستارا با توجه به فاصله زیاد این شهرستان تا مرکز استان گیلان ( رشت) و همینطور با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات و امکانات امری ضروری است.ارتقای فرمانداری آستارا به فرمانداری ویژه نوید حرکت به سوی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در منطقه خواهد داشت

 

مطابق قانون فرماندار ویژه برای تاسیس فرمانداری ویژه  دو مورد ضروری است جمعیت بالای 220 هزار نفر  و فاصله 200 كلیومتر ازمر كز استانشهرستان آستارا از مر كز استان 200 ك فاصله دارد و درست است جمعیت آستارا نزدیك 90 هزار نفر است با توجه به جمعیت گردشگری آستارا كه سالانه 5 میلیون گردشگر از آستارا بازدید می كنند بنابر عرف جمعیت میانگین آستارا در طول سال 500هزار نف است  و پشنهاد دوم من برای حل جمعیت...مردمان بخش لیسار  و حویق  خود را آستارایی می دانند سالهاست درخواست الحاق به استارا دارنند با الحاق این دو بخش مشكل جمعیت آستارا برای تاسیس فرمانداری ویزه حل می گردد..و حتی طومار امضایی مردم به مجلس و دولت ارسال شده است ..مردم استارا دو خواسته از دولت دارنند تاسیس فرمانداری ویزه استارا و منطقه آزاد تجاری آستارا

  شهرستان آستارا 160 شهید، 602 جانباز و 71 آزاده دارد , آستارا جزو بیست شهر گردشگری ایران می باشد و یك شهرستان مرزی و بندری می باشد... و بخش حویق و لیسار از نظر تاریخ و سنت و وابستگی قومی  و فرهنگی از قدیم به استارا وابسته بوده و مردم این دو بخش  و آستارا این منطقه را از قدیم آستارا می نامند...

 

dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهران مهر آور - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس -‌آستارا

مهران مهر آور - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس -‌آستارا ( آبادگران آستارا )
فرزند آستارا  با برنامه علمی و كارشناسی +تخصص و تعهد +وفاداری +صداقت +متعقد به قانون اساسی و قانون گرایی +تدبیر  و امیدو اعتدال =نماینده شهرستان بندر آستارا 1394
هوالقادر
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفند ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد ، به نوعی شاید مهمترین رویداد سیاسی پیش رو در داخل کشور باشد. به همین روی افراد مشتاق برای ورود به این حوزه که البته یکی از قدرتمندترین ستونهای سیاسی کشور نیز به حساب می اید، در سایه و به اشکال مختلف فعالیت های انتخاباتی خود را شروع کرده اند. بر اساس گزارشهای دریافتی  آبادگران جوان  آستارا و لوندویل و حومه  بدین سان نگاهی خواهیم داشت به کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه  بندرآستارا ،غرب گیلان  و استان گیلان که برای کسب یک کرسی بهارستان با هم رقابت خواهند کرد
. جوانان دانش آموخته  و نخبه استارا ین بار جوانی از فرزندان آستارا رابعنوان كاندیدا دوره دهم كاندیدا كردند كه از نظر علمی و حقوقی و ادب و تجارب و مدیریت  و برنامه هایش  زبان زد است با اینكه در این دوسال به این جوان دو مسئولیت سیاسی مهم پشنهاد كردند  وی اعلام كرده من بعنوان فرزند آستارا  و كار آفرین ملی  با برنامه هایم با كمك خدا و مردم آستارا بنابر به درخواست  جوانان نخبه و دانش آموخته  و رجال سیاسی و فرهنگی آستارا   به عرصه انتخابات خواهم آمد ...انشاالله باشد در خدمت عزیزان مرز نشین آستارا باشم وی در جلسات می گوید 
مشارکت حداکثری مردم آستارا  می تواند در تصمیم نهایی کاندیداها موثر باشد  و اگر نماینده با اكثریت مطلق رای و پشتبانی مردمی باشد بهتر می توانند از حق و حقوق حوزه انتخابیه دفاع كند و من  بعنوان فرزند آستارا  به مردم شهرستان بندر آستارا اعتماد دارم.

گزیده ای سخنرانی مهندس مهر آور در دعوت مردمی برای كاندیدا شدن :

سوره الطور آیه ۴۸ : وَ اصْبرِْ لِحُکمْ‏ِ رَبِّکَ فَإِنَّکَ بِأَعْیُنِنَا وَ سَبِّحْ بحَِمْدِ رَبِّکَ حِینَ تَقُوم‏ (  صبر کن براى حکم پروردگار خود اى پیغمبر! که البته تو در حفظ و عنایت مایى )
سخنرانی  بخش مر كزی (حیران آستارا ) جمعه: حیران متعلق به آستارا است باید 20 كلیومتر حوزه استحفاظی آستارا به آستارا برگردانده شود و مدیریت راه حوزه استحفاظی آستارا از اردبیل باید سلب شود  و تبدیل حیران به منطقه ویژه و قطب گردشگری در كشور . پیگیریی در گاز رسانی به بخش مر كزی بخصوص دهستان حیران و حل مشكلان بخش مر كزی

 سخنرانی روز یكشنبه ویرمونی :اشتغال حق طبیعی تمام ایرانیان است بخصوص جوانان بیكار بخصوص دانش آخوختگان شهرستان استارا  و
با این حال بنا به فقه سیاسی شخص من، پول جمع کردن و خرج کردن برای جلب رای مردم حرام است. این پول‌ها معلوم نیست از کجا می‌آید؛ اگر از راه حلال بیاید که یک بار نجس است و اگر از حرام بیاید دو بار نجس است. به طور کلی به عقیده من این که پول جمع شود تا یکی رای مردم را به دست بیاورد اشتباه است. این همه پول خرج می‌شود و نتیجه اش  حوزه انتخابیه از نظر پیشرفت از نقاط دیگر كشور عقب می ماند و..

.
وی در سخنرانی خود در كوچه پریان دو شنبه اعلام كرد من بعنوان فرزند آستارا : اولین اقدام اشتغال زایی و استفاده از جوانان بومی دانش آموخته و كار آفرین  و پرورش مدیران بومی در آستارا و تاسیس فرمانداری ویژه آستارا +پی گیریی منطقه آزاد آستارا   می باشد.
درسخنرانی خیابان امام ( تله سیفی ) سه شنبه :آستارا برای فرزندان آستارا پی گیریی در ارتقا بندر استارا از دو اسكله كوچك به 12 اسلكه استاندار  برای استغال زایی
سخنرانی در خیابان آبشار لوندویل  پنج شنبه : تبدیل و تاسیس لوندویل به منطقه ویژه گردشگری و تروریستی  در سطح كشور  و تاسیس ادارات دولتی  در شهر لوندویل و تاسیس حوزه انتظامی و قضایی در بخش لوندویل مطابق قانون و محرومیت زادیی لوندویل
امشب در كوی نهانی :استارا برای فرزندان آستارا وانشالله با پی گیریی نه شعار تاسیس فرماندار ویژه استارا ..آستارا آباد همراه با پیشرفت و ابادانی
سخنرانی شنبه هفته پیش در شهرك عباس آباد :شعار دادن و قسم دادن ممنوع جوانان و فرزندان جوان و دانش آموخته استارا برای پیشرفت و‌ابادانی و استغال زایی آمده اند با برنامه با بودن دانش اموختگان و نیروی كار مفید درآستارا و منابع طبیعی و پتانسیل  و ساحل و كوه و كشاورزی و كارآفرین آستارا باید با كار علمی و كارشناسی به قطب گردشگری و تجاری و صنعتی ایران تبدیل می گردد.
سخنان مهندس مهر آور درسیبلی و كانرود و قنبر محله وسیبلی  :
من می‌آیم که حرف‌هایی را که پیش از این هم مطرح کرده بودم بزنم. جناح و گروه‌های سیاسی صرفا در فرم سیاسی معنی دارد، وگرنه اصل ماجرا راست، چپ و یا مستقل بودن نیست. آدم خودش اسم دارد، پس برای خودش اسم انتخاب نمی‌کند. مهم این است که فرد خودش آرا و عقاید و عملکردش را نشان دهد. این موضوعی است که امیدوارم در ذهن مردم هم تبیین شود تا کسی نتواند با وصل کردن خود به یک جریان سیاسی و سوءاستفاده، رای بیاورد.

هوالحق
این مهندس جوان در مدت یكسال كه در آستارا چهره به چهره تبلیغ می كند هوا خواهان زیادی بدست اورده اكثر جوانهای تحصیل كرده ونخبه آستارا و لوندویل از  وی حمایت می كنند و یكی از كاندیدا مطرح  و حتی شانس پیروزی دارد ..

هوالقادر

سوره بلد آیه ۱۷ : ثُمَّ کَانَ مِنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ وَتَوَاصَوْا بِالْمَرْحَمَةِ ( این کارها کند تا که از آن کسانى باشد که ایمان آوردند و سفارش کردند دیگران را به صبر، و سفارش کردند به شفقت به مردم )

مهندس مهران مهر آور متولد سوم شهریورماه  1358 خورسیدی در آستارا  و مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی را دارد . ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا و خیرین معروف منطفه و كشور  و از فعالان محیط زیست وسیاسی كشور) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گراداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقلب یك كارخانه دوغ سازی

  امروز دانشگاه سما آستارا  رفته بودم چند تا استادان كه دوغ خریده بودند تا بخورند..چیزی جالبی نشان دادند ...دوغ كه خریده بودند تار یخ تولیدش را چند روز بعداز تولید زده بودند ...امروز كه استادان دانشگاه سما دوغ خوردن چهارم مرداد و تاریخ تولید روی جلد چاپی شش مرداد 1394 بود خیلی جالب پس كجا هستند این دستگاههای نظارتی ... این عكس دوغ كه در حضور نه نفر استاد دانشگاه عكس گرفتم  متاسفانه این موارد در دوغ و ماست و پنیر ما هر روز مشاهده می كنیم اما رسیدگی كننده نیست ......در صورت نیاز بامن تماس بگیرید ..09119812795

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مر كزی ترك اعتیاد مبتكران نیك و پاك آستارا

مر كز بهبودی میان مدت اقامتی مبتكران نیك وپاك به شماره ثبت 66

http://www.bazar-mashad.com/images/pezeshkan/addiction-abandonment.jpg
با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی  گیلان.
با محیطی آرامن و كادری مجرب
 با راهنمایی و اعزام فرد بیمار
در روستای كوهستانی و گردشگری دربند آستارا ( دامنه كوه و مشرف به دریاچه خزر و استیل)
 در اختیار همو طنان و همهشریان آستارایی هستیم... با چندین سال سابقه كار مفید...و شناخته شده ..

بمدیریت كیوان پالودی
آدرس  بندر  استارا -جنب پلیس راه ‌آستارا . روستای توریستی و كوهستان دربند ،جنب باشگاه ورزشی كانرود...
شماره تماس :09354257056
09115013058
013144856177

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانشگاه سما بندر‌استارا در رشته های مختلف مرتبط برای ترم پاییزی بدون كنكور دانشجو می پذیرد.

دانشگاه سما بندر‌استارا در رشته های مختلف مرتبط برای ترم پاییزی بدون كنكور دانشجو می پذیرد.لازم به توضیح است دانشجوایان كه برای پرداخت شهریه نیاز به وام دانشجویی داشته باشند طبق مقرارت به  ایشان وام دانشجو پرداخت می شود...رشته های  دانشگاه سما بندر‌ آستارا ...
1- مربی كودك2-حسابداری 3-تربیت بدنی 4-الكترونیك و برق صنعتی 5- الكترونیك 6-نقشه برداری 7-عمران و ساختمان  8-معماری  9-نقشه كشی و طراحی صنعتی 10-تاسیسات-11-تاسیسات  و  تهویه مطبوع 12-ساخت و تولید -قلبسازی 13-ساخت و تولید -ماشین افزار 14-صنایع جوشكاری

15- كامپیوتر - نرم افزار 16- صنایع چوب  و كاغذ -سازهای چوبی -17-امور زارعی و باغی - تكنولوژی پرورش طیور 18- امور دامی و تكنولوژی طیور 19- تاسیسات مكانیكی ساختمان  20- مكانیك خودرو
شماره تماس معاونت آموزش دانشگاه سما بندر‌ آستارا :
01344831172
01344831171
 دوستانی كه تمایل به ثبت نام در یكی از  رشته های مشروحه بالا دارنند  حضور در طول شبانروز تماس بگیرید :  با استاد پورنیاز :09113813735
اداری به واحد آموزشی دانشگاه سما آستارا مراجعه كنند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اگر فردی در دوره‌های گذشته رد صلاحیت شده، این امر به قوت خود باقی است/ نظارت استصوابی نظارتی موثر، اثربخش و مفید است


۱۳۹۳۰۴۲۵۰۰۰۶۳۰_PhotoA

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در گیلان مطرح کرد

اگر فردی در دوره‌های گذشته رد صلاحیت شده، این امر به قوت خود باقی است/ نظارت استصوابی نظارتی موثر، اثربخش و مفید است

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در گیلان با اشاره به اینکه یکی از شبهاتی که در فضای مختلف و رسانه‌ای علیه این شورا مطرح می‌شود موضوع نظارت استصوابی است اظهار کرد: نظارت استصوابی به معنای نظارت موثر و اثربخش است.

احمد قنبریان انواع نظارت‌ها را تشریح کرد و افزود: تمام مردم ناظر بر اعمال و رفتار مسئولان هستند و این امر در انتخابات نیز وجود دارد، هر کدام از افراد می‌توانند ناظر انتخابات باشند اما وقتی می‌خواهیم در موضوعی نظارت کنیم این نظارت زمانی مفید و موثر است که اگر انحراف، خطا و اشتباهی در فرآیند امور وجود دارد باید بتوان از آن جلوگیری کرده و اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه طبق تفسیر اصل ۹۹ قانون اساسی نظارت شورای نگهبان بر انتخابات عام در تمام مراحل و استصوابی است، تصریح کرد: اگر نظارت استصوابی در فرآیند نظارت خطا، تخلف و انحرافی را مشاهده کند طبق قانون می‌تواند نسبت به جلوگیری از آن انحراف اقدام کند.

قنبریان نظارت استصوابی را نظارت موثر، اثربخش و مفید خواند و بیان کرد: نظارت استصوابی است که می‌تواند مجاری لازم برای اینکه حقی از افراد ضایع نشود و فرآیند انتخابات به نحو مطلوب باشد، را فراهم کند.

وی به بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون اشاره کرد و گفت: مجاری و ابزار صلاحیت‌ها در قانون ذکره شده و یکی از این موارد بررسی‌های محلی و تحقیقات در کنار استعلام از مراجع چهارگانه است.

*در بررسی صلاحیت‌ها، اصل بر احراز صلاحیت است

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در گیلان متذکر شد: در بررسی صلاحیت‌ها اصل بر عدم صلاحیت یا برائت نامزدها نیست بلکه اصل بر احراز صلاحیت نامزدها است و شرایط مندرج در ماده ۲۸ قانون صلاحیت نامزدها باید برای هیئت اجرایی و نظارت احراز شود و این وظیفه هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت است که در برخی برهه‌ها هیئت‌های اجرایی به وظیفه خود درست عمل نکردند و امیدواریم در انتخابات آینده به وظیفه خود عمل کنند.

قنبریان با اشاره به اینکه در بررسی صلاحیت‌ها اصل بر احراز صلاحیت است و این امر براساس قانون اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: عملکرد شورای نگهبان نشان داده، در بررسی صلاحیت‌ها ملاحظه‌های سیاسی یا جناحی و سلیقه‌ای را لحاظ نمی‌کند.

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در گیلان به رصد صلاحیت افراد از جناح‌های مختلف در بررسی صلاحیت‌ها اشاره کرد و یادآور شد: ممکن است بگویند افراد منتسب به جناح خاصی بیشتر رد صلاحیت شدند اما این جناح‌ها باید در خود تجدید نظر کنند به چه دلیل افرادی در جناح آنها مطرح شدند که دارای صلاحیت نبودند و مورد توجه قرار گرفتند تا بعد رد شوند.

وی بخشی از موضوع مذکور را طراحی شده از طرف دشمنان خواند و اظهار کرد: دشمنان می‌خواهند رد صلاحیت‌ها اتفاق بیفتد و هزینه‌هایی به نظام تحمیل شود و در داخل نیز برخی آگاهانه و ناآگاهانه آن را تکرار می‌کنند.

*خارج شدن نظارت بر انتخابات از حالت فصلی مطالبه مقام معظم رهبری

قنبریان با بیان اینکه دفاتر شورای نگهبان جزو ساختار سازمانی این شورا هستند، تصریح کرد: قبل از سال ۷۹ و پس از انتخابات مجلس ششم شورای اسلامی، مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای نگهبان فرمودند؛ شورای نگهبان باید از حالت فصلی و ایستگاه صلواتی خارج شود.

وی ایجاد بانک اطلاعاتی و شناسایی و آموزش نیروهای زبده توسط شورای نگهبان را از رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: اعضای شورای نگهبان به این نتیجه رسیدند برای انجام درست وظیفه نظارتی در انتخابات باید ساختار سازمانی ثابت داشته باشند.

قنبریان به تشکیل دفاتر شورای نگهبان در استان‌ها اشاره کرد و گفت: دفاتر نظارتی شورای نگهبان در شهرستان‌ها و بخش‌ها تشکیل شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه شورای نگهبان مرجع تشخیص رفتارها مطابق با شرع و قانونی اساسی است، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان فعالیت غیر قانونی انجام نمی‌دهد.

سرپرست دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان در گیلان فعالیت این دفتر را بر پایه سه موضوع عنوان کرد و یادآور شد: شناسایی نیروهای چابک و انقلابی و آموزش نیروها نخستین وظیفه دفاتر هیئت نظارت شورای نگهبان است.

وی از شناسایی ناظران هیئت نظارت شورای نگهبان در گیلان خبر داد و اظهار کرد: اطلاعات تمام ناظران در بانک اطلاعاتی شورای نگهبان وجود دارد و به طور مرتب از آموزش‌های فنی و تخصصی برخوردار می‌شوند.

قنبریان با بیان اینکه ناظران شورای نگهبان بدون هرگونه چشمداشت فعالیت می‌کنند و بنده لازم می‌دانم صمیمانه از ناظران امین تشکر کنم، تصریح کرد: آموزش، به‌روز نگه‌داشتن و آمادگی نیروها بخش نخست فعالیت دفاتر نظارت شورای نگهبان است.

سرپرست دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان در گیلان، ایجاد بانک اطلاعاتی متقن راجع به تمام افرادی که در معرض نامزدی انتخابات هستند را بخش دوم فعالیت دفاتر نظارت شورای نگهبان برشمرد و بیان کرد: تمام افرادی که نامزد انتخابات شدند و می‌شوند و همچنین در معرض کاندیداتوری هستند مورد رصد دفاتر شورای نگهبان قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه هرگونه فعالیت، مواضع و رفتاری که نامزدهای انتخاباتی از خود بروز می‌دهند در بانک اطلاعاتی جمع‌آوری و نگه‌داری می‌شود، افزود: بانک اطلاعاتی شورای نگهبان در شناخت بهتر کاندیداها کمک می‌کند تا وظیفه نظارت بر انتخابات به نحو مطلوب‌تر انجام ‌شود.

قنبریان ساختار دفاتر نظارت شورای نگهبان را دائمی دانست و خاطرنشان کرد: هفت ماه قبل از برگزاری انتخابات طبق قانون هیئت نظارت بر انتخابات تشکیل می‌شود.

سرپرست دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان در گیلان، تعداد اعضای هیئت نظارت در استان‌ها را پنج نفر اعلام کرد و یادآور شد: اعضای هیئت نظارت بر انتخابات در شهرستان‌ها و بخش‌ها سه نفر هستند و وظیفه نظارت بر انتخابات را به عهده دارند.

وی نظارت بر رفتار کاندیداها به پشتوانه فعالیت دفاتر شورای نگهبان را در تمام سال خواند و اظهار کرد: هیچکدام از دستگاه‌ها در کشور به اندازه شورای نگهبان نسبت به انتخابات فعالیت تخصصی نمی‌کنند و این شورا و دفاتر زیرمجموعه تنها نهادی است که به طور تخصصی و مستمر در رابطه با انتخابات فعالیت می‌کند.

*نظر شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت شدگان دوره‌های گذشته صائب است

قنبریان به احراز صلاحیت‌ها در شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: اکنون مشاهده می‌شود افراد مختلفی وارد عرصه فعالیت انتخاباتی می‌شوند ضمن اینکه افرادی در دوره‌های مختلف صلاحیت آنها رد شده، دوباره فعالیت خود را آغاز کردند.

قائم مقام هیئت نظارت بر انتخابات گیلان با تاکید براینکه نظر و رای قبلی شورای نگهبان در مورد کاندیداهای انتخاباتی صائب و قطعی است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، بیان کرد: اگر فردی در دوره‌های گذشته رد صلاحیت شده، این امر به قوت خود باقی است مگر اینکه شرایطی ایجاد شده و آثار آن رد صلاحیت از بین رفته باشد که احتمال و مصادیق آن کم است.

وی متذکر شد: آنها که در دوره‌های مختلف آمدند و با مستندات موجود در پرونده رد صلاحیت شورای نگهبان را دارند، فکر نکنند فضای سیاسی دیگری ایجاد شده یا اتفاقی در کشور افتاده و تایید می‌شوند.

dardnews.ir

----------------------------------------------------------------

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عزل و نصب ها در فرمانداری بندر استارا و زمین ها-ساختمانها بلااستفاده ادارات در آستارا

1- بمدت دوسال آقای فردین چایچیان مدیر حراست فرمانداری بود كه از شهرداری لوندویل به فرمانداری مامور شده بود... درتغییرات جدید در فرمانداری آستارا كارمند غیر بومی آستارا‌اقای میر باقری  كه بعنوان كارشناس در فرمانداری مشغول بكار بود بعنوان مدیر حراست فرمانداری آستارا معرفی و شروع بكار نمود...آقای چایچیان مدیر حراست شهرداری لوندویل بود كه بعنوان مدیر حراست فرمانداری مامور شده بود و كارنامه مثبت در این مدت داشت..

2- با گذشت یكسال از عزل و عدم تمدید ماموریت مهندس شهبا ب زاده از معاون سیاسی فرماندار این جایگاه خالی است  و آقای علی پو واجد معاون سیاسی بازنشسته فرمانداری بعنوا ن مشاور فرماندار به امور معاونت سیاسی رسیدگی می كرد بنابر بر گفته یك منبع در فرمانداری علی پور واجذ بازنشسته فرمانداری هماكنون بعنوان سر پرست معاون سیاسی فرمانداری آستارا معرفی و مشغول بكار است ... این منبع گفت تغییرات دیگر در شهرستان در‌اینده نزدیك در آستارا در حال  اتقاق است

منبع  فوق گفت تغییرات فقط در سطح مدیران نیست  فرمانداری جدید  موافقت اعتبار مالی ساخت ساختمان جدید فرمانداری را گرفت و در آینده نزدیك ساخت  ساختمان جدید فرمانداری شروع بكار خواهد شد و ساختمان كنونی فرمانداری تخریب خواهد شد.

منبع موثق ادامه داد : مطابق برنامه ریزی انجام شده ظرف مدت 10 ماه عملیات اجرایی فازهای یک و دو ساختمان جدید فرمانداری آستارا به اتمام می رسد.

وی میزان برآورد اولیه اعتبار برای ساخت فازهای یک و دو این ساختمان را 15 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد : بنا به گفته فرماندار آستارا با توجه به اینکه شهرستان بندر  آستارا به لحاظ موقعیت مرزی دارای مراودات دیپلماتیک با سران کشورهای همسایه است به همین دلیل ساختمان فعلی فرمانداری به سبب برخورداری از بافتی فرسوده در خور این شهرستان توریستی و مرزی نبود و فرم کلی ساختمان بیانگر یک ساختمان نظارتی است و مفهوم استحکام ، استقامت و صلابت را به معنای حقیقی کلمه در خود جای داده است.

منبع گفت با اصرار و پی گیریی فرماندار  : در این ساختمان استفاده از بام های سفالی به روش امروزی به عنوان نمای پنجم ساختمان ، استفاده از فانوس دریایی به عنوان نماد ساحلی و بندری بودن آستارا ، ایجاد کانال های هوایی در زیر ساختمان برای تهویه و کاهش میزان رطوبت ، دارا بودن سالن اجتماعات ، نمازخانه ، بخش های مختلف اداری و نیز ایجاد یک سوئیت 65 متر مربعی از جمله شاخصه های ساختمان جدید فرمانداری آستارا است.

منبع فوق در ادامه گفت ساختمان فعلی فرمانداری آستارا در سال 1358 به بهره برداری رسید و تازه ساخت می باشد و با وضعیت كنونی كشور و شهرستان نیازی به ساخت  جدید نبود چون ساختمان جدید در سال 1385 بهره برداری شده بود یعنی 14 سال پیش و ای كاش مسئولان امر بجای ساختمان جدید فكری بحال ساختمان نیمه كاره بیمارستان جدید استارا یا ساختمان و مجتمع ارشاد می شد
وی در ادامه گفت : برخی ادارات بجای یك ساختمان در شهر آستارا چندین ساختمان جداگانه  چند طبقه دارنند و حتی بعضی ادارات چون ساختمانهای بلا استفاده دارنند ساختمان چند طبقه را بعنوان مهمانسرای وزارت خانه   یا سازمان یانهاد استفاده و حتی بعضی  اجاره داده اند...حتی سازمانی در  آستارا می باشد بغیر از مهمانسرا برای  كارمندان سازمان  برای ریس سازمان تهران  یك طبقه مخصوص مهمانسرا شخصی نگه داشتند و شادی ریس سازمان دوسال یكبار به آستارا بیاید امكانات و طبقه مجهز بلا استفاده است و دوربین مداربسته حتی كارمندان حق استفاده از طبقه ریس سازمان را ندارنند.و موارد مشابه كه قابل چاپ نیست
وی ادامه داد : متاسفانه در شهرستان آستارا بعضی خانه سازمانی ها با تجملات و اشرافی ساخته می شود كه سنختی با جمهوری اسلامی ندارد ...و بعضی ساختمانهای دولتی دست افراد بازنشسته یا منتقل شده هستند كه سالهاست ساختمان را بدون اجاره تصاحب كردند و یا بعضی ها داخل شهر بدون اینكه احتیاج به ساختمان یا زمین چند هزا متری داشته باشند بدون استفاده در اختیار  داشته  و بدون استفاده است ..
منبع فوق گفت :  ریس یكی از ادارات آستارا در یكی از شهرستانهای دیگر معاون اداره است و سه روز در شهرستان دیگر و سه روز در شهرستان استارا ریس است و سه روز دیگر اداره بدون ریس است ...این جای بس تعجب است كسی اعتراض نمی كند
وبا انتقاد به بعصی انتصاب ها افزود : متاسفانه بعضی افراد با رابطه بدون اینكه كارمند دولت باشند یكسره بعنوان ریس استخدام می شوند و چند مورد در آستارا موجود است  وقتی كسی كارمند دولت نیست و هیچ سابقه مدیریتی ندارد چطور یكسره ریس اداره می شود و این انتصاب ها خارج قوانین و مقرارت دولت است .
این منبع در ادامه گفت : وقتی در ادارات  دولتی  كارمند زیاد است و حتی اعلام مازاد داده است چطور می وشد افرادی دوستان و اقوام خود را بعنوان نیروی روز مزد استخدام می كنند و معلوم نیست این نیروهای روز مزد (مثال پاره وقت) چطور پرداخت می شود و به اسناد و مدارك محرمانه  دولتی هم دسترسی دارنند ...
ادامه د اردداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تحلیل وضعیت سیاسی ویژه انتخابات 17 اسندماه 1394 بندر آستارا

 بسم الله االرحمن الرحیم...
هوالقادر...
(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"... تحلیل وضعیت سیاسی ویژه انتخابات 17 اسندماه 1394 بندر آستارا
هوالصابر ...هوالمحبوب بالاخره پس از تمامی گمانه زنی ها  کاندیداهای نهایی شهرستان آستارا برای  دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پا به عرصه رسمی  غیر رسمی  آمدند و خط و جبهه بندی جناح ها در استارا شروع شده است....حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ....
 
1-شاپور مرحبا؛ مرحبا/عضواسبق  هیات مدیره  سازمان یارانه كشور  / 3 دوره حضور در مجلس  مردم آستارا هستند ودوره نهم رد صلاحیت شدند. تحصیلات  حوروزی دارد و پاسدار  و جانباز هشت سال دفاع مقدس و برادر شهید سردار معلم مرحیا  و و... البته با توجه به عملکرد دوره آخر وی بعنوان نماینده ( مرحبا )شاید دیگر هیچگاه مردم آستارا مهر تایید بر کارنامه او نزنندو اما با برنامه ریزی و كار گروهی  و مهندسی انتخاباتی جایگاه خود را در دوره نهم  باز یافت و اما رد صلاحیت شد ....در انتخابات مجلس هشتم از راه یابی به مجلس بازماند و در مجلس نهم هم رد صلاحیت شد و با تمام این مسائل باز مرحبا یک رقیب خطرناک برای  برای نماینده فعلی  و تمامی کاندیدای ها تلقی می شود.شاپور مرحبا را می توان جنجالی ترین چهره سیاسی آستارا دانست و همیشه پیرامون این عنصر سیاسی شایعاتی وجود داشته است و چهره سیاسی خود را بازسازی نموده است  و رد صلاحیت وی را همه مردم استارا یک بازی سیاسی می دانند وی در انتخابات از دکتر روحانی حمایت می کرد فردی معتدل است و از هوا داران و دو ستان آیت الله هاشمی و نوبخت است ...عضو هیات ریسه نمایندگان ادواری مجلس /......بنابر تحقیقات و نظر سنجی شاپور مرحبا در طول سه دوره نمایندگی مجلس .. ازجمله كارهایی مرحبا تاسیس بندر آستارا  و عمران و ابادانی  شهرستان بخصوص روستاها و اشتعغال زایی  وشهر صنعتی  و پی گیریی در تاسیس یخش  وش ه لوندویل و بها دادن به بومی ها بعداز سالها در استارا و برجسته  كردن نام استارا در كشور  ...دیگر موارد ..در شهرستان استارا بدون اینكه نماینده شود بالای هشت هزار دوستار و هواداروفادار دایمی دارد و این را همه مردم می گویند..یعنی یك قشر ثابت كلا مرحبا چی هستنداین ربطی به رای ندارد در این دوره به زغم بعضی ها شانش پیروزی دارد ولی بازهم سایه رد صلاحیت را بر سر خود احساس می كند...از ارادتمندان آیت الله هاشمی / (اصولگرا اعتدالگرا....)
2-فرهاد دلقپوش؛  نماینده قبلی  شهرستان  آستارا در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی. نهمین دوره رد صلاحیت شد.. مدرک تحصیلی دلقپوش کارشناسی ارشد تربیتی است و دانشجویی دكتری  دانشگاه تهران ... معاون مستعفی  وزیر صنعت و معدن کشور..دلقپوش که در سابقه و مسئولیت های خود معاونت اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و ریاست اداره ارشاد اسلامی  آستارا را یدک می کشد تقریباً با توجه به روند سیاسی شهر آستارا  از شانس پیروزی در انتخابات آینده برخوردار است. دلقپوش هر چند در برخی از انتصابات شهری  اشتباهاتی را در کارنامه خود دارد که این امر باعث دلخوری دلسوزان واقعی آستارا  هم گشته است .وی اولین نماینده بود كه مدیران را ازبومی ها انتصاب نمود  و به غیر بو می ها در آستارا سمت نمی داد  و حتی در صدد بود معاون سیاسی  و فرماندار  را از آستارا انتصاب كند  چون دید غیر ممكن است توانست  دكتر اسد پور كه متولد لیسار و اهل و بزرگ شده آستارا بود فرماندارمنصوب كند (بنابر توصیه اصلاح طلب ها) و شهاب زاده  را  كه ریبس اداره فنی و حرفه ای بود بعنوان معاون سیاسی منصو ب كند كه شهاب زاده یكی از معاونین سیاسی موفق در كشور بود  و بقیه ادارات هم روسای بومی منصوب شد كه كارنامه موفق داشتند اما بعضی از روسای در انتخابات  با پرونده سازی و.. موجب رد صلاحیت وی شدند در صورتیكه همگان می دانند  دلق پوش عاشق ولایت فقیه و نظام  است فقط قبل از انتخابات اصولگرا  و بعدا  اصلاح طلب میانه رو شد  و رد صلاحیت دلق پوش را بعضی ها به نظام می چسابند در صورتیكه رد صلاحیت دلق پوش ربطی به نظام ندارد  و توسط دولت(وزارت كشور) دهم  انجام شد چون  دلق پوش یكی ازمنتقدین اصلی احمدی نژاد بود با اینكه فرماندار وقت اسد پور سعی داشت وی صلاحیت بگیرد موفق نشد  ..دلق پوش همچنان عاشق و وفادار به نظام و كشور و رهبری و امام و مردم است  و اگر در غیر اینصورت بود  بوی مسئولیت معاون وزیر نمی دادند... و در آستارا و لوندویل وی  و مرحبا حرف اول را می زنند  و محبوبیت خاصی در شهرستان  دارنند و از جمله كارهای خو ب وی توسعه و عمران و آبادانی روستاها  ،  پی گیر در ساختمان امفی تاتر آستارا ، پی گیریی در تصویب منطقه ویژه آستارا ، تكمیل بندر چند منظوره  و تصویب  تاسیس  مرز بین المللی  بندر استارا در وزارت كشور  و بها دادن به نیروهای بومی استخدام جوانان تحصیل كرده استارایی در ادارات  و اولین بار در تاریخ استارا  انتصاب روسای ادارات و بومی متخصص در استارا و دیگر موارد(مرحبا هم قبلا كارهایی كرده بود در خصوص نصب وبومی ها بعنوان ریس  اداره اما در حد وی نبود) .. ولی با توجه به رقبای تقریباً ضعیف مرحبا و دلق پوش  از این دونفر  دوباره بر صندلی سبز مجلس تکیه خواهد زد و اگر  دلق پوش و مرحبا تایید شوند رقابت بین  چهار نفر خواهدشد/ امیدواریم    مرحبا و دلق پوش كه هر دو فرزندان انقلاب و زحمتكشان جمهوری اسلامی ایران هستند تایید صلاحیت  شوند  و مردم در دوره دهم قضاوت كنند. او هم به زغم خیلی ها شانش بالایی بر خورد است  ولی او نیز سایه سنگین رد صلاحیت راب ر سر احساس می كند /اصولگرا (به زغم خودش )اصلاح طلب( به زغم اسناد و مدارك )

3-دکتر کیوان اسدپور .. رزمنده هشت سال دفاع مقدس و معاون بهداشت بنیاد شهید گیلان ( دولت هاشمی رفسنجانی )مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان در دولت سید محمد خاتمی (دوستداران سر سخت خاتمی) ، 6 سال فرماندار آستارا (دولت احمدی نژاد با حمایت اصلاح طلبها فرماندار شد )، مورد حمایت اصولگرایان و اعتدالیون گیلان و‌استارا  و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گیلان(در دولت تدبیر و امید  ریس جمهور روحانی ) .... اكثریت كاندیدا ها بر علیه این كاندیدا مطرح جبهه گیر یی و همگی سخت رقیب خود می دانندو فرماندار سابق آستارا  در انتخابات ریاست جمهوری رسما ( زمانیكه وی  فرماندار بود   به درخواست  جبهه پایداری و دولت احمدی نژاد  گوش نكرد  و از ستاد روحانی حمایت نمود   و این باعث كنیه جبهه پایداری از ایشان شده است )و علنا از دكتر روحانی حمایت نمود  و در بین مردم آستارا خوش نام است  و نشان داده است كه از توانمندی  و سیاست بالایی بر خوردار است  و او را مرد روز های سخت در آستارا و گیلان می شناسند و در صورت عدم حضور مرحیا و دلق پوش پیروزی اول میدان او خو اهد بود  و جبهه پایداری و مشاركتی و اصلاح طلب های تندرو در صدد صحنه سازی و تهت سازی بوی هستند  تا وی را ترور شخصیت کنند قبلا هم سایت های زنجیره ای فتنه  در سراسر کشور برعلیه وی جوسازی نمودند و از موقعیت دکتر در سطح کشور می ترسند .. دکتر اسد پور  جزو هفت نفر  هیت مدیره هلال احمر کشور است  و حتی جبهه پایداری و طرفدران احمدی نژاد و اصلاح طلبهای تندرو خیلی سعی تلاش نمودند  از انتصاب وی بعنوان  مدیر كل بنیاد شهید  و دیگر سمت ها  جلو گیریی كنند  چون وی در انتخابات از دولت روحانی حمایت كرده بود وی   در دولت روحانی  بعنوان   معاون مدیركل بنیاد شهید گیلان منصوب شد ...كاندیدا مستقل  (اعتدالگرا )بنا براین با ورود وی به این عرصه شاهد رقابت جالبی بادیگر نامزدهای انتخاباتی  خواهیم بود...در شش سال فرمانداری وب در آستارا  که ملاقات های عمومی او با مردم  استارا و لوندویل چهره به چهره هنوز بر سر زبانهای مردم  و کارکنان  فرمانداری  است...نیرو های سیاسی بیشتر او را منتسب به  احمدی نزاد  می دانند اما با طیف جبهه پایداری  هم روابط خوبی ندارد  و اصولگرایی اعتدال گرا  طرفدار دولت تدبیر و امید  است و اینکه او در انتخابات حضور پیدا می کند یا نه همواره به عنوان یکی از مباحث جدی در محافل انتخاباتی   آستارا  مطرح است اما نیروی  و مدیر و دكتر جوانی ، قدرت بیان بالا و مدیریت در عرصه فرهنگی و رسانه از او کاندیدایی احتمالی ساخته است  وبه نظر می رسد  حضور او در انتخابات با حمایت علنی او از کاندیدایی خاص به دلیل...... بودن   در نتایج انتخابات آینده تاثیر گذار می باشد و در صورتیكه انتخابات استانی شود دكتر اسد پور شانس زیادی برای انتخاب شدن دارد چون در سطح گیلان دوستداران زیادی دارد از جمله در رشت و تالشان و استارا و در صورت  عدم حضور  دلق پوش  و مرحبا رقبایی صندلی سبز مجلس در استارا اسد پور و نعمتی  خواهند بود...و شانش اسد پور بیشتر ..اصولگرخط رهبری اعتدالگرا (وابسته به هیچ گروهی نیست)

4--مهندس علیرضا نعمتی؛ کارشناسی ارشد جغرافیا، استاد  د انشگاه  و  دومین سپاهی که بعد از بازنشستگی قدم در عرصه انتخابات گذاشته است(فرمانده سابق سپاه آستارا  و استاد دانشگاه ). وی در زمان انقلاب  و زمان فرماندهی در جنگ و سپاه آستارا فردی اعتدالگرا  و مهربان و دلسوز و با حیا و درستكاربود  و است و همه مردم این را می گویند دوست و دشمن....البته جناب سرهنگ در هشتمین دوره   شش هزار رای ودر  نهم  دوره انتخابات هم کاندیدا بود یازده هزار رای آورد  و شانش بالقوه ای  برای راهیابی  به مجلس  دارد و همه وی را بعنوان كاندیدای  سالم نام می برنند ولی هر دوره  در موج نهایی كنار گذاشته می شود.. ... فر دی آرام و شجاع و قاون نمند و مردم دار است  كه در آستارا هواخواهان زیادی دارد و حتی رقیبان وی بخاطر قاونمند و با حیا و عالم بودن وی بوی احترام می گذرند و محبوبیت خاصی در آستارا دارد و دنیال جنال و بازی سیاسی  و ساخت وباخت نیست  با اینكه وی اصولگرا است افكارش بیشتر اعتدالگر ( اصلاح طلب اصولگراست).دركل فردی تندرو از اول نبوده  حتی از زمان فرمانده سپاه فردی معتدل بود...اصولگرا+اصلاح طلب‌=معتدل...فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود..وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد ...حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد.....نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص عدم حضور   مرحبا و دلق پوش (؟....) از انتخابات انصراف دهند  رقابت اصلی  دوره دهم بین وی و اسد پور    خواهند بود  ..اصولگرا  اصلاح طلب....(اعتدال گرا)

6-سرهنگ بازنشسته سپاه  حاج  جلیل کریم نزاد  و ایثارگر (جانشین اسبق سپاه- با درجه سردار ی بازنشسته شده است ) از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس (فردی زیرك و حساب گر است و مردم آزار نیست ) در انتخابات  دوره  نهم  عضو هیات اجرایی بود بخاطر حمایت سر سخت از صفر نعیمی استعفا داد  عضو اصلی ستاد نعیمی شد ..فعلا تاجر معروف و بازیگر مر موز سیاسی آستارا  است بارها گفته کاندیدای  می شوم و هربار انصراف داده است اما اینبار می ْآید و ولی خانواده وی بخصوص پسرش علی آقا  علاقه ای به بازی سیاسی ندارد با اینكه فعال سیاسی هستند  و وضعیت مالی خانوادگی وی و برادر سرهنگ سیاوش  از قبل از انقلاب  خوب و عالی  بود و پدرش در تالش از زمین داران بزرگ انقلابی  است  و بخاطر علاقه به انقلاب عضو سپاه شده  و از اول فردی  پشت پرده بود....برادرش نیز عضو شورای شهر و از سرداران سپاه می باشد سیاوش بیشتر از جلیل محبوبیت در‌استارا دارد با اینكه در سیاست دخالت نمی كند(سیاوش مرد حاشیه و سیاست نیست بیشتر مدیر صادق  و اجرایی است ). سرمایه داران آستارا از حاجی جلیل  حمایت می كنند  و لی بلحاظ  سابقه وی تقربیا شانش  برای پیروزی ندارد وبنابر سنوات  همانند گذشته  انصراف می دهد ..زیرك سیاسی / اصولگرا ( اعتدال)..

6- صفر نعیمی؛ معروف به حاج صفر .. نماینده فعلی(دوره هشتم رای نیاورد) ..سردار پاسدار و متولد رز اردبیل و بزرگ شده لمیر  تالش و ساکن شهرک عباس اباد  استارا  و فوق لیسانس قضایی و دكتری افتخاری  که در چهار سال قبل از  انتخابات  تقریباً روستا و محله ای در شهر آستارا نبوده است که این سپاهی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلقپوش و مرحباو اسد پور و نعمتی   از شانس بعدی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره بعدی شانس کمتری دارد اما خودش فردی ساده  و شجاع و فعال و اجرایی  است  و کار گروه و دوربرش مورد انتقاد مردم و روشنفکران آستارا است و علت عدم موفقیت وی ضعف كار گروه ها و مشاورین در شهرستان آست وی در سطح كشوری  و استانی  حرف برای گفتن دارد و فرزندانش كلا در سیاست دخالت نمی كنند و بكار دولتی علاقه ندارنند و در مسایل ستادی و دفتری نماینده دخالت نمی كنند و نعیمی در نظر سنجی ها از  سوم تا پنجم قرار دارد  بخت پیروزی برخوردار است اما بیشتر یاران قبل از انتخابات و موقع انتخابات بخاطر عملكردش از وی جدا و حتی دوری می كنند...متاسفانه نعیمی هم راه اشتباه دلق پوش را پیش می رود همان راه دلق پوش را .... و به دوستان قدیمی پشت نموده است و هوا داران ستنی خود را از دست داده است .... وی با رتبه 20 با جانبازی 50 درصد بازنشست سپاه است..با اینکه وی فردی فعال و جسور  و شجاع و پی گیر است چون کار گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی شده ندارد ...در عمل بدون تبلیغات کار می کند و ضعف وی است . از زمانیكه شجاع رجبی مقدم (ریس بانك انصار ‌استارا ) ریس روابط عمومی اش شده است سر و صدای شده اما چون تخصص تبلیغاتی ندارد موفق نشده است و قبلا اصولگریان از وی حمایت می کردند دیگر حزب موتلفه اسلامی آستارا رسما منتقد وی شدند و اصلاح طلب ها وی را بخاطر حمایت سرسختانه از ولایت فقیه و خط و مشی رهبری قبول ندارنند وی را می شود گفت فردی مستقل  است و اعتقاد به حزب و کار گروهی ندارد .......عملکرد  نماینده آستارا  برای همشهریان  آستارایی و لوندویلی چنان محسوس وملموس نیست . اما برخی از ویژگی های شخصیتی  از او چهره ای قابل قبول ساخته است و فردی كینه ای  نیست و فردی ساده است واما در برنامه ریزی كارنامه مثبت ندارد و اما فردی شجاع و جسور و پی گیر است  وعدم ارتباط قوی با رسانه ها،شاید یکی از مشکلات عمده ی او در صورت ورود به عرصهء انتخابات دهم  باشد اما به عنوان یک چهرهء ملی وشناخته شده نام او بر سر زبانهاست و شایعاتی هم بر سر زبانها است مبنی بر عدم حضور نماینده آستارا بعلت..... امیدوارم درست نباشد ...هرچه باشد وی جانباز 50 درصد و سردار بازنشسته سپاه است .. من كه  چند سالی( دوست معنوی من بود‌) باوی 24 ساعته  با وی بودم فردی تك رو  و خوش قلب و جسور و اجرایی است و روحیات فردی سیاسی نیست و  و دركارش قانون گرا و شجاع است و حزب بازی قلبا اعتقاد ندارد و نه می شود به وی گفت اصلا طلب یا اصولگرا و كارهای كه خودش فكر می كند درست است انجام می دهد  اما ساده است . وی نماینده فعلی آستارا می باشد كه در دوره  پیش از میدان خالی بهره برداری و با 24 هزار رای به مجلس راه یافت و تقریبا و جه خود را در شهرستان از دست داده است  شانسی برای پیروزی ندارد اما یكی از رقبای اصلی است    /سخنگویی عضو فراكسیون رهروان ولایت مجلس  و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ..

7-علی پویا کارشناس ارشد ، معلم (تنها معلم كاندیدای دوره دهم )، جانباز هشت سال دفاع مقدس -رجال سیاسی استارا  واعتدالیون گیلان..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، كشاورزان و صیادان  و دانشگاهیان و اقشار مختلف شهرستان و سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و لوندویل  و روستاها هواخواهان زیادی دارد و وی سالها در روستاهای استارا تدریس كرده اكثریت روستاییان نام علی پویا نام آشنایی است در كنار معلمی بعنوان یكی از خیرین مطرح در روستا سالهاست بر سر زبانهاست و بنابرنظر سنجی ها وی در مدتی كه تبلیغ می كند  هواخانان زیادی بدست آورده است بدون ریا و تكبر و ساده و علمی برنامه هایش را توضیح می دهد این مورد جالب باعث استقبال زیاد مردم بسوی این كاندیدا شده است وی در سه سال  تبلیغ چهره به چهره شانس زیادی در انتخابات دوره دهم در داخل شهر آستارا و روستاها دارد ..  با اینكه وی فعالیت خوبی دارد اما.........اصلاح طلب معتدل -آستارا.

8- دكتر بختیار حیدرنیا اهل و ساكن آستارا ..ریس شبكه بهداشت آستارا .از خیرین مرح منطقه...مدیر بسیج پزشكان آستارا و مشاور قایم مقام وزریر بهداشت ..پزشك آستارایی و فعالیت خوبی و عالی دارد و مهرهای خوبی داخل شهر و روستاها دست چین كرده با برنامه و علمی به پیش می رود  و چراغ خاموش پیش می رود و تاكتیك خوبی دارد اما خیلی عالی و بازرنگی پیش می رود ...در انتخابات دوره هشتم از صفر نعیمی حمایت می كرد ..اعتدال و توسعه

9-  سخاوت سیلمان نژاد - كارشناس ارشد - معاون اداره صنعت و معدن وتجارت- ریس اسبق اداره ورزش و جوانان آستارا - داور بین المللی فوتبال ( شناخته شده )-از فعالان سیاسی و فرهنگی گیلان- استاد دانشگاههای آستارا - مورد حمایت جمعی  بازار یان ، اصناف  و تاجر های بین المللی ، فرهنگیان و دانشگاهیان و تعاونگران   و كشاورزان و صیادان  آستارا و اهل هیچ جناح و حزبی نیست مستقل ( اعتدالگرا ) توضیح اینكه یكی از كاندیدای مطرح كه قبلا رد صلاحیت شده اعلام كرده در صورت رد صلاحیت از سخاوت حمایت می كند در صورت حمایت این كاندیدا معروف سخاوت شانش خوبی خواهد داشت. وی در انتخابات شورای اسلامی شهر آستارا كاندیدا شد و نفر 15 شد و اگر به تنهایی بیاید از رقبایی اصلی  انتخابات دوره دهم نیست اما اصناف و یك كاندیدای كه بوی قول داده پشت وی باشد یكی از رقبایی اصلی  دوره دهم است   . اصولگرایی مستقل

10- استاد حاج  محمد صادق برنچ چی /فوق لیسانس/جانباز / روزنامه نگار  و معلم بازنشسته و از اصلاح طلب ها اعتدالی  و عضو وشورای راهبردی و مشورتی آستارا  و با اینكه وی معلم بازنشسته قرآن و دینی ...قبلا  رد صلاحیت شده بود .. مسئول ستاد خاتمی  ومسئول ستادانتخابات موسوی در انتخابات 88  و مسئول ستاد معین در سال 1392 بعدا مسئول ستاد روحانی در آستارا شد...اصلاح طلب... مورد حمایت اصلاح طلب ها  و جمعی از اهل قلم و روشنفكران آستارا  فرذی است كه با كسی تعارف ندارد  و ملاحظه كاری در كارش ندارد و رگ می گوید بخاطر همین بیشتر مسئولان ...دل خوشی از این روز نامه نگار ندارنند  و ادم منفعت طلبی نیست و درد دل مردم را می گوید و كاملا متعقد به قانون اساسی  و ولایت فقیه  است این اصلاح طلب  معلم و روز نامه نگار  در دوره هفتم هزار رای آورد و دورهای بعدی رد صلاحیت شد اما نمی توان بعنوان رقبایی اصلی از ایشان نام برد ومدیر مسئول دو هفته نامه استانی طریقت نو- عضو شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان- اصلاح طلب

11-ولی  داداشی - كارشناس ارشد - استاد دانشگاه  و عضو ستاد انتخابات دكتر روحانی 92- فردی مستقل و اعتدالگر ا و خونگرم می باشد و وارد بازیهای سیاسی نمی شود از بچه های جوان اصیل آستارایی است و مورد حمایت اصلاح طلب ها و شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان و استارا ... و مورد حمایت اصولگر    های  معتدل آستارا ...با توجه به اینكه از یك خانواده اصیل است  محبوبیت خاصی دربین مردم وی و خانواده اش دارنند و جوانترین كاندیدای مجلس در گیلان می باشد..مردم آستارا به وی و خانواده اش اعتماد و احترام قایل هستند. اما با این وضعیت  شانسی برای انتخاب شدن ندارد...
12-مهران مهر آور ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا ) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گرا
13-فرداد پورامن -فوق لیسانس/كارمندارشد دادگستری گیلان / شهردار فعلی لوندویل/ریس شورا و عضو شورای لوندویل سه دوره /از خیرین مطرح لوندویل /ریس باشگاه ورزشی و فرهنگی شهرداری /اصلاح طلب فعال استانی  (اصلاح طلب )- وضعیت خوبی در انتخابات در لوندویل  دارد و مورد حمایت مردم لوندویل و حتی شهر آستارا است وی متعادل  و مهربان و مدیری لایق و شجاع است    شاید وی خود را برای  انتخابات دوره بعدی آماده می كند  اما فردی  مثبت و جسوری است...یكی از گزینه مطرح دوره دهم آستارا می باشد .. ( اصلاح طلب)

14-میثم ضارب نیا؛ رییس دفتر فرهاد دلقپوش. دوره قبلی با اینکه به کاندیدای یدکی معروف بود  با حمایت دلق پوش  12 هزار رای اورد  و دومین رای آستارا بدست آورد و کمتر در محافل دیده می شودو شنیده شده وی باز می خواهد كاندیدا  شود/ فوق لیسانس  و استاد دانشگاه اردبیل/اصلاح طلب....اصلاح طلب

15-الیاس دیاریپور؛ فرهنگی سابق و مدیر خود بنده در آخرین سال تحصیلی و استاد دانشگاههای آستارا و ریس اسبق  اداره بازرگانی  و... خوش برخورد و کمی هم محب پست و مقام. از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان و  حامیان  دلق پوش . دیاریپور با مدرک فوق لیسانس در نهمین دوره انتخابات شرکت کرده و یكبار هم رد صلاحیت شد.../اصلاح طلب 

16-دكتر داوود ملك زاده دكتری ادبیات  استاد دانشگاه سر دبیر  هفته نامه خط آخر و نویسنده چند كتاب و روشنفكر  و اصلاح طلب شاعر معروف و معاصر ایران
17-دكتر عسگر غنی؛ متولد 1339 از ویرمونی و بزرگ‌شده‌ آستارا .مهندس  صنایع از دانشگاه تربیت مدرس و دکتری مدیریت سیستم ...که بعنوان کاندیدا در شهر آستارا مطرح است. غنی هم محله ای و هم روستایی شاپور مرحبا از لحاظ مدرک تحصیلی و تخصص تقریباً نفر اول بین تمام کاندیداهای شهر آستارا هست و می توان گفت  چندمین احتمال در انتخابات مجلس. عمده ترین ضعف غنی را می توان حضور نیافتن  ایشان در شهرستان  دانست وی مرد عمل و برنامه ریزی است ام مهندسین انتخابات ندارد . غنی معروف به ریس موشک هسته ای معروف است...  در فضای مجازی  و علمی حضور فعال دارد فردی برنامه ریز و علم گرا و انتقاد پذیر است و دفعه قبلی هم کاندیدا بودهزار رای آورد ..مستقل

18- نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )


19--مهندس الیاس پو واجد .. مهندس عمران و كارشناس ارشد عمران..از مهندسان با ادب  و  اخلاق  و مستقل شهرستان .. فرزند مرحوم آیت الله پو واجد از روحانیون سر شناس  آستارا كه این روحانی معتدل كه در بین تالشان قدیم و آستارا امروز و قدیم محبوبیت ویزه ای داشت و دارد  كه از روحانیون معروف و خوشنام و خیر شهرستان استارا است  و  برادر وی از روحانیون طراز اول قم است.. این مهندس بخاطر اخلاق خوب  و محبوبیت پدرش در تله سیفی مورد حمایت است و مورد حمایت جامعه مهندسان و وكیل های آستارا است و  مورد حمایت  اعتدالیون آستارا است  و برنامه های خوبی برای انتخابات دارد انشاالله به موقع اطلاع رسانی خواهد شد...و جلسات متعدد با فرهنگیان و مهندسان و روحانیون جوان و  وكیل ها و بازاریان آستارا انجام داده و مورد اسقبال عموم قرار گرفته است ..ادامه دارد .....

20-رامین حاجی امیری دوست غار  و گرمابه  شاپور مرحبا كه هماكنون نیز دوست غار و گرمابه نماینده آستارا نعیمی شده است ..جلسات دوستانه انجام می دهد و اعلام نموده من چه از دیگران كمتر هستم ..در انتخابات دوره دهم بر حسب وظیفه كاندیدا خواهم شد......رامین كارشناس ارشد.. استاد دانشگاه ...از كارمند اداره ثبت و احوال آستارا ..اهل و متولد آستارا ..جوانی مودب با شخصیت و خوش تیپ...وضعیت مالی خوب هم دارد... پدر ش هم مدیر كل اسبق اداره ثبت و احوال گیلان بود كه بازنشست شد.....
21-مهندس طراری ( اعتدال).. متولد و اهل آستارا
22--عسگر صیامی زادكارمند ارشد مخابرات كشور 23-محمدرضا محمد زاده- وكیل

اما با توجه به اینکه دو شخص تاثیر گذار  در ادوار گذشته نتوانستند از نظر شورای محترم نگهبان، صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات را کسب کنند و همچنان هیچ نشانه ای هم برای تغییر وضعیت این فعالان سیاسی وجود نداردو امیدواریم صلاحیت بگیرند  و خودشان كه می گویند ما صلاحیت گرفتیم اگر این دو عزیز صلاحیت بگیریند رقابت بیشتر روی این دو بزرگوار مانور خواهد زد  و با این دو عزیز تاكنون كلا ...23.نفر اعلام نمودند در انتخابات دوره دهم كاندیدا می شوند ... دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم و افرادی كه در این  كلاس اسمشان برده شد هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. منتظر ثبت نام كاندیدا ها و گرفتن صلاحیت از شورای نگهبان  و اما بعدا...  وحضور سبز و انتخاب مردم  بزرگ اندیش بندر  آستارا و لوندویل و حومه بمانیم..هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

-------------------------------------------------------------------------------------

ایجاد فرمانداری ویژه در آستارا از مطالبات جدی مردم این شهرستان مرزی آستارا است

IMG20070809

ایجاد فرمانداری ویژه در آستارا با توجه به فاصله زیاد این شهرستان تا مرکز استان گیلان ( رشت) و همینطور با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات و امکانات امری ضروری است.ارتقای فرمانداری آستارا به فرمانداری ویژه نوید حرکت به سوی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در منطقه خواهد داشت

 

مطابق قانون فرماندار ویژه برای تاسیس فرمانداری ویژه  دو مورد ضروری است جمعیت بالای 220 هزار نفر  و فاصله 200 كلیومتر ازمر كز استانشهرستان آستارا از مر كز استان 200 ك فاصله دارد و درست است جمعیت آستارا نزدیك 90 هزار نفر است با توجه به جمعیت گردشگری آستارا كه سالانه 5 میلیون گردشگر از آستارا بازدید می كنند بنابر عرف جمعیت میانگین آستارا در طول سال 500هزار نف است  و پشنهاد دوم من برای حل جمعیت...مردمان بخش لیسار  و حویق  خود را آستارایی می دانند سالهاست درخواست الحاق به استارا دارنند با الحاق این دو بخش مشكل جمعیت آستارا برای تاسیس فرمانداری ویزه حل می گردد..و حتی طومار امضایی مردم به مجلس و دولت ارسال شده است ..مردم استارا دو خواسته از دولت دارنند تاسیس فرمانداری ویزه استارا و منطقه آزاد تجاری آستارا

  شهرستان آستارا 160 شهید، 602 جانباز و 71 آزاده دارد , آستارا جزو بیست شهر گردشگری ایران می باشد و یك شهرستان مرزی و بندری می باشد... و بخش حویق و لیسار از نظر تاریخ و سنت و وابستگی قومی  و فرهنگی از قدیم به استارا وابسته بوده و مردم این دو بخش  و آستارا این منطقه را از قدیم آستارا می نامند...

 

dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قطع(ریشه كنی ) درختان درشهررشت و گیلان...سكوت همگان...

در خیابان امام خمینی تا فرهنگ  ..درختان نه اینكه سر بریدند بلكه از ریشه زدند و كندند وبردنند ... شورای شهر  وصدا وس یما  و مطبوعات  و میدران رشت و استانداری  و محیط زیست گیلان آیا نظری ندارنند ..مجوز محیط زیست كجاست حرفی ، حركتی ،اعتراضی ، پس رسالت قلم كجاست و پس كجا هستند 8 دی و دیار میزرا و شاهد شمال و شمیشیر رستم و تبر كلاه چرمینه و شبكه سبز گیلان و مدافعان محیط زیست گیلان و...... ادامه دارد تخریب و قلع و قمع در كجاست ...
واقعا چرا نظاراتی نیست و چرا كسی اعتراض به قطع درختان توسط شهرداری ها  رشت و شهرهای گیلان می وشد سكوت می كنند..
چرا بس سوال ایت پس این سازمان محیط زیست چكاره میدان است..چرا حریم رودخانه ها ی گیلان و دریای خزر متصرف و سند سازی می شود كسی نگاه هم نمی كند...
مدتی پیش هم شهرداری آستارا هم درختان شریعتی غربی (فارابی ) را از ریشه كند در كنار پیاده رو ... و كالا یك خیابان را ریشه كن نمود..كسی اعتراض نكرد ...
بجایش درختچه های نمایشی و فرمایشی غیر بومی را آوردند و كاشتند  كه هیچ وجاهیت قانونی و بومی ندارد و بیشتر به درختان پلاستیك می ماند تا درختان واقعی ...پس تكلیف درختان قدیم دهها تن  در كنار پیاده رو چه شد ..با چه مجوزی كنده شد...آخر این درختان مگر كار به كار كسی داشت ( ورودی مخیر ی)...


--------
مدتی پیش مطلبی در این سایت زدیم از مسولان خواستیم بجای قطع درختان از ریشه ووفكر اساسی برای شهر رشت بكنید ...همانند تهران و شهرهای اروپایی بیایم فكری بحال ناوگان حمل و نقل بكنیم .....بیادی قطار شهری زیر مینی برای شهر تعریف كنیم بجای اضافه كردن ناوگان قدیمی  و قطع درختان ..ملاحظه فرمایید...

ترافیک سنگین از حلقه های زندگی شهرنشینی امروزی است و مدیران شهرهای بزرگ و پرجمیعت دنیا همواره به دنبال راهکارهایی هستند تا از بار ترافیک خیابان ها کاسته و در عین حال با حفظ آسایش و راحتی شهروندان، از آلودگی های صوتی و زیست محیطی که تردد متعدد خودروها برای شهرها به بار می آورند، بکاهند.

توسعه مترو و قطارهای شهری یا حتی اجرای پیاده راه ها و لاین های دوچرخه سواری سالها است که در شهرهای پیشرفته دنیا به عنوان راه حلی برای رفع این معضل به کار گرفته می شود. علاوه بر این رونق ناوگان حمل و نقل عمومی که هم از بار ترافیک شهری و تعداد بی شمار خودروهای تک سرنشین می کاهد و هم با کاهش مصرف سوخت همراه است، ِیکی دیگر از راهکارهای کاهش حجم ترافیک در شهرها است که علاوه بر اینکه در سطح کلان به حفظ منابع ملی کمک می کند، آلایندگی های زیست محیطی را نیز کاهش می دهد.

در واقع در دنیای امروز بهره مندی از ناوگان حمل و نقل عمومی مجهز به عنوان یکی از راهکارهای اصلی رفع معضل ترافیک شهرهای شلوغ و همینطور تدبیری مسلم برای جلوگیری از آلودگی آب و هوای شهرها شناخته شده و پذیرفتنی است.

به دنبال این مهم، مدیریت شهری رشت از چند سال پیش طرح ایجاد خطوط ویژه اتوبوس های تندرو یا همان B.R.T را مدنظر قرار داد. با اینکه بارها اجرای این طرح به تعویق افتاد اما با ثباتی دیرهنگام در مدیریت شهری رشت، این مهم سرانجام امسال به ثمر نشست و عملیات اجرایی فاز نخست طرح اتوبوس های تندرو رشت آغاز شد.

۱۲۰ اصله درخت در معرض نابودی

فاز نخست شامل مسیر میدان حشمت تا مصلی رشت می شود که از طول دو کیلومتری برخوردار است و با برنامه ریزی های شهرداری و اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، قرار شده طی سه ماه، خط ویژه مذکور با برخورداری از ۱۵ اتوبوس در این مسیر به راه افتد. اما آنچه که در این میان حساسیت دوستداران محیط زیست و فعالان این حوزه را برانگیخته، قطع درختان تنومندی است که در مسیر فوق قرار دارند.

اگرچه مسئولان تعداد درختانی که در معرض قطع شدن هستند را به درستی اعلام نمی کنند اما بر اساس گفته های آنها، این تعداد بین ۴۴ تا ۱۲۰ اصله درخت متغیر است.

معاون وقت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در زمان آغاز عملیات اجرایی خط ویژه به خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به حساسیت هایی که برای قطع درختان بین شهروندان و دوستداران محیط زیست به وجود آمده، قطع درختان منتفی است و با تغییر طرح، جابجایی آن ها مدنظر قرار می گیرد.

شاهرخ طلیسگر با تاکید بر اینکه راه اندازی خط ویژه اتوبوس های تندرو در مسیر فوق بار ترافیکی شهر را به طور چشمگیری کاهش می دهد اعلام کرد: برای جلوگیری از قطع درختان، طرح مذکور با تغییر در عرض خیابان ها به اجرا در خواهد آمد و درختانی که در مسیر طرح قرار دارند و چاره ای جز حذف آن ها نیست، جابجا می شوند.

البته به گفته وی با این تغییرات، به جای ۴۴ درخت، ۱۲ درخت قطع و مابقی جابجا خواهند شد.

خیابان امام رشت

قطع درختان ضرورت ندارد

نخستین کسی که با قطع درختان مسیر میدان دکتر حشمت تا میدان مصلی برای اجرای پروژه فوق به ابراز مخالفت پرداخت، رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت بود.

فرانک پیشگر بر این باور است که اجرای پروژه خط ویژه اتوبوسرانی در مسیر فوق، نه تنها از لحاظ ترافیکی از ضرورت قابل توجهی برخوردار نیست بلکه سبب از بین رفتن سیمای سبز شهری در مسیر فوق شده و به نوعی احساس سرسبزی که در مسیر فوق وجود دارد را از شهروندان می گیرد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار می کند: در حال حاضر یکی از معضلات کنونی رشت پراکندگی فضای سبز شهری است و با قطع درختان در مسیر فوق نه تنها درختان از سیمای شهری حذف می شوند بلکه بر معضل کمبود فضای سبز شهری دامن زده می شود.

پیشگر می افزاید: علاوه بر این، شهرداری از تغییر طرح با عنوان جایگزینی جابجایی درختان به جای قطع آن ها خبر می دهد در حالی که جابجایی درختان تنومند از درصد موفقیت بسیار پایینی برخوردار است و از طرفی فصل کنونی، فصل مناسبی برای جابجایی درختان نیست.

علاوه بر این، این عضو شورا جابجایی درختان را اقدامی می داند که نیازمند تخصص و کارشناسی لازم است و در عین حال هزینه گزافی را برای شهرداری رقم می زند.

وی می گوید: اگر جابجایی درختان تنومند مسیر که از عمر بالایی برخوردارند، امکان پذیر نیز باشد فصل کنونی فصل مناسبی برای این جابجایی نیست و شهرداری می توانست با به تعویق انداختن اجرای پروژه فرصت لازم برای جابجایی را مهیا کند.

جابجایی یا قطع؛ مساله این است

در مقابل این اظهارنظرها، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت اجرای پروژه را غیرقابل اجتناب می داند.

محمدحسین واثق کارگرنیا در گفتگو با مهر اظهار می کند: زمانی که شهر توسعه می یابد و معضل ترافیک با وجود بافت قدیمی خیابان ها آسایش و رفاه شهروندان را مختل می کند، راه اندازی خطوط اتوبوس های تندرو و توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است.

وی می افزاید: اگرچه خط ویژه اتوبوسرانی تندرو راه حلی مقطعی برای حل مشکل ترافیک شهر رشت است اما مطمئنا گامی مهم برای رفع این معضل شهری است.

کارگرنیا معتقد است که توجه به المان های طبیعی و زیست محیطی مهم است اما توسعه شهر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و جابجایی درختان مسیر فوق برای اجرای پروژه اتوبوس های تندرو اجتناب ناپذیر است.

این عضو شورا تغییر طرح اولیه از طرحی که در آن قطع درختان قطعی بود به طرحی که جابجایی درختان مدنظر قرار گرفته را راهکاری برای در نظر گرفتن همه جنبه های اجرای این طرح می داند.

وی بیان می کند: با بازنگری در طرح توسط مشاور، امکان قطع و یا جابجایی درختان کمتری مدنظر قرار می گیرد و در نهایت ۲۲ درخت در این مسیر مورد قطع یا جابجایی قرار خواهند گرفت.

اما در این میان، نظرات معاون کنونی حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت نیز قابل توجه است.

فرامرز جمشید پور در گفتگو با مهر می گوید: با راه اندازی خط ویژه اتوبوسرانی در مسیر میدان حشمت تا میدان مصلی مزیت های بسیاری عاید شهر می شود و بخش عمده ای از ترافیک شهر در مسیر فوق رفع شده و حتی از میزان آلایندگی های زیست محیطی نیز در این مسیر کاسته می شود.

وی می افزاید: با راه اندازی این خط ویژه اتوبوسرانی، تا ۳۰ درصد از میزان تردد تاکسی ها و سواری های شخصی در مسیر کاسته شده و مطمئنا به طور قابل توجهی آلودگی هوا و اختلال آرامش روانی شهروندان گرفتار در ترافیک مسیر فوق، کاهش می یابد.

با این همه، جابجایی درختان مسیر اتوبوس های تندرو و در نهایت فضای سبز موجود به سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مرتبط است.

قوانین توسعه شهری بی توجه به فضای سبز

 مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رشت در گفتگو با مهر به این مهم اشاره می کند که جابجایی درختان در مسیر فوق با توجه به عمر درختان امکان پذیر نیست اما درختچه های جوانی که در مسیر اجرای پروژه اتوبوس های تندرو قرار گرفته اند، جابجا می شوند.

مهدی حسین زاده بیان می کند: بنا بر قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهری، از جمله مواردی که می توان به حذف درختان در شهرها اقدام کرد، پروژه های مصوب شهری است که برای توسعه و عمران شهر مدنظر قرار می گیرند.

وی صراحتا اعلام می کند که اگر در مسیر یک پروژه مصوب شهری همچون احداث پل یا توسعه خیابان، درختی قرار گیرد بنا بر قانون این اجازه به شهرداری داده می شود که درخت را قطع کند.

حسین زاده این موضوع را به ساخت و سازهای سطح شهری که توسط شهروندان انجام می شود نیز گسترش می دهد و می گوید: هر شهروند اگر برای ساختن پارکینگ منزل مسکونی خود مجبور به حذف درختی باشد این اجازه را دارد اما مطمئنا در مواقعی که بتوان با جابجایی مانع از قطع درختان شد، این اقدام از ارجحیت برخوردار است.

وی به اجرای پروژه های متعدد دیگری همچون زیرگذر جانبازان اشاره می کند که در زمان اجرای آن نیز درختان متعددی قطع شده اما در آن زمان قطع درختان برای توسعه شهر و رفاه حال شهروندان برای بهره مندی از این زیرگذر الزامی تشخیص داده شد.

حسین زاده درباره درختان مسیر میدان حشمت تا مصلی که میزبان اتوبوس های تندرو خواهند بود می گوید: در این مسیر درختان تنومندی قرار دارد که جابجایی آن ها نه تنها درست و موفقیت آمیز نیست بلکه هزینه بر است اما درختچه هایی در این مسیر وجود داشته اند که از زمان اجرای عملیات اجرایی تاکنون جابجا شده اند.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز از نهال کاری به عنوان راهکاری که می تواند جایگزین درختانی شود که در مسیر اجرای پروژه قطع می شوند، خبر می دهد و اظهار می کند: مطمئنا برای پروژه ای که بالغ بر یک میلیارد تومان برای آن بودجه در نظر گرفته شده است، کاشت درختان و نهال ها از سهم عمده ای برخوردار است.

وی تاکید می کند: برای اینکه سیمای شهری از سرسبزی موجود در مسیر فوق محروم نماند، همگام با افتتاح پروژه فوق، نهال های چند ساله کاشته می شود و قطع درختان مسیر حشمت- مصلی با این نهال ها جبران خواهد شد.

هرچند به گفته مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر رشت، توسعه و خدمات رسانی به مردم از اولویت برخوردار است اما آیا برای خدمت رسانی به مردم نمی توان راه حلی پیدا کرد که کمترین صدمه به فضای سبز شهری وارد شود؟چرا كسی در گیلان بخصوص رشت  اعتراض نكرد و چرا كسی به ریشه كن كردن درختان در رشت و شهر استارا اعتراض نكرد ..پس وظیفه سازمان محیط زیست چیست...داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

71 آزاده آستارایی تجلیل می شوند

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا از تجلیل 71 آزاده این شهرستان خبر داد.

  ایرج غنی پور روز شنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فرمانداری آستارا گفت: آزادگان طلایه داران صبر و مقاومت هستند.

وی با اشاره به اینکه 26 مرداد هر سال یادآور رشادت های دلیرمردان عرصه ایثار است ، اضافه کرد: سالروز بازگشت آزادگان به خاک پاک ایران اسلامی، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

وی شناساندن پیام های روشن آزادگان کشور به نسل های جدید را امری ضروری خواند و اظهار کرد: نباید خاطره پیام ها و دلاورمردی ها این مردان حقیقت بین تاریخ، در سینه هایشان ماندگار شود.

غنی پور بیان کرد: در قالب برنامه های مختلف فرهنگی آزادگان سربلند ، فراز و نشیب های مسیر اسارت خود در بند رژیم بعثی را برای نسل جوان بازگو خواهند کرد.

وی با بیان اینکه آزادگان شکنجه های عذاب آور اسارت را به امید سربلندی میهن با جان و دل پذیرفتند ، افزود: آزادگان کسانی هستند که با اسیر شدن در بند دشمنان ، استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند.

غنی پور در ادامه از برگزاری ویژه برنامه های مختلف در آستارا به مناسبت سالروز ورود آزادگان خبر داد و افزود: جشن های باشکوهی با حضور آزادگان و خانواده های آنان در شهرستان آستارا برگزار می شود.

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا دیدار با خانواده های آزادگان ، دیدار با امام جمعه آستارا و غبارروبی مزار شهدا را از دیگر برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی عنوان کرد.

در این نشست مقرر شد روسای ادارات شهرستان آستارا از کارمندان آزاده این شهرستان در خور نام و مقام آنها تقدیر و تجلیل کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عملیات اجرایی احداث ساختمان جدید فرمانداری آستارا آغاز شد

عملیات اجرایی احداث ساختمان جدید فرمانداری آستارا در محوطه ساختمان فعلی آغاز شد.

  فرماندار آستارا روز شنبه در آیین کلنگ زنی ساختمان جدید فرمانداری آستارا گفت : با توجه به نبود تناسب در مساحت ساختمان موجود فرمانداری با وظایف محوله ، عملیات اجرایی ساختمان جدید در زمینی به مساحت دو هزار و 500 متر مربع آغاز شد.

سیروس شفقی با اشاره به اینکه ساختمان جدید در سه فاز عملیاتی می شود ، افزود : مطابق برنامه ریزی انجام شده ظرف مدت 10 ماه عملیات اجرایی فازهای یک و دو ساختمان جدید فرمانداری آستارا به اتمام می رسد.

وی میزان برآورد اولیه اعتبار برای ساخت فازهای یک و دو این ساختمان را 15 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد : با توجه به اینکه شهرستان آستارا به لحاظ موقعیت مرزی دارای مراودات دیپلماتیک با سران کشورهای همسایه است به همین دلیل ساختمان فعلی فرمانداری به سبب برخورداری از بافتی فرسوده در خور این شهرستان توریستی و مرزی نبود.

وی با بیان اینکه پس از ارائه طرح های متعدد ، طرح نهایی پس از نشست های مشترک با کارشناس ارشد معماری اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان انتخاب شده است ، اظهار کرد : فرم کلی ساختمان بیانگر یک ساختمان نظارتی است و مفهوم استحکام ، استقامت و صلابت را به معنای حقیقی کلمه در خود جای داده است.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه در مراحل ساخت این بنا ایده های بومی و فرهنگی منطقه لحاظ می شود ، گفت : استفاده از بام های سفالی به روش امروزی به عنوان نمای پنجم ساختمان ، استفاده از فانوس دریایی به عنوان نماد ساحلی و بندری بودن آستارا ، ایجاد کانال های هوایی در زیر ساختمان برای تهویه و کاهش میزان رطوبت ، دارا بودن سالن اجتماعات ، نمازخانه ، بخش های مختلف اداری و نیز ایجاد یک سوئیت 65 متر مربعی از جمله شاخصه های ساختمان جدید فرمانداری آستارا است.

ساختمان فعلی فرمانداری آستارا در سال 1358 به بهره برداری رسید که عدم تناسب فضای موجود با امور محوله و نیز برخورداری از بافتی قدیمی و فرسوده از جمله دلایل احداث ساختمان جدید فرمانداری در شهرستان آستارا است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانش آموزان آستارا از کلاس های اوقات فراغت استقبال کردند

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آستارا از استقبال سه هزار و 596 دانش آموز از برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در مدارس این شهرستان خبر داد.

سامان ساسانیان گفت : امسال طرح بهبود اوقات فراغت با هدف قرار دادن برنامه های فرهنگی و ورزشی به شکل گسترده ای در سطح مدارس شهرستان آستارا در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا اداره اوقاف و امور خیریه ، اداره کتابخانه های عمومی ، کانون پرورش فکری و جمعیت هلال احمر شهرستان همکاری خوبی را با اداره آموزش و پرورش دارند ، افزود : تاکنون یکهزار و 106 دانش آموز مقطع ابتدایی در 38 مدرسه شهرستان آستارا در کلاس های حفظ قرآن کریم شرکت کرده اند.

وی اضافه کرد : 450 دانش آموز متوسطه دوره اول و دوم نیز در 14 مدرسه به فراگیری دوره های آموزش کمک های اولیه می پردازند.

وی اظهار کرد : چگونگی ارائه تنفس مصنوعی ، آشنایی با دستگاه فشار سنج ، جلوگیری از انواع خون ریزی هنگام بروز حوادث در افراد ، چگونگی اندازه گیری فشارخون ، آشنایی با پانسمان و بانداژ از جمله مراحل آموزشی دوره کمک های اولیه است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آستارا همچنین از حضور جمع مشتاقی از دانش آموزان در پنج هنرستان به منظور فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای خبر داد و بیان کرد : در قالب طرح بهبود اوقات فراغت 750 دانش آموز آموزش های مختلف فنی نظیر آشنایی با برنامه ها و نرم افزارهای رایانه ، آینه کاری ، تعمیر اتومبیل و سایر وسایل نقلیه را تا پایان فصل تابستان فرا می گیرند.

ساسانیان تقویت روحیه نشاط و شادابی را از جمله اهداف طرح بهبود اوقات فراغت عنوان کرد و ادامه داد : به همین منظور یکهزار و 290 دانش آموز در تمام مقاطع تحصیلی در سطح سه باشگاه و 24 کانون ورزشی اداره آموزش و پرورش آستارا در رشته های مختلف ورزشی آموزش می بینند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رمان خوانی در عصرهای تابستان آستارا

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از رمان خوانی و بررسی آثار برتر نویسندگان بزرگ دنیا در انجمن رمان و داستان این اداره خبر داد.

ابوطالب جوان  گفت: این انجمن از فعالترین و کیفی ترین انجمن های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا محسوب می شود که با مطالعه و بررسی آثار ادبی جهان برنامه های کاری خود را پیش می برند.

وی با اشاره به اینکه مطالعه آثار و احوال نویسندگان بزرگ باعث آشنایی با آداب و سنن فرهنگ های مختلف می شود ، افزود: فصل تابستان بهترین فرصت برای برپایی چنین نشست های ادبی است تا بلکه با پر کردن اوقات فراغت، بتوان قدمی را در راستای غنی ساختن فرهنگ و هنر این سرزمین برداشت.

جوان با اشاره به حضور 20 نفر از نویسندگان آستارایی در این انجمن ، اضافه کرد: این انجمن از جنبه کارگاهی نیز برخوردار است چرا که اصول و فنون داستان نویسی توسط استادان این رشته ارائه داده می شود.

وی با تقدیر از مسوول انجمن رمان و داستان آستارا ، اظهار کرد: هر ماه یکی از آثار ادبی نویسندگان جهان در این انجمن مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

اعضای انجمن رمان و داستان آستارا در این نشست ، رمان ایرانی شازده احتجاب اثر برجسته هوشنگ گلشیری را مورد بررسی قرار دادند.

شازده احتجاب برای نخستین بار در سال 1348 منتشر شد و پس از آن، این رمان به چاپ های متعدد رسیده طوری که تا سال 1385 چهارده چاپ آن ارائه شده است.

شازده احتجاب تاکنون به زبان های انگلیسی و فرانسوی نیز ترجمه شده است.

شازده احتجاب روایت فروپاشی نظام شاهی و خانی در سنت فرهنگی ایران است ، شخصیت اول رمان شازده که شازده احتجاب نامیده می شود، در اوهام و گذشته به روایت قسمتی از استبداد و بیداد خود و خانواده اش می پردازد.

فیلمی با همین نام و با اقتباس از این رمان، به کارگردانی بهمن فرمان آرا ساخته شده است.

400 هنرمند آستارایی در هفت انجمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا ساماندهی شده اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس: سد لاسک 47 هکتار جنگل هیرکانی شفت را زیرآب می‌برد

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس:
سد لاسک 47 هکتار جنگل هیرکانی شفت را زیرآب می‌برد

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد لاسک 47 هکتار از جنگل‌های منحصر به‌فرد هیرکانی این شهرستان را به زیر آب می‌برد و ممکن است حساسیت محیط زیست جهانی را در بر داشته باشد.

ناصر عاشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شفت با اشاره به اهمیت احداث جاده شفت‌ـ زنجان اظهار کرد: این پروژه پیوست بودجه شده و در تلاش هستیم با فاینانس «تسهیلات اعتباری خارجی» اجرای آن را سرعت دهیم.

وی با اشاره به روند کند پروژه‌های ملی افزود: اگر پروژه مذکور در ردیف پروژه‌های ملی باشد اجرای آن سال‌ها طول می‌کشد و واگذاری آن به بخش‌خصوصی خارجی یک راه کاربردی برای رفع این مشکل است.

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی در ادامه  گره محیط زیست را نیز از معضلات جاده شفت‌ ـ‌ زنجان دانست و با بیان مشکلات زیست‌محیطی سد لاسک تصریح کرد: با احداث این سد 47 هکتار جنگل منحصر به‌فرد هیرکانی در شفت زیر آب می‌رود و ممکن است محیط زیست جهانی به آن حساس شود.

عاشوری درباره آسفالت راه‌های روستایی در شفت گفت: امسال 26 کیلومتر راه روستایی در شفت آسفالت شده و در تلاش هستیم این آمار را افزایش دهیم.

وی در پاسخ به عقب‌ماندگی شهر شفت از توسعه، خاطرنشان کرد: می‌توانیم زیرساخت‌ها را آماده کنیم و این شهروندان هستند که شهر را می‌سازند.

این مسئول به سرمایه‌گذاری‌های شفتی‌ها در شهرهای مجاور مانند رشت اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از سرمایه‌داران شفتی در شهرشان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و باید با کمک یکدیگر این مشکل را برطرف کنیم.

وی با اشاره به تغییرات مثبت در حوزه گردشگری در مناطقی مانند امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق شفت، افزود: دولت در طول این سال‌ها برای بهبود شرایط در این مناطق سرمایه‌گذاری کرده است.

عاشوری به طرح آبرسانی به امامزاده اسحاق اشاره کرد و گفت: طرح هادی این روستا در حال انجام است و اصلاح شبکه جمع‌آوری فاضلاب این منطقه نیز به‌زودی پایان می‌یابد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: مسلمانان مراقب تفرقه افکنی دشمنان باشند

امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: مسلمانان باید همواره مراقب تفرقه افکنی دشمنان باشند چرا که آنان می خواهند فریاد آزادیخواهی مسلمانان را خاموش کنند.

  حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری توسط فرقه ضاله وهابیت افزود: تا 91 سال پیش ائمه بقیع دارای حرم بودند که با شکل گیری حکومت آل سعود و ترویج افکار انحرافی وهابیت قبور مبارک آنها تخریب شد.

وی با اشاره به اینکه هشتم شوال روز عزای محبان اهل بیت (ع) است ، اضافه کرد: عده ای با دستاویز قرار دادن این روز می خواهند تفرقه و اختلاف بین اهل تشیع و تسنن ایجاد کنند که شایسته است مسلمانان نسبت به این امر آگاه و بصیر باشند.

وی با بیان اینکه وحدت و همدلی نیاز امروز مسلمانان است، اظهار کرد: امروز چهره دشمنی وهابیت و سلفیت با دین اسلام برای همگان روشن است و دشمنی ما با افکار افراطی و انحرافی این گروه های گمراه ادامه دارد.

وی برادران و خواهران اهل سنت را از محبان اهل بیت (ع) نام برد و گفت: اهل سنت و تشیع با احترام به عقاید و مقدسات یکدیگر با وحدت و همدلی کنار یکدیگر زندگی می کنند که این انسجام و یکپارچگی برای دشمنان قابل تحمل نیست.

امام جمعه آستارا با اشاره به جمع بندی مذاکرات هسته ای گفت: بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری برخی از این کشورها به خصوص آمریکا قابل اعتماد نیستند و در ادامه مسیر نیز دولتمردان ایرانی باید آگاهانه پیش بروند.

حجت الاسلام حافظ نیا بیانات رهبر انقلاب را در این خصوص به عنوان خطوط قرمز مردم و مسوولان عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت الله طالقانی افزود: نماز جمعه از زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) تاکنون از اهمیت خاصی برخوردار بوده و ما امروز تاثیر خطبه های نماز جمعه را در جامعه و حتی عرصه های بین المللی شاهد هستیم.

خطیب جمعه آستارا بیان کرد: به همین مناسبت در روز پنجم مردادماه همایش نمازجمعه ، همدلی و هم زبانی با سخنرانی حجت الاسلام اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در کشور جمهوری آذربایجان و نخستین امام جمعه شهرستان آستارا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساعت 9 در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا برگزار می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شاعران آستارایی با «گزنه‌های گردنه» می‌آیند

به کوشش دكتر  داوود ملک زاده شاعر معاصر ، گزیده‌ شعر معاصر شاعران آستارا با عنوان «گزنه‌های گردنه» به‌زودی منتشر می‌شود.

شاعران آستارایی با «گزنه‌های گردنه» می‌آیند

این کتاب برگزیده‌ی شعر کلاسیک و نوی شاعران دیروز و امروز آستارا همراه نقد آثارشان است. مجوز انتشار این کتاب صادر شده‌ است و فعلا مرحله صفحه‌آرایی و چاپ را طی می‌کند.

این شاعر توضیح داد: در این کتاب، شعر شاعران ۱۰۰ سال اخیر آستارا چاپ شده است. تعداد و تنوع این آثار به‌گونه‌ای‌ است که نمایان‌گر تطور فکری و زبانی شاعران است.

او ادامه داد: قالب کلاسیک در این مجموعه مورد توجه است تا هم آثار این شاعران مورد بازخوانی قرار گیرد و هم نسل جوان، آن‌ها را فقط با اشعار نو نشناسند.

دكتر ملک‌زاده با نقل کردن بخشی از مقدمه درباره چگونگی‌ گردآوری کتاب، گفت: این مجموعه حاصل بیش از یک دهه رصد، مطالعه و بررسی‌ شعر آستارا بوده است. انتشار نشریه و کتاب «شعر جوان آستارا» در نیمه‌ی اول دهه‌ی ۸۰، این فرصت را برای من مهیا کرد تا همواره با آثار برتر شاعران مواجه باشم و امروز در آرشیو چاپ‌شده‌ی نشریات، تعداد آثار قابل قبول این شاعران، در دسترس است و از این نظر می‌توان گفت که این آثار، نه یک‌شبه که به مرور سال‌ها به آرامی انتخاب شده است.

او افزود: در کنار این شعرها، کتاب شعر شاعران و جُنگ‌های مختلف ادبی و نشریات سراسری ادبی هم مورد مداقه قرار گرفته است.

در کتاب آنتولوژی شعر آستارا که با نام «گزنه‌های گردنه» منتشر خواهد شد، شعر شاعرانی مانند بیژن کلکی، اکبر اکسیر، محمد نوعی، منصور بنی‌مجیدی، طایر آستارایی، آرش نصرت‌اللهی، شهرام پوررستم، داوود ملک‌زاده، شیوا فرازمند، کروب رضایی، احسان شفیقی، صمد جامی و بسیاری دیگر از شاعران پیشکسوت و جوان آستارایی آمده است.

دكتر داوود ملک‌زاده  دارای دكتری ادبیات و شاعر معاصر ایران  و متولد سال ۱۳۶۱ در آستارا است و از او تا کنون کتاب‌های «شعر جوان آستارا»، «تهران برای شعر شدن شهر کوچکی‌ست»، «مجموعه‌ی رباعی دو واو» منتشر شده است. همچنین از این شاعر و روزنامه‌نگار کتاب‌های «حوا خودش بهشت است (زندگی و شعر و طنز عمران صلاحی)» و یک مجموعه‌ی شعر نو (نشر چشمه) و مجموعه‌ی رباعی (انتشارات آرادمان) در دست انتشار است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهران مهر آور - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس -‌آستارا

مهران مهر آور - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس -‌آستارا ( آبادگران آستارا )
فرزند آستارا  با برنامه علمی و كارشناسی +تخصص و تعهد +وفاداری +صداقت +متعقد به قانون اساسی و قانون گرایی +تدبیر  و امیدو اعتدال =نماینده شهرستان بندر آستارا 1394
هوالقادر
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفند ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد ، به نوعی شاید مهمترین رویداد سیاسی پیش رو در داخل کشور باشد. به همین روی افراد مشتاق برای ورود به این حوزه که البته یکی از قدرتمندترین ستونهای سیاسی کشور نیز به حساب می اید، در سایه و به اشکال مختلف فعالیت های انتخاباتی خود را شروع کرده اند. بر اساس گزارشهای دریافتی  آبادگران جوان  آستارا و لوندویل و حومه  بدین سان نگاهی خواهیم داشت به کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه  بندرآستارا ،غرب گیلان  و استان گیلان که برای کسب یک کرسی بهارستان با هم رقابت خواهند کرد
. جوانان دانش آموخته  و نخبه استارا ین بار جوانی از فرزندان آستارا رابعنوان كاندیدا دوره دهم كاندیدا كردند كه از نظر علمی و حقوقی و ادب و تجارب و مدیریت  و برنامه هایش  زبان زد است با اینكه در این دوسال به این جوان دو مسئولیت سیاسی مهم پشنهاد كردند  وی اعلام كرده من بعنوان فرزند آستارا  و كار آفرین ملی  با برنامه هایم با كمك خدا و مردم آستارا بنابر به درخواست  جوانان نخبه و دانش آموخته  و رجال سیاسی و فرهنگی آستارا   به عرصه انتخابات خواهم آمد ...انشاالله باشد در خدمت عزیزان مرز نشین آستارا باشم وی در جلسات می گوید 
مشارکت حداکثری مردم آستارا  می تواند در تصمیم نهایی کاندیداها موثر باشد  و اگر نماینده با اكثریت مطلق رای و پشتبانی مردمی باشد بهتر می توانند از حق و حقوق حوزه انتخابیه دفاع كند و من  بعنوان فرزند آستارا  به مردم شهرستان بندر آستارا اعتماد دارم.

گزیده ای سخنرانی مهندس مهر آور در دعوت مردمی برای كاندیدا شدن :

سوره الطور آیه ۴۸ : وَ اصْبرِْ لِحُکمْ‏ِ رَبِّکَ فَإِنَّکَ بِأَعْیُنِنَا وَ سَبِّحْ بحَِمْدِ رَبِّکَ حِینَ تَقُوم‏ (  صبر کن براى حکم پروردگار خود اى پیغمبر! که البته تو در حفظ و عنایت مایى )
سخنرانی  بخش مر كزی (حیران آستارا ) جمعه: حیران متعلق به آستارا است باید 20 كلیومتر حوزه استحفاظی آستارا به آستارا برگردانده شود و مدیریت راه حوزه استحفاظی آستارا از اردبیل باید سلب شود  و تبدیل حیران به منطقه ویژه و قطب گردشگری در كشور . پیگیریی در گاز رسانی به بخش مر كزی بخصوص دهستان حیران و حل مشكلان بخش مر كزی

 سخنرانی روز یكشنبه ویرمونی :اشتغال حق طبیعی تمام ایرانیان است بخصوص جوانان بیكار بخصوص دانش آخوختگان شهرستان استارا  و
با این حال بنا به فقه سیاسی شخص من، پول جمع کردن و خرج کردن برای جلب رای مردم حرام است. این پول‌ها معلوم نیست از کجا می‌آید؛ اگر از راه حلال بیاید که یک بار نجس است و اگر از حرام بیاید دو بار نجس است. به طور کلی به عقیده من این که پول جمع شود تا یکی رای مردم را به دست بیاورد اشتباه است. این همه پول خرج می‌شود و نتیجه اش  حوزه انتخابیه از نظر پیشرفت از نقاط دیگر كشور عقب می ماند و..

.
وی در سخنرانی خود در كوچه پریان دو شنبه اعلام كرد من بعنوان فرزند آستارا : اولین اقدام اشتغال زایی و استفاده از جوانان بومی دانش آموخته و كار آفرین  و پرورش مدیران بومی در آستارا و تاسیس فرمانداری ویژه آستارا +پی گیریی منطقه آزاد آستارا   می باشد.
درسخنرانی خیابان امام ( تله سیفی ) سه شنبه :آستارا برای فرزندان آستارا پی گیریی در ارتقا بندر استارا از دو اسكله كوچك به 12 اسلكه استاندار  برای استغال زایی
سخنرانی در خیابان آبشار لوندویل  پنج شنبه : تبدیل و تاسیس لوندویل به منطقه ویژه گردشگری و تروریستی  در سطح كشور  و تاسیس ادارات دولتی  در شهر لوندویل و تاسیس حوزه انتظامی و قضایی در بخش لوندویل مطابق قانون و محرومیت زادیی لوندویل
امشب در كوی نهانی :استارا برای فرزندان آستارا وانشالله با پی گیریی نه شعار تاسیس فرماندار ویژه استارا ..آستارا آباد همراه با پیشرفت و ابادانی
سخنرانی شنبه هفته پیش در شهرك عباس آباد :شعار دادن و قسم دادن ممنوع جوانان و فرزندان جوان و دانش آموخته استارا برای پیشرفت و‌ابادانی و استغال زایی آمده اند با برنامه با بودن دانش اموختگان و نیروی كار مفید درآستارا و منابع طبیعی و پتانسیل  و ساحل و كوه و كشاورزی و كارآفرین آستارا باید با كار علمی و كارشناسی به قطب گردشگری و تجاری و صنعتی ایران تبدیل می گردد.
سخنان مهندس مهر آور درسیبلی و كانرود و قنبر محله وسیبلی  :
من می‌آیم که حرف‌هایی را که پیش از این هم مطرح کرده بودم بزنم. جناح و گروه‌های سیاسی صرفا در فرم سیاسی معنی دارد، وگرنه اصل ماجرا راست، چپ و یا مستقل بودن نیست. آدم خودش اسم دارد، پس برای خودش اسم انتخاب نمی‌کند. مهم این است که فرد خودش آرا و عقاید و عملکردش را نشان دهد. این موضوعی است که امیدوارم در ذهن مردم هم تبیین شود تا کسی نتواند با وصل کردن خود به یک جریان سیاسی و سوءاستفاده، رای بیاورد.

هوالحق
این مهندس جوان در مدت یكسال كه در آستارا چهره به چهره تبلیغ می كند هوا خواهان زیادی بدست اورده اكثر جوانهای تحصیل كرده ونخبه آستارا و لوندویل از  وی حمایت می كنند و یكی از كاندیدا مطرح  و حتی شانس پیروزی دارد ..

هوالقادر

سوره بلد آیه ۱۷ : ثُمَّ کَانَ مِنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ وَتَوَاصَوْا بِالْمَرْحَمَةِ ( این کارها کند تا که از آن کسانى باشد که ایمان آوردند و سفارش کردند دیگران را به صبر، و سفارش کردند به شفقت به مردم )

مهندس مهران مهر آور متولد سوم شهریورماه  1358 خورسیدی در آستارا  و مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی را دارد . ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا و خیرین معروف منطفه و كشور  و از فعالان محیط زیست وسیاسی كشور) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گرا


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ششمین نشست حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با برخی (حاجی جلیل كریم نژاد ) از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

بنام خدای بخشنده و مهربان

ششمین  نشست حزب موتلفه اسلامی آستارا  با برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی- حاج جلیل كریم نژاد فعال سیاسی و اقتصادی و از فرماندهان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس 

 

در ادامه درخواست برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ششمین   سلسله از نشستهای اعضای ستادی حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با جناب آقای   حاج جلیل كریم نژاد   یکی دیگر از کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در پی درخواست یکی دیگر از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، ششمین سلسله از این دوره نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و بدینوسیله جناب آقای سرهنگ جلیل کریم نژاد با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند.این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت 18/15روز سه شنبه مورخه94/04/30در مکان جدید دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتدا آقای لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی آستارا ضمن عرض سلام و ادب و احترام و قبولی طاعات و عبادات و خیرمقدم محضر میهمان جلسه جناب آقای سرهنگ جلیل كریم نژد و هیئت همراه اظهار داشتند همانطوریكه مستحضرید بحث انتخابات رفته رفته داغ شده و هر قدر به زمان رأی گیری نزدیك می شویم بر اهمیت آن افزوده می شود . در اسفندماه برگزاری دو انتخابات را پیش روی داریم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری .

وی افزودند: امام راحل می فرمایند« مجلس در رأس امور است» بحث نظارت جنبه دینی داشته و سنت الهی است . خداوند می فرماید من فرشتگان را بر شما بعنوان ناظر قرار دادم و بزرگترین وظیفه مجلس علاوه بر قانون گذاری نظارت است . مشكلات كنونی جامعه ما از عدم نظارت سازمانهای اجرایی است پس حساسیت انتخابات مجلس خودش را نشان می دهد چون ما می خواهیم فردی را انتخاب و راهی مجلس نماییم كه بتواند علاوه بر وظیفه قانونگذاری وظیفه نظارتیش را به نحو احسن انجام دهد.

مورد بعدی بحث توافق هسته ای است كه لازم است از موضعگیری شجاعانه  و مدبرانه مقام معظم رهبری تشكر نماییم كه با حمایت از تیم مذاكره كننده هسته ای توانستند تا حدی حق مسلم هسته ای كشورمان را محقق نمایند و بر اتحاد همه اقشار جامعه در تحقق این امر اصرار ورزیدند.

ایشان سپس اظهار داشتند ما نیز به تبعیت از این امر مقام معظم رهبری نمی توانیم به مسائلی كه در كشور و شهرمان اتفاق می افتد بی تفاوت مانده و حركت نابجا و ناشایست برخیها ما را نسبت به سرنوشت جامعه بی تفاوت نماید و باعث ایجاد چند تیرگی شود بلكه باید زمینه اتحاد و همدلی را فراهم كنیم تا بتوانیم فردی اصلح و مومن و معتقد به ولایت را به مجلس معرفی نماییم به همین خاطر امروز اینجا جمع شده ایم تا در ادامه سلسله نشستهایمان با كاندیداهای احتمالی با برنامه ها و اهداف این عزیزان آشنا شویم .

وی در ادامه سخنانشان اظهار داشتند نماینده باید اهل تقوا و معنویت باشد نه اهل دنیا، علت اینكه در چندین سال گذشته اگر افرادی را به مجلس راهی كرده ایم و بعد از انتخابمان پشیمان شده ایم این است كه آنان با اهداف دنیوی مشغول شده و این عامل نارضایتیهای مردمی را به دنبال داشته است.


سرهنگ بازنشسته  و از فرماندهان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس   در ادامه گفت : جلیل كریم نژاد هستم متولد 1343  در سال 1359 عضو بسیج شدم و در سال 1360 بصورت رسمی عضو سپاه آستارا شدم  یعنی در17 سالگی عضو سپاه شدم و  متاهل  و داری سه فرزند هستم و همسرم هم اهل باغچه سرا آستارا است...و خودم هم 35 سال است اهل و ساكن شهر استارا هستم. با مدرك سیكل  وارد سپاه شدم  در 17 سالگی  و با تشویق حاج اسرافیل كابینی  در كنار جهاد و جبهه به تحصیل ادامه دادم و هماكنون كارشناس ارشد از دانشگاه هستم... با سی و یكسال خدمت بازنشست  با درجه سرهنگی پاسدار بازنشست شدم ( جانشین سپاه آستارا )

حاجی كریم نزاد افزود : در همه مقوله های سیاسی  و اقتصادی  اول حرف را فرهنگ می زند  و بدون فرهنگ  نمی توان در هیچ جایگاه پیرزو شد

این فعال سیاسی و اقتصادی    گفت مسئولان باید مراقب  و محافظ رفتار و عملكرد خود باشند  و اگر مسئول میشوی فرقی نمی كند نماینده ریس و وكیل وباید قبل از همه خودت بر خودت نظارت و مراقبت كنی این در   سوره هشت آیه شریفه 18 به  طول كامل اورده شده است یا ایها الذین امنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون ):(ای کسانیکه ایمان آورده اید، از خدا بترسید و باید هر انسانی مراقب اعمالی که از پیش ، برای فردایش فرستاده باشد و از خدا بترسید، بدرستی که خدااز آنچه می کنید باخبر است )

 وی تاكید كرد در طول انقلاب هر كس به صداقت با این ملت مسلمان و نظام رفتار و عمل نكرده چوبش را خورده است و نمونه اش را از ریس اداره تا وزیر و ریس جمهور داریم


كاندیدای مطرح دوره دهم گفت : من وابسته به هیچ گروه و جناح نیستم و مستقل به انتخابات آمدم  و من  شعار م گفتمان انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی و امام خامنه ای  و به نظر بنده سرباز ولایت بودن و ولایی بودن به این معناست که منش ولایت ولی فقیه سرلوحه رفتارهای ما قرار گیرد .
این فعال سیاسی و اقتصادی  تصریح  نمود : آستارا با توجه به پتانسیل ومنابع طبیعی و ساحل  و  مرزی و بندری استحقاق تبدیل به یك منطقه و قطب اقتصادی  و توریستی می باشد باید كارشناسی و علمی تعریف و اجرا شودو درآستاراو لوندویل  استعدا های   نخبه زیاد است كه بخاطر وضعیت بیكار به شهرستانهای دیگر كوچ كردند یا بیكار هستند با ید از نیروی جوان تحصیل كرده متخصص استفاده نمودو بیكاری  جوانان باعث تاسف است .
 وی ادامه داد: در اصفهان برای گردش رفته بودم گفتم به دوستانم كجایی اصفهان برای گردشگری خوب است برویم ..رفتم یك كوه بود كه چند درخت كاشته  بودند  و بیشتر خاك خالی بود ..و ورودی می گرفتند  اشتغال زایی و در آمد زایی یا كیش می روی یك جزیزه خشك است اما با جذب سرمایه گذار و... چندین روز انسان در كیش می خواهد بماند اگر پول داشته باشد  .. استارا با كوهها و ساحل و منابع طبیعی و رودها و گردنه حیران و آب گرم كوته كومه و علی داشی و دهكده توریستی حیران وحیات وحش و تالاب استیل و آق  جوانان ما بیكار هستند انسان وقتی می رود استانهای دیگر اگر آستارا با این نعمت خدادای در انجا بو د بیكاری نبود فقط كی مقدار مدیریت و مطالعه و دلسوزی می خواهدانشاالله اگر من انتخابا شدم دربخش صنعتی و تجاری و گمرك و بندر و بخصوص توریسم و گردشگری برنامه های جامع و كارشناسی دارم  انجام خواهم داد... و تاكید نمود : كل شهرستان بخصوص  لوندویل ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه گردشگری دارد که بایستی از این ظرفیت ها مدیریت و استفاده کنیم.

حاجی كریم نزاد در خصو برنامه هایش افزود :  در عرصه گسترش بندر و مطقه ویژه استارا  -بخش صنعت  - توسعه گمرك  و گردشگری و جذب توریسم است كه گردشگری و توریسم من چند سالی با كارشناسان روی آن كار كردم می توان اشتغالی زایی نمود با اجرای این چهار برنامه كارشناسی شده می توان بیشتر مشكلات اقصادی شهرستان و بیكاری جوانان را حل نمود

 وی تصریح كرد :اولین اولویت بنده مسئله اقتصادی است که حدیث قدسی است که « لا معاش له ، لا معاد له» و  شهرستان آستارا از سال 1368 که مرز باز شد وارد قطب اقتصادی کشور شد و از حالت بسته خارج شد و به کریدور شمال و جنوب متصل گردید بطوریکه هم اینک هزاران گردشگر وارد شهرستان می شوند اما وقتی منصفانه به مسئله نگاه کنیم متوجه می شویم که نتوانستیم برداشت مناسبی داشته باشیم . بنده سعی می کنم در چهار عرصه فعالیتم را گسترش دهم : 1- گسترش بندر در قالب منطقه ویژه اقتصادی 2- توسعه گمرکی با رویکرد قانونی آن 3- بخش صنعت 4 و مهمتر از آن گسترش گردشگری و توریسم.


وی تاكید نمود وقتی آب به رودخانه‌ نیاید خشك می شود  و بازارچه مرزی و ساحلی آستارا بدون بار چمدانی یا مسئله  گمرك معنی ندارد همانند رودخانه ای است كه آخرش خشك می شود پس تا دیر نشده باید فكری کرد.

مردم انتظارشان از گمرک بالاست و در حدود سه چهار سالی است که گمرک ما با رکود مواجهه شده وقتی به جلفا و بیله سوار نگاه می کنیم که همچنان فعال هستند این فکر به ذهنمان می آید که آیا در کشور پسر بد و پسر خوب داریم ، آیا مسئولی نداریم که به این وضع رسیدگی کند، بازارچه مرزی وابسته به فعالیت گمرک و تجارت چمدانی است که با رکو اقتصادی بازار، امید به زندگی در میان مردم شهرستان کمتر شده است.

حاجی كریم نژاد در ادامه گفت : از جمله برنامه های من كار كارشناسی در امور ورزشی  و اماكن ورزشی و فرهنگی شهرستان است  و چرا در شهری كه جزو بیست  شهر گردشگری كشوراست یك استخر نیست یا اماكن ورزشی  متناسب نیست  باید اینها تخصصی عمل شود وانشاالله اگر من انتخاب شدم دربخش صنعتی و تجاری و گمرك و بندر و بخصوص توریسم و گردشگری و ورزشی  برنامه های جامع و كارشناسی شده ای مد نظر دارم که انجام خواهم داد.

وی تاكید نمود : وقتی یك مسئولی منصوب می شود : هزاران بنر در شهر زده می شود اما وقتی یك نویسنده  و یا شاعر یا اهل قلم یا هنرمند ی كتابی می نویسید یا مقامی  می اورد از بنر خبری نیست این نشان دهنده چیست باید فرهنگ سازی شود چه معنی دارد هر روز در خیابانها شهر و روستاه بنر زده شود برای انتصاب یا تقدیر وتشكر فلان مسئول ...

جانباز و فرمانده هشت سال دفاع مقدس  در ادامه اظهار داشت: مشروعیت ما از ملت است  و ملت بخاطر نظام و اسلام  مقاومت كردند و از اول انقلاب تاكنون دربرابر سختی ها و هشت سال دفاع مقدس تحریم ها  ..ما باید قدر مردم ایران را بدانیم و در همایش كرمان دختر شهید بعداز دكلمه ای گفت  اگر مسئولان  به نظام و مردم خیانت كنند در آن دنیا روز قیامت به پدر شهیدم شكایت ایشان را خواهم نمود که باعث شد تا من گریه كردم  و ترسی مرا فرا  گرفت .بله اگر ما مسئولیتی می خواهیم بگیریم باید بدانیم این انقلاب با خون شهدا به  شكوفا شده است و كارباید نكنیم شرمنده شهدا شویم ومن با این دیدگاه جلو آمدم...دوستان شهیدم در آغوشم شهید شدند


حاج جلیل كریم نژاد گفت  من در زمانی  با انقلاب  بیعت كردم و در این راه قدم گذشتم هدفم شهادت در راه  اسلام و كشور  و نظام بود و دوستانم  در آغوشم شهید شدند  و حتی در علمیات والفجر هشت یادم نمی رود آنقدر دوستان سپاهی و بسیجی ما  شهید شدند كه  رودخانه اروند رود  دیگر قرمز به رنگ خون شدند و همه شهید شدند و دوستانم در آغوش من شهید شدند  و من نمی توانم به خون شهدا خیانت كنم  بخاطر آن روز ها و بخاطر احساس  مسئولیت امروز كاندیدا  مجلس می شو م و در مقطعی که دشمنان به ملت هجوم آوردند، شهدا پا به عرصه دفاع از کشور گذاشته و مردانه ایستادند. شهدا با بصیرت و با عشق به ولایت، آگاهانه در مسیر دفاع از کشور جان خود را فدا کردند و فردا ما باید جوابگویی شهدا و اما در آند نیا باشیم...

كاندیدیدای احتمالی دوره دهم  گفت : من با قاطعیت كاندیدا دوره دهم آستارا می شوم حتی یك رای داشته باشم  وارد مبارزه انتخاباتی  می شوم و با هیچ كاندیدا ائتلاف نكردم و نمی كنم فقط اگر بزرگان  آستارا اگر فكر می كنند از من كسی دیگر اصلح تر می باشد  بمن اعلام  من  رسما كنار می كشم و فرد معرفی شده از طرف بزرگان  استارا حمایت می كنم و من قبل از  اعلام كاندیدای با جمعی از بزرگان و افرادی  كه فكر می كردم اصلح تر از من هستند مشورت كردم  در شهرستان مشورت كردم آنها صلاح در كاندیدا شدن من دانستند حتی قبل از اعلام كاندیدای بیشتر بزرگان شهرستان بخانه  ایشان رفتم   مشورت نمودم  و هماكنون سی نفر از نخبگان و بزرگان نخبه سیاسی  شهرستان در این كار مرا مشورت می دهند با مشورت ایشان جلو می روم انشا االه در آینده بتوانم  به شعار  و قول هایم عمل كنم..

این فعال سیاسی و اقتصادی در ادامه گفت : سال 59 بنابر حسب وظیفه به جبهه رفتیم  و سی و یك سال بعنوان پاسدار خدمت كردیم و دوستان شهید من در در جبهه در دستان من پرپر شدند و من اگر بخواهم مسئولیتی در این نظام بگیریم و یا نماینده شوم اول باید جوابگویی ایشان باشم و بنابر احساس وظیفه امده ام  و بعضا  برخی كاندیدا های احتمالی بداخلاقی سیاسی و تعصبات قومی و قبیله ای نا متناسب زده می شود این در شان یك مسلمان ایرانی نیست من 35 سال است ساكن و سكونتم شهرآستارا است همسرم  و فرزندانم متولد آستارا هستند وی تصریح كرد : دنیایی امروز دنیایی دهكده جهانی است  اتحادیه اروپا چندین كشور مرزهای خود را برد اشتند یعنی افراد همانند یك شهروند بداخل كشورهای اتحادیه اروپا بدون محدویت رفت و آمد می كنند و در این زمانه حرف زدن از قومیت و تعصب قومی امری بیهوده است همگی مسلمان و تابع ایران و ولایت فقیه هستیم  و كسی نیست كه مرا در استارا نشناسد و این بار هم بنابر وظیفه وارد عرصه انتخابات شدم.

حاجی كریم نزاد  گفت : جمهوری اسلامی ایران به كسی اخوت  نبسته و نمی بیندد و دیدید افراد در طول انقلاب آمدند اما چون با نظام و مردم  نبودند پس زده شدند  و نباید خطای یك عده را به نظام و مكتب بگذاریم

كاندیدای  مطرح در خاتمه گفت :انشاااله امسال در اسفندماه 1394 همه كاندیدا ها در رقابتی سالم  اسلامی که اساس بهبود شرایط می باشد شرکت کنیم  و قضاوت با مردم فرهنگی و فهیم  و فرهنگی  آستارا و لوندویل  و حومه است كه با رای خود یك نفر از كاندیدا های اصلح را انتخاب خواهند نمود..در اینده نزدیك برنامه های كامل   خدمت عموم مردم در زمان قانونی  اطلاع رسانی  خواهم نمود.


انشاءالله که همگیمان انقلابی خواهیم ماند و انقلابی از دنیا خواهیم رفت.

 دراین جلسه حاضرین از جمله خبرنگاران  حاضر  و اصحاب قلم و علم آستارا از جمله حاجیه خانم جعفر نزاد  و كریم زاده و عزیز شاهد  و دیگر دستان سوالاتی نمودند كه جناب آقای حاجی كریم نژاد به سوالات جواب دادند .


و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته

 جلسه رأس ساعت2115با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد بکار خود پایان داد.

لازم به ذکر است در راستای فراهم نمودن فرصتی برابر برای تمامی کاندیداهای احتمالی، این حزب آمادگی دارد تا در صورت امکان نسبت به برگزاری نشستهای تخصصی با سایر کاندیداهای محترم برنامه ریزی نماید لذا  تمامی عزیزان عرصه انتخاباتی می توانند جهت هماهنگیهای لازم با شماره تلفن 09111842834 تماس حاصل نمایند.ضمناً از کلیه شهروندان ،صاحبنظران و خوانندگان محترم درخواست می شود با کلیک کردن روی قسمت نظر دهید در پایین هر بخش  و نگارش نظراتتان ما را در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر اموراتمان یاری نمایید.

آدرس دفتر مرکزی حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا : خیابان فرهنگیان،خیابان چهارم ،روبروی مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم

درحال اصلاح و بروسانی خبر هستیم خبرنگار هفته نامه..اسماعیل اسد ی دارستانی -درد نیوزdardnews.irداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشكر از فرماندار و بخشدار مر كزی آستارا

 بنام
از جناب آقای مهندس شفقی فرمانداربندر استارا   و اقای چنگیز شكوری بخشدار مر كزی  بعلت پی گیریی در استرداد 20 ك جاده حیران به‌اقچای و نصب تابلو خوش آمد گویی به استارا در حیران پس از بیست سال تقدیر و تشكر می نماییم... جمعی از اهالی حیران و حاجی امیری  و شورای بخش مر كزی استارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جوابیه جمعی از اهالی آستارا و لوندویل به مصاحبه آقای دلق پوش با خط آخر


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرگ دردناک مادران به دلیل محرومیت آستارا

نمی دانم چرا هر وقت نامی از شهرستان بندر آستارا  می شنوم دلم می گیرد! به مظلومیتش ...نمی دانم چرا هر گاه از کنار سد هلستون و ساحل دریاچه خزر یا دریاچه متحرك استیل یا تالاب آق یا حیات وحش و مجتمع 17 هكتار صدف سیبلی  عبور می کنم بغض گلویم را می فشارد! نمی دانم چرا هر گاه به یاد روستاهای محروم شهرستان آستارا و لوندویل می افتم میافتم از جمله حاجی امیری حیران ، مشند و میه كومه و ریس حیاطی  و كوته كومه و قره سو و.... آتشی وجودم را فرا می گیرد! نمی دانم و نمی دانم و هزاران نمی دانم...

باز یاد دریا افتادم. باز می خواهم چشمانم را با اشک هایی به یاد او سیراب کنم. برای من5مرداد 1393 یک روز عادی نیست؛ روزی است که تا جان دارم از یاد نخواهم برد(روز تولد من در شهر آستارا است ). روزی است که دریا در دریا فریاد مظلومیت سر می داد و فریاد رسی نبود! دریا رفت و طوفان امواج غم ها وجود ما را فرا گرفت. کاش می شد همه چیز را گفت و نوشت! کاش می شد واژه ای را برای وصف اوج محرومیت دریا و دریاها ذکر کرد...

یکی نامش شقایق  شد و رفت! یکی نامش غزل شد و ماند!

غزلی  که چند روز بیشتر گرمای آغوش مادر را حس نکرد و قبل از اینکه بخواهد بداند مادر کیست او را برای همیشه از دست داد!

و چه کسی می تواند پاسخ این درد را بدهد که دیگر هیچگاه واژه ی مادر را از غزل نخواهیم شنید! بی شک او روزی حقیقت را می فهمد و آن روز از همه خواهد پرسید که چرا باید مادرش قربانی محرومیت شود؟!

مادری که پس از زایمان در خود شهر استارا در مرداد 1393 به دلیل خونریزی  مغزی به شهر می رساند تا شاید کسی درمانی بر درد محرومیتش بگذارد! ولی افسوس که خیلی زود این اژدهای هفت سر (محرومیت) او را از پای در آورد و برای همیشه غزل را تنها گذاشت.

شقایق در حالی به اوژانش دولتی استارا رسید كه سكته خفیف بعلت مسایل زایمان پیش آمده بود... دكتر خانم..اوژانش ...كلا حتی صورت شقایق را نگاه نكرده ...آمپول میگرن نوشته بود ..هی مادر شقایق گفته بود  خانم دكتر  دخترم میگرن ندارد ...خانمك دختر در گفته بود باید بروم نها ر بخورم..فقط ندارم من دكترهستم یا تو ....ساعت شش بعداز شقایق 21 ساله بخانه آورده شد در حالی كه غزل در دستان خود شیر می داد ..رفته بود ..یعنی مغزش پر از خون شده بود... به اوزانش دوباره آوردند ... اوژانش گفت تمام كرده ...ظهر سكته خیفیف كرده بوده شما نیاوردید ..مادر شقایق داد می زد خانم دكتر... گفتم میگرن نیست...حانم دكتر ...جیم می شود ..فراری می شود...مدیر حراست بهداشت  و اوزانش می آیند اما دیر آمد..شقایق مادر غزل پرپرشد...بخاطر نبود سی تی اسكن در آستارا و بی خیالی خانم دكتر اورزانش كه می خواست ناهار بخور....

بله غم شهرمن استارا خیلی سخته است می گویند آستارا پیشانی نظام است همین پیشانی نظام یك سی تی اسكن مغز ندارد و سالانه چندین شقایق بخاطر نبود سی تی اسكن و آوردن دكتر بی خیال به اوزانش پر پر می شود..لازم به توضیح است  خانواده  شقایق  قلب و كلیه و كبد شقایق را هدیه كردند ..اما  ریس بینارستان   دكتر علوی حتی یكبار به دیدن غزل نیاورد و خرج زندگی غزل را پدر بزرگش با كارگری روز مزد می دهد آخه در‌استارا كار نیست پدر بزرگ غزل برای  در آوردن خرج غزل مجبور شده برود جنوب كار كنند ..با اینكه غزل و برادر 5 ساله اش امیر علی  بغیر از مادربزرگ  و پدر بزرگ پیر كسی را ندارد و حتی كی فامیل...بهزیستی هم مراجعه كردند ریس بهزیستی   و كمیته امداد گفتند بما ربطی ندارد ... اگر نمی توانستید نگهداری كنید غزل را به پتیم خانه می فرستادید..حالا ریس بهزیستی چیزهای دیگر گفته بود..پدر بزرگ غزل و امیر علی برای اینكه خرج این دو فرزند را بدهد  به جنوب رفته ماهیانه به مادر بزرگ پیر غرل پول می فرستد تا شیر و غذا برای  غزل و امیر علی كوچولو بخرد... بله دوستان  ..قابل توجه نماینده قدرتمند  آستارا  و مسئولان شهرستان ....غزل و امیر علی نخواستند تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد باشند ...لا اقل یك دستگاه سی تی اسكن  برای بیمارستان آستارا بخرید  تا سالیانه در آستارا به تعداد غزل ها اضافه نشود....بجای یك گلریزان و.. واحب است یا جمع آوری كمك برای فلان جا و....بیاید در شهر یك محل جمع آوری پول كمك های مردمی برای خرید سی اسكن برای بیمارستان آتسارا بزنیم...شاید نوبت شقایق شما باشد ..سی تی اسكن آستارا  ندارد...نمی نفهفهیدم كاراین اداره بهزیستی آستارا چیست پیرزنان بیوه بدون دندان را از مستمری اخراج می كند و كودكان یتیم 1تا 5 ساله را مستمری نمی دهد پس كارشان چیه....

اکنون غزل بچه ویرمونی  یكساله شد اما كجاست مادرش  و لحظه به لحظه به درک این واقعیت تلخ (بی مادری) نزدیک می شود!

و چه زیبا و نجیب مردمی دارد شهرم آستارا  که همیشه با غم هایشان غمگینم و با خنده هایشان می خندم...

به امید آسایش این بهترین مردم...تاسیس فرمانداری ویزه استارا و منطقه آزاد تجاری و اشتغال جوانان تحصیل كرده كه در جوانی پیر شدند  و خرید یك سی تی اسكن مغز برای بیمارستان استارا ...

قابل توجه خیرین كشور هركس خواست  برای كمك برای خرید برای سی تی اسكن  بیمارستان آستارا كمك كند با درد نیوز تماس بگیرد...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آموزش شهروندی

ناآگاهی با پیامدها و مصداق هایی چون انفعال و بی عملی، همانند بیماری فراگیری است که گریبان شهروندان جامعه را می گیرد؛ آفتی که روزی در قامت بی تفاوتی به مسایل سیاسی و زمانی به شکل بی مسوولیتی در قبال رخدادهای اجتماعی و حتی ضایع شدن حقوق فردی نمود می یابد.

 

عناصر زیادی وجود دارد که در ایجاد و گسترش ناآگاهی و انفعال زمینه می سازد و این آسیب را می پرورد اما نبود آموزش های لازم در مورد وظایف و حقوق شهروندان در همسنجی با دیگر عناصر همپایه سهم بیشتری در تعمیق و تسری آسیب نامبرده دارد.

آموزش های شهروندی به عنوان یکی از رکن های اساسی زندگی اجتماعی عصر حاضر، با آگاه سازی شهروندان به وظایف و حقوقشان، آنها را نسبت به مسایل مرتبط با زندگی جمعی آگاه می کند و شهروندان را برای کنشگری در همه ی ابعاد این زندگی مهیا می سازد. به این ترتیب، ضرورت توجه به این مهم در کشور ما جای بحث ندارد. اما در این زمینه بیان چند نکته دارای اهمیت است:

1- مهمترین ویژگی جامعه ی مدنی و مردمسالار، مشارکت مردم در همه ی جنبه های زندگی جمعی است. در چنین جامعه یی اقتصاد، فرهنگ، سیاست و ... برآیند کنش های فعالانه ی شهروندانی است که جامعه را تشکیل می دهند. در مقابل، در جوامع غیرمردمسالار، آنان هیچ نقش مشارکتی در تعیین و هدایت روندهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... ندارند و دستی فراتر از همه، برآمده از آستین حاکمان به تحولات مرتبط با زندگی جمعی شکل می دهد.

با توجه به ساختار جامعه و نظام حکومتی ما که بر اصل مردمسالاری دینی پایه ریزی شده (ترکیبی از هنجارها و آرمان های دینی و بایسته های سیاسی- حقوقی)، لازم است باور به مشارکت و تاثیرگذاری شهروندان در همه ی ابعاد زندگی جمعی جریان یابد. در سال های گذشته این مساله بخاطر کم کاری برخی نهادهای مسوول و همچنین رسانه ها خدشه دار شده است. اصلاح این مهم نیازمند آموزش شهروندانی است که آگاه و کنشگر باشند و بدانند از چه راهی می توانند بر جامعه ی خود تاثیرگذار باشند.

آموزش شهروندی با انتقال و نهادینگی مجموعه یی از ارزش ها، هنجارها، بایدها و نبایدها، شهروندانی تربیت می کند که نسبت به محیط پیرامونی خود و مسایل مربوط به زندگی جمعی حساس هستند و با نگاهی تیزبین و پرسشگر تحولات جامعه را دنبال می کنند.

به بیانی دیگر، آموزش شهروندی در وهله ی نخست کارکردی آگاهی بخش دارد. شهروندانی که از حقوق و تکلیف های خود بی خبرند، هرگز برای بهبود وضعیتی که نسبت به آن ناراضی هستند اقدامی نمی کنند. آگاه کردن شهروندان نسبت به حق و تکلیف از آنها شهروندانی پرسشگر و به دنبال آن پویا و موثر می سازد که برای اصلاح امور دغدغه دارند و برای رسیدن به جامعه ی مطلوب خود تلاش می کنند.

2- «شهروندی» رابطه یی دوسویه میان فرد و حکومت است که به واسطه ی آن مجموعه یی از حقوق و وظیفه ها برای 2 طرف الزام آور می شود. به عبارتی، فرد و حکومت هر 2 در قبال یکدیگر هم وظیفه هایی بر عهده دارند و هم از حقوق متعددی برخوردارند.

با توجه به معنای شهروندی، همانگونه که بیان شد حقوق و تکلیف ها در تعامل با یکدیگر معنا می یابند و نادیده گرفتن یکی موجب مخدوش شدن دیگری و به طور کلی مفهوم شهروندی می شود، از این رو در فرایند ارایه ی آموزش های شهروندی تمرکز بیشتر بر تکلیف شهروندان و وظیفه هایی که در قبال حکومت برعهده دارند، تنها موجب ناکارآمد شدن این آموزش ها و بی اعتمادی مردم می شود. بنا بر این، باید در فرایند آموزش حقوق شهروندی عنصر توازن را مهم شمرد.

3- شهروندی مانند همه ی پدیده های اجتماعی موضوعی تام است که به شکلی گسترده دربرگیرنده ی حقوق و تکلیف شهروندان در همه ی حوزه های مرتبط با زندگی جمعی چون سیاست، اقتصاد، فرهنگ و ... است. نگاه تقلیل گرا به این مقوله، آموزش ها در این حوزه را با ناکارآمدی روبرو خواهد کرد.

در کشور ما آموزش های شهروندی بیشتر بر آموزش حقوق و تکلیف های اجتماعی شهروندان مبتنی است و ابعاد دیگر بویژه مولفه های سیاسی شهروندی وزن کمتری در این آموزش ها دارد. آموزش های سیاسی هم اغلب در زمان برگزاری انتخابات به حق مشارکت سیاسی به معنای شرکت در انتخابات تقلیل می یابد. این مساله مانند آفتی به مفهوم و ماهیت حقوق شهروندی آسیب می زند.

4- از آنجا که همه ی افراد جامعه در زمره ی شهروندان قرار می گیرند، همه ی شهروندان باید مخاطب آموزش های شهروندی باشند.

در کشور ما افراد بزرگسال مخاطبان اصلی آموزش های شهروندی هستند. گروه کودکان و افراد کم توان و ... شهروندانی هستند که اغلب در آموزش های شهروندی جای آنها خالی است. از این رو، عدالت که خود از حقوق شهروندی است باید در آموزش این حقوق رعایت شود.

5- تمرکز صرف بر آموزش نظری در بحث آموزش های شهروندی در زمره ی آفت های آن است. بسیاری از شهروندان می دانند از چه حقوقی برخوردارند و چه وظیفه هایی برعهده دارند، اما چون در این زمینه تجربه ی عملی ندارند، نمی توانند حقوق خود را در عرصه ی واقعیت مطالبه کنند و به تکلیف خود عمل کنند.

لازم است مباحث مرتبط با آموزش شهروندی به صورت عملی و تجربی، حتی به شکل کارگاهی به شهروندان آموزش داده شود تا از کارایی لازم برخوردار باشد.

6- جامع بودن ابعاد شهروندی و گستره ی فراگیر کسانی که شهروند محسوب می شوند، آموزش های مرتبط با شهروندی را در همه ی نهادها و سازمان های فعال در جامعه ضروری می سازد.

هیچ نهادی نمی تواند همه ی مولفه های مرتبط با شهروندی (حق و تکلیف در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ...) را به همه ی شهروندان آموزش دهد. لازم است هر نهادی با توجه به حوزه ی فعالیت خود، بخشی از حقوق و تکلیف های شهروندان را به آنها آموزش دهد تا برآیند همه ی این آموزش ها به تربیت شهروند در معنای واقعی آن منجر شود.

در جمع بندی و همچنان که گفته شد، افزایش مشارکت شهروندان در گروی آموزش های شهروندی است. مشارکت شهروندی به خودی خود عنصری مهم در زندگی جامعه ها به شما می رود اما همپیوندی های عمیقی با دیگر عناصر همپایه دارد. به عنوان مثال مشارکت شهروندی با ایجاد همبستگی و انسجام به عنوان سرمایه یی اجتماعی و عنصری هویت بخش، موجب تقویت قدرت ملی خواهد شد. شهروندان برای جامعه یی که خود سازنده ی آن هستند، احساس مسوولیت بیشتری می کنند و حاضرند برای حفظ آن از آفت ها و آسیب ها تلاش کنند.

بدین ترتیب آموزش شهروندی را می توان آموزشی برای همه کس، از سوی همه ی نهادها، برای همه ی سنین و معطوف به همه ی ابعاد حقوق و تکلیف های متقابل بین شهروندان و نیز حاکمان و شهروندان دانست.

اا دارستانی كارشناش حقوق بین الملل خصوصیdardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرگ دردناک مادران به دلیل محرومیت آستارا

نمی دانم چرا هر وقت نامی از شهرستان بندر آستارا  می شنوم دلم می گیرد! به مظلومیتش ...نمی دانم چرا هر گاه از کنار سد هلستون و ساحل دریاچه خزر یا دریاچه متحرك استیل یا تالاب آق یا حیات وحش و مجتمع 17 هكتار صدف سیبلی  عبور می کنم بغض گلویم را می فشارد! نمی دانم چرا هر گاه به یاد روستاهای محروم شهرستان آستارا و لوندویل می افتم میافتم از جمله حاجی امیری حیران ، مشند و میه كومه و ریس حیاطی  و كوته كومه و قره سو و.... آتشی وجودم را فرا می گیرد! نمی دانم و نمی دانم و هزاران نمی دانم...

باز یاد دریا افتادم. باز می خواهم چشمانم را با اشک هایی به یاد او سیراب کنم. برای من5مرداد 1393 یک روز عادی نیست؛ روزی است که تا جان دارم از یاد نخواهم برد(روز تولد من در شهر آستارا است ). روزی است که دریا در دریا فریاد مظلومیت سر می داد و فریاد رسی نبود! دریا رفت و طوفان امواج غم ها وجود ما را فرا گرفت. کاش می شد همه چیز را گفت و نوشت! کاش می شد واژه ای را برای وصف اوج محرومیت دریا و دریاها ذکر کرد...

یکی نامش شقایق  شد و رفت! یکی نامش غزل شد و ماند!

غزلی  که چند روز بیشتر گرمای آغوش مادر را حس نکرد و قبل از اینکه بخواهد بداند مادر کیست او را برای همیشه از دست داد!

و چه کسی می تواند پاسخ این درد را بدهد که دیگر هیچگاه واژه ی مادر را از غزل نخواهیم شنید! بی شک او روزی حقیقت را می فهمد و آن روز از همه خواهد پرسید که چرا باید مادرش قربانی محرومیت شود؟!

مادری که پس از زایمان در خود شهر استارا در مرداد 1393 به دلیل خونریزی  مغزی به شهر می رساند تا شاید کسی درمانی بر درد محرومیتش بگذارد! ولی افسوس که خیلی زود این اژدهای هفت سر (محرومیت) او را از پای در آورد و برای همیشه غزل را تنها گذاشت.

شقایق در حالی به اوژانش دولتی استارا رسید كه سكته خفیف بعلت مسایل زایمان پیش آمده بود... دكتر خانم..اوژانش ...كلا حتی صورت شقایق را نگاه نكرده ...آمپول میگرن نوشته بود ..هی مادر شقایق گفته بود  خانم دكتر  دخترم میگرن ندارد ...خانمك دختر در گفته بود باید بروم نها ر بخورم..فقط ندارم من دكترهستم یا تو ....ساعت شش بعداز شقایق 21 ساله بخانه آورده شد در حالی كه غزل در دستان خود شیر می داد ..رفته بود ..یعنی مغزش پر از خون شده بود... به اوزانش دوباره آوردند ... اوژانش گفت تمام كرده ...ظهر سكته خیفیف كرده بوده شما نیاوردید ..مادر شقایق داد می زد خانم دكتر... گفتم میگرن نیست...حانم دكتر ...جیم می شود ..فراری می شود...مدیر حراست بهداشت  و اوزانش می آیند اما دیر آمد..شقایق مادر غزل پرپرشد...بخاطر نبود سی تی اسكن در آستارا و بی خیالی خانم دكتر اورزانش كه می خواست ناهار بخور....

بله غم شهرمن استارا خیلی سخته است می گویند آستارا پیشانی نظام است همین پیشانی نظام یك سی تی اسكن مغز ندارد و سالانه چندین شقایق بخاطر نبود سی تی اسكن و آوردن دكتر بی خیال به اوزانش پر پر می شود..لازم به توضیح است  خانواده  شقایق  قلب و كلیه و كبد شقایق را هدیه كردند ..اما  ریس بینارستان   دكتر علوی حتی یكبار به دیدن غزل نیاورد و خرج زندگی غزل را پدر بزرگش با كارگری روز مزد می دهد آخه در‌استارا كار نیست پدر بزرگ غزل برای  در آوردن خرج غزل مجبور شده برود جنوب كار كنند ..با اینكه غزل و برادر 5 ساله اش امیر علی  بغیر از مادربزرگ  و پدر بزرگ پیر كسی را ندارد و حتی كی فامیل...بهزیستی هم مراجعه كردند ریس بهزیستی   و كمیته امداد گفتند بما ربطی ندارد ... اگر نمی توانستید نگهداری كنید غزل را به پتیم خانه می فرستادید..حالا ریس بهزیستی چیزهای دیگر گفته بود..پدر بزرگ غزل و امیر علی برای اینكه خرج این دو فرزند را بدهد  به جنوب رفته ماهیانه به مادر بزرگ پیر غرل پول می فرستد تا شیر و غذا برای  غزل و امیر علی كوچولو بخرد... بله دوستان  ..قابل توجه نماینده قدرتمند  آستارا  و مسئولان شهرستان ....غزل و امیر علی نخواستند تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد باشند ...لا اقل یك دستگاه سی تی اسكن  برای بیمارستان آستارا بخرید  تا سالیانه در آستارا به تعداد غزل ها اضافه نشود....بجای یك گلریزان و.. واحب است یا جمع آوری كمك برای فلان جا و....بیاید در شهر یك محل جمع آوری پول كمك های مردمی برای خرید سی اسكن برای بیمارستان آتسارا بزنیم...شاید نوبت شقایق شما باشد ..سی تی اسكن آستارا  ندارد...نمی نفهفهیدم كاراین اداره بهزیستی آستارا چیست پیرزنان بیوه بدون دندان را از مستمری اخراج می كند و كودكان یتیم 1تا 5 ساله را مستمری نمی دهد پس كارشان چیه....

اکنون غزل بچه ویرمونی  یكساله شد اما كجاست مادرش  و لحظه به لحظه به درک این واقعیت تلخ (بی مادری) نزدیک می شود!

و چه زیبا و نجیب مردمی دارد شهرم آستارا  که همیشه با غم هایشان غمگینم و با خنده هایشان می خندم...

به امید آسایش این بهترین مردم...تاسیس فرمانداری ویزه استارا و منطقه آزاد تجاری و اشتغال جوانان تحصیل كرده كه در جوانی پیر شدند  و خرید یك سی تی اسكن مغز برای بیمارستان استارا ...

قابل توجه خیرین كشور هركس خواست  برای كمك برای خرید برای سی تی اسكن  بیمارستان آستارا كمك كند با درد نیوز تماس بگیرد...


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جوابیه جمعی از اهالی آستارا و لوندویل به مصاحبه آقای دلق پوش با خط آخر

بنام الله پاسدار حریم ولایت و خون شهیدان ایران اسلامی

سلامت و امنیت دو نعمت مخفی الهی است ..پیامبر بزرگ اسلام ص

لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْكِتابَ وَ الْمِیزانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» (سوره حدید، آیه 25 )

وامرهمشوری بینهم... اسلامی مهمترین صیانت از نظام وظیفه شورای نگهبان  مطابققانون اساسی است و تایید یا رد صلاحیت استصوابی  شورای نگهبان حق قانونی وشرعی  شورای نگهبان قانون اساسی است و تایید نهایی كاندیدا ها  و اعتراضات  با شورای نگهبان است  و هیات اجرایی و دولت هیچ حقی مطابق قانون  ندارننداین وظیفه شورای نگهبان قانون اساسی است  ورعایت بی طرفی یكی از اصول حاكمبر رفتار شورای نگهبان به خصوص در مقاطع تعیین كننده‌ای مثل انتخابات است واین در طول انقلاب تاكنون به مردم ثابت شده است و به شورای نگهبان اعتمادكامل دارنندو یكی از مقولات مهم و خطوط قرمزی كه توسط شورای نگهبان درتایید صلاحیت افراد مطرح شده است؛ وابستگی به جریان فتنه است. .. ااد

 

جوابیه  جمعی از اهالی آستارا و لوندویل به مصاحبه جناب آقای فرهاد دلق پوش  در هفته نامه خط آخر صحفه 4  تیرماه 1394 شماره 227
«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا»‌ای مؤمنین! «إِذا تَدایَنْتُمْ بِدَیْنٍ» (بقره/282)


چه من درمیان شما باشم یا نباشم نگذارید انقلاب بدست نا اهلان و نامحرمان بیافتد..امام خمینی .....حق را بگوید هر چند بضر شما باشد ...
هر كه ما را یاد كرد ایزد مراور ایاد  یاد   هر كه ما را خوار كرد از عمر بر خوردار باد
 هر كه اندر راه ما خاری فكند از دشمنی    هر گلی از باغ وصلش بشكفد بی خار باد
 ما نگویم بد و میل به ناحق نكنیم     جامه كس سیه دلق...خود ازرق نكنیم..
گر حسودی سخنی گفت و رفیقی رنجید   گو خوش باش  كه ما  گوش به نادان نكنیم..

« ولکن یُوخَذُ مِن هذا ضِغثٌ و من هذا ضغث فَیُمزجان …»مردم قسمتی از حق و قسمتی از باطل را گرفته و در هم می آمیزند و از این راه ، باطل را به خورد مردم می دهند.امام علی ع


 1-  استعفا از سمت كشوری چرا..اگر شما می توانستید خدمتگزار مردم باشید بهترین سمت مقام كشوری بود ...چرا استعفا كردی  ...آقای نوبخت هم معاون ریس جمهور است و همه مردم رشت دوستداروی هستند وی هم باید استعفا و نماینده می شد وی رد صلاحیت نشده بود.. شما می توانستید در جایگاه خود بایستید  و از یكی از جوانان تحصیل كرده  حمایت تا نماینده شود و سمت خود را از دست نمی داد ید و چند ین نفر از جوانان آستارا تحصیل كرده را باعث شوید سمت بگیرند یا مشغول شوندو مگر نمایندگی مجلس ارث پدری است .. مردم بهترین قاضی می باشد.
2- اصل نود و نهم قانون اساسی مقرر می‏دارد: «شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه پرسی را بر عهده دارد»  و صلاحیت تجدید نظر ونهایی بر صلاحیت كاندیدیدا ها از جمله نماینده مجلس بر عهده  شورای نگهبان است و نظارت و رد یا تایید صلاحیت شورای نگهبان استصوابی است ...
آقای فرهاد دلق پوش  شما با فرمایش خود كه دولت دهم یا فرماندار باعث رد صلاحیت من شده است كل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  و حتی اعضای شورای نگهبان را بازیچه دست دولت دهم  اعلام می كنید ...همگی اعضا شورای گذشته حالا هم  هستند ..
آقای دلق پوش طبق قانون اساسی  شورای نگهبان مستقل است  و 12 عضو دارد كه شش عضو آن مجتهد و شش عضو آن حقوق دان  شما در مصاحبه قبلی و فعلی در خط آخر اعلام نمودید این دولت دهم بود كه شما را رد صلاحیت كرد و طبق قانون اساسی و قوانین عادی رسیدگی و تجدید نظر   به  رد صلاحیت نهایتا حق وتو و آخرین نظر با شورای نگهبان است  با حرف شما  هیات اجرایی شما را رد كردند به دستور دولت و فرماندار ..شما كه دسترسی به اعضای شورای نگهبان بعنوان نماینده داشتید چرا  شورای نگهبان رد صلاحیت نهایی شما را رد كرد ... با فرمایش شما شورای نگهبان نیز در در دوره دهم دولت با دولت همدست شده است و خلاف نموده است و در این بیان شورای نگهبان مقصر اصلی است ..همان اعضای كه در شورای نگهبان آنوقت بودند هماكنون هم هستند  پس با فرمایش شما  اعضای شورای نگهبان فرقی نكردند شما با چه دلیلی می اورید همان اعضای شورای نگهبان كه در آنزمان بودند و هماكنون هستند رد صلاحیت نكنند..
 شما با مصاحبه قبلی و خط  آخر به شورای محترم نگهبان و قانون اساسی توهین كردید و به یك پرونده به پرونده های شما در خصوص زیر سوال بردن استقلال شورای نگهبان  و اعضایش  اضافه شده است ..قضاوت دیگر با مردم است ..

3- شما گفتید الان دولت فرق كرده  و من صلاحیت می گیریم به شما توصیه می كنم بروید قانون اساسی و اختیارات شورای نگهبان و دولت در انتخابات را بخوانید بعدا احضار نظر فرمایید...شورای نگهبان   در قانون اساسی متقل است و مجلس بدون شورای نگهبان قانونی نیست و شورای نگهبان مستقل است و تغییر دولتها به شورای نگهبان ربطی ندارد و مطابق قانون اساسی و قانون ....شورای نگهبان این حق را دارد هركسی را هیات اجرایی رد یا تایید نمود یا بر عكس  آنم رای بدهد و حق استصوابی است كه قانون این اجازه را به شورای نگهبان داده است یكطوری ساده مصاحبه می كنید انسان تعجحب  می كند شما یك دوره نماینده بودید...و ردیا تایید صلاحیت كاندیدا  نهایی بر عهده شورای نگهبان قانون اساسی است بطور ساده   دولت و هیات اجرایی  حرف آخر را نمی زنند این  شورای نگهبان  است كه حرف آخر را در تایید یا رد صلاحیت  كاندیدا می زند و شما با مصاحبه های خود مستقیم  شورای نگهبان را متهم اصلی قرار دادید.
4- آقای دلق پوش خانم پروین احمدی نژاد و خانم بداقی به آستارا در انتخابات نیامد..بلكه یكی از دستیاران دولت یعنی دوست مشایی برای گردش آمده بود..قراربود بنابر توصیه دوستان به نعمتی كمك كند  چون وضعیت وی را ضعیف دیدند  به یك كاندیدا دیگر كمك نمودند  و به فرماندار یا دیگران اصلا ملاقات نكردند...سعی كن راستگو باش .
5-در خصوص حسن زحمتكش گفتی خیلی نماینده زحمتكشی بود...خدایی این اقا در زمان نمایندگی چه برای آستارا كرد ..هیچی ..فقط آدم با ادبی بود..اینطور باشد خاله من  هم فردی با ادبی است باید نماینده بشود.
6- در خصوص صفر نعمیی چرا راست نمی گویی...تمام دوستان و روسای ادارات منصوب شما همه كار و دفتر وی هستند اگر وی شكست خورد یعنی شما شكست خوردید همه افراد ستادی و روسای ادارات دوستان ستادی شما بودند ( اكثریت افراد و مشاورین و دستیاران نماینده استارا  و روسای ادارات افرادی هستند كه زمان شما منصوب شدند )و حتی مشاورانش ...پس  اگر نماینده فعلی شكست خورد یعنی شما شكست خوردید...همه می دانند شما با نماینده‌استارا  رابطه بالایی دارید بخاطر همین مشاوران و دفتر ش از افراد ستادی شما هستند و تمام روسای ادارات  افرادی هستند كه تو سط شما منصوب شدند.
7- آقای دلق پوش  شما برای جوانان بیكار ما چكار كردید ..آمار وحشتناك بیكاری ..برای من سوال است شما هم برای جوانان بیكار كاری نكردی با مدرك و سند می توانم ثابت كنم.
8- ماجرایی سوال از دولت‌: اقای دلق پوش اگر شما یادتات رفته  شما سخنرانی و فیلم و عكست را با كردان  وزیر كشور احمدی نزاد دارم ....كه شما هم در مجلس و هم در استان ازوی حمایت كردید حتی به آستارا آوردی شما حامی سر سخت دولت بودید نه  دشمن دولت ..راست بگو..كردان وزیر كشور كه شما یكی از حامیان سر سختش بودید حتی دیپلم نداشت و دكتری وی هم تقلبی در آمد و عزل شد( اكثریت روسای اداراتی كه توسط شما منوصب شد با كمك  تیم كردان وزیر كشور وقت بود )...شما كارنامه ات در خصوص دولت احمدی نژاد حامی وی بودید نه دشمنش ...هی نگوید من با دولت  احمدی نزاد دشمن بودید و رد صلاحیت شما كلا ربطی به دولت احمدی نزاد نداشت حتی وزارت كشور احمدی نزاد سند و مداركی داریم در صدد تایید صلاحیت شما بود... رد صلاحیت شما به جای دیگر ربط دارد كه من نمی خواهم وارد گود شود.. بموقعش خواهم گفت با سند و مدرك (حتی فرماندار وقت دكتر اسد پور تحت فشار بود تا صلاحیت شما صادر شود و خیلی سعی و تلاش نمود موفق نشد)
9- شما در مصاحبه گفتید  یكی از سوالات از احمدی نزاد در خصوص رهبری ... اگر احمدی نژاد اعتقاد به ولایت فقیه نداشت  بعداز ریس جمهور مقام معظم رهبری وی را عضو مجمع و مسئولیت دیگر نمی داد ...شخصا مقام معظم رهبری از احمدی نزاد راضی بودند و...مصاحبه های آقا گوش كنید ...در صلاحیت شما این مورد زده شده بود نه احمدی نژاد ...سعی كنید ..به واقعیت بر گردید.
10 در خصوص یادی از مرحوم كارگر...  آقای دلق پوش  شما تشنه هستید فكر می كنید فقط شما باید نماینده باشید  دفعه پیش رد صلاحیت شدید و نظام لطف كرد بشما جانشین قایم وزیر سمت داد دیگر باید می دانستنید نظام به شما لطف دارد ... نشانها در شما نشان می دهد كه سمت كشوری را رها نمودید چون فكر می كنید نمایندگی مجلس برای شما ساخته شده است  و  دوباره آمدید....سر جای خودتان باید محكم می ایستادید... بعنوان معاون قایم مقام وزیر می مانید مگر مقام كمی داشتید ..
11-  گفتید در زمان نماینده بودن شما زیر ساخت آستارا درست شد .... كدام زیر ساخت آقای دلق پوش ... بندر چند منظور ه و منطقه ویزه در زمان نمایندگان اسبق كلید خورد ...  هنوز كه هنوز  ...زمین منطقه ویژه مشخص نشده و بندر ..اسكله صیادی را دارد و نماینده فعلی هم می گوید من درست كردم.... كدام زیر ساخت و اشتغال زایی  تا كی می خواهید شعار بدهید...جوانان تحصیل كرده آستارا در جوانی بخاطر عدم تاهل و بیكاری پیر شدند اما كدام اقوام نمایندگان اسبق  فعلی بیكار هستند....
12- شما در مصاحبه گفتید فرماندار اسد پور  سنایور ...رد صلاحیت شما را بدستور دولت اجرا كرد ... اولا فرماندار فرد مورد اعتماد شما بود و چون از دولت احمدی نزاد نبود و اصولگرایی اعتدال گرایی بود از مدیر كلی هلا ل احمر ( زمان خاتمی  مدیر كل شده بود )عزل شده بود  و با فشار شما فرماندار شد و طیف احمدی نزاد به دكتر اسد پور اعتماد نداشتند و شما وی را با اصرار به دولت  فرماندار كردید ..طبق سند و مدرك كه داریم .. در ثانی گفتید نمك خورد ه و نمكدان شكسته شما دم از قانونگرایی می زنید .. اولا انتصاب فرماندار حق قوه مجریه است شما تخلف قانون اساسی و قانون نمودید كه در قوه مجریه اعمال نفوذ كردید و فرماندار دلخواه خود را آوردید ( چون وزیر كشور وقت كردان-جعل مدرك تحصیلی نموده بود ) دوست غار و گرمابه بود.. ...شما كه گفتید كار خلافی نكردید پس با فرماندار كدام كار خلاف یا نمكی را خورید كه نمك دان شكست.... در ثانی می گویید فرماندار به دستور دولت گوش كرده است ...مرا رد صلاحیت كرده  ...مگر در قانون اساسی و قانون كشور فرماندار باید از نماینده اطاعت كند  شما از فرماندار خواستید بدستور دولت گوش نكند یعنی نافرمانی مدنی كند آیا این خواسته شما زیر سوال بردن قانون اساسی و قانون نیست ... شعری می گویم انشاالله  مردم در خصوص شما قضاوت كنند
هر كه ما را یاد كرد ایز دمراور ایاد  یاد   هر كه ما را خوار كرد از عمر بر خوردار باد
 هر كه اندر راه ما خاری فكند از دشمنی    هر گلی از باغ وصلش بشكفد بی خار باد
 ما نگویم بد و میل به ناحق نكنیم     جامه كس سیه دلق...خود ازرق نكنیم..
گر حسودی سخنی گفت و رفیقی رنجید   گو خوش باش  كه ما  گوش به نادان نكنیم..
سوالی دیگر از شما دارم  در انتخابات كه فرماندار آستارا دكتر اسد پور از دكتر روحانی حمایت می كرد شما كجا بودید...با اینكه دولت سر سختانه  از كسی دیگر حمایت می كرد ..اسناد و مدارك و فیلم موجود است ...
بیاید یك مقدارمنصفانه قضاوت كنیم ...اگر بنا به مصاحبه باشد دكتراسد پور هم می تواند به یك هفته نامه آگهی بدهد یعنی پول مصاحبه بدهد مصاحبه كند ..الحمدالله  هر نشریه بخواهید با پرداخت هزینه آگهی یعنی رپژتاز آگهی مصاحبه را چاپ می كند ..پس همه می توانند  مصاحبه كنند و این مردم هستند قاضی  هستند..آقای دلق پوش یادتان است .....

 فقط این را بنویسیم...لطفا برو قانون اساسی و قانون عادی را بخوانید ..اخرین حرف و تاییدصلاحیت  بر عهده شورای نگهبان است نه دولت دهم یا دولت فعلی ..با این مصاحبه ها متاسفانه غیر مستقیم شورای نگهبان و قانون اساسی و استقلال قانون اساسی و صحت انتخابات را زیر سوال می برییذ توصیه می كنم ...

به شما توصیه می كنم دست از دور زدن قانون دست بردارید و از نظام متشكر باشید كه این موقعیت و سمت های مهم و شرایط را به شما داده است و دعاگویی امام و انقلاب و مقام معظم رهبری  باشید...قانون اساسی  و شهدا  باشید

والسلام علیكم ....


رسول خدا (ص) به حضرت زهرا (س) فرمود : در شب معراج زنی را دیدم که سرش مانند سر خوک و بدنش مانند بدن الاغ بود و سببش فتنه انگیزی و دروغگوئیش بوده. عیون الاخبار الرضا (ع)

ادامه دارد ....جوابیه جمعی از اهالی آستارا و لوندویل به مصاحبه آقای دلق پوش با خط آخر

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشكر از فرماندار و بخشدار مر كزی آستارا

  بنام
از جناب آقای مهندس شفقی فرمانداربندر استارا   و اقای چنگیز شكوری بخشدار مر كزی  بعلت پی گیریی در استرداد 20 ك جاده حیران به‌اقچای و نصب تابلو خوش آمد گویی به استارا در حیران پس از بیست سال تقدیر و تشكر می نماییم... جمعی از اهالی حیران و حاجی امیری  و شورای بخش مر كزی استارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :20
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


Admin Logo
themebox Logo