اولین روز نامه انترنتی تخصصی انتخابات در شمال ایران.رای ما شرف ما

رای ما شرف ما ... اخبار تخصصی انتخابات (سیاسی ) استان گیلان

رای ما شرف ما ... اخبار تخصصی انتخابات (سیاسی ) استان گیلان
اولین روز نامه الكترونیكی (انترنتی ) تخصصی انتخابات در شمال كشور
هوالحق ...هوالصابر...

مشاهیر و چهر های ماندگار بندر استارا و لوندویل ...

مشاهیر، چهر‌های ماندگار تالشان ایرانمشاهیر، چهر‌های ماندگار تالشان ایران

مشاهیر و چهر های ماندگارایران

مشاهیر، چهر‌های ماندگار گیلان


روز نامه الكترونیكی اعتدال شمال

اعتدال شمال(حامیان دولت تدبیر و امید) روز نامه الكترونیكی اعتدال شمالاعتدال شمال(حامیان دولت تدبیر و امید) روز نامه الكترونیكی اعتدال شمال

اعتدال شمال(حامیان دولت تدبیر و امید)


http://www.axgig.com/images/22657445597469360540.gif

فرزندان گیلان ( گیل ،تالش ،تات، آستارایی )تنها و اولین رسانه انترنتی و مجازی اعتدلیون و حامیان دولت

تدبیر امید شمال كشور


اولین سایت اعتدالیون در شمال كشور (حامیان دولت تدبیر و امید )

 هوالباقی

اعلامیه جهانی حقوق بشر

منشور حقوق بشر جهانی - کوروش كبیر

تـاریـخـچـه ایـنـتـرنت (سایت و وبگاه ) در دنـیـا و ایـران

بزرگترین یگان نظامی ایران کجا آموزش می‌بینند)یازدهمین ارتش قدرتمندجهان )

قدرتمندترین افراد جهان-رهبران جهان

15 کشور قدرتمند نظامی جهان کدامند؟

اولین وبلاگ نویس ایرانی :اا دارستانی(مدیر مسئول و سردبیر درد نیوز dardnews.ir)

وبلاگ چیست ووبلاگ نویسی یعنی چه..(تاریخچه وبلاگ نویسی)

تفاوت بین وب سایت و وبلاگ چیست؟

چرا باید در انتخابات مجلس شورای اسلامی 94 شرکت کنیم؟


اعتدالیون و حامیان دولت تدبیر امید شمال كشور اولین روز نامه الكترونیكی حامیان دولت تدبیر و امید در شمال كشور (گیلان )
09119812795

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ
اى كسانى كه ایمان آورده‏اید، از شكیبایى و نماز یارى جویید زیرا خدا با شكیبایان است.

سوره : البقرة آیه : 153
اعتدالیون و حامیان دولت تدبیر و امید شمال كشور

http://panup.net/uploads/m43893_1.jpg

 

 فرزندان گیلان -اعتدالیون و حامیان دولت تدبیر و امید شمال كشور ( گیلان)

حق گرفتنی هست باید تلاش کرد . .

فرزندان آستارا .....
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس پاك بین امروز ساعت 13 در دفتر كارش با حضور جمعی از بازرگانان گیلان و اردبیل در استارا دیدار نمود

مهندس پاك بین امروز ساعت 13  در دفتر كارش با حضور جمعی از بازرگانان گیلان و اردبیل  در استارا  دیدار نمود...  وی گفت : آستارا بندر مرزی است كه پیشانی نظام و كشور و این گونه در شن شهرستان ما یعنی آستارا نیستید و ما مردم استارا از وضعیت كنونی  امور بازرگانی و اقصادی در محدوده گمرك رضایت نداریم و به این مسله علمی و تخصصی برخورد شود   وی ادامه ادا‌ك من بعدازز انتخاب شدن در خصوص  گمرك و استفاده از بندر و گمرك  برنامه مدون و تخصصی دارم كه انشا الله با اجرای این طرح ها و برنامه ها اقتصاد آستارا شكوفا خواهد شد/..                                                                         وی در ادامه گفت :کارآئى تجارت منوط به کارآئى گمرکات کشورها است، حائز هفت نكته مهم  زیر مى‌باشد:

۱. بازنگرى روش‌هاى گمرکى که مبتنى بر قوانین ملى هر کشور به منظور جهانى کردن این روش‌ها از طریق اصلاح و حذف موارد غیر ضرورى و یا بى اثر . در این خصوص توصیه شده است که راه‌کارهاى مشترک در کنوانسیون کیوتو مورد استفاده قرار گیرد، به‌طورى که در سایر زمینه‌هاى مرتبط با تجارت و مسائل گمرکى مثل حمل و نقل، امور بندری، فرودگاهى و نظارت‌هاى گمرکى نیز هماهنگى به عمل مى‌آید.

۲. استفاده از فن‌آورى و روش‌هاى نوین در اخذ، پردازش و مبادله آن قسمت از اطلاعات مربوط به واردات و صادرات که در اجراء هرچه بیشتر، آسان‌تر و سریع‌تر وظایف گمرکات اجرائى در هر کشور مورد نیاز است.

در این خصوص مى‌توان براى مثال، به اطلاعات مربوط به ارزش معاملاتى واردات و صادرات براى رسیدن به ارزش گمرکى در هر کشور اشاره داشت که اگر این اطلاعات با استفاده از فن‌آورى نوین مبادله شود، به‌طور قطع سرعت و درستى عملیات گمرکى را در بر خواهد داشت.

علاوه بر کاربردهاى گمرکى در اجراء وظایفى که بعهده گمرک است و عمدتاً رایانه‌اى در اخذ، پردازش و مبادله اطلاعات، اشخاصى اعم از سازمان‌هاى دولتى هر کشور و مجامع بین‌المللی، اشخاص و مجامع بازرگانی، صنعتی، در داخل یا در کلیه کشورهاى جهان را که نیاز به اطلاعات دادو ستدهاى مالى و تجارى در سطح بین‌المللى دارند، نیز منتفع خواهد کرد و این همان خواستى است که در توصیه‌هاى سازمان جهانى گمرک در سمپوزیم پیش گفته آمده است، و استفاده از نظام خودکار اطلاعات گمرکی یا ASYCUDA را براى امکان برقرارى رابطه‌هاى رایانه‌اى در استفاده از مبادله EDIFACT سازمان ملل متحد توصیه مى‌نماید تا به این ترتیب امکان مبادله بسیارى از اسناد مثل فهرست کل بار و اظهارنامه‌هاى بار و همچنین اظهارنامه‌هاى کالا را قابل دسترس براى مراجع مختلف از جمله تجار و مؤسساتى نماید که در مورد واردات و صادرات فعال هستند.

۳. استفاده بهینه از نیروى انسانى در ارزیابى محمولات براى شناسائى محموله‌هاى خطرناک.

۴. امکان انتقال اطلاعات مربوط به محموله‌هاى تجاری، قبل از ورود، به‌طور خودکار به منظور بررسى‌هاى لازم و در عین حال بدون نیاز به توقف کالا در غیاب کالا تا جائى که این امر مانع اعمال نظارت‌هاى معمول گمرکى نشود.

براى نمونه، این اقدامات شامل تشریفات بندری، گمرکى و غیره در ارتباط با سازمان بندر و مقامات بندرى و گمرک مى‌باشد، به‌طور جداگانه و براى کسب اطلاعات مربوط به محموله‌اى که قصد ورود دارد، انجام مى‌شود و بدین ترتیب امور مربوطه را پیش از ورود کالا میسر مى‌سازد.

۵. تقلیل مراحل انجام کار به منظور سرعت بخشیدن به تشریفات مربوط به ترخیص کالا، با حفظ ملاحظات حصول اطمینان از اجراء کامل وظایف گمرک، به ویژه در وصول عواید گمرکى و اخذ اطلاعات لازم مربوط به واردات.

۶. پذیرش حتى‌الامکان واقعیت اجتناب‌ناپذیر بودن دخالت سایر سازمان‌ها در جریان ترخیص واردات یا صاردات براى مثال (در ایران، وزارت بازرگانى وزارت‌خانه تولیدى ذى‌ربط، مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، بهداشت، وزارت ارشاد و غیره) به گونه‌اى که سعى شود حضور فیزیکى نمایندگان سازمان‌هاى دخیل در واردات و صادرات در زیر یک سقف محقق شود.dardnews.ir

۷. از آنجا که تعیین ارزش گمرکى کالا از عوامل مؤثر در اعمال صحیح وظایف گمرک در زمینه وصول عواید گمرکى در ورود یا به‌طور کلى در ورود و خروج کالا از قلمرو گمرکى محسوب مى‌شود و در قوانین ملى هر کشور، معیارها و ملاک‌هائى براى تعیین ارزش واردات یا صادرات وضع مى‌گردد که مطابق آن عمل مى‌شود، لذا بهتر است براى تسهیل و استفاده از راهکارهاى علمى و عملی، معیارهاى تعیین ارزش گمرکى موضوع موافقت‌نامه گات ،GATT یا سازمان جهانى تجارت WTO و مقررات مربوط به قیمت‌گذارى این سازمان، ملاک عمل گمرکات کشورها قرار گیرد، تا با استناد به این معیارها، بخشى از کندى تشریفات گمرکى که معلول قیمت‌گذارى است به اعتبار ضوابط شفاف در گات از میان برداشته شود و مسیر کارآئى گمرکات هموار گردد.
 باید گمرك و بندر با علم اقتصاد روز جهانی طبیق داده شود  و اگر بازرگان ژیشرفت كنند استغال زایی در شهرستان بوجود می  اید و سیاست من در آینده حمایت از بازرگانان داخیل بخصوص منطقه هستن  تا هم ارتقا اقصادی داشته باشیم و اشتغال     در خاتمه جمعی از بازرگان با قرایت   طوماری امضایی حمایت خود را از كاندیداتوری مهندس پاك بین حمایت  كردند   در این جلسه   عده ای از مدیران كارگاهها و كارخانه های آستارا حضور داشتند ... ساعت 15 جلسه به اتمام رسید ....astarali.irداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امیر سیاری: حضور موفق در آب های آزاد، نشان دهنده اقتدار نیروی دریایی است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور موفق نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد دنیا، اقتدار نظام و این نیرو را به نمایش می گذارد.

 

ب امیر دریادار حبیب الله سیاری در جریان سفر به آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش بنا به فرمان فرمانده معظم کل قوا ، حضور در آب های آزاد را سرلوحه کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه امروز نیروی دریایی در شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه تسلط کاملی دارد، اضافه کرد: علم نیروی دریایی گسترش یافته و برای تامین منافع کشور، ماموریت های خود را درست انجام می دهد.
امیر سیاری با بیان اینکه وضعیت فعلی در منطقه نظیر خلیج عدن به سبب مطرح بودن گردشگری دریایی اهمیت بسیاری دارد، ادامه داد: منطقه یادشده یکی از راه های اصلی تجارت ایران با کشورهای دنیا محسوب می شود بر همین اساس، نیروی دریایی ارتش برای تردد در آن منطقه، امنیت کاملی را فراهم کرده است.
وی با اشاره به اینکه گسترش نیروی دریایی در منطقه باعث برقراری امنیت در مرزهای آبی شده، بیان کرد: در این راستا علاوه بر کشتی های داخلی ، برخی از کشتی های کشورهای دنیا نیز نیاز به کمک داشتند که با تلاش نیروی دریایی، به 25 فروند کشتی متعلق به کشورهای جهان کمک شد.
امیرسیاری ادامه داد: بر همین اساس نزدیک به سه هزار کشتی تجاری و نفکتش جمهوری اسلامی ایران نیز با کمک نیروی دریایی اسکورت شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش به استمرار رفت و آمد و گشت زنی ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: هم اینک دو ناوگروه در اقیانوس هند در حال انجام ماموریت است.
دریادار سیاری افزود: همچنین ناوگروه اطلاعاتی ، عملیاتی و آموزشی متشکل از سه فروند ناوشکن در خلیج عدن حضور دارند که با حرکت به سمت جنوب آفریقا، توانمندی و اقتدار ایران را در عرصه بین المللی آب های آزاد جهان به نمایش می گذارند.
وی با بیان اینکه این اقتدار نیازمند تجهیزات لازم است، گفت: تجهیزات ما امروز به طور کامل بومی شده است زیراکه اگر تجهیزات مناسب با شرایط دریانوردی را نداشته باشیم، نمی توانیم اقتدار خود را در آب های آزاد به نمایش بگذاریم.
وی اضافه کرد: از نظر آموزش نیروی انسانی متخصص نیز به رشد 100 درصدی رسیده ایم و در این رابطه وابستگی ما به دنیا به طور کامل قطع شده است.
وی به ساخت انواع ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز بویژه در ساخت زیردریایی توسط نیروهای بومی اشاره کرد و گفت: توانمندی های نیروی دریایی ارتش با توجه به ماموریت های مختلف در آب های آزاد نشان داده می شود.
دریادار سیاری ادامه داد: در راه ساخت تجهیزات با استفاده از علم و دانش خود، به جایگاهی رسیده ایم که تمام نیازمندی ها را تامین و از مرزها دفاع می کنیم.
در جریان سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به استان گیلان، امروز (چهارشنبه) پرچم مقدس بارگاه امام مهربانی ها علی بن موسی الرضا(ع) در مقر ستاد ناوگان شمال در بندرانزلی به اهتزاز درآمد.
مقر ستاد فرماندهی ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در بندرانزلی واقع است.
شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ستاد حامیان حضرت آیت الله قربانی كاندیدا ی دوره مجلس خبر گان گیلان

ستاد حامیان حضرت آیت الله قربانی كاندیدا ی دوره مجلس خبر گان گیلان      سایت استان گیلان:http://www.gilanman.ir/      سایت غرب گیلان :astara1.ir     و كانال تلگرام ستاد حامیان گیلان :           @dardnews


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نشست مشترک دست اندرکاران اجرا و امنیت انتخابات آستارا با کاندیداهای مجلس شورای اسلامی این شهرستان

نشست مشترک دست اندرکاران اجرا و امنیت انتخابات آستارا با کاندیداهای مجلس شورای اسلامی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مهندس شفقی در این نشست اظهار کرد: برپایی دو انتخابات اخیر، فرصتی برای نمایش همدلی و همزبانی ملی ملت است.

وی حضور داوطلبان در صحنه رقابت انتخابات را مبین عشق خدمت به کشور دانست و ادامه داد: در همین راستا، جلسه هماهنگی با مشارکت تمامی دست اندرکاران انتخابات شهرستان و داوطلبان شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

فرماندار آستارا تلاش برای برگزاری یک انتخابات ویژه، آبرومند و مطلوب را از مهمترین اهداف پیش رو برشمرد و افزود: توجه به تاریخچه انتخابات آستارا در طول سالیان گذشته، نشانگر مشارکت خاص و بالای مردمی بوده است.

وی با اشاره به اینکه کاندیداهایی را که از آستارا وارد این عرصه شده اند، عزمشان را جزم کرده اند تا امسال با اتحاد، همدلی، هماهنگی، همکاری و هم افزایی نسبت به دوره های گذشته، شرایط برگزاری یک انتخابات خوب را فراهم نمایند، یادآور شد: انتخابات به سه ضلع  عوامل اجرایی، کاندیداها و مردم تقسیم شده است.

وی از انتخابات به عنوان نقطه قوت و برجسته نظام نام برد و توضیح داد: فصل الخطاب همه، قانون است و ما همواره اعلام کرده ایم، دولت طرفدار کسی و جناحی نیست و این بدان معناست که همان دقتی را که در هیأت اجرایی داشته ایم، در سایر بخش ها هم رعایت کنیم.

شفقی سعی در استفاده از افراد بی طرف در سمت های اعضای شعبات، بازرسی و نماینده فرماندار را از اولویت ها دانست و با اشاره به تدبیر در عدم یکدست شدن عوامل و تأکید بر بی طرفی، قانونمندی و برخورد شدید با کوچکترین تخلف آنان، خاطر نشان کرد: مسئول حوزه انتخابیه، فرماندار آستارا است و هیچ کس مسئولیت انتخابات را نمی تواند بپذیرد و پس باید دقت بیشتری را در اینگونه موارد به خرج داد.

وی از مبارزه با پدیده دلالی انتخاباتی یا کسب و کار انتخاباتی که همه ارزش های دینی و اخلاقی را زیر سوال می برد سخن گفت و هشدار داد: کاندیداها باید از فریب افکار عمومی، افزایش انتظارات غیر قابل تحقق، سیاه نمایی اوضاع سیاسی و اقتصادی، ایجاد تزلزل در انسجام ملی، نقد غیر منصفانه، شایعات و هر گونه تخریب بپرهیزند.

وی در بخش پایانی سخنان خود، بداخلاقی ها، تشدید اختلافات و واگرایی قومی و مذهبی، شعارها و وعده های بی اساس توزیع مناصب مدیریتی، تلاش برای ایجاد چالش، تظاهر، ریا، خرید و فروش رأی و سوء استفاده از فداکاری شهدا، جبهه و جنگ را غیر شرعی و غیر قانونی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به حساسیت های منطقه از جمله مرزی بودن، با هر گونه اغتشاش و بر هم زدن نظم عمومی به شدت و با قاطعیت برخورد خواهد شد.   http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0027.JPG

http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0025.JPG

http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0039.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0039.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0037.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0036.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0019.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0014.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0011.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0009_1.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0004.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0001.JPG
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زندگینامه حضرت آیت الله زین العابدین قربانی

نhttp://ghorbanigilani.andishvaran.ir/Files/User/UserID2997/Pic2997.jpg
حضرت آیت الله زین العابدین قربانی ،فرزند غلامحسن ،در سال 1312در یکی از روستاهای آستانه اشرفیه دیده به جهان گشود . تا سن 14سالگی در کنار کار کشاورزی ،قرآن وفارسی تا کلاس سوم قدیم وکتابهایی مثل : سیدالا نشاء ، جودی وامثال اینها را در مکتب آن زمان آموختند سپس برای تحصیل علوم دینی به لاهیجان عزیمت نمودند ودر مدرسه جامع این شهر به تحصیل پرداختند.
پس از طی دروس تا سیوطی ومغنی در سال 1328 عازم قم شدند وتحصیلاتش را در محضر اساتید معروف حوزه ادامه دادند.
مدارج علمی واساتید:
معظم وله پس از طی تحصیلات سطح وگذشتن از معالم وقوانین ولمعه ، دروس رسایل ومکاسب را از محضر آیت ا….. مشکینی حفظه الله ، منظومه وحکمت در محضر آقا رضا صدر ، برادر امام موسی صدر ودیگر اسلتید حوزه آموختند وجلد اول کفایه را در خدمت آیت ا.. سلطانی وجلد دوم را در خدمت آیت الله مجاهدی تبریزی به پایان رساندند .
در ادامه تحصیل به درس خارج حضرت آیت ا…. بروجردی (رحمت الله ) شرفیاب شدند ودر این ایام رساله ای درباره (صلوات احتیاط ) نوشتند وامتحان درس خارج را با نوشتن رساله ای درباره صلوات احتیاط وبانمره عالی قبول شدند .
دروس فلسفه ، تفسیر وقسمتی از شفاء وچند جلد از کتاب اسفار را در محضر آیت الله علامه طباطبایی در مدرسه حجتیه وسلماسی آموختند وبقیه مجلدات اسفار را در محضر اساتید دیگر خواندند ومدت 8 سال از محضر درس فقه واصول حضرت امام (ره) بهره بردند از اینرو حضرت ایشان از آیت الله بروجردی ، حضرت امام وعلامه طباطبائی بیش از همه تأثیر پذیرفتند.
امور تبلیغی :
از سال 1336 به موازات تحصیل گه گاهی در جلساتی که بمناسبت هایی در بیت علمای مدارس علمیه ، مراجع ،بزرگان وغیره برگزار میشد بهمراه بزرگانی چون : آیت الله مشکینی آیت الله محمدی گیلانی ودیگران به منبر میرفتند.

حضرت آیت الله قربانی بعدها وعظ وخطابه را در مسجد هدایت تهران ، زمانی که آیت الله طالقانی اقامه نماز می کردند پی ودر سال 1338 در مسجد بالا بازار

میانه چال ومسجد آیت الله رضوی کاشان واستان ها وشهرستان های دیگر مثل : مازندران ، گیلان وخوانسار ادامه دادند.
وعظ وخطابه حضرت آیت الله قربانی گاهی منشاء آثار خیر وزمانی هم باعث گرفتاری های وی می شد وتحت تعقیب (ساواک ) قرار می گرفتند.
آغاز به کار نوسیندگی :
از سالهای 1336 در کنار تحصیل ووعظ وخطابه به امر نویسندگی روی آوردند وبا نوشتن مقالاتی در روزنامه ها وموسسات علمی در قم و تهران رسماً پا به عرصه نویسندگی گذاشتند. در تهران به روزنامه های : ندای حق ، وظیفه وغیره مقاله می دادند ودر چند موءسسه علمی قم به عنوان نویسنده آزاد یا عضوهیأت تحریر به شروع به فعالیت کردند.
در مجله مکتب اسلام که حضرات آیات عظام مکارم شیرازی ، جعفر سبحانی ، حسین نوری همدانی و چند نفر دیگر عضو هیئت تحریریه بودند جذب این مجله شدند و به عضویت هیئت تحریریه در آمدند و سالها در این مجله قلم زدند که بسیاری از آن مقالات تکمیل شد و به صورت کتاب در آمد که به عنوان نمونه می توان از کتاب ارزشمند اسلام و حقوق بشر نام برد همچنین در آن زمان مکتب اسلام مجله ی دیگری به نام ( مسایل نسل جوان ) منتشر می کرد که حضرت ایشان چند سال سلسله مقالاتی را در این مجله به چاپ رساندند ( موسسه در راه حق) که به آیت الله سید محسن خرازی تعلق داشت یکی دیگر از موسساتی بود که حضرت ایشان به اتفاق چند نفر از آقایان نشریه ای را با همین نام به طور ماهانه منتشر می کردند و یا بعضی از کتابها را در این موسسه ترجمه می کردند همچنین موسسه دیگری نیز به نام ( معارف جعفری ) وجود داشت که مرتب به این موسسه مقاله می دادند .
حضرت آیت الله قربانی به موازات امر نویسندگی به اتفاق آقایان : شیستری ، حسین حقانی ، علی حجتی کرمانی ، عباسعلی عمید زنجانی و به سرپرستی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در جلسات هفتگی خودشان پس از تعیین موضوعات مبتلابه جامعه اقدام به تحقیق می کردند و نتیجه تحقیقات را در قالب سلسله کتابهایی تحت عنوان ( از اسلام چه می دانید )به چاپ می رسانند .
عناوین کتابهای اول و دوم این گروه ( زن و انتخابات ) و ( بلاهای اجتماعی قرن ما) بود که اثر مطلوبی در زمان خود برجای گذاشت اما کتاب سوم گروه به نام ( اصول عقاید شیعه ) با حوادث سال 42 حوزه مواجه شد که به تبع آن بعضی از دوستان وی زندانی و برخی تبعید و گروهی نیز از جمله خود آیت الله قربانی فراری شدند و جمع ایشان متلاشی شد .
در کتاب (اصول عقاید شیعه ) موضوع مورد تحقیق حضرت ایشان (معاد ) بود که ما حصل این تحقیق به صورت کتابی به نام (بسوی جهان ابدی ) در آمد که بارها چاپ ومنتشر شد
حضرت آیت الله قربانی در کنار این همه مشغله گاهی کتابهایی را نیز ترجمه ونتشر می کرد ند که از جمله کتاب (اسلام وصلح جهانی ) است .
اصل این کتاب به نام ( السلام العالمی والاسلام ) نوشته سید قطب بود که به اتفاق استاد سید هادی خسروشاهی ترجمه شد .
تألیفات :
تحقیقات وتألیفات حضرت ایشان تا کنون بدون وقفه ادامه یافت وهم اکنون 45 اثر از ایشان به چاپ رسید که 5 کتاب معظم له در دانشگاه ها وحوزه های علمیه جزء کتابهای درسی بشمار میرود چندین اثر نیز آماده چاپ دارند ومقدمات چاپ چند اثر دیگر نیز فراهم شده است که ان شاء الله به زودی زیر چاپ خواهد رفت .
مهمترین اثری که حضرت آیت الله قربانی برای تحقیق و تدوین آن حدود 14 سال زمان صرف کرده اند کتاب (تفسیر جامع آیات الاحکام ) است که در 12 جلد به چاپ رسید و امروزه در (دانشگاه علوم اسلامی قم ) که از کشورهای مختلف دنیا دانشجو دارد جزء کتاب درسی است و در دانشگاههای دیگر هم بعضی از مباحث آن تدریس می شود .
هنگامی که حضرت آیت الله قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بودند ، وهابی های وطنی با انتشار کتاب (بت شکن ) قصد بی اعتبار کردن اصول کافی را داشتند که معظم له در پاسخ به آنان کتاب ( علم حدیث ) را نوشتند که امروزه در حوزه علمیه قم تدریس می شود و در ردیف کتابهای درسی الزهرای قم قرار دارد .
حضرت ایشان علاقه ی ویژه ای به قرآن و نهج البلاغه دارند به همین دلیل ایامی که در لاهیجان مقیم بودند روزهای دوشنبه برای مسئولان شهرستان کلاس درس نهج البلاغه دایر کردند و طی حدود 1000 جلسه نهج البلاغه را شرح کردند .
یکی از اثرات ارزشمند این کلاسها کتاب «اخلاق و تعلیم و تربیت اسلامی از نگاه امام علی (ع) »که در واقع شرح نامه 31 نهج البلاغه است به زیور طبع آراسته شد و حدود 500 صفحه دارد.
این کتاب در مدرسه (حقانی) قم به عنوان محور درس (اخلاق علوی ) تدریس می شود و اخیراً نیز یکی از اساتید زبان انگلیسی دانشگاه با اجازه ناشر ، این کتاب را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است و در بعضی از دانشگاهها برای تدریس متون انگلیسی از این کتاب استفاده می کنند .
معظم له سرانجام به این فکر افتادند که نخستین خطبه نهج البلاغه را که از دیر باز ده ها نفر بر آن شرح نوشته اند و از نظر علمی یکی از مشکل ترین خطبه های نهج البلاغه است شرح نمایند . چون درسش را قبلاً گفته بودند آقازاده فاضل و روحانی ایشان ، دکتر محمد علی قربانی که 18 سال درس خارج می خواند و دکترایش را نیز گرفته اند ، نوارهای مربوطه را پیاده ، فصل بندی و تعیین منابع نمودند و با نام ( جهان بینی امام علی علیه السلام ) به چاپ رسانیدند .
یکی دیگر از درس های نهج البلاغه ، نامه امام علی (ع) به مالک اشتر است که اخیراً این شرح نیز آماده شد و با نام ( منشور مملکت داری ، در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر ) به زیر چاپ خواهد رفت .
دلیل تلاش شبانه روزی معظم له در زمینه ترویج قرآن و نهج البلاغه اینست که معتقدند : از آن جایی که بهترین کار برای توجه دادن جامعه به اسلام و انقلاب اسلامی بالا بردن سطح فکر و دانش افراد جامعه است بنابراین باید نسبت به قابل فهم عمومی کردن منابع معرفتی ما که به ترتیب اهمیت : قرآن ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، متون احادیث و ابواب مختلف می باشد ، اقدام نمود .
حضرت آیت الله قربانی در طی اقامت خود در لاهیجان بموازات کلاس های تفسیر نهج البلاغه درس تفسیر قرآن را نیز در دستور کار خود داشتند و هفته ای یک روز در حسینیه هدایت تفسیر قرآن می گفتند و این مهم را با سوره مبارکه کهف شروع و بسیاری از سوره های قرآن را هم تفسیر کردند و زمانی هم که مکلف به پذیرفتن عنوان نماینده ولی فقیه در گیلان شد و به رشت آمدند ، جلسات تفسیر قرآن را در شب های ماه مبارک ادامه دادند و ماحصل این جلسات هر شب از صدا و سیمای مرکز گیلان ، شبکه باران به مدت نیم ساعت پخش شد .
البته ایشان تاکنون سوره های : رعد، کهف ، یاسین ، بقره ، لقمان ، و قسمت های مهم سوره (آل عمران ) را تفسیر کرده اند و تعدادی از این تفاسیر آماده چاپ است .
حضرت آیت الله قربانی به دلیل مشغله فراوان و کهولت سن نمی توانند جلسات تفسیر را استمرار ببخشند فلذا به تناسب حال و قال و در فرصت های مناسب به این مهم مسی پردازند .
فعالیت های سیاسی
حضرت آیت الله قربانی در سال های 31 و 32 با مرحوم سید مجتبی نواب صفوی ، رهبر فدائیان اسلام که در آن زمان گاهی به مدرسه فیضیه قم می رفتند و با طلاب به گفتگو می نشستند و هراز گاهی نیز در نماز جماعت مرحوم آیت الله اراکی و زنجانی شرکت می کردند ، آشنا شدند و با شنیدن سخنرانی ها و خواندن (کتاب حکومت اسلامی ) ایشان تحت تاثیر قرار می گرفتند و در جلسات فدائیان اسلام در قم و تهران شرکت می کردند و به این طریق جذب فدائیان اسلام شدند و فعالیت های سیاسی خود را از این سالها آغاز کردند .
رابطه ایشان با فدائیان اسلام به حدی بود که مرحوم سید محمد واحدی ، مرد شماره 3 فدائیان اسلام کتاب (سیوطی) را نزد ایشان آموختند و حتی طی سفری به کاشان کردند در باغ (فین) سخنرانی کردن .
در سال 1334 که این جوانمردان به شهادت رسیدند حضرت آیت الله قربانی محزون و افسرده مدتی در اختفا به سر بردند و به مدت 40 روز به مشهد رفتند که آشنایی معظم له با مقام معظم رهبری در همین ایام حزن و اندوه اتفاق افتاد .
حضرت آیت الله قربانی می گویند ( در طول حیات حضرت آیت الله عظمی بروجردی ، امام یک عالم ربانی ، یک فقیه صمدانی و یک استاد بزرگوار حوزه علمیه قم بودند و به احترام آیت الله بروجردی کار سیاسی نمی کردند زیرا ایشان را ولی فقیه و خود را تابع می دانستند وقتی در سال 40 حضرت آیت الله بروجردی ازدنیا رفتند مرجعیت در میان آقایان تقسیم شد و شاه بدون توجه به موقعیت علمی و فقهی علمای قم تلگرافی به نجف کرد که آن مسائل سیاسی پیش آمد ، امام مبارزه سیاسی خود را رسماً آغاز کرد و شاگردان امام نیز چون تحت تاثیر امام بودند پیرو استاد شدند و با وعظ و خطابه در منابر اقدام به روشنگری نمودند .
حضرت آیت الله قربانی در این زمان علاوه بر روشنگری هراز گاهی مامور رساندن اطلاعیه های امام به شهرستان ها ، از جمله استان گیلان می شدند تا آن اطلاعیه ها به دست آقایان علما از جمله حضرات آیات : ضیابری ، بحر العلوم ، لاکانی و دیگران برسد .
بنابراین جرقه مبارزات انقلابی توسط مرحوم نواب صفوی در حضرت آیت الله قربانی زده شد و در زمان حضرت امام (رضوان الله علیه ) تبلور پیدا کرد .
معظم له در سال 42 گرفتار ساواک شدند و مورد اذیت و آزار و اهانت بسیار قرار گرفتند و زندانی شدند . بعد از اینکه از زندان ساواک خلاصی پیدا کردند حدود 5 سال ممنوع المنبر و ممنوع الخروج از کشور شدند .
حضرت آیت الله قربانی در موردد این ایام سخت و سیاه می گوید :
( دوران بسیار سختی بود . خدارحمت کند مرحوم شهید بهشتی و شهید مطهری و خدا حفظ کند آقای هاشمی رفسنجانی را که در آن دوران سیاه که زندگی مادی ما مختل شده بود ، بنده را مورد عنایت قرار می دادند . )
در این سالها ایشان به پیشنهاد شهید بزرگوار مطهری به تهران رفتند و در مسجد ابوالفضل واقع در خیابان ستارخان فعلی که در نزدیکی منزل آقایان باهنر و موسوی اردبیلی قرار داشت به اقامه نماز پرداختند ولی همچنان ممنوع المنبر بودند وبه جای ایشان آقایان : ناطق نوری ، مطهری ومعزی به منبر می رفتند .
چون روزهای پنج شنبه هر هفته در این مسجد جلسه ای با آقایان : مهدوی کنی وهاشمی رفسنجانی پیرامون نهج البلاغه دایر کرده بودند ، ساواک متوجه موضوع شد وهیأت امنا را وادار کرد ت عذر ایشان را بخواهد که معظم له به دوباره به لاهیجان مراجعت کردند.
حضرت ایشان در سال 50 دوباره گرفتار زندان ساواک شدند ودر زندان تصمیم به ترجمه برخی از مجدات کتاب (الغدیر ) گرفتند وجلد های پنجم، نهم ودهم الغدیر را در زندان ترجمه کردند . چون در انجام این مهم از کمک های بعضی از افسرا ن خودی سود جستند همیشه از آنان به نیکی یاد می کنند.
این بار آزادی حضرت آیت الله قربانی از زندان مصادف با دوران سخت انقلابیون بود ومعظم له در راستای کمک وهمکاری با انقلابیون همیشه در تهران ، قم ولاهیجان در تردد بودند که الحمدالله تمام آن محرومیتها وشداید وسختی های به صبح پیروزی منتهی شد .
زندگی خصوصی :
حضرت آیت الله قربانی در مورد زندگی خصوصی خود می گوید : ( خداوند ده فرزند شامل 3دختر و7پسر به من عطا فرموده است که پسران من جزیکی ، همه دکترومهندس هستند ودختران من نیز همه لیسانس یا فوق لیسانس هستند ودو نفرشان استاد دانشگاه هستند . دامادهای من هم همه بچه های خوب وتحصیلکرده هستند . یکی متخصص پوست ودیگری در وزارت امور خارجه وسومی نیز مهندس است . بچه های من نوعاً تحصیلکرده هستند بعضی ها تحصیلات علمی دارند که یکی از انها دکتر محمد علی است که حدود 18سال است درس خارج خواند ودکترایش را نیز گرفته است .این پسرم صاحب قلم وتألیفات است.پسرهای دیگر من یکی معاون دانشگاه ، یکی دندانپزشک ویکی هم پزشک عمومی است .عروس های من هم الحمدالله همین طور هستند.یک عروسم دکتربیهوشی ویکی دیگر دکتر عمومی است.
محیط خانه من بحمدالله محیط آرامی است .با فرزندان ونوه ها واعضای خانواده رفتاری دوستانه وبراساس مهر ومحبت واحترام متقابل دارم.)
معظم له در خصوص همسرشان می گوید : من موفقیت وزندگی خصوصی وعلمی خودم را مدیون همسرم هستم که اگر همراهی او در کارهای علمی نبود این پیشرفت را نداشتم .البته همسرم فرزند مرحوم آیت الله کوشالی است که پدر ایشان مردی متقی ودین باور بود. من کمتر روحانی ای به پاکی ا یشان دیدم .
حضرت آیت الله قربانی علیرغم موفقیت علمی وسیاسی در سطح کشور شدیدأ
به خانواده خود توجه داشته ودارند ودر همه امور با آنان به شور مشورت می نشینند .معظم له در یکی از خاطرات تلخ ایام ستمشاهی می گوید : هنگامی که از زندان آزادشدم بدون اطلاع دوستان به اتفاق اعضای خانواده به مشهد رفتیم ودر یک مهمانپذیری دو اتاق گرفتیم .وقتی مقام معظم رهبری با خبر شدند که من در فلان مهمانپذیر هستم با برادرش آسید محمد خامنه ای ، برادر بزرگ آقا که هم مباحثه من در حوزه علمیه قم بودندبه دیدن من به ان مهمانپذیر آمدند وخواستند که به منزلشان برویم .اما چون همراه داشتم از پذیرفتن دعوت ایشان عذر خواستم .ولی ایشان فرمودند : بعد از ظهر می آیم تا با هم به خواجه اباصلت برویم .چون تا آن زمان خواجه اباصلت را ندیده بودم ،پذیرفتم .
آفا یک ماشین (اپل 9 داشتند وخودشان رانندگی می کردند. بعد از ظهر آمدند وبه اتفاق به خواجه اباصلت رفتیم واز ما پذیرایی کردند ونهار روز بعد را نیز در منزل ایشان دعوت بودیم . بعد از نهار آقا به من پیشنهاد کردند چون ممنوع المنبر ونماز هستند ، در مشهد بمانید تا با هم کارهای علمی وفرهنگی را دنبال کنیم.
اجازه خواستم با همسرم بعنوان شریک زندگی مشورت کنم که خانم گفتند : حاج آقا ، شما تهران رفتید ، سه ماه نگذشتند بمانید وشمارا از آنجا بیرون کردند، در این جا هم نمی گذارند که بمانی .اگر تورا در لاهیجان بگیرند سایه پدرم کوشالی بر سرم هست وبچه هایم را نگهداری می کند اما اگر اینجا شمارا دستگیر کنند چه کسی را دارم تا از بچه هایم نگهداری کند؟ آقا این نظر را پسندیدند وفرمودند : شمابرویدولی ماباهم ارتباط تنگاتنگی خواهیم داشت که چنان هم شد .
فعالیت های بعد از انقلاب :
حضرت آیت الله قربانی بعد از انقلاب با مسوولیت کمیته شرق گیلان شروع به فعالیت نمود، سپس به سمت قاضی شرع دادگاههای انقلاب اسلامی استان برگزیده وآنگاه به امامت جمعه لاهیجان منسوب شدند. یک دور در سمت نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی انجام وظیفه کردند که در تمام این دوره ریاست کمیسیون ارشاد مجلس رابعهده داشتندودو دوره نیز نمایند مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری هستندواخیرأهم از سوی مقام معظم رهبری مکلف به پذیرفتن نماینده معظو له در گیلان شدند.
حضرت آیت الله قربانی در طول سال های بعد از انقلاب در کنار سمت هایش منشأ خدمات رفاهی وآموزشی وفرهنگی بسیاری شدندکه بعنوان نمونه می توان از : تأسیس سرای سالمندان لاهیجان ، احیای موقوفات ، بازسازی وتوسعه مساجد از جمله مسجد جامع لاهیجان ،بزرگداشت مشاهیر گیلا وتأسیس دانشگاه اسلامی در لاهیجان وآستانه اشرفیه وموسسه حکیم فیاض لاهیجی در قالب دبیرستان بدریه ومهیار واحیای آثارشان نام برد ، نماینده ولی فقیه در گیلان وامام جمعه رشت درباره مسوولیت نماینده ولی فقیه در استان چنین می گوید :
(مسئولیت نماینده ولی فقیه اشرف برهمه امور دینی ، اجتماعی وسیاسی استان است .از لحاظ رتبه همان طوری که رهبر اولین شخصیت ورئیس جمهور دومین شخصیت کشور است ، نماینده رهبر در استان ها هم در حقیقت اولین مسوولیت را دارند وطبعاً هم باید مثل رهبر باشند واشرف کامل به کارهای دینی دنیایی مردم ، مدیریت جامعه ، اقتصاد جامعه داشته باشد .
از روزی که ب این سمت منسوب شدیم سعی کردیم تنش به وجود نیاوریم . وحدت را حفظ کنیم. به همه مسئولان ، روحانیون ،بازاریان وبه طور کلی به تمام اقشار حرمت بگذاریم . بی جهت دست به اقداماتی نزنیم که موجب ناراحتی مردم شود بلکه مشکل گشای مردم باشیم . در رفع گرفتاری ها ، بیکاری کارخانه ها و رونق کشاورزی اقدام کنیم که الحمدالله فکر می کنم تا حدودی موفق بودم .
حالا هم در تلاش هستیم دور از تنش ها ، حفظ حرمت ها ، دریغ نکردن از ارشاد و هدایت مسئولان و مدیران وظیفه خود را به انجام برسانم البته اگر خلافی راهم در جایی مشاهده کنیم سعی می کنیم با تذکرات خصوصی نسبت به رفع آن اقدام کنیم ولی اگر موفق نشویم گاهی مسئله را به نماز جمعه می کشانیم .
گاهی به خدمت آقا میرویم و کاستی ها را گزارش می کنیم زمانی هم به مسئولان رده بالای کشور نامه می نویسیم ، تلفن می کنیم . بالاخره سعی می کنیم با انجام وظیفه پدرانه ، نه انتقام جویانه ! جامعه را به سمت و سوی انقلاب ، رهبر، ولایت فقیه ، صلاح و سداد پیش ببریم .
تلاش می کنیم با اخلاق کریمانه ، پدرانه و اسلامی با مردم رفتار کنیم به فرموده اکرم اسلام : اگر پول ندارید تا کشور دلهای مردم را فتح کنید با اخلاق حسنه با مردم حشر ونشر کنید و از تفرعن و خودبرتربینی پرهیز نمایم . زیرا همه مردم را با بحث های علمی نمی توان هدایت کرد ولی با ادب ، اخلاق و انسانیت کاملاً می توان در دلها نفوذ کرد .
همیشه به وابستگان بیت سفارش می کنم که در تمام امور با عمل خود مردم را به قانونمندی دعوت کنند و در حد توان و وقت به دیدن انواده های شهدا می رویم و ازعلمای بیمار و بستری عیادت می کنیم و به خانواده های روحانیون بی سرپرست سرکشی می کنیم سعی میکنیم حتی المقدور در مجامع دینی و انقلابی شرکت کنم . به فرزندان معنوی خودم سفاارش می کنم که زیاد از من کار نگیرند تا از کارهای اصلی خود بازنمانم و انتظار نداشته باشند در همه جلساتشان شرکت کنم و یا همه وقت به خانه هایشان بروم .
دفتر مراجعات مردمی من تقریباً همه روزه ملاقات عمومی دارد و تعداد مراجعین گاهی از 200 نفر در روز تجاوز می کند . رئیس دفتر و مدیر اجرائی پاسخگوی مراجعین هستند و در صورت نیاز به من مراجعه می کنند و بدون استثناء هر شب نیز گزارش کار می آورند .
علاوه بر این شخصاًهرروز از ساعت 11 صبح در دفتر بیت ملاقات عمومی دارم و این ملاقات عمومی ها به استثای جلساتی است که با مدیران ، روسای ادارات و سازمان ها ، مدیران صنایع و کشاورزی ، صنعتگران ، صاحبان صنایع ، نمایندگان تشکل ها و فرماندهان نظامی و انتظامی استانی و کشوری در بیت برگزار می شود .
از حضرت آیت الله قربانی سئوال شد : یکی از موضوعات مهم خطبه های نماز جمعه جنابعالی طرح مشکلات به روز استان است که در جای خود طرفداران زیادی پیدا کرده است ، با توجه به اینکه بسیاری از رخدادها در خبر گزاری ها یا جراید منعکس نمی شود حضرت عالی چگونه وبه چه وسیله ای از مسائل ومشکلات نا گفته استان اطلاع پیدا می کنید ؟ فرمودند:
اولاً بند فرزند این استان هستم .40 سال است که در متن این جامعه زندگی می کنم . جای جای این استان را می شناسم ودوستانی در نقاط مختلف این استان دارم که عیون من هستند ومسایل را ب من خبر می دهن هر از گاهی به دوستان ونقاط مختلف استان سر می زنم تا از نزدیک شاهد مسایل ، مصایب ومشکلات باشم ودر بعضی از ادارات مشاورینی دارم که این مشاورین دخالت در امور اداره نمی کنند فقط ب من گزارش می دهند که به این طیق از اوضاع جاری ادارات مطلع می شوم با مطبوعات وخبر گزاری ها ارتباط دارم.
از سوی دیگر چون ما در رأس تصمیم گیری نظام هستیم بعناوین مختلف از نظرات دیگران مطلع می شویم وخبر نامه های ویژه ای داریم از مجموع این ها اطلاعات راجمع آوری وبه آن عمل می کنیم.
حضرت آیت الله قربانی هم اکنون در هفته دوشب درس خارج فقه برای جمعی از روحانیون وفضلاء دارند ویک روز در دانشگاه مبانی فقه وحقوق اسلامی کارشناسی ارشد را تدریس می کنند واز هر فراغتی که بدست بیاورند در صدد تکمیل تألیفات نیمه تمام وتهیه مقالات جهت دانشنامه ها ودایرت المعارف هایی مثل : دانشنامه امام علی (ع) ، دانشنامه فاطمی (ع) ، دانشنامه قرآن وغیره که در قم تدوین می شود ، استفاده مینمایند.
حضرت آیت الله قربانی در مورد برنامه های آینده علمی خود می گویند : اگر توفیق رفیق شود تصمیم دارم یک درس تفسیر برای جمعی از فضلا ویک جلسه هفتگی یا دو هفته یکبار برای مسوولان استان برگزارنمایند.
آمین یا رب العالمین وآخر دعوانا ان الحمدلله
والسلامداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

احتمال بررسی مجدد صلاحیت رفسنجانی؟

مقایسه‌ شیوه‌ مبارزاتی امام‌خمینی (ره) با سایر رهبران دنیا

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:53 ب.ظ


ادامه مطلب


هر کسی قیمتی دارد !

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:52 ب.ظ

بگفت آنجا به صنعت در چه کوشند ؟

بگفت: اندوه خرند و جان فروشند! (نظامی)

پرسش مطرح در این یادداشت این است :آیا هر کسی قیمتی دارد؟ در این راستا ،همه ما گاه ،در پاره ای از محافل و مجالس رسمی و یا غیررسمی ! شنیده ایم که : در بازی ایام نهایتاً، فلان کس را هم خریده اند! اینکه آدمی برای نام ونان زندگی خود را، در معرض فروش این وآن بگذارد سخنی سخت ،باورنکردنی ولی در عین حال اتفاق افتادنی ست! توضیح اینکه: هر چند که دیر زمانی ست که در سپهر عقلانیت و آزادی ،بازار برده گیری ،برده داری و برده فروشی به محاق رفته است ، امّا و هزارامّا مع الوصف، مزدوری وخودفروشی به اشکال مختلف ، خاصّه در بازار سیاه ی سیاست کماکان، متاعی متداول است خودکامگان سوداگر ،همواره  حیثیت و هویّت آدمی را ،از او دریغ می ورزند تا اورا همچنان در کمند سر سپردگی از خود، اسیر نگه دارند

در همه ی قرون و اعصار تاریخ ،خریداری جان افراد، رشوه ستاندن ، اجیر کردن، تطمیع نمودن ،باغ سبز نشان دادن و در یک کلمه ، به رقیّت در آوردن افراد طمع ورز، شگردی پررمق و صنعتی پر رونق بوده است . شگرد و صنعتی کثیف که امروز هم ، با پرده های رنگین و ننگینِ “تغییر موضع!” ، “اخوّت دینی” ، “مصلحت زمانه “،” خدمات دهی در حوزه انتخابیه !” و … کماکان در حال اجرا می باشد .

رجّاله ها و دمجنبانک های فریفته ی قدرت و ثروت دامی نهاده و گرفتار می کنند! چنان که خود نیز ، بسی پیش تر از این ، در دامها و شبکه های مختلف ،گرفتار افتاده اند! این قصه پر غصّه که “یکی داستان است پر آب چشم” را  قدری رقیق تر و فنّی تر، تقریر می کنیم : علمای اخلاق ، در علم اخلاق ، اصولاً مال حرام را به سه بخش تقسیم کرده اند.

۱-   حرام بالذّات که ،به عین نجاسات همانند :خون ،سگ ،خوک ،بول ،منی ،مدفوع و … اطلاق می شود

۲-   حرام بالعرض که ، به واسطه ضرر جانی یا مواردی نظیر آن، استفاده کردن از آن ،حرام می شود مانند :‌قضای مسموم یا خاک و ذغال

۳-  کسب غیر مشروع ،که هر گونه اموال ، از به دست آمدن طرق غیر شرعی را شامل می شود همانند : ربا ،رشوه،و …

رشوه های موجود در جامعه – که از موارد اموال حرام محسوب می شوند – عموماً به دو نوع “مادی” و “معنوی” تقسیم می شوند که به اجمال می توان گفت : به رشوه هایی که در آن کالا ،شیء و مقولات سودمندی نظیر : پول ،زمین ،مقام به افراد اجیر و خود فروخته پرداخت می شود ، رشوه خواری مادی گفته می شود و رشوه هایی که در آن ، سپاس و ستایش و تعریف اوصاف مطنطن یافت می شود ، رشوه های معنوی می گویند . مثلاً، به منتقدان گفته می شود: چرا تنها منفیّات کار ما گفته می شود ؟ .کار مثبت هم گفته شود ( توجّه شود در این قبیل از موارد مراد از مثبت گرایی،همان مجیز گویی می باشد !). بسیاری از عالمان اخلاق مقدمه ی رشوه خواری مادی را ، پذیرفتن رشوه های معنوی می دانند در واقع بستر مناسب را ، برای پذیرفتن رشوه های مادی در انسان فراهم می سازد . بر همین اساس ، شاید بتوان خطِّ مقدم و خاکریز نخست شیطان به انسان را ،رشوه ی معنوی جامعه یا اافراد ،به انسان دانست .

به راستی ارزش و بها ء و قیمت هر فرد در ترازوی نرخ گزاری چه قدر است ؟ نقطه شکست شخصیّتی ، اعتقادی هر یک از ما با چه مبلغ و قیمتی و یا با قبول چه نوع هدیه ،مقام ومنصبی آغاز می شود ؟ چگونه با ثمن بخس ،آبروی فقر و قناعت بر باد می رود و آزادگی و تفرّد ،چگونه خاکستر می گردد ؟ این ها پرسش هایی ست مرد افکن که هر یک از ما در آزمون های سخت این زمانه -با انتخاب های خود- باید به آن پاسخی درخور بدهیم . بی تردید ، دستیابی به آزادی ، پیش شرطی دارد که آن ،نخواستن خیلی از خواستنی های لغزنده است . “ابوالفضل بیهقی” می گوید : “خردمند آن است که به نعمتی و عشوه ی که زمانه دهد، فریفته نشود و به حذر باشد از باز ستاندن که سخت زشت ستاند و بی مهابا … “

آری، اگر قدرت واقعی ” نه گفتن” در تو نباشد ، آری گفتن هایت هم ،همه عقیم ند!

بر گردیم به پرسش آغازین این یادداشت ،آیا هرکسی قیمتی دارد ؟آری برادر ، برای هر انسانی قیمتی ست چنانکه امام رادمردان تاریخ علی (ع) می فرمایند : ای انسان ! تو موجودی عظیم و گرانبها هستی که بهایت، بهشت است پس خود را به چیزی غیر از آن ، نفروش .

ای غلامت عقل و تدبیرات و هوش

چون چنینی خویش را ارزان فروش ؟!   (مولوی)

“استاد دانشگاه”
دولت بی‌‌رسانه

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:51 ب.ظ

دفاع واجب است، فرقی نمی‌کند دفاع از جان، مال، سرزمین و عقیده درست باشد یا دفاع از عملکرد، حیثیت و تلاش شبانه‌روزی. اگر دیده می‌شود حقی در حال پایمال‌شدن است، ضرورت دارد از حق دفاع شود. دولت نیز به عنوان یک پدیده مهم که با رنج فراوان و پس از دوره هشت‌ساله احمدی‌نژاد پدیدار شده، موظف است از خود و دستاوردهایش دفاع کند. همچنین موظف است افکار عمومی را درباره آنچه در صحنه داخلی و در عرصه بین‌المللی می‌گذرد آگاه کند. بدیهی است این آگاه‌سازی نیازمند رسانه‌های مؤثر و امکانات مناسب باشد. امروزه مشاهده می‌شود که مخالفان دولت، به‌ویژه مخالفان افراطی که سعی می‌کنند خود را منتقد دلسوز معرفی کنند، اما به جای نقد دلسوزانه تخریب می‌کنند، چنان دست پُر دارند و از امکانات تبلیغی و فرهنگی برخوردارند که امکانات رسانه‌ای دولت در مقابل آن هیچ است. تصور کنید یک خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و یک روزنامه ایران که از سوی دولت اداره می‌شود و تعداد انگشت‌شماری روزنامه و مجله و سایت که مستقل و حامی اصلاحات و منافع ملی هستند، در مقابل صدها سایت فعال که با امکانات  گوناگون در حال مخالفت با دولتیان هستند، چه می‌توانند بکنند؟ جز اینها صداوسیما که از روی الزام و اکراه، بخشی از عملکرد کارگزاران دولت را منعکس‌می‌کند…

به‌راحتی بخشی از نقطه‌نظرات امیدوارکننده رئیس‌جمهور را سانسور می‌کند. در واقع دکتر روحانی و همکارانش در رأس وزارتخانه‌ها نمی‌توانند رسانه‌ ملی را همراه خود ببینند.  نگارنده قصد ندارد برای دولت مظلوم‌نمایی کند و اتفاقا می‌‌خواهد به دولتمردان انتقاد کند که چرا برای امیدوارکردن مردم به آینده و انعکاس عملکرد فعالان دولتی و به‌ویژه در پاسخ‌دادن به وارونه‌نمایی‌ها، ضعیف عمل می‌کنند. شنیده‌ها حاکی است که افراد مسئول در جایگاه‌های مهم دولت، برای راه‌انداختن یک سیستم رسانه‌ای قوی و فعال، انگیزه قوی ندارند. مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور نیز که باید همه امکانات موجود را زیر نظر داشته باشد، با محدودیت‌هایی روبه‌روست و مسئولیت‌های دیگری را نیز برعهده‌اش گذاشته‌اند. این موضوع باعث شده همین رسانه‌های اندک نیز آن‌گونه که باید و شاید وحدت رویه و حوزه فعالیت تعریف‌شده‌ای نداشته باشند. هر روزه، در رسانه‌های گسترده و فراوان جناح مخالف دولت، تحلیل‌هایی غیرواقعی و اخباری بی‌پایه منتشر می‌شود که اذهان عمومی را نسبت به دولت، مسئله‌دار کنند، اما از ناحیه دولت، واکنش مقتضی دیده نمی‌شود. به ظاهر همه افراد مسئول در مراکز رسانه‌ای دولت، منتظر می‌مانند تا دکتر حسن روحانی در یک گردهمایی، پاسخ منتقدان و مخالفان را بدهد. اگر برحسب اتفاق، فرصتی پیش نیاید که رئیس‌جمهور سخنرانی کند، تحلیل‌های ناشی از اخبار نادرست، همچنان بی‌پاسخ می‌ماند و اذهان مردم از واقعیت‌ها منحرف می‌شود. اکنون که فصل فعالیت‌های انتخاباتی است، مخالفان دولت، به‌شدت نگران تشکیل مجلسی هستند که از تندروی تهی باشد و دیگر نتوانند از تریبون مجلس و رادیوی مربوطه سوءاستفاده کنند. در این شرایط، در رسانه‌های خود با تیترهای درشت، واقعیت‌ها را دگرگون می‌کنند. مدتی است که سخنان رئیس‌جمهور درباره انتخابات و نقد هیأت‌های نظارت و نیز دستاوردهای سفر ایشان به اروپا و قراردادهای نفتی که در حال انعقاد است، سوژه‌هایی است که به سوژه درازمدت «برجام» اضافه شده تا از این راه، ‌انتخابات را به گونه‌ای پیش ببرند که مجلسی مخالف دولت تشکیل شود. آیا دولت نباید از یک استراتژی اطلاع‌رسانی جامع و مدون بهره ببرد که توان پاسخ‌گویی مؤثر داشته باشد؟


روحانی: آن زمان که کسی می گفت می خواهم کلاه سر کسی بگذارم گذشت / توافق هسته ای باعث خواب راحت ایران و ۱+۵ شد

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:51 ب.ظ

دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در این نشست با تاکید براین‌که «ما با صراحت به دولتمردان دنیا نیز گفته‌ایم که دنبال تولید و صادرات مشترک هستیم» توسعه پایدار را در سایه مبارزه با فساد و رانت ممکن خواند و اظهار کرد: در حال برنامه ریزی برای تعیین اولویت‌های کشور در دوره پسابرجام و طی سالهای ۹۵ و ۹۶ هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه ” مسیر امام راحل را با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه خواهیم داد”، گفت: ۷۰ درصد اعتبار مصوبات استانی پرداخت شده و بقیه نیز محقق خواهد شد. ما وعده ای نمی دهیم که قادر به تحقق آن نباشیم.

رییس جمهوری همچنین تصریح کرد که “بیش از ۵۱ درصد مصوبات سفرهای استانی به انجام رسیده است”.

دکتر روحانی احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان یکی از وعده های خود در دوره انتخابات را احیای مغز کارشناسی کشور دانست و با اشاره به تقدیم لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه به مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مجلس فرصت کافی برای بررسی لایحه بودجه ۹۵ را در اختیار دارد و امیدوارم نمایندگان محترم لایحه بودجه را قبل از پایان سال تصویب نمایند.

رییس جمهوری سپس به توافق هسته ای و دستاوردهای ان برای کشور اشاره کرد و گفت: اولین بار در تاریخ ایران است که ما توافقی بین المللی با قدرتهای بزرگ می کنیم و موفقیت ما آنچنان است که یک کشور در دنیا نتوانسته و نخواهد توانست بگوید ایران در این معامله ضرر کرده است.

روحانی برجام را یک توفیق بین المللی و به نفع همگان خواند و با تاکید بر اینکه “روابط ما با جهان بر مبنای برد – برد خواهد بود” ، افزود: قراردادی می تواند پایدار باشد که برد – برد باشد یعنی منطقی، عادلانه و برمبنای انصاف و احقاق حقوق مردم باشد.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه ” دهه فجر امسال با موفقیت و پیروزی های ملی دیگری توام است که باعث سرافرازی ملت و فضای باز برای رقابت در اقتصاد منطقه ای و جهانی شده است”، افزود: تأکید بر واگذاری تصدی‌گری‌های اقتصادی به بخش خصوصی، تقویت و حمایت از کارآفرینان بخش خصوصی و جذب سرمایه و تکنولوژی برای تقویت توان رقابتی اقتصاد کشور در منطقه و جهان از اهداف اصلی دولت است.

روحانی اظهارداشت: نیروی انسانی جوان و متخصص ، موقعیت جغرافیایی ممتاز، معادن، منابع و ذخایر انرژی غنی، شبکه ارتباطی مناسب در داخل کشور و با کشورهای منطقه و سواحل طولانی در شمال و جنوب کشور ، امتیازات و سرمایه‌های کشور هستند که باید برای شکوفایی بیش از پیش اقتصاد از آنها بهره بگیریم.

رییس‌ جمهوری تصریح کرد: در ۱۰ سال گذشته امکان استفاده مناسب از فرصت‌ها و ظرفیت‌های چشمگیر اقتصاد ایران مهیا نبوده است اما امروز این فرصت دوباره ایجاد شده و باید فرصت‌های از دست رفته سالهای گذشته را جبران کنیم.

روحانی خاطرنشان ساخت: در سالهای گذشته برای این که نشان دهیم با وجود فشارها و محدودیت‌ها اقتصاد کشور با مشکلی مواجه نیست، برخی برنامه‌ها را هر چند به شکل ناتمام مطرح می‌کردیم اما امروز محدودیت‌ها برطرف شده و این فرصت مهیاست تا در فضای جدید با برنامه‌ریزی صحیح، از وضعیت پیش رو برای به فعل رساندن ظرفیت‌ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

رییس‌ جمهوری فساد، رانت و انحصار را بخش دیگری از مشکلات پیش روی اقتصاد کشور ذکر کرد و گفت: تا فساد و انحصار وجود داشته باشد پیشرفت واقعی و مطلوب حاصل نخواهد شد؛ باید با تجمیع سیستم گمرکی، احیا و بازگرداندن بانکها از مسیر بنگاه‌داری به ایفای وظایف اصلی‌شان در حوزه بانکداری، تک نرخی کردن ارز و واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تحرکی جدید در اقتصاد کشور ایجاد کنیم و در این میان با رعایت احترام و تأکید بر این نکته که اصل وجود دستگا‌های نظارتی کاملاً لازم است از همه دستگاه‌های نظارتی می‌خواهم که به جای ایجاد مانع در مقابل دستگاه‌ها، وظایف خود را کاملاً در چارچوب‌های قانونی به پیش ببرند.

روحانی با تأکید بر این که همه این برنامه ها باید زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طراحی و اجرا شود، این سازمان را مغز کارشناسی دولت نامید و اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی متولی اجرای وظایف و اختیارات رییس‌جمهور در امور اجرایی و اداری کشور است و باید تمهیدات لازم برای حرکت گام به گام اقتصاد برای دوری از اقتصاد نفتی، رانتی و فساد را طراحی و اجرا کند
حق النّاس را در انتخابات ٩۴ جدّی بگیریم

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:51 ب.ظ

حقّ النّاس یک واژه دینی است و در کنار واژه هایی چون : حقّ الله و حق النفس  می نشیند، اما این واژه به جهت بر خوردار بودن  بار اجتماعی ؛ از اهمیت مضاعفی برخوردار است ،چنانکه گفته شده است: خداوند از هر چه بگذرد از حق الناس نمی گذرد .

با عنایت به پاره ای از حوادث که در فرایند انتخابات در گذشته اتفاق افتاد، رهبر معظم انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ از گزاره ( آرای مردم حق الناس است) استفاده نمودند واخیرا نیز این مهم جهت برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وپنجمین دوره مجلس خبرگان از سوی ایشان به کار رفت. واژه دینی وملی حق الناس تنها بخش شمارش آراء را در بر نمی گیرد بلکه با گرانیگاه معنایی خود همه ی فرایند و طیف متنوع انتخابات را در پوشش خود قرار می دهد . نطام جمهوری اسلامی  اعتبار و شانیت خود را از رعایت حقوق همه جانبه مردم می گیرد، لذا هیچ فرد ذیصلاحی  برای حضور در مجلس باید احساس نگرانی و رنجش در پروسه انتخابات را نداشته باشد .

باید ضوابط اخلاقی و قوانین اجرایی به گونه ای تنطیم گردد که افراد صادق ، امین و کاردان در مسیر گزینش ملت قرار گیرند . واژه مقدّس حق الناس نباید در معرض تحریف و تخفیف بعضی از نفرات قرار گیرد. انتخابات اسفند ۹۴ اولین آزمون ملت ما در دوران پسا تحریم است.
احتمال بررسی مجدد صلاحیت رفسنجانی؟

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:50 ب.ظ
انتقادات از هاشمی از این جهت که وی یک نهاد قانونی کشور و مسئول بررسی صلاحیت های داوطلبان را زیر سوال برده، روز به روز بیشتر شد تا جایی که در شبکه های اجتماعی، برخی احتمال دادند صلاحیت وی برای انتخابات خبرگان دوباره بررسی شود.

در یکی از صریح ترین انتقادات از رفسنجانی، روز گذشته آیت الله علم الهدی، امام‌جمعه مشهد‌ گفت: آیات عظام جنتی و یزدی حکم از شخص امام و بقیه حکم از مقام معظم رهبری دارند، صلاحیتی که از امام رسیده را زیرسوال می‌برید؟ دم از امام می‌زنید و این گونه اهانت می‌کنید؟

گفتنی است اکبر هاشمی‌رفسنجانی در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و ورود امام به کشور در ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد برگزار شد، در اظهاراتی بی سابقه گفته بود: صلاحیت شخصیتی که اشبه به جدش امام خمینی است را قبول نمی‌کنید؛ شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما اجازه داده است که قضاوت کنید؟ چه کسی به شما اجازه داد که یکجا بنشینید و داوری کنید؟ برای مجلس و دولت و جاهای دیگر و اختیارات را در دست بگیرید؟ چه کسی اجازه داد که اسلحه برای شما باشد و تریبون‌ها برای شما باشد؟ چه کسی اجازه داد که تربیون‌های نماز برای شما باشد و صداوسیما برای شما باشد؟ چه کسی به شما این‌ها را داد؟ اگر امام خمینی و نهضت ایشان و اراده عمومی مردم نبود هیچ‌کدام از این‌ها نبودند. زمانی که باید همه به هم تبریک بگوییم هدیه بدی به بیت امام دادید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رییس قوه قضاییه: برخی سخنانی بر زبان نیاورند که دشمنان را به وسوسه بیاندازند

رییس قوه قضاییه: برخی سخنانی بر زبان نیاورند که دشمنان را به وسوسه بیاندازند

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:49 ب.ظ

رییس قوه قضاییه راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند را تجلی وحدت و انسجام در کشور دانست و گفت: حضور مقتدرانه و با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند یک بار دیگر ثابت خواهد کرد که مردم ایران زیر بار سلطه گران نخواهند رفت.

به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با گرامیداشت دهه فجر و روز 22 بهمن و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) گفت: حادثه عظیم انقلاب اسلامی ایران حادثه ای بی بدیل در تاریخ منطقه و جهان بود و کشورهای سلطه‌گر هرگز گمان نمی بردند مردمی با دست های خالی، چنین انقلابی بر پا کنند و پس از آن نیز با صلابت و اقتدار در مقابل تمام دشمنی‌ها، شرارت ها و توطئه‌های آنها بایستند.

تکیه بر ارزش‌های الهی، رمز بقای انقلاب اسلامی

آملی لاریجانی اتکا به «حضور مردم» و «ارزش‌های الهی و معنوی» را دو رکن اساسی انقلاب اسلامی ایران برشمرد و با تاکید بر اینکه تکیه بر ارزش‌های الهی، معنوی و اخلاقی تفاوت بارز این انقلاب و سایر انقلاب های جهان بوده است افزود: در کنار حمایت گسترده مردمی از انقلاب اسلامی ایران، باید گفت آرمان‌ها و اهدافی که بر پایه ارزش های الهی ترسیم شده است ماهیتاً این انقلاب را از دیگر انقلاب ها جدا کرده و موجب ماندگاری و اقتدار آن نیز شده است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «مردم، نظام و انقلاب را از آن خود می دانند و تا زمانی که چنین است بقای این انقلاب تضمین شده است» به وظیفه سنگین مسئولان در قبال حضور و حمایت چشمگیر مردم از انقلاب نیز اشاره و اظهار کرد: مسئولان همگی، عقلاً و شرعاً وظیفه دارند از ارزش های انقلاب و اسلام دفاع کنند و نگذارند که در پناه سخنان ناصحیح دشمن در درون و بیرون از کشور این ارزش ها کمرنگ شود.

چراغ سبز به دشمنان نشان ندهید

آملی لاریجانی افزود: دشمنان این نظام با هر وسیله‌ای که می توانستند در مقابل انقلاب ایستادند و شرارت کردند و متاسفانه کسانی هم در درون کشور برای کمرنگ کردن حضور مردم و دلسرد کردن آنان همراهی کردند؛ اما این انقلاب توانست با حضور و حمایت مردم با صلابت به راه خود ادامه دهد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «افرادی در داخل کشور گمان نکنند که با چراغ سبز نشان دادن به دشمن می توانند مسیر انقلاب را عوض کنند» تاکید کرد: انقلاب ایران ماهیت اسلامی دارد و با نظام های سکولاری تناسبی ندارد. نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران بر محور ولایت فقیه است.

آملی لاریجانی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را تجلّی وحدت کشور و نشانه اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و گفت: مردم و مسئولان با حضور در راهپیمایی 22 بهمن با صدایی رسا و منسجم، علیه سلطه گران فریاد می زنند و تا زمانی که مردم حضور دارند این انقلاب باقی است و زیر بار سلطه گران نخواهد رفت.

رییس دستگاه قضا به برخی ادعاهای نمایندگان کنگره آمریکا در خصوص نظارت بر انتخابات ایران اشاره کرد و افزود: مردم ما به هیچ وجه به اجانب اجازه چنین تحرکاتی را نخواهند داد و دوران حضور بیگانه در این کشور تمام شده است.

آملی‌لاریجانی انتخابات مجلس و خبرگان رهبری را انتخاباتی سرنوشت ساز اعلام کرد و گفت: نهادهای نظارتی و اجرایی در کنار حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات باید به وظیفه خود عمل کنند تا حقی از نامزدهای انتخاباتی و حقوق عامه ملت تضییع نشود.

رئیس قوه قضاییه افزود: نهادهای نظارتی با نظارت دقیق خود مانع از ورود نااهلان به مجلس شوند و تضعیف این نهادها کار ناصحیحی است.

وی نگرانی برخی کشورهای منطقه در مورد نحوه برگزاری انتخابات ایران در حالی که خودشان تا به حال روی هیچ انتخاباتی ندیده اند را کاملا بی اساس و نامعقول خواند و گفت: نباید برخی در داخل کشور سخنانی بر زبان بیاورند که دشمنان را به وسوسه بیاندازد و اگر در درون کشور انتقادی هم وجود دارد باید از مسیر قانونی و به صورت کاملا مستدل و منطقی ارائه شود.

خبرهای خوش از پیروزی جبهه مقاومت

رییس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در سوریه تصریح کرد: بحمدالله خبرهای خوشی از پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت به گوش می رسد که در عین حال، دغدغه‌های متناقض برخی کشورهای مرتجع منطقه و آمریکا را که ادعا می کردند جبهه‌ای واحد علیه داعش به راه انداخته اند آشکار کرده است.

آملی لاریجانی افزود: کشورهایی که مدعی تشکیل جبهه واحد برای مبارزه علیه داعش بوده اند اکنون از پیروزی‌های بدست آمده ابراز نگرانی می‌کنند و حتی تا مرحله اعزام نیروی نظامی برای مقابله با این پیروزی ها پیش رفته اند که باید به حال چنین ادعاهایی تاسف خورد.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: مردم سوریه با مقاومت جانانه خود علیه دشمنان اجازه ورود نیروهای متجاوز بیگانه را به این کشور نخواهند داد و با مقاومت نیروهای نظامی و کمک نیروهای مردمی این شر عظیم را دفع خواهند کرد.

آملی لاریجانی در پایان روز نیروی هوایی و یاد و خاطره همراهی و جانفشانی همافران نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی ادامه یافت.
شورای نگهبان: بیش از پیش آماج حملات دشمنان قسم خورده قرار داریم

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:49 ب.ظ

شورای نگهبان در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه وظیفه خطیر حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام و صیانت از آرای مردمی را برعهده دارد، نوشت: بیش از پیش آماج حملات دشمنان قسم خورده انقلاب قرار داریم.

به گزارش اداره كل روابط عمومی شورای نگهبان، مشروح این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"اِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنا اللهُ ثُمَّ اسْتَقاموا فَلا خَوْفٌ عَلَیهِ‍م و لا هُم یَحزَنُون"

دهه فجر یادآور حماسه ملت غیور و عدالت‌خواهی است كه سالهای سال طعم تلخ زورگویی و بی عدالتی حكومت‌های فاسد پادشاهی را چشیده و از جور و ستم حاكمان مستبد به ستوه آمده بودند بنابراین به ندای حق طلبی مردی از سلاله پاك ائمه معصومین علیهم السلام لبیك گفته و با جانفشانی‌های بسیار سرانجام پیروزی انقلاب‌شان را كه ثمره خون شهدای والامقامی بود در 22 بهمن 57 جشن گرفتند.

اینك در حالی به استقبال سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی می‌رویم كه همچنان استكبار جهانی تمام تلاش خویش را برای انحراف مسیر روشن انقلاب و آرمان‌های والای بنیانگذار كبیر آن به كار برده و با استفاده از عده‌ای افراد ساده لوح در داخل كشور همواره با موجی از تهمت‌ها و هجمه‌ها علیه اركان و نهادهای بنیادی كشور قصد شوم تضعیف و براندازی نظام را دنبال می‌كند.
با توجه به این كه در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، نهاد شورای نگهبان كه وظیفه خطیر حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام و صیانت از آرای مردمی را برعهده دارد، بیش از پیش آماج حملات دشمنان قسم خورده انقلاب قرار گرفته است.
البته ملت هوشیار و فهیم ایران اسلامی تحت رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری همیشه توطئه‌های دشمنان را خنثی نموده و با حضور پر شور و شكوه خود در صحنه، از میراث گرانبهای حضرت امام خمینی (ره) دفاع و پشتیبانی نموده است.

شورای نگهبان ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی و دعوت از مردم غیور و بصیر ایران اسلامی برای شركت با شكوه در راه‌پیمایی یوم‌ا... 22 بهمن، اعلام می‌كند همچنان بر عهد خود در صیانت از حقوق مردم و پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام محكم و استوار ایستاده است.
ان‌شاء‌ا... مردم عزیز میهن اسلامی همچون گذشته با حضور خود در راه‌پیمایی 22 بهمن و نیز انتخابات آتی بر بیعت خود با مقام عظمای ولایت و میثاق با آرمان‌های بنیانگذار كبیر و شهدای انقلاب تأكید خواهند نمود.بی‌اخلاقی در مورد حسین شریعتمداری در سریال مسئله‌دار +تصاویر

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:48 ب.ظ

در هفدهمین قسمت از سریال شهرزاد تصویر حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در کنار چهره های وابسته به حزب توده و وابستگان به کشور شوروی نمایش داده می شود!

در این باره، مهر نوشت: در جدیدترین قسمت از سریال شهرزاد در تابلوی افراد تحت تعقیب شهربانی تصویر حسین شریعتمداری در زندان ضدخرابکاری ساواک نمایش داده می شود!

در این قسمت فرهاد به شهربانی فراخوانده شده و برای ارتباط با چهره های وابسته به شوروی و کمونیست ها مورد بازخواست قرار می گیرد. اما زمانی که قصد خروج از شهربانی را دارد به او تصاویری را نشان می دهد که شاید فرهاد آنها را بشناسد و بتواند این عوامل شوروی را شناسایی کند. در این میان تصویر مدیرمسئول فعلی روزنامه کیهان نمایش داده می شود. در حالی که سریال شهرزاد دوران پس از کودتای 28 مرداد سال 1332 را روایت می کند که در آن ایام شریعتمداری احتمالا فقط 7 سال سن داشته است! و این تصویر در کمیته مشترک ضدخرابکاری ثبت شده که این زندان در زمان روایت داستان شهرزاد وجود نداشت و در پی دستور محمدرضا شاه، كمیته مشترك ضد خرابكاری (ساواك - شهربانی) در تاریخ چهارم بهمن ماه 1350 تأسیس شد! 

با این وجود اگر این اتفاق را یک گاف بزرگ برای سازندگان شهرزاد تلقی نکنیم، می تواند یک شیطنت سیاسی عنوان شود.

بی‌اخلاقی در مورد حسین شریعتمداری در سریال مسئله‌دار +تصاویر

شریعتمداری چه زمانی زندانی شد؟

 «حسین شریعتمداری» متولد ۱۳۲۶، دماوند، محله درویش. از ۱۶ -۱۷ سالگی چشمش به تلاش مذهبی و سیاسی باز شده است. پدربزرگش مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ سیف الله شریعتمداری است. عالمی عامل، خطیبی ماهر، سخنوری صاحب نفس كه قدیمی ترها معتقد بودند مجتهدی گمنام است. الان هم اگر به كتابخانه مدرسه فیضیه سری بزنید، كتاب های اهدایی مرحوم شیخ سیف الله شریعتمداری دماوندی هست.

حسین شریعتمداری در میان جوانان مبارزه دماوند - در سال های ۴۵ تا پیروزی انقلاب – به نوعی محور محسوب می‌شد و از همان موقع هم شریعتمداری جلوتر از دیگران حركت می كرد. حسین شریعتمداری دانشجوی پزشكی آن سال‌ها و نماینده ولی فقیه در موسسه كیهان هنوز هم در حوادث انقلاب نقش موثری دارد.

بی‌اخلاقی در مورد حسین شریعتمداری در سریال مسئله‌دار +تصاویر

حسین شریعتمداری كه از گذشته تا الان در بین بچه های دماوند «حسین شریعت» بیشتر شهرت دارد، هم مبارز سیاسی و آزاده است و هم در جبهه به درجه جانبازی رسیده و هم اكنون چند تركش در كنار نخاعش میهمان دارد و هم افتخار اخوت با شهید با اخلاص حاج عباس شریعتمداری را دارد.

گاف های دنباله دار شهرزاد

پیش از این نیز سریال شهرزاد گاف های دیگری نیز داشته که از چشم برخی رسانه ها دور نمانده است.

بی‌اخلاقی در مورد حسین شریعتمداری در سریال مسئله‌دار +تصاویر

این تصویر مربوط به قسمت ششم سریال شهرزاد است که در حالی که ماشین در حال واژگونی است نه تنها سرنشینان از جایشان حرکت نکردند بلکه خط افق هم با ماشین واژگون شده است!

در یکی دیگر از قسمت های شهرزاد ماجرای برادران هفت کچلون سوژه رسانه ها می شود.  در جایی از سریال که «برادران هفت کچلون» حضور دارند، مخاطب با هفت برادر با سرهای تراشیده روبرو می شود اما با تحقیق کوچکی به راحتی خلاف این مسئله ثابت می شود و نتیجه به دست آمده این است که برادران هفت کچلون هشت نفر بودند و اصلا کچل نبودند.

در ویکی پدیا درباره این افراد آمده است: «هفت کچلون یا برادران هفت کچلون، در تاریخ اجتماعی و سیاسی ایران معاصر و فرهنگ فولکوریک قرن اخیر، به برادران حاج عباسی اشاره دارد که از جاهل ها و لوطی ها و به اصطلاح از گنده لات های جنوب شهر تهران (محله باغ فردوس، خیابان مولوی) به شمار می آمدند. آنها هشت برادر به اسامی عباس، محمد، غلامعلی، صفر، شعبان، احمد، محمود و امیر حاج عباسی بودند که گرچه هشت نفر بودند و گرچه هیچ یک از آنها کچل نبودند اما خود نیز خود را به همین نام می خواندند و ابایی از اطلاق عنوان هفت کچلون به خود نداشتند.»

اما گاف های شهرزاد به موضوعات سیاسی و تاریخی ختم نمی شود و در آهنگ سازی این سریال نیز سوژه برای رسانه ها وجود دارد. قطعه جدید سریال شهرزاد با نام «افسار» به تازگی منتشر شد. اما در معرفی این اشتباه اساسی رخ داده‌ است. در پوستری که برای این قطعه طراحی شده، استاد شهریار به‌عنوان شاعر معرفی شده‌است. پس از انتشار این تصویر در فضای مجازی مخاطبان انتساب متن شعر قطعه افسار به شهریار را اشتباه خواندند. 

بی‌اخلاقی در مورد حسین شریعتمداری در سریال مسئله‌دار +تصاویر

پس از سپری‌شدن ساعاتی محسن چاووشی با قبول اشتباهِ صورت‌گرفته در معرفی شاعر قطعه افسار در پاسخ به مخاطبانش نوشت: «انسان جایزالخطاست.» 
رئیس مجلس با دعوت مراجع و علما در قم می‌ماند

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:48 ب.ظ

بر این اساس، علی لاریجانی که با دعوت مراجع عظام تقلید و درخواست علما، همچون دوره های هشتم و نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی، از قم کاندیدا شده بود، امسال نیز در همین حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، لاریجانی و جمعیت رهروان ولایت، تشکل نزدیک به او، قصدی برای اعلام لیست مستقل انتخاباتی در تهران ندارند. حتی شایعات مربوط به احتمال حمایت آنها از برخی لیست های انتخاباتی اعم از اعتدالگرا و اصولگرا در تهران، کذب محض است.

گفتنی است برخی منابع غیررسمی در روزهای اخیر احتمال تغییر حوزه انتخابیه لاریجانی به تهران را مطرح کرده بودند. این شایعات پس از آن مطرح شد که از طرفی، حامیان دولت روحانی برای سرلیست انتخاباتی خود به نامزدی دارای وزن و رای آوری بالا نرسیدند و زمزمه های حمایت برخی از آنان از لاریجانی همچنان به گوش می رسید.

از سوی دیگر، لیست اصولگرایان در تهران به دلیل شائبه های مربوط به عدم رعایت وزن تشکل های اصولگرا در آن، با انتقادات فراوانی مواجه شد؛ به دنبال این موضوع، شایعاتی در خصوص رایزنی با علی لاریجانی برای متقاعد کردن او به تغییر حوزه انتخابیه خود و نامزد شدن از تهران و یا اعلام حمایت او از لیست اصولگرایان منتشر شد.

گفتنی است علی لاریجانی پس از ثبت نام در انتخابات با بیان اینکه "این بار هم بسیاری از علما و مراجع و اقشار مختلف مردم به اینجانب لطف داشته و به این دلیل از حوزه انتخابیه قم برای حضور در مجلس ثبت نام کردم"، گفته بود: "من مستقل وارد این اتخابات شده‌ام و آنچه مهم است اصول و اهداف انقلاب و حرکت در این راستا است."

همچنین کمال الدین پیرموذن 3 روز پس از نام نویسی لاریجانی به صورت مستقل گفته بود: لاریجانی در جلسه امروز [رهروان ولایت] اعلام کرد: "گروه‌های اصولگرا از بنده برای حضور در انتخابات دعوت نکردند و به دلیل اینکه با دعوت مردم و علما و گروه‌های مختلف اجتماعی به عرصه انتخابات وارد شدم، اعلام کردم که به صورت مستقل وارد انتخابات شده‌ام."

او گفته بود: "آقای لاریجانی اعلام کرد در صورتی که اصولگرایان از بنده دعوت کنند که در ائتلاف آنها حضور یابم، درخواست آنان را در شورای مرکزی فراکسیون رهروان به رأی می‌گذارم و هر چه شورای مرکزی تصمیم گرفت عمل می‌کنیم."


مایلی‌کهن: ظریف و کری هر شب «شب بخیر» می‌گویند؛ آن‌وقت مصاحبه من با BBC بد است؟

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-08:48 ب.ظ
مدیر فنی تیم امید ایران گفت: ظریف و جان کری هر شب به یکدیگر شب بخیر می گویند آن موقع مصاحبه من با BBC بد است؟!

محمد مایلی کهن در مورد اینکه پولی بابت قرارداد 150 میلیون تومانی اش با تیم امید دریافت کرده یا نه گفت: خیر هنوز پولی بابت این قرارداد به من پرداخت نشده است.

وی در مورد اینکه ظاهرا کمیته اخلاق قرار بوده به مصاحبه او با BBC فارسی رسیدگی کند گفت: این مساله را از کسانی بپرسید که آن را بیان کرده اند. من 31سال در بخش های مختلف ورزش مدیریت کرده ام از اداره ورزش شمیران گرفته تا اداره ورزش شهر ری، من معاون اداره کل ورزش تهران هم بوده ام و می دانم که با چه رسانه ای صحبت کنم  چه بگویم. ضمن اینکه ظریف و جان کری هر شب بهم دیگر شب بخیر می گویند آن موقع صحبت من با BBC بد است؟! BBC دشمن شده و لابد CNN و سایر رسانه ها رفیق فابریک هستند؟!

مایلی کهن تصریح کرد: خود آقا فرمودند حتی کسی که به نظام اعتقاد ندارد بیاید و رای بدهد حالا مصاحبه من با BBC  دغدغه دوستان شده است؟!

مدیرفنی تیم امید در مورد جنگ روانی که عربستان علیه فوتبال ایران در آسیا به راه انداخته، گفت: همیشه می گویند سیاست نباید در فوتبال دخالت کند. خاکپور هم در قطر وقتی خبرنگاران قطری گفتند جنگی بین تیم شما و قطر در خواهد گرفت گفت فوتبال جنگ نیست. اصلا المپیک زمانی بنا شد که به اندازه کافی جنگ و خونریزی در دنیا وجود داشت و آدم ها کشته می شدند. حرف های خاکپور با استقبال خبرنگاران ژاپنی مواجه شد.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: زمانی وقتی من به داور اعتراض کردم همه به من انتقاد کردند که انتقادها هم درست بود اما وقتی سرمربی تیم ملی شدم جام اخلاق هم گرفتیم با این حال انگار ارزش ها تغییر کرده چون وقتی کی روش آن حرکت زشت را مقابل مربی کره انجام داد نماد تعصب ایرانی شد ولی اگر من چنین رفتاری می کردم من را دار می زدند! کفاشیان می گوید کی روش از ایرانی ها ایرانی تر است. اگر این حرکت زشت نماد ایرانی است پس حتما من اصلا ایرانی نیستم و  ضد ایرانی هستم. آن حرکت کی روش فرهنگ چند هزار ساله ایران و ایرانی را زیر سوال برد.

مایلی کهن تصریح کرد: زمانی که تیم ملی بامن به عربستان باخت با چشمانی اشکبار به عربستانی ها تبریک گفتیم و من به بازیکنان گفتم که عیبی ندارد فوتبال همین است و بروید به عربستان تبریک بگویید همه ما با چشمان اشکبار این کار را کردیم. این ورزش است نباید با سیاست آن را قاطی کرد. اکنون خیلی ها می خواهند مربی با شخصیتی مثل خاکپور را ذبح کنند در حالیکه تیم امید در اینچئون با وینگادا ناکام مطلق بود. آن تیم مال کی روش هم بود. آیا آن تیم خوب نتیجه گرفت؟ خوب بازی کرد؟ در اخلاق هم که مناسب  نبود. انگار یک سوپر مافیا وجود دارد که می خواهد برخی آدم ها را نابود کند. من که ذبح شده هستم و مشکلی ندارم ولی می خواهند خاکپور را هم سر ببرند.

وی افزود: البته ریشه و تیشه دست آدم های مافیایی نیست اگر بود اکنون استخوان هایم هم پودر شده بود. بدون اجازه خودش برگی از درخت نمی افتد. البته تیم امید هم حریفان ناجوانمردی داشت. من نمی گویم کادرفنی امید اشتباه نداشت ما اشتباه هم داشتیم. با این حال از جناب سرافراز مدیر کل محترم صدا وسیما می خواهم که به من فرصت صحبت کردن در رسانه ملی را بدهد.

مایلی کهن با اشاره به برنامه نود گفت: فساد فقط گرفتن پول نیست. من هم قبول دارم که فردوسی پور یا  همان کی روشی پور پول نمی گیرد اما وقتی فردی ذهن یک جامعه را خراب می کند فسادش بیشتر از پول گرفتن نیست؟! تیم ملی فوتبال علی اصغری بازی می کند و بعد می گویند کی‌روش برند است. ایشان در آنسوی آب ها برند است. در 5 سالی که در فوتبال ما بوده چه کار کرده است؟ کدام بازیکن را به فوتبال ایران اضافه کرده است؟ کدام بازیکن در زمان ایشان لژیونر شده و ترانسفر شده است؟ ماهی 700 میلیون تومان دستمزد می گیرد البته در سال هم که بیشتر از سه چهار ماه در ایران حضور ندارد اگر اینجوری بخواهیم حساب کنیم شاید ماهیانه دو میلیارد تومان دستمزدش شود.

وی افزود: تیم ملی در جام ملت ها به عراق می بازد و مثل سرداران فاتح از آنها استقبال می کنند. در برنامه نود هم شنیده ام که فردوسی پور با چراغپور جر و بحث کرده چون فردوسی پور فکر می کرده چراغپور مخالف تیم امید است و از او مصاحبه ای شنیده بوده که گفته دانش فنی این تیم کم بود که ظاهرا منظورش بازیکنان تیم امید بوده و در برنامه نود هم می گوید تیم امید مدرن بازی کرد و همین مساله باعث ناراحتی فردوسی پور شده بود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست قطحی تاییدوو رد صلاحیت شدگان در شهرستان آستارا

لیست قطحی  تاییدوو رد صلاحیت شدگان در شهرستان آستارا
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
از افراد موثق تایید شد .
1-بهمن ابراهیمی a
2-کیوان اسدپور
3-داریوش حشمت a
4-خلیل توشه a
5-بختیار حیدرنیا
6-ولی داداشیa
7-رضوان دریابیانa
8-حسین دهزادگانa
9-سخاوت سلیمان نژاد
10-میثم ضارب نیاa
11-مسعود طراریa
12-عسگر غنیa
13-سیروس فیاضی
14-جلیل کریمی نژاد
15-علیرضا نعمتی   16- دكتر غلامرضا مرحبا پرونده اش به آستارا منتقل شد.
Astarali.ir

رد صلاحیت شدگان:
کوروش پاکبین رد صلاحیت شد وی تنها کاندیدای آستارا یی است که حق اعتراض به تجدید نظر دارد طبق قانون   @astara10  .


اعلام حمایت جمعی از نخبگان و فرهنگیان و اهل قلم و خانواده معظم شهدا از دكتر غلامر ضا مرحبا فرزند شهید سردار مرحبا

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-01:05 ب.ظ

اعلام حمایت  جمعی از نخبگان و فرهنگیان و اهل قلم و خانواده معظم شهدا از دكتر غلامر ضا مرحبا فرزند شهید سردار مرحبا

(این دیدار امروز ساعت 10 صبح  تا 11 صبح ادامه داشت )

جمعی از اساتید دانشگاه ، دانشجویان و فرهنگیان  و نخبگان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دیدار با دکترغلامر ضا مرحبا  كاندیدای دوره دهم آستارا  دغدغه های علمی و فرهنگی و اقتصادی  دیدگاه های خود را در باره مسایل و مشکلات فرهنگی و اقتصادی  و گردشگری  و دیگرمسایل بیان کردند و با صدور بیانه ای حمایت خود را از دانشمند  جوان آستارایی فرزند شهید سردار معلم ( دادستان شهید آستارا ) یوسف مرحبا اعلام نمودند.

در متن  حمایت آماده است : دانشمند جوان آستارایی  فرزند شهید سرادر معلم ( دادستان شهید ) یوسف مرحبا  كه با مدرك دكتری مدیریت استراتژیک

  رشته اقتصاد كه افتخار علمی و سیاسی و نخبگان ایران و نظام و فرزندان آستارا است  ما از ایشان اعلام حمایت رسمی می كنیم .        در ادامه آماده است ما ما جمعی از نخبگان و فرهنگیان و استادن داشنگاه و خانواده شهدا و ایثارگران  یعنی از طرف مردم انقلابی و ولایت مدار با فرهنگ استارا از دكتر غلامر ضا مرحبا حمایت می كنیم .

این جمع با ابراز رضایت نسبت به اعلام آمادگی دکتر غلامرضا مرحبا  برای کاندیداتوری انتخابات مجلس در شهرستان آتسارا از ایشان به عنوان فردی که از لحاظ فکری بسیار به جوانان و نخبگان و مردم با فرهنگ شهرستان آستارا  نزدیک است نام بردند. این قشر نیز مانند اقشار دیگر مهمترین مشکل منطقه را بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و عدم وجود شغل مرتبط با رشته تحصیلی دانستند. عدم وجود شغل مناسب علی الخصوص برای فارغ التحصیلان و نخبگان منطقه سبب خروج آنها از منطقه شده و این خود یک آسیب اجتماعی است که پیامدهای اقتصادی خواهد داشت و می تواند یکی از دلایل اصلی عدم توسعه یافتگی منطقه باشد.
دکترغلامر ضا مرحبا با تشکر از این جمع حضور در بین نخبگان و فرهیختگان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران  شهرستان بندر آستارا  را برای خود افتخار دانست و افزود با توجه به ارتباط مداومی که سالها با دانشگاه و دانشجویان داشته ام با بسیاری از مشکلات و مسایل آنها در کشور الخصوص شهرستان خودم آستارا آشنایی دارم و مطالعات و تحقیقات  فراوانی در مورد دغدغه ها، مشکلات و مسایل جوانان تحصیلکرده و نخبگان داشته ایم که نتایج آن را در تدوین نقشه راه جوانان به کار گرفته ایم  و بخصوص در بحث اشفال زایی و زیر بنایی آستارا از نظر اقتصادی و گردشگری دارم كه مشاوره و همفكری نخبگان آستارا تهیه شده است انشا الله برنامه های توسعه و عمران  آستارا همگام با قانون توسعه كشور   به موقع به بعرض خواهم رساند.
سپس دكتر غلامرضا مرحبا به صورت کلی بخش هایی از برنامه ها و سیاست های موجود در این نقشه راه را برای آنها تشریح کردند.

 لازم به توضیح است شب گذشته نیز  جمعی از  افرادستادی  و لیدر های  نمایندگان اسبق  حاج فرهاد دلق پوش  وحاج صفر  نعیمی  و كاندیداهای دیگر  از  ستاد حاج فرداد پورامن   و حاج محمد زاده    در دفتر دكتر غلامر ضا مرحبا حضور یافتند با توجه به اینكه  كاندیدا های مورد حمایت ایشان نتواستند صلاحیت بگیرند برای تبعیت ازقانون و دستورات مقام معظم رهبری  و پر رنگ كردن انتخابات  و شركت حداكثری مردم در انتخابات حمایت رسمی خود را از فرزند آستارا و دانشمند جوان و نخبه استارایی فرزند شهید مرحبا دكتر غلامرضا مرحبا اعلام نمودند اعلام  نمودند ....  dardnews.ir    astarali.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کانال و گروه اطلاع رسانی اصلاح طلبان شهرستان بندر استارا

کانال و گروه اطلاع رسانی اصلاح طلبان  شهرستان بندر استارا
به دوستان خود معرفی کنید


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کدامیک از نمایندگان گیلانی در رابطه با هزینه های انتخاباتی پاسخ نداد!


بستگی دارد، اگر واقعا قصد خدمت به همنوعان باشد نیازی به هزینه نیست چون افراد به او اعتماد می‌کنند. اما افرادی که فقط می‌خواهند عنوان نمایندگی را یدک بکشند، گاهی میلیاردی هم خرج خواهند کرد.
50

 بسیاری می‌پرسند این پول‌ها از کجا می‌‌آید؟ چرا این پول‌ها داده می‌شود؟ و چگونه خرج می‌شود؟

پاسخ این سه سوال بزرگ‌ترین چالش قانون گذاران، مجریان، ناظران و فعالان هر انتخابات است؛ یکی از ده‌ها چالشی که در آستانه هر انتخابات سیاسی خودنمایی می‌کند و عوارض آن تا مدت‌ها پس از اعلام نتایج ادامه دارد.

دو هفته نامه روبه رو در شماره اول خود به دنبال پاسخ این علامت سوال رفته و در گفتگو با ۲۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس از آن‌ها درباره هزینه تبلیغاتی پرسیده است. نمایندگان گیلان هم در این پرونده مطبوعاتی مورد سوال قرار گرفته اند که محمود شکری نماینده تالش و حسن خسته بند نماینده انزلی پاسخ تماس خبرنگار را ندادند و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل نیز به سوال ها پاسخ نداد.

شش سوال مطرح شده به این شرح است:

۱– هزینه انتخاباتی شما برای حضور در مجلس چقدر بوده است؟

۲-شغل پیش از نمایندگی؟

۳-پیش‌بینی هزینه انتخابات برای هر نامزد در انتخابات مجلس دهم؟

۴-چند درصد نمایندگان درباره هزینه واقعیت را می‌گویند؟

۵-رقیبان چقدر واقعیت را درباره هزینه تبلیغاتیشان می‌گویند؟

۶-هزینه تبلیغات انتخابات را چگونه تامین کردید؟

حالا پاسخ نمایندگان گیلانی مجلس را در ادامه می‌خوانید:

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی: نماینده رشت

ماشین‌هایم را برای انتخابات فروختم

۱- بسیار کم چون من دیر اقدام کردم

۲- مدرس دانشگاه

۳- بستگی دارد که فرد چه کسی است و چه میزان پایگاه اجتماعی دارد

۴- فکر نکنم در خوش‌بینانه‌ترین حالت بیشتر از ۲۰ درصد باشد

۵- نه، چون واقعا از مدت‌ها پیش در حال هزینه کردن هستند

۶- دو ماشین داشتم که فروختم. بعد از انتخابات هم متوجه شدم که به میزان خیلی کمی، کمک مردمی داشتم .

حسن تامینی لیچایی: نماینده رشت

۳۰ میلیون تومان هزینه ورود به مجلس

۱- دوره هشتم زیاد هزینه نداشتیم مرحله اول حدود ۸ میلیون و در مرحله دوم حدود ۲۵-۲۴ میلیون. دوره نهم چون شناخته شده‌تر بودم هزینه آنچنانی نداشتم.

۲- عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

۴- آنهایی که تازه وارد هستند، قطعا باید زیاد هزینه کنند اما ما که از قبل بودیم و شناخته شده‌تر هستیم، به نظر من هزینه‌هایمان کمتر است.

۵- قطعا تمایل کم است. به نظر من اگر بحث شفافیت مالی مسوولان نظام را مشخص می‌کردیم، شاید بسیاری از این سوال‌ها شفاف‌تر مطرح می‌شد.

باید از خودشان سوال کرد .

۶- در هر دو دور، مقدار بیشتری را خودم تامین کردم و مابقی را مردم البته نه به صورت مستقیم .

 

جبار کوچکی‌نژاد: نماینده رشت

۲۵۰ میلیون تومان برای صندلی سبز

۱- روی هم حدود ۲۵۰ میلیون. دور اول بیشتر و دور دوم کمتر بود.

۲- مدیر کل آموزش و پرورش.

۳- اعتقاد دارم که هزینه انتخاباتی در حد ستاد‌ها است و یک هزینه حدود صد میلیونی را در بر می‌گیرد.

۴- بیش از ۸۰ درصد واقعیت را نمی‌گویند.

۵- از خودشان بپرسید.

۶- حقوق شخصی بوده و ساختمان ستاد‌ها را مردم تامین کرده بودند

 

عطاء الله حکیمی: نماینده رودبار

تامین هزینه های انتخابات از کارخانه شخصی

۱- هزینه‌ها،‌‌ همان هزینه‌های جاری بود. ایاب و ذهاب و مسائل مرسوم. ترجیح می‌دهم رقم ندهم.

۲- کارمند بخش خصوصی

۳-بستگی به شهرستان دارد .

۴- من ۵۰ میلیون هزینه کردم. به نظر من باید به سمت شفافیت مالی برویم. حتی در مورد رئیس جمهوری که رای می‌آورد، باید مشخص ‌شود هزینه‌ها را از کجا آورده است.

۵- متاسفانه عموما شفاف نمی‌کنند

۶- من کارخانه داشتم و همه هزینه‌ها را خودم پرداخت کردم و بدهکار هیچ‌کس هم نیستم.

 

محمدمهدی رهبری: نماینده رودسر و املش
هزینه‌های یک میلیون تومانی نماینده‌های دهه ۶۰

۱- الان یادم نیست ولی اوایل کمتر از یک میلیون تومان بود. دور آخر فکر نمی‌کنم بیشتر از ۵ تا ۶ میلیون تومان بوده باشد.

۲- فرماندار

۳- بستگی به نماینده و حوزه انتخابیه دارد من در بعضی از دوره‌ها اصلا هزینه نمی‌کردم. علاوه بر اینکه نامزد شدن در تهران با شهرستان‌ها متفاوت است.

۴- ما اصل را بر صداقت می‌گذاریم.

۵- باید از خودشان بپرسید.

 

حمیدرضا خصوصی ثانی: نماینده صومعه‌سرا

یک ریال از کسی نگرفتم

۱- با کمترین امکانات ورود کردم اما مردم استقبال کردند، حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون بیشتر از این هم نداشتم.

۲- استاد دانشگاه

۳- به نظرم در حد ۳۰ تا ۴۰ میلیون

۴- مسلما به جهات مختلف امتناع می‌کنند. چون کاری از پیش نمی‌برند. بیان حقایق جز اینکه برای انسان مشکل ایجاد کند چیز دیگری نیست.

۵- هرگز نمی‌گویند
۶- از حقوق خودم. یک ریال از کسی نگرفتم.

 

ناصر عاشوری قلعه رودخانی: نماینده فومن و شفت

مردم هزینه‌ها را می‌دهند

۱- به صورت پلکانی افزایش داشته است. در دوره گذشته حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون. هزینه‌هایی در این راه وجود دارد که اجتناب‌ناپذیر است و اینکه برخی مدعی می‌شوند که خرجی نکرده‌اند، صحت ندارد. مانند عزا و عروسی است که برخی از هزینه‌ها و کار‌ها را باید انجام داد.

۲- فرمانده سپاه، مشاور و معاون وزیر

۳- بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان

۴- نمی‌دانم شما رسانه‌ها باید نظرسنجی کنید و آمارگیری کنید.

۵-  نمی‌دانم باید از خودشان سوال کنید.

۶– دوستان و طرافدانی دارم. اگر کاندیدا وابسته نباشد و به مردم تکیه کند، خود مردم هزینه‌ها را می‌دهند.

 دکتر-قربانی-نماینده-شهرستان

محمدحسین قربانی: نماینده آستانه اشرفیه

هزینه ۲۳ میلیونی برای مجلس

۱- ۲۳ میلیون تومان

۲- پزشک

۳- باید با شفافیت و صداقت با مردم صحبت کرد.

۴- هرکس باید براساس صداقت پاسخ دهد.

۵- باید از خودشان پرسید.

۶- خودم

 صفر نعیمی

صفر نعیمی رز نماینده: نماینده آستارا

برنامه ریزی ۴ ساله برای حضور در مجلس با حقوق‌ سپاه

۱- خیلی ناچیز، در حد گرفتن ستاد و زدن پوستر، هزینه‌ای تقریبا زیر ۵۰ میلیون.

۲– سردار سپاه

۳- بستگی دارد، اگر واقعا قصد خدمت به همنوعان باشد نیازی به هزینه نیست چون افراد به او اعتماد می‌کنند. اما افرادی که فقط می‌خواهند عنوان نمایندگی را یدک بکشند، گاهی میلیاردی هم خرج خواهند کرد.

۴- خودم واقعیت را می‌گویم و از ذهن بقیه باخبر نیستم. مطمئنا افرادی هستند که صادق باشند و نخواهند واقعیت را کتمان کنند.

۵- نه

۶- حقوق‌بگیر سپاه بودم و از چهارسال قبل برای حضور در مجلس برنامه‌ریزی کرده بودم. من دغدغه‌ای برای ورود یا عدم ورود در مجلس ندارم چرا که آدم در هر پستی می‌تواند خادم مردم باشد.

 لاهوتی مهرداد

مهرداد بائوج لاهوتی: نماینده لنگرود

همه حقیقت را می‌گویند

۱- مجلس نهم زیر ۵۰ میلیون تومان و مجلس هشتم خیلی کمتر.

۲- مدیر کل دفتر شهری – روستایی استانداری

۳- مشخص نیست

۴- همه حقیقت را می‌گویند.

۵- آنان هم حقیقت را می‌گویند.

۶-بخشی را خودم تامین کردم و بخشی از آن، از طریق کمک‌های مردمی تامین شد.

ندیمی

ایرج ندیمی: نماینده لاهیجان و سیاهکل

پاسخ نمی‌دهم

این جواب‌ها را برای چه کاری می‌خواهید؟ نمی‌خواهم در این نظرسنجی شرکت کنم.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مشخصات فردی و زندگینامه حضرت آیت الله زین العابدین قربانی


نhttp://ghorbanigilani.andishvaran.ir/Files/User/UserID2997/Pic2997.jpg
حضرت آیت الله زین العابدین قربانی ،فرزند غلامحسن ،در سال 1312در یکی از روستاهای آستانه اشرفیه دیده به جهان گشود . تا سن 14سالگی در کنار کار کشاورزی ،قرآن وفارسی تا کلاس سوم قدیم وکتابهایی مثل : سیدالا نشاء ، جودی وامثال اینها را در مکتب آن زمان آموختند سپس برای تحصیل علوم دینی به لاهیجان عزیمت نمودند ودر مدرسه جامع این شهر به تحصیل پرداختند.
پس از طی دروس تا سیوطی ومغنی در سال 1328 عازم قم شدند وتحصیلاتش را در محضر اساتید معروف حوزه ادامه دادند.
مدارج علمی واساتید:
معظم وله پس از طی تحصیلات سطح وگذشتن از معالم وقوانین ولمعه ، دروس رسایل ومکاسب را از محضر آیت ا..... مشکینی حفظه الله ، منظومه وحکمت در محضر آقا رضا صدر ، برادر امام موسی صدر ودیگر اسلتید حوزه آموختند وجلد اول کفایه را در خدمت آیت ا.. سلطانی وجلد دوم را در خدمت آیت الله مجاهدی تبریزی به پایان رساندند .
در ادامه تحصیل به درس خارج حضرت آیت ا.... بروجردی (رحمت الله ) شرفیاب شدند ودر این ایام رساله ای درباره (صلوات احتیاط ) نوشتند وامتحان درس خارج را با نوشتن رساله ای درباره صلوات احتیاط وبانمره عالی قبول شدند .
دروس فلسفه ، تفسیر وقسمتی از شفاء وچند جلد از کتاب اسفار را در محضر آیت الله علامه طباطبایی در مدرسه حجتیه وسلماسی آموختند وبقیه مجلدات اسفار را در محضر اساتید دیگر خواندند ومدت 8 سال از محضر درس فقه واصول حضرت امام (ره) بهره بردند از اینرو حضرت ایشان از آیت الله بروجردی ، حضرت امام وعلامه طباطبائی بیش از همه تأثیر پذیرفتند.
امور تبلیغی :
از سال 1336 به موازات تحصیل گه گاهی در جلساتی که بمناسبت هایی در بیت علمای مدارس علمیه ، مراجع ،بزرگان وغیره برگزار میشد بهمراه بزرگانی چون : آیت الله مشکینی آیت الله محمدی گیلانی ودیگران به منبر میرفتند.

حضرت آیت الله قربانی بعدها وعظ وخطابه را در مسجد هدایت تهران ، زمانی که آیت الله طالقانی اقامه نماز می کردند پی ودر سال 1338 در مسجد بالا بازار

میانه چال ومسجد آیت الله رضوی کاشان واستان ها وشهرستان های دیگر مثل : مازندران ، گیلان وخوانسار ادامه دادند.
وعظ وخطابه حضرت آیت الله قربانی گاهی منشاء آثار خیر وزمانی هم باعث گرفتاری های وی می شد وتحت تعقیب (ساواک ) قرار می گرفتند.
 
آغاز به کار نوسیندگی :
 
از سالهای 1336 در کنار تحصیل ووعظ وخطابه به امر نویسندگی روی آوردند وبا نوشتن مقالاتی در روزنامه ها وموسسات علمی در قم و تهران رسماً پا به عرصه نویسندگی گذاشتند. در تهران به روزنامه های : ندای حق ، وظیفه وغیره مقاله می دادند ودر چند موءسسه علمی قم به عنوان نویسنده آزاد یا عضوهیأت تحریر به شروع به فعالیت کردند.
در مجله مکتب اسلام که حضرات آیات عظام مکارم شیرازی ، جعفر سبحانی ، حسین نوری همدانی و چند نفر دیگر عضو هیئت تحریریه بودند جذب این مجله شدند و به عضویت هیئت تحریریه در آمدند و سالها در این مجله قلم زدند که بسیاری از آن مقالات تکمیل شد و به صورت کتاب در آمد که به عنوان نمونه می توان از کتاب ارزشمند اسلام و حقوق بشر نام برد همچنین در آن زمان مکتب اسلام مجله ی دیگری به نام ( مسایل نسل جوان ) منتشر می کرد که حضرت ایشان چند سال سلسله مقالاتی را در این مجله به چاپ رساندند ( موسسه در راه حق) که به آیت الله سید محسن خرازی تعلق داشت یکی دیگر از موسساتی بود که حضرت ایشان به اتفاق چند نفر از آقایان نشریه ای را با همین نام به طور ماهانه منتشر می کردند و یا بعضی از کتابها را در این موسسه ترجمه می کردند همچنین موسسه دیگری نیز به نام ( معارف جعفری ) وجود داشت که مرتب به این موسسه مقاله می دادند .
حضرت آیت الله قربانی به موازات امر نویسندگی به اتفاق آقایان : شیستری ، حسین حقانی ، علی حجتی کرمانی ، عباسعلی عمید زنجانی و به سرپرستی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در جلسات هفتگی خودشان پس از تعیین موضوعات مبتلابه جامعه اقدام به تحقیق می کردند و نتیجه تحقیقات را در قالب سلسله کتابهایی تحت عنوان ( از اسلام چه می دانید )به چاپ می رسانند .
عناوین کتابهای اول و دوم این گروه ( زن و انتخابات ) و ( بلاهای اجتماعی قرن ما) بود که اثر مطلوبی در زمان خود برجای گذاشت اما کتاب سوم گروه به نام ( اصول عقاید شیعه ) با حوادث سال 42 حوزه مواجه شد که به تبع آن بعضی از دوستان وی زندانی و برخی تبعید و گروهی نیز از جمله خود آیت الله قربانی فراری شدند و جمع ایشان متلاشی شد .
در کتاب (اصول عقاید شیعه ) موضوع مورد تحقیق حضرت ایشان (معاد ) بود که ما حصل این تحقیق به صورت کتابی به نام (بسوی جهان ابدی ) در آمد که بارها چاپ ومنتشر شد
حضرت آیت الله قربانی در کنار این همه مشغله گاهی کتابهایی را نیز ترجمه ونتشر می کرد ند که از جمله کتاب (اسلام وصلح جهانی ) است .
اصل این کتاب به نام ( السلام العالمی والاسلام ) نوشته سید قطب بود که به اتفاق استاد سید هادی خسروشاهی ترجمه شد .
تألیفات :
تحقیقات وتألیفات حضرت ایشان تا کنون بدون وقفه ادامه یافت وهم اکنون 45 اثر از ایشان به چاپ رسید که 5 کتاب معظم له در دانشگاه ها وحوزه های علمیه جزء کتابهای درسی بشمار میرود چندین اثر نیز آماده چاپ دارند ومقدمات چاپ چند اثر دیگر نیز فراهم شده است که ان شاء الله به زودی زیر چاپ خواهد رفت .
مهمترین اثری که حضرت آیت الله قربانی برای تحقیق و تدوین آن حدود 14 سال زمان صرف کرده اند کتاب (تفسیر جامع آیات الاحکام ) است که در 12 جلد به چاپ رسید و امروزه در (دانشگاه علوم اسلامی قم ) که از کشورهای مختلف دنیا دانشجو دارد جزء کتاب درسی است و در دانشگاههای دیگر هم بعضی از مباحث آن تدریس می شود .
هنگامی که حضرت آیت الله قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بودند ، وهابی های وطنی با انتشار کتاب (بت شکن ) قصد بی اعتبار کردن اصول کافی را داشتند که معظم له در پاسخ به آنان کتاب ( علم حدیث ) را نوشتند که امروزه در حوزه علمیه قم تدریس می شود و در ردیف کتابهای درسی الزهرای قم قرار دارد .
حضرت ایشان علاقه ی ویژه ای به قرآن و نهج البلاغه دارند به همین دلیل ایامی که در لاهیجان مقیم بودند روزهای دوشنبه برای مسئولان شهرستان کلاس درس نهج البلاغه دایر کردند و طی حدود 1000 جلسه نهج البلاغه را شرح کردند .
یکی از اثرات ارزشمند این کلاسها کتاب «اخلاق و تعلیم و تربیت اسلامی از نگاه امام علی (ع) »که در واقع شرح نامه 31 نهج البلاغه است به زیور طبع آراسته شد و حدود 500 صفحه دارد.
این کتاب در مدرسه (حقانی) قم به عنوان محور درس (اخلاق علوی ) تدریس می شود و اخیراً نیز یکی از اساتید زبان انگلیسی دانشگاه با اجازه ناشر ، این کتاب را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است و در بعضی از دانشگاهها برای تدریس متون انگلیسی از این کتاب استفاده می کنند .
معظم له سرانجام به این فکر افتادند که نخستین خطبه نهج البلاغه را که از دیر باز ده ها نفر بر آن شرح نوشته اند و از نظر علمی یکی از مشکل ترین خطبه های نهج البلاغه است شرح نمایند . چون درسش را قبلاً گفته بودند آقازاده فاضل و روحانی ایشان ، دکتر محمد علی قربانی که 18 سال درس خارج می خواند و دکترایش را نیز گرفته اند ، نوارهای مربوطه را پیاده ، فصل بندی و تعیین منابع نمودند و با نام ( جهان بینی امام علی علیه السلام ) به چاپ رسانیدند .
یکی دیگر از درس های نهج البلاغه ، نامه امام علی (ع) به مالک اشتر است که اخیراً این شرح نیز آماده شد و با نام ( منشور مملکت داری ، در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر ) به زیر چاپ خواهد رفت .
دلیل تلاش شبانه روزی معظم له در زمینه ترویج قرآن و نهج البلاغه اینست که معتقدند : از آن جایی که بهترین کار برای توجه دادن جامعه به اسلام و انقلاب اسلامی بالا بردن سطح فکر و دانش افراد جامعه است بنابراین باید نسبت به قابل فهم عمومی کردن منابع معرفتی ما که به ترتیب اهمیت : قرآن ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، متون احادیث و ابواب مختلف می باشد ، اقدام نمود .
حضرت آیت الله قربانی در طی اقامت خود در لاهیجان بموازات کلاس های تفسیر نهج البلاغه درس تفسیر قرآن را نیز در دستور کار خود داشتند و هفته ای یک روز در حسینیه هدایت تفسیر قرآن می گفتند و این مهم را با سوره مبارکه کهف شروع و بسیاری از سوره های قرآن را هم تفسیر کردند و زمانی هم که مکلف به پذیرفتن عنوان نماینده ولی فقیه در گیلان شد و به رشت آمدند ، جلسات تفسیر قرآن را در شب های ماه مبارک ادامه دادند و ماحصل این جلسات هر شب از صدا و سیمای مرکز گیلان ، شبکه باران به مدت نیم ساعت پخش شد .
البته ایشان تاکنون سوره های : رعد، کهف ، یاسین ، بقره ، لقمان ، و قسمت های مهم سوره (آل عمران ) را تفسیر کرده اند و تعدادی از این تفاسیر آماده چاپ است .
حضرت آیت الله قربانی به دلیل مشغله فراوان و کهولت سن نمی توانند جلسات تفسیر را استمرار ببخشند فلذا به تناسب حال و قال و در فرصت های مناسب به این مهم مسی پردازند .
فعالیت های سیاسی
حضرت آیت الله قربانی در سال های 31 و 32 با مرحوم سید مجتبی نواب صفوی ، رهبر فدائیان اسلام که در آن زمان گاهی به مدرسه فیضیه قم می رفتند و با طلاب به گفتگو می نشستند و هراز گاهی نیز در نماز جماعت مرحوم آیت الله اراکی و زنجانی شرکت می کردند ، آشنا شدند و با شنیدن سخنرانی ها و خواندن (کتاب حکومت اسلامی ) ایشان تحت تاثیر قرار می گرفتند و در جلسات فدائیان اسلام در قم و تهران شرکت می کردند و به این طریق جذب فدائیان اسلام شدند و فعالیت های سیاسی خود را از این سالها آغاز کردند .
رابطه ایشان با فدائیان اسلام به حدی بود که مرحوم سید محمد واحدی ، مرد شماره 3 فدائیان اسلام کتاب (سیوطی) را نزد ایشان آموختند و حتی طی سفری به کاشان کردند در باغ (فین) سخنرانی کردن .
در سال 1334 که این جوانمردان به شهادت رسیدند حضرت آیت الله قربانی محزون و افسرده مدتی در اختفا به سر بردند و به مدت 40 روز به مشهد رفتند که آشنایی معظم له با مقام معظم رهبری در همین ایام حزن و اندوه اتفاق افتاد .
حضرت آیت الله قربانی می گویند ( در طول حیات حضرت آیت الله عظمی بروجردی ، امام یک عالم ربانی ، یک فقیه صمدانی و یک استاد بزرگوار حوزه علمیه قم بودند و به احترام آیت الله بروجردی کار سیاسی نمی کردند زیرا ایشان را ولی فقیه و خود را تابع می دانستند وقتی در سال 40 حضرت آیت الله بروجردی ازدنیا رفتند مرجعیت در میان آقایان تقسیم شد و شاه بدون توجه به موقعیت علمی و فقهی علمای قم تلگرافی به نجف کرد که آن مسائل سیاسی پیش آمد ، امام مبارزه سیاسی خود را رسماً آغاز کرد و شاگردان امام نیز چون تحت تاثیر امام بودند پیرو استاد شدند و با وعظ و خطابه در منابر اقدام به روشنگری نمودند .
حضرت آیت الله قربانی در این زمان علاوه بر روشنگری هراز گاهی مامور رساندن اطلاعیه های امام به شهرستان ها ، از جمله استان گیلان می شدند تا آن اطلاعیه ها به دست آقایان علما از جمله حضرات آیات : ضیابری ، بحر العلوم ، لاکانی و دیگران برسد .
بنابراین جرقه مبارزات انقلابی توسط مرحوم نواب صفوی در حضرت آیت الله قربانی زده شد و در زمان حضرت امام (رضوان الله علیه ) تبلور پیدا کرد .
معظم له در سال 42 گرفتار ساواک شدند و مورد اذیت و آزار و اهانت بسیار قرار گرفتند و زندانی شدند . بعد از اینکه از زندان ساواک خلاصی پیدا کردند حدود 5 سال ممنوع المنبر و ممنوع الخروج از کشور شدند .
حضرت آیت الله قربانی در موردد این ایام سخت و سیاه می گوید :
( دوران بسیار سختی بود . خدارحمت کند مرحوم شهید بهشتی و شهید مطهری و خدا حفظ کند آقای هاشمی رفسنجانی را که در آن دوران سیاه که زندگی مادی ما مختل شده بود ، بنده را مورد عنایت قرار می دادند . )
در این سالها ایشان به پیشنهاد شهید بزرگوار مطهری به تهران رفتند و در مسجد ابوالفضل واقع در خیابان ستارخان فعلی که در نزدیکی منزل آقایان باهنر و موسوی اردبیلی قرار داشت به اقامه نماز پرداختند ولی همچنان ممنوع المنبر بودند وبه جای ایشان آقایان : ناطق نوری ، مطهری ومعزی به منبر می رفتند .
چون روزهای پنج شنبه هر هفته در این مسجد جلسه ای با آقایان : مهدوی کنی وهاشمی رفسنجانی پیرامون نهج البلاغه دایر کرده بودند ، ساواک متوجه موضوع شد وهیأت امنا را وادار کرد ت عذر ایشان را بخواهد که معظم له به دوباره به لاهیجان مراجعت کردند.
حضرت ایشان در سال 50 دوباره گرفتار زندان ساواک شدند ودر زندان تصمیم به ترجمه برخی از مجدات کتاب (الغدیر ) گرفتند وجلد های پنجم، نهم ودهم الغدیر را در زندان ترجمه کردند . چون در انجام این مهم از کمک های بعضی از افسرا ن خودی سود جستند همیشه از آنان به نیکی یاد می کنند.
این بار آزادی حضرت آیت الله قربانی از زندان مصادف با دوران سخت انقلابیون بود ومعظم له در راستای کمک وهمکاری با انقلابیون همیشه در تهران ، قم ولاهیجان در تردد بودند که الحمدالله تمام آن محرومیتها وشداید وسختی های به صبح پیروزی منتهی شد .
زندگی خصوصی :
حضرت آیت الله قربانی در مورد زندگی خصوصی خود می گوید : ( خداوند ده فرزند شامل 3دختر و7پسر به من عطا فرموده است که پسران من جزیکی ، همه دکترومهندس هستند ودختران من نیز همه لیسانس یا فوق لیسانس هستند ودو نفرشان استاد دانشگاه هستند . دامادهای من هم همه بچه های خوب وتحصیلکرده هستند . یکی متخصص پوست ودیگری در وزارت امور خارجه وسومی نیز مهندس است . بچه های من نوعاً تحصیلکرده هستند بعضی ها تحصیلات علمی دارند که یکی از انها دکتر محمد علی است که حدود 18سال است درس خارج خواند ودکترایش را نیز گرفته است .این پسرم صاحب قلم وتألیفات است.پسرهای دیگر من یکی معاون دانشگاه ، یکی دندانپزشک ویکی هم پزشک عمومی است .عروس های من هم الحمدالله همین طور هستند.یک عروسم دکتربیهوشی ویکی دیگر دکتر عمومی است.
محیط خانه من بحمدالله محیط آرامی است .با فرزندان ونوه ها واعضای خانواده رفتاری دوستانه وبراساس مهر ومحبت واحترام متقابل دارم.)
معظم له در خصوص همسرشان می گوید : من موفقیت وزندگی خصوصی وعلمی خودم را مدیون همسرم هستم که اگر همراهی او در کارهای علمی نبود این پیشرفت را نداشتم .البته همسرم فرزند مرحوم آیت الله کوشالی است که پدر ایشان مردی متقی ودین باور بود. من کمتر روحانی ای به پاکی ا یشان دیدم .
حضرت آیت الله قربانی علیرغم موفقیت علمی وسیاسی در سطح کشور شدیدأ
به خانواده خود توجه داشته ودارند ودر همه امور با آنان به شور مشورت می نشینند .معظم له در یکی از خاطرات تلخ ایام ستمشاهی می گوید : هنگامی که از زندان آزادشدم بدون اطلاع دوستان به اتفاق اعضای خانواده به مشهد رفتیم ودر یک مهمانپذیری دو اتاق گرفتیم .وقتی مقام معظم رهبری با خبر شدند که من در فلان مهمانپذیر هستم با برادرش آسید محمد خامنه ای ، برادر بزرگ آقا که هم مباحثه من در حوزه علمیه قم بودندبه دیدن من به ان مهمانپذیر آمدند وخواستند که به منزلشان برویم .اما چون همراه داشتم از پذیرفتن دعوت ایشان عذر خواستم .ولی ایشان فرمودند : بعد از ظهر می آیم تا با هم به خواجه اباصلت برویم .چون تا آن زمان خواجه اباصلت را ندیده بودم ،پذیرفتم .
آفا یک ماشین (اپل 9 داشتند وخودشان رانندگی می کردند. بعد از ظهر آمدند وبه اتفاق به خواجه اباصلت رفتیم واز ما پذیرایی کردند ونهار روز بعد را نیز در منزل ایشان دعوت بودیم . بعد از نهار آقا به من پیشنهاد کردند چون ممنوع المنبر ونماز هستند ، در مشهد بمانید تا با هم کارهای علمی وفرهنگی را دنبال کنیم.
اجازه خواستم با همسرم بعنوان شریک زندگی مشورت کنم که خانم گفتند : حاج آقا ، شما تهران رفتید ، سه ماه نگذشتند بمانید وشمارا از آنجا بیرون کردند، در این جا هم نمی گذارند که بمانی .اگر تورا در لاهیجان بگیرند سایه پدرم کوشالی بر سرم هست وبچه هایم را نگهداری می کند اما اگر اینجا شمارا دستگیر کنند چه کسی را دارم تا از بچه هایم نگهداری کند؟ آقا این نظر را پسندیدند وفرمودند : شمابرویدولی ماباهم ارتباط تنگاتنگی خواهیم داشت که چنان هم شد .
فعالیت های بعد از انقلاب :
حضرت آیت الله قربانی بعد از انقلاب با مسوولیت کمیته شرق گیلان شروع به فعالیت نمود، سپس به سمت قاضی شرع دادگاههای انقلاب اسلامی استان برگزیده وآنگاه به امامت جمعه لاهیجان منسوب شدند. یک دور در سمت نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی انجام وظیفه کردند که در تمام این دوره ریاست کمیسیون ارشاد مجلس رابعهده داشتندودو دوره نیز نمایند مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری هستندواخیرأهم از سوی مقام معظم رهبری مکلف به پذیرفتن نماینده معظو له در گیلان شدند.
حضرت آیت الله قربانی در طول سال های بعد از انقلاب در کنار سمت هایش منشأ خدمات رفاهی وآموزشی وفرهنگی بسیاری شدندکه بعنوان نمونه می توان از : تأسیس سرای سالمندان لاهیجان ، احیای موقوفات ، بازسازی وتوسعه مساجد از جمله مسجد جامع لاهیجان ،بزرگداشت مشاهیر گیلا وتأسیس دانشگاه اسلامی در لاهیجان وآستانه اشرفیه وموسسه حکیم فیاض لاهیجی در قالب دبیرستان بدریه ومهیار واحیای آثارشان نام برد ، نماینده ولی فقیه در گیلان وامام جمعه رشت درباره مسوولیت نماینده ولی فقیه در استان چنین می گوید :
(مسئولیت نماینده ولی فقیه اشرف برهمه امور دینی ، اجتماعی وسیاسی استان است .از لحاظ رتبه همان طوری که رهبر اولین شخصیت ورئیس جمهور دومین شخصیت کشور است ، نماینده رهبر در استان ها هم در حقیقت اولین مسوولیت را دارند وطبعاً هم باید مثل رهبر باشند واشرف کامل به کارهای دینی دنیایی مردم ، مدیریت جامعه ، اقتصاد جامعه داشته باشد .
از روزی که ب این سمت منسوب شدیم سعی کردیم تنش به وجود نیاوریم . وحدت را حفظ کنیم. به همه مسئولان ، روحانیون ،بازاریان وبه طور کلی به تمام اقشار حرمت بگذاریم . بی جهت دست به اقداماتی نزنیم که موجب ناراحتی مردم شود بلکه مشکل گشای مردم باشیم . در رفع گرفتاری ها ، بیکاری کارخانه ها و رونق کشاورزی اقدام کنیم که الحمدالله فکر می کنم تا حدودی موفق بودم .
حالا هم در تلاش هستیم دور از تنش ها ، حفظ حرمت ها ، دریغ نکردن از ارشاد و هدایت مسئولان و مدیران وظیفه خود را به انجام برسانم البته اگر خلافی راهم در جایی مشاهده کنیم سعی می کنیم با تذکرات خصوصی نسبت به رفع آن اقدام کنیم ولی اگر موفق نشویم گاهی مسئله را به نماز جمعه می کشانیم .
گاهی به خدمت آقا میرویم و کاستی ها را گزارش می کنیم زمانی هم به مسئولان رده بالای کشور نامه می نویسیم ، تلفن می کنیم . بالاخره سعی می کنیم با انجام وظیفه پدرانه ، نه انتقام جویانه ! جامعه را به سمت و سوی انقلاب ، رهبر، ولایت فقیه ، صلاح و سداد پیش ببریم .
تلاش می کنیم با اخلاق کریمانه ، پدرانه و اسلامی با مردم رفتار کنیم به فرموده اکرم اسلام : اگر پول ندارید تا کشور دلهای مردم را فتح کنید با اخلاق حسنه با مردم حشر ونشر کنید و از تفرعن و خودبرتربینی پرهیز نمایم . زیرا همه مردم را با بحث های علمی نمی توان هدایت کرد ولی با ادب ، اخلاق و انسانیت کاملاً می توان در دلها نفوذ کرد .
همیشه به وابستگان بیت سفارش می کنم که در تمام امور با عمل خود مردم را به قانونمندی دعوت کنند و در حد توان و وقت به دیدن انواده های شهدا می رویم و ازعلمای بیمار و بستری عیادت می کنیم و به خانواده های روحانیون بی سرپرست سرکشی می کنیم سعی میکنیم حتی المقدور در مجامع دینی و انقلابی شرکت کنم . به فرزندان معنوی خودم سفاارش می کنم که زیاد از من کار نگیرند تا از کارهای اصلی خود بازنمانم و انتظار نداشته باشند در همه جلساتشان شرکت کنم و یا همه وقت به خانه هایشان بروم .
دفتر مراجعات مردمی من تقریباً همه روزه ملاقات عمومی دارد و تعداد مراجعین گاهی از 200 نفر در روز تجاوز می کند . رئیس دفتر و مدیر اجرائی پاسخگوی مراجعین هستند و در صورت نیاز به من مراجعه می کنند و بدون استثناء هر شب نیز گزارش کار می آورند .
علاوه بر این شخصاًهرروز از ساعت 11 صبح در دفتر بیت ملاقات عمومی دارم و این ملاقات عمومی ها به استثای جلساتی است که با مدیران ، روسای ادارات و سازمان ها ، مدیران صنایع و کشاورزی ، صنعتگران ، صاحبان صنایع ، نمایندگان تشکل ها و فرماندهان نظامی و انتظامی استانی و کشوری در بیت برگزار می شود .
از حضرت آیت الله قربانی سئوال شد : یکی از موضوعات مهم خطبه های نماز جمعه جنابعالی طرح مشکلات به روز استان است که در جای خود طرفداران زیادی پیدا کرده است ، با توجه به اینکه بسیاری از رخدادها در خبر گزاری ها یا جراید منعکس نمی شود حضرت عالی چگونه وبه چه وسیله ای از مسائل ومشکلات نا گفته استان اطلاع پیدا می کنید ؟ فرمودند:
اولاً بند فرزند این استان هستم .40 سال است که در متن این جامعه زندگی می کنم . جای جای این استان را می شناسم ودوستانی در نقاط مختلف این استان دارم که عیون من هستند ومسایل را ب من خبر می دهن هر از گاهی به دوستان ونقاط مختلف استان سر می زنم تا از نزدیک شاهد مسایل ، مصایب ومشکلات باشم ودر بعضی از ادارات مشاورینی دارم که این مشاورین دخالت در امور اداره نمی کنند فقط ب من گزارش می دهند که به این طیق از اوضاع جاری ادارات مطلع می شوم با مطبوعات وخبر گزاری ها ارتباط دارم.
از سوی دیگر چون ما در رأس تصمیم گیری نظام هستیم بعناوین مختلف از نظرات دیگران مطلع می شویم وخبر نامه های ویژه ای داریم از مجموع این ها اطلاعات راجمع آوری وبه آن عمل می کنیم.
حضرت آیت الله قربانی هم اکنون در هفته دوشب درس خارج فقه برای جمعی از روحانیون وفضلاء دارند ویک روز در دانشگاه مبانی فقه وحقوق اسلامی کارشناسی ارشد را تدریس می کنند واز هر فراغتی که بدست بیاورند در صدد تکمیل تألیفات نیمه تمام وتهیه مقالات جهت دانشنامه ها ودایرت المعارف هایی مثل : دانشنامه امام علی (ع) ، دانشنامه فاطمی (ع) ، دانشنامه قرآن وغیره که در قم تدوین می شود ، استفاده مینمایند.
حضرت آیت الله قربانی در مورد برنامه های آینده علمی خود می گویند : اگر توفیق رفیق شود تصمیم دارم یک درس تفسیر برای جمعی از فضلا ویک جلسه هفتگی یا دو هفته یکبار برای مسوولان استان برگزارنمایند.
آمین یا رب العالمین وآخر دعوانا ان الحمدلله
والسلام


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار دهه فجر گیلان

لیگ برتر استان گیلان ؛

تیم بسکتبال شهرداری لاهیجان برابر جهانگستر لاهیج پیروز شد

رشت - ایرنا - در چارچوب رقابت های بسکتبال قهرمانی لیگ برتر بزرگسالان استان گیلان ، تیم شهرداری لاهیجان برابر جهانگستر لاهیج پیروز شد .

آزادراه رشت - قزوین با فروکش کردن کولاک بازگشایی شد

آزادراه رشت - قزوین با فروکش کردن کولاک بازگشایی شد

رشت- ایرنا- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان از بازگشایی آزادراه رشت - قزوین پس از فروکش کردن کولاک و بهبود دید رانندگان خبر داد.

بر اثر انفجار گاز در یک آپارتمان مسکونی در آستانه دو نفر جان باختند

بر اثر انفجار گاز در یک آپارتمان مسکونی در آستانه دو نفر جان باختند

رشت - ایرنا - بر اثر انفجار گاز شهری در یک آپارتمان مسکونی در شهر آستانه اشرفیه دو نفر از ساکنین جان باختند.

تعطیلی مدارس دیلمان و عمارلو در گیلان به دلیل بارش برف

تعطیلی مدارس دیلمان و عمارلو در گیلان به دلیل بارش برف

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از تعطیلی واحدهای آموزشی دیلمان و عمارلو به دلیل بارش برف فردا سه شنبه خبر داد.

دور برگردان بزرگ پایانه بار آستارا به بهره برداری رسید

دور برگردان بزرگ پایانه بار آستارا به بهره برداری رسید

آستارا- ایرنا- دوربرگردان بزرگ و استاندارد پایانه بار آستارا با هدف سهولت حجم ترافیک مقابل پایانه بار این شهرستان به بهره برداری رسید.

سردار نقدی: شهدای والامقام، عظمت های بسیاری برای ایران آفریدند

سردار نقدی: شهدای والامقام، عظمت های بسیاری برای ایران آفریدند

رشت - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهدای والامقام، پیروزی ها و عظمت های بسیاری برای ملت ایران آفریدند.

مردم رشت یاد دو هزار و 200 شهید این شهرستان  را گرامی داشتند

مردم رشت یاد دو هزار و 200 شهید این شهرستان را گرامی داشتند

رشت- ایرنا- یادواره دو هزار و 200 شهید شهرستان رشت عصر روز دوشنبه با شرکت اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

مسابقات بسکتبال قهرمانی دانش آموران دختر گیلان پایان یافت

مسابقات بسکتبال قهرمانی دانش آموران دختر گیلان پایان یافت

رشت - ایرنا - مسابقات بسکتبال قهرمانی دانش آموران دختر استان گیلان ، عصر دوشنبه با معرفی تیمها برتر در لاهیجان پایان یافت .

معابر یکی از روستاهای محروم لوندویل آستارا سنگ فرش شد

معابر یکی از روستاهای محروم لوندویل آستارا سنگ فرش شد

آستارا-ایرنا- معابر روستای محروم باش محله لوندویل آستارا در قالب اجرای طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سنگ فرش و به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح های عمرانی و خدماتی دهه فجر در شهرستانهای گیلان

افتتاح طرح های عمرانی و خدماتی دهه فجر در شهرستانهای گیلان

رشت - ایرنا - همزمان با ایام مبارک دهه فجر دهها طرح و پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستانهای مختلف گیلان به بهره برداری رسید .

سرمربی فجر سپاسی: مقابل داماش فقط 10 دقیقه نیمه دوم تحت فشار بودیم

سرمربی فجر سپاسی: مقابل داماش فقط 10 دقیقه نیمه دوم تحت فشار بودیم

رشت - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز گفت : در دیدار برابر تیم داماش گیلان فقط 10 دقیقه اول نیمه دوم تحت فشار بودیم .

سرمربی داماش گیلان: برای عبور از بحران به پیروزی نیاز داشتیم

سرمربی داماش گیلان: برای عبور از بحران به پیروزی نیاز داشتیم

رشت - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان گفت : برای عبور از منطقه بحران در جدول رده بندی در دیدار برابر فجر سپاسی به پیروزی نیاز داشتیم .

پروژه های روستایی شهرستان انزلی افتتاح و به بهره برداری رسید

پروژه های روستایی شهرستان انزلی افتتاح و به بهره برداری رسید

انزلی-ایرنا- همزمان با هشتمین روز از دهه فجر انقلاب ، طرح های روستایی در شهرستان انزلی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

پیروزی داماش گیلان برابر فجر سپاسی

جام آزادگان ؛

پیروزی داماش گیلان برابر فجر سپاسی

رشت - ایرنا - در چارچوب رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، تیم داماش گیلان برابر فجر سپاسی شیراز به برتری رسید .

خودروهای مجهز به زنجیرچرخ از جاده قدیم رشت - قزوین تردد کنند

با بسته شدن آزادراه قزوین - رشت؛

خودروهای مجهز به زنجیرچرخ از جاده قدیم رشت - قزوین تردد کنند

رشت - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: با بسته شدن آزادراه قزوین - رشت در منطقه کوهین، خودروهایی که مجهز به زنجیرچرخ باشند، می توانند از جاده قدیم رشت - قزوین تردد کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده مجلس در گیلان اعلام شد

تکلیف تایید و رد صلاحیت شدن کاندیداهای مجلس دهم در گیلان مشخص شد.

در فاصله ۲۰ روز به برگزاری انتخابات مجلس در هفتم اسفندماه امسال یکی از مراحل مهم اجرایی انتخابات امروز به سرانجام رسید و شورای نگهبان در خصوص بیش از دوازده هزار نفری که برای انتخابات مجلس نام‌نویسی کردند، صلاحیت نهایی نامزدها را اعلام نظر کرد.

لیست نهایی نامزدهایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان که در تاریخ ۱۷ بهمن محرز و صلاحیتشان به آنها اعلام شده است، به شرح زیر می باشد:


شهرستان رشت:

محمدصادق جوریابی

معصومه موسی زاده

مجیدقصاب زاده

فرشته اکبرزاده

محمدرضا زیبایی

باب الله زارع

رحمن رحمن زاد

اسماعیل سنگ جویی

مظفر نامدار

اسلام شافعی

سید محمد واقفی

حمیه رخشان

سعید باقری فرد

خسروقربانی

عاطفه کوچکی

سیدعلی آقازاده

سید مهدی مهدی زاده

سید جعفر مهرابی

محمد حسن خواه

سید جواد ابراهیمی

عبدالله حاتم زاده

گداعلی مقبول کردار

جبار کوچکی نژاد

کامران تقوی

سیده زهرا امامی

حسین برومند

محمدرضا اسرارپوش

سید ولی الله عظمتی

محمد غمزه سقالکساری

محمدرضا احمدی

مهدی رحم دل

سید هادی سیدی گلسفیدی

حامد جعفری

رضااکبری

آصف داداشی

محمدرضاییان

محمدرضا عباسی

محمد حسین ضمیریان

ابوالقاسم مینو

محمد رحیم

علی حسین پوربازارمجی

غلامعلی جعفر زاده

فاطمه حسین پور

وحید زارعی شریف

عبدالوهاب غریبی

رحمان یعقوبی

سید محمد حسین واحدی واعظ

غلامرضا مقدسی

حجت الاسلام سید رضا مطهری

علیرضا مرادی

جواد قربانی

نعمت فلیحی

نصرت الله فرجاد


شهرستان لنگرود:

مهرداد لاهوتی

سید گل آقا پورعباس

پرویز محمدنژاد

حسن اخگری

معصومه شعبانی گورندانی

حمید رمضانپور دریاسری

محمداسماعیل احمدی سلوش

میثم موسی پور

محمود دهگان

احمد اسماعیلی بازارده

نرجس نوبهاری

صلاحیت محمدپوررضا

مجید مطلبی

حسین هادی پور


شهرستان های فومن و شفت:

سامره عاشوری

ناصر عاشوری

خلیل بهروزی فر

اردشیر روحی

امیر خوش کار

کیوان میرزایی فشالمی

ناصر اشرافی

سید تقی موسویان

صادق رمضانی گل افزانی

عباس خلیل زاده

مهدی افتخاری

علیرضا روزی طلب


شهرستان رودبار:

حسین آقاجانی

رضا اکبرزاده

امین بابایی

جهانبخش جلوه

منوچهر جمالی

عطااله حکیمی

آیت اله رضایی

یزدان سپرده

مهرداد گودرزوند

صابر لطفی

حسین مهربان

محرمعلی ضیایی

عباس صفایی

امید ابراهیمی

رضا رضایی زاده

ابراهیم اسماعیل سیما

محمد میرزایی


شهرستان های رودسر و املش:

محمد مهدی رهبری املشی

اسدالله عباسی

محمد علیجانی

محمد تقی نجف زاده

محمد بنی مهد

مسعود مجیدی

رضا غلامی

بهمن رییسی

محمد صادق محمدی

یاسر لطفی پور یاسوری

محمد حسین میرزا آقایی

علی مرتضی حسینیان

دانیال احمدیار


شهرستان آستارا:

داریوش حشمت

غلامرضا مرحبا

کیوان اسدپور

بهمن ابراهیمی جله کران

بختیار حیدرنیا

ولی داداشی

سخاوت سلیمان نژاد

حسین دهزادگان

جلیل کریمی نژاد

علیرضا نعمتی

مسعود طراری

رضوان دریابیان

خلیل توشه

میثم ضارب نیا

سیروس فیاضی

عسگر غنی

بندر انزلی:

میرزاپور

دادرس

خدادادیان

رجبی

خوشحال

برزگر

صدرا

هادی پور

هوشیارفرد

خسته بند

خوش اقبال


شهرستان صومعه سرا:

شجاع اسرارپوش

فرزام پوررمضان

مهرداد پورنعمت

حمیدرضا خصوصی

جواد دل زنده دار

سید کاظم دلخوش

علیرضا طالبی

لیلا غلامی

داوود نعمتی

سعید اسلام دوست

معصومه پور محسن

مهدی پورمیرزا

ابراهیم حبیب زاده

سعید رحمت زاده


شهرستان لاهیجان و سیاهکل:

شاقلانی لور

علیجانی

فرخی

محرر

نیک فر

یوسفی نژاد

امیری

حسن زاده

حسینی

حیدری

حیدردوست

ندیمی

آرمین آقاجان پور


آستانه اشرفیه:

محمدحسین قربانی

رمضانی

حسن پور

لطف پور

دوست جلالی

رعنای رهبرخواه

رحیمی نژاد

صادق

نصر

شعبانی

ثابتی

رهپیما

احمدی


حوزه انتخابیه تالش ؛ماسال و رضوانشهر:

مصلحت آفتابی

سید محمد اسحاقی

عزیز پورعزیزی

علی حسینی

علی خندستانی

احسن ا… رادمهر

موسی سعادتی

شهرام شیرعلی نیا

محمود شکری

علی عباسی

هومن لطیفی

فاطمه نعمت جو

حسین نیرومند

منصور یوسفی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رفتگر شهرداری تائید صلاحیت شده ولی مرحبا رد شده است!

کاندیدای آستارا در انتخابات مجلس در گفتگو با کاسپین:

رفتگر شهرداری تائید صلاحیت شده ولی مرحبا رد شده است!

کاندیدای آستارا در انتخابات مجلس، گفت: انقلابیون و سربازان واقعی رهبر انقلاب در آستارا رد صلاحیت شده اند

رفتگر شهرداری تائید صلاحیت شده ولی مرحبا رد شده است!

شاپور مرحبا در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین از آستار در واکنش به روند بررسی صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، اظهار کرد: انقلابیون و سربازان واقعی رهبر انقلاب در آستارا رد صلاحیت شده اند.

وی افزود: متاسفانه رفتگر شهرداری تائید صلاحیت شده ولی مرحبا رد شده است.

کاندیدای رد صلاحیت شده آستارا در انتخابات مجلس در ادامه این مطلب تصریح کرد: راضی به رضای خدا هستم و دوست دارم من را محاکمه کنند تا ببینند وضعیت کارنامه من چگونه است.

مرحبا ادامه داد: ۹۰ درصد مردم آستارا من را قبول دارند و من در عرصه انتخابات نیازی به زدن پوستر ندارم.

وی با بیان اینکه من قاچاقچی و سوء استفاده گر نبودم، گفت: دین و انقلاب و پاسداری از خون شهدا را دوست دارم .

مرحبا با تاکید براینکه من از رزمندگانی بودم که در دوران دفاع مقدس در شیشه مربا به جای استکان چای می خوردم، اضافه کرد: کسانی به من تهمت های ناروا زده اند که از ما و انقلاب اسلامی در مدت این ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی سیلی خورده اند .

کاندیدای ردصلاحیت شده آستارا در انتخابات مجلس با بیان اینکه من پاسدار پیر یک خلاف اخلاقی هم ندارم و مردم من و خانواده ام را می شناسند، اظهار کرد: مردم آستارا در دور قبل مجلس شورای اسلامی به شخصی رای دادند که به درد نخورد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

15 +1=16نفر کاندیدا آستارا توسط شورای نگهبان كشور

15 +1=16نفر کاندیدا آستارا توسط شورای نگهبان كشور

پانزده  نفر کاندیدا آستارا توسط هیات نظارت گیلان
1- کیوان اسد پور
2-  بهمن ابراهیم
3-علیرضا نعمتی
4-خلیل توشه
5- بختیار حیدرنیا
6-ولی داداشی
7- رضوان دریابیان
8- حسین دهزادگان
9-سخاوت سیلمان نزاد
10-میثم ضارب نیا
11-مسعود طراری
12-عسگر غنی
13- سیروس فیاضی
14-جلیل کریم نزاد
15- داریوش حشمت

+ 16-غلامرضا مرحبا از حوزه تهران پرونده به استارا آمد

این لیست توسط  شورای نكهبان جمهوری اسلامی یاران  بعنوان تایید شدگان تایید  و به فرمانداری آستارا ارسال شد ..  رسماتا  امروز به نامزدها  تایید شدگان و رد شدگان ابلاغ شد..
DARDNEWS.IR
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اگر اصلاح طلبان کاندیدا نداشتند، لیست انتخاباتی نمی بستند

آن گونه که از اوضاع برمی آید، اصولگرایان خیز بلندی برای انتخابات دوره دهم مجلس برداشته اند و پیش بینی اشخاص و برخی چهره های اصولگرایی، حکایت از فضایی دو قطبی در انتخابات دارد که وزن اصولگرایی در آن سنگین تر است.

قاضی زاده هاشمی در خصوص اتحاد اصولگرایان و تحرکات موجود در این طیف بر این باور است که مجلس آینده نیز همچون مجلس نهم، اکثریت اصولگرایان را در خود جای خواهد داد.

این نماینده می گوید: مجلس آینده نیز در دست اصولگرایان خواهد بود و به نظر می رسد، انتخابات پیش روی، انتخابات دوقطبی باشد و مانند انتخابات قبلی، دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا با یکدیگر رقابت کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حتی اگر اصولگرایان به لیست مشترک نیز نرسند، پیروز انتخابات آتی خواهند بود، گفت: اکنون اکثریت مجلس، در دست نمایندگان شهرستان های تک نماینده ای است و حدود 180 نماینده از حوزه هایی وارد مجلس شده اند که تنها یک نماینده دارند و به عبارت دیگر، در این شهرستان ها اساسا لیست معنا ندارد، چراکه شاید شورای ائتلاف از آن حمایت کند.

قاضی زاده گفت: در دوره قبلی انتخابات مجلس، زمانی که گفته می شد 220 نماینده اصولگرا در مجلس داشتیم، به این معنا نبود که 220 نفر از لیست های پایداری و جبهه متحد وارد مجلس شده باشند. حدود صد نفر از این افراد مستقل وارد مجلس شده بودند؛ اما در عین حال نیز اصولگرا بودند و در چهارچوب اصولگرایی حرکت می کردند.

این نماینده مجلس گفت: نقش حمایت های سیاسی در حوزه های تک نماینده ای، تنها 10 درصد است و بیشتر خود افراد هستند که تأثیرگذارند. مردم در شهرهای کوچک بر روی اشخاص نظر می دهند و لیست ها می توانند روی شهرهای بزرگ اثربخش باشند.

این نماینده همچنین درباره رد صلاحیت های طیف مخالف گفت: در بیشتر شهرها اصلاح طلبان به تعداد کافی کاندیدا دارند و حتی در شهر مشهد حدود 30 نفر کاندیدا هستند. در دیگر جاها نیز وضع به همین شکل است؛ حتی در برخی شهرها حدود سه برابر تعداد افراد آن حوزه کاندیدا دارند.

این نماینده مجلس درخصوص تأثیرات احتمالی کاهش میزان مشارکت مردم به دلیل رد صلاحیت برخی از اشخاص در حوزه های مختلف نیز عنوان داشت: اگر رد صلاحیت ها در میزان مشارکت مردم تأثیرگذار بود، حتما دوستان پاپس می کشیدند؛ اما اکنون که تصمیم دارند باشند، به معناست که کاندیدا دارند و می خواهند جدی هم وارد گود شوند.

قاضی زاده هاشمی همچنین درباره شورای ائتلاف اصولگرایان و اختلافاتی که در میان برخی از چهره های مشهور اصولگرایی وجود دارد، گفت: دقیقا به همین دلیل اسم این شورا ائتلاف است. در غیر این صورت، وحدت نامگذاری می شد. ائتلاف یعنی با حفظ مرزهای خود، قصد انجام یک کار مشترک داریم و این به معنی یکی شدن نیست، اکنون اصولگراها دور یک میز جمع شده و می خواهند لیست مشترکی بدهند، ولی هر زمان این مرزها برداشته شد، اصولگراها به وحدت خواهند رسید.

وی در پاسخ به اینکه آینده ائتلاف اصولگرایان بدون حضور لاریجانی چگونه خواهد بود، گفت: اصولگرایان به کار خود ادامه خواهند داد، ما افراد زیادی داشتیم که بیرون از جریان اصولگرایی بودند، ولی هم اکنون به این جریان پیوسته اند. همچنین افراد زیادی داشته ایم که تا به امروز مواضع مستقل گرفته بودند، ولی امروز در بطن جریان اصولگرایی قرار گرفته اند.

وی در پایان یادآور شد: جریان ایستادگی امروز در کنار اصولگرایان ایستاده و همه هم آن را به عنوان اصولگرا می شناسند، در حالی که قبلا یک تب مستقل داشتند؛ نه اصلاح طلب بودند، نه اصولگرا که البته برعکس آن نیز وجود دارد. خیلی از شخصیت های ممتاز، که رئیس شورای هماهنگ کننده اصولگرایان بودند، امروز مستقل عمل می کنند؛ از جمله افرادی مانند ناطق نوری که گفته اند مستقل عمل خواهد کرد؛ بنابراین رفت و آمدها هست و جریان به راه خود ادامه خواهد داد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

از «لبخند احمدی‌نژاد به انتخابات 96» تا «ترس از حرکت شتابناک اوباما به سوی ایران»


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

/دعوت به مناظره به مثابهِ یک تاکتیک فرسوده!

برخی از داستان ها را آدمی در عرصه ی سیاست  می بیند و یا می شنود که به یاد آن فیلسوف فلورانسی معروف سیاست ( یعنی ماکیاول) می افتد که اگر آن مرحوم اکنون در قید حیات بود چه بسا صفحاتی جدید بر کتاب مشهور خود ( شهریار ) می نوشت و در مقابل این کهنه کاران سیاست باز روزگار ،لنگ می انداخت , وعذر می خواست! اخیرا آقایانی که باب مناظره را در منطقه کوک کرده اند و به مثابه یک تاکتیک  فرسوده در این روز های انتخابات از آن سود می جویند .گویا! هرگز و هرگز در حوزه انتخابیه نبوده اند و در مقابل این همه پرسشهای ریز و درشت که متوجه ضعف مسوولیت های اجرائی آنان بوده است چیز ی نشنیده اند .

اولا: باید پرسید چرا صورت مساله را پاک می کنید؟ این مردم هستند که شما را باید به پای میز مذاکره بکشند و از شما در ار تباط با کرده ها و ناکرده هایتان  توضیح بخواهند کما ابنکه چند بار چنین کردند و از جانب جناب شما پاسخی را در یافت نکردند .

ثانیا : باید پرسید! مصاحبه شرایط زمانی و مکانی خاص خود را دارد، آیین و آداب خاص خود را می طلبد . معیار های علمی و ضوابط خاص خود را می جوید اصولا هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . مصاحبه،  در شرائطی شکل می گیرد که ابهاماتی در میان باشد! قضایا اینقدر آشفته نباشد! مسائل تا این میزان آفتابی نباشد! وقتی که همه چیز واضح و مبرهن است و در و دیوار شهر و روستا گواه می دهد که در این سالها چه بر آنها رفته است! وقتی که حتی خان هم می فهمد که آش چقدر شور گردیده است ! مصاحبه ، مباحثه ، مناظره ، مجادله و اقلامی از این دست، چه محلی از اعراب می تواند داشته باشد؟ . وقتی که جهل، جای علم می نشیند و هیاهو جای منطق را می گیرد  به تعبیر قرآن :  چیزی جز اعراض از جاهلین باقی نمی ماند! وقتی که حتی دیگران از آنسوی  آبها  بهانه هایی می یابند و به هر ترتیب اسناد و مدارکی را رو می کنند و در جهان امروز بر طبل آن می کوبند! و آبروی نظام و انقلاب را به چالش می کشند  دیگر چه می توان گفت؟ راستی چگونه می توان بر این رسوائیها سرپوش نهاد؟ ای کاش این کهنه حریفان غلط انداز! به جای صدا و ندای نابهنگام مناظره و تشبثاتی از این قبیل، در گلیم و اقلیم مسوولیت خود، درست رفتار می نمودند و تا این حّد مسبّب این همه حواشی و  ماجراهای سر به فلک! نمی شدند.

من خوب شناسم فن این کهنه حریفان

نحوی به عمل خوب شناسد لم و لن را !             ( ملک الشعرای بهار)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزیر کشور در همایش احزاب و انتخابات: باید تلاش کنیم انتخابات مظهر رقابت منطقی و قابل قبول باشد

رحمانی فضلی در نشست احزاب و انتخابات در سالن غدیر وزارت کشور با تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: تعیین سرنوشت کشور به دست مردم از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی بوده و با حضور در انتخابات باید قدردان و شکر گزار این نعمت باشیم.

وزیر کشور با تشریح روند اجرایی برگزاری انتخابات از ابتدای امسال تاکنون اظهار داشت: مراحل مربوط به تشکیل هیات های اجرایی ، ثبت نام از نامزدها، بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیات های اجرایی از طریق استعلام از مراجع چهارگانه به خوبی پیش رفته است و وزارت کشور در خصوص بررسی اعتراضات افراد رد صلاحیت شده و عدم احراز شده توسط هیات های نظارت نیز، بیشترین هماهنگی و تعامل را حول محور قانون با شورای نگهبان داشته و این روند کماکان ادامه دارد.

رحمانی فضلی با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۲ هزار نفر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی ،‌تصریح کرد: باید نگاه مان به استقبال گسترده از ثبت نام در انتخابات مثبت باشد، اما در عین حال باید شرایطی ایجاد کنیم که غربالگری اولیه قبل از ورود داوطلبان به مرحله ثبت نام ها صورت گیرد و با ایجاد مکانیزم های غیر دولتی، از جمله معرفی نامزدها از سوی احزاب، تائید داوطلبان از سوی شخصیت های بزرگ و نخبگان علمی و سیاسی کشور، مانع افزایش تعداد نامزدها در مراحل ثبت نام انتخابات شویم.

وزیر کشور با بیان اینکه از نظر قانون، وزارت کشور ارتباطی با رد یا تائید صلاحیت در هیات های نظارت ندارد، افزود: پیگیری های ما برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق برخی از کاندیداها صرفا بدلیل احساس مسئولیت و از بعد مشورتی و همراهی با شورای نگهبان صورت می گیرد و در تعامل با شورای نگهبان تلاش می کنیم، مر قانون اجرا شود و انشالله ‌حق کسی ضایع نشود و رقابت انتخاباتی شکل گیرد.

رحمانی فضلی با اظهار رضایت از نتایج تعامل با شورای نگهبان گفت: بر اساس نتایجی که تاکنون در تعداد تائید صلاحیت ها به دست آمده است حجم قبول شدگان به گونه ای است که شاهد رقابت خوبی بین داوطلبان خواهیم بود.

وزیر کشور با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در کلان شهرها گفت: ایراد شورای نگهبان به نرم افزارهای برگزاری انتخابات الکترونیکی تاکنون رفع نشده است، در عین حال در صورت برگزاری انتخابات الکترونیکی نظام قبلی رای گیری را حفظ خواهیم کرد تا ریسک برگزاری الکترونیکی انتخابات به صفر برسد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه احزاب بازیگران اصلی صحنه رقابت های انتخاباتی هستند، بر ضرورت رعایت ادبیات مناسب ، اخلاق و قانون در تبلیغات نامزدها تاکید کرد و گفت انتخابات مظهر رقابت منطقی و قابل قبول است و باید تلاش شود تبلیغات انتخاباتی با حداقل قانون شکنی همراه باشد و از تبلیغات نا سالم پرهیز گردد.

وزیر کشور از مسئولان احزاب و گروههای سیاسی و صنفی دعوت کرد در جریان تبلیغات مکتوب در مطبوعات، معیارهای تشخیص مردم برای انتخاب فرد اصلح را ارتقا دهند و شاخص ها را تعیین کنند.

رحمانی فضلی فعالیت احزاب در جامعه بویژه در آستانه انتخابات را خوب ارزیابی کرد و گفت: تشکیل خانه احزاب و وجود دهها روزنامه متعلق به گروه های سیاسی نشان می دهد که احزاب به درک مشترکی از اهداف خود رسیده اند و اگر پای منافع ملی در میان باشد اختلافی مشاهده نمی شود.

بر اساس این گزارش گردهمایی اعضای خانه احزاب با موضوع ” احزاب و انتخابات” از صبح امروز در تالار غدیر وزرات کشور آغاز شده است و نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی از هر یک از جناح ها و سلایق مختلف به طرح دیدگاه های خود درباره مسائل سیاسی روز جامعه و انتخابات هفتم اسفند پرداختند.

تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در انتخابات پیش رو نقطه مشترک اظهار نظر سخنرانان در جلسه امروز اعضای خانه احزاب بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزیر کشور: نتایج نهایی رد و تایید صلاحیت ها فردا شب(جمعه) اعلام می شود.

 وزیر کشور:

نتایج نهایی رد و تایید صلاحیت ها فردا شب(جمعه) اعلام می شود.

 شنیده ها حاکی از آن است که برخی از تاییدصلاحیت شدگان کنونی ردصلاحیت شده و بالعکس برخی از ردصلاحیت شدگان، تایید شده و به عرصه انتخابات باز خواهند گشت .داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته دكتر محمد علی هالو فعال حقوق بشر و محیط زیست (انتخاباتی )

بنام خدای یكتا    سلام بر فرزندان ایران و آستارا     
دلنوشته دكتر محمد علی هالو  فعال حقوق بشر و محیط زیست  (انتخاباتی )

در مورد وضعیت كشاورزی شهرستان بندر  آستارا می شود گفت كه تقریبا هیچ مطالعه جامع كشاورزی را نداشته ایم و همچنان مردم به روش سنتی در حال كاشت برنج می باشند.در اینجا سوالی مطرح می شود كه آیا می شود با یك بار كشت در زمین آن هم اكثرا در مقیاس كوچك زندگی را گذراند.

معلوم است كه نمی شود زندگی كرد .در بسیاری از كشور های پیشرفته و حتی در استانهای پیشرو در كشور در طی سال سه بار محصولات متفاوت كشت می شود و این باعث ارزش افزوده بیشتر ،اشتغال مستقیم و غیر مستقیم مناسب می گردد.

چرا نمایندگان محترم ادواری قبل فقط در موقع انتخابات به كشاورزان محترم رجوع می كنند و بعد از انتخاب شدن دیگر نه برنامه ای دارند و نه در دسترس هستد.

هر كاری را باید به صورت زیر بنایی انجام داد اول می بایست مطالعات جامع را در این بخش داشته باشیم و سپس كشتهای مناسب برای طی سال معرفی گردیده و آموزش لازم به كشاورزان داده شود.

اعتبارات ملی واستانی این بخش در مقایسه با استانهای پیشرو بسیار ناچیز می باشد و این خود دلیلی بر عقب ماندگی این قشر محترم و  زحمتكش در شهرستان آستارا می باشد.كدام یك از این دوستان برنامه مدونی در این مورد ارایه نموده اند.

از كدام فرد متعهد و متخصص بومی دارای قدرت اجرایی مناسب در این بخش تا كنون استفاده شده است.

وقتی فقط در موقع انتخابات می آییم و به مردم قول های آنچنانی می دهیم و بعد از انتخاب شدن میرویم وپشت سرمان را هم نگاه نمی كنیم و چند ماه به انتخابات جدید مانده می آییم و از مردم دوباره رای می خواهیم این سوال در ذهن مخاطب پیش می آید كه طی مدت خدمت چكار كردید كه الان دو باره به مردم رجوع می كنید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهند س كورش پاك بین كاندیدا دوره دهم آستارا

افراد در هرانتخاباتی چهره واقعی  خودرا با ارایه  برنامه ها و یا برنامه تا حدودی نشان می دهند ،اما آنچه که باعث مشخص شدن چهره اصلی آنها درعرصه رقابت ها می شود رفتارها و گفتارهای است که از خود بروز می دهند ، دقیقا آن چیزی که بخشی ازمردم به لحاظ روان شناختی آن را مد نظر قرار می دهند ،یکی از این چهره ها که برنامه انتخاباتی او با رفتار و گفتارش در عرصه های اجتماهی وعمومی هم خوانی داشته ودارد (یعنی آنچه را بیان می کند به معنی واقعی به آن پایبند است ) شخصیت دکترعارف است، او سال ۹۲ در انتخابات ریاست جمهوری نشان داد بیش از آنکه در جهت بزرگ کردن نقاط ضعف حریف باشد (که البته در بعضی مواقع لازم است) به دنبال این بود که برنامه های خود را به پیش برده تا قوه مجریه را از حالت احساسی و پوپولیستی به سوی عقلانیت سیاسی سوق دهد، وقتی تشخیص داد که ممکن است با حضور او و روحانی آراء شکننده شود وگروه های اصلاح طلب و اعتدال گرا با عدم اجماع مثل گذشته از رسیدن به موفقیت باز بمانند ، انصراف داد تا وحدت جانشین انشقاق شود .

او با یک یاداشت کوچک که به بزرگی یک طومار میلیونی همراه داشت کنار کشید تا عقلانیت در کشورمان پا به عرصه بگذارد وبا حمایت همه نحله های فکری مسئله هسته ای به خوبی پیش برده شود ،اکنون  پس از دو سال از آن یاداشت تاریخی برای ایجاد بستری جدید پا به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی گذاشت تا باردیگربه همه گروه ها و جناح های سیاسی کشور این نوید را بدهد  که مهم نیست درچه جایگاهی هستی ،بلکه مهم  این است که منافع ملی را در هر شرایطی مد نظرقرار دهی وعرصه را خالی نکنی ،تا بواسطه خالی شدن آن کسانی وارد میدان شوند که به جای وحدت وهمفکری درپیشبرد اهداف داخلی و خارجی ،باعث تنش ودرگیری بین گروه های موجود درجامعه گردیده ومانع توسعه درفرایند زمان شوند،دادن امید و شادابی برای حضوردرانتخابات وبیان اینکه شاید ردصلاحیت ها فرصتی برای گردش نخبگان باشد و ما در انتخابات شرکت می کنیم نشان ازعقلانیت وشناخت درست از حساسیت موضوع و موقعیت زمانی را دارد.

عارف در گذشته پر بار خود نشان داد حاضر نیست به خاطر رسیدن به بالاترین رکن کشور منافع جناحی را برمنافع ملی ترجیح دهد ،بر این اساس بود که اکثر اصلاح طلبان ، طیف ها و جناح های سیاسی دیگردرانتخابات پیش رومجلس ثبت نام کردند تا به کمک اوو با وحدت و همدلی که لازمه رسیدن به توسعه است پیش ببرند ،حضوراو نشانگر این است که در اتنخابات اسفند ۹۴ به دنبال جذب حداکثری برای تشکیل مجلس فرا جناحی است که به درستی در راس همه امور باشد و رقیب را دشمن خود نداند، بلکه بواسطه همه آنها  در پیشبرد فرجام هسته ای و وفاق ملی برای تحقق همدلی وهم زبانی بکوشند ،تا منزلت کسانی که به هر دلیلی در طی چند سال گذشته علیرغم همه شرایط وسابقه درخشان کنار کشیدن احیاء شود و عقلانیت را که نقطه اتصال و ارتباط همه نیروها در ساختار یک جامعه است به منصه ظهور برسد،تهیه منشور انتخاباتی در ده بند برای ساماندهی نیروها برمبنای اخلاق ،صداقت،و عقلانیت وترویج آن در محیط اجتماعی جهت جلوگیری از ایجاد گسست سرمایه های اجتماعی ،ساختاری ومدیریتی در راستای پیشرفت و توسعه کشور از روند خوبی است که اوبه پیش می برد .

او با شعار همیشگی معیشت ،منزلت،وعقلانیت به دنبال بستری برای برآورد کردن رفاء اجتماعی ،ارج نهادن به شخصیت واعتبار افراد ، وایجاد تعامل وتسامع در مناسبات اجتماعی بین همه گروه های است که خواهان زندگی سعادتمندی در کشور هستند ،دست او را در اسفند ماه ۹۴ می فشاریم وبا حضور خود این شعار را بار دیگر سر می دهیم که ایران برای همه ایرانیان.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عارف و عقلانیت

افراد در هرانتخاباتی چهره واقعی  خودرا با ارایه  برنامه ها و یا برنامه تا حدودی نشان می دهند ،اما آنچه که باعث مشخص شدن چهره اصلی آنها درعرصه رقابت ها می شود رفتارها و گفتارهای است که از خود بروز می دهند ، دقیقا آن چیزی که بخشی ازمردم به لحاظ روان شناختی آن را مد نظر قرار می دهند ،یکی از این چهره ها که برنامه انتخاباتی او با رفتار و گفتارش در عرصه های اجتماهی وعمومی هم خوانی داشته ودارد (یعنی آنچه را بیان می کند به معنی واقعی به آن پایبند است ) شخصیت دکترعارف است، او سال ۹۲ در انتخابات ریاست جمهوری نشان داد بیش از آنکه در جهت بزرگ کردن نقاط ضعف حریف باشد (که البته در بعضی مواقع لازم است) به دنبال این بود که برنامه های خود را به پیش برده تا قوه مجریه را از حالت احساسی و پوپولیستی به سوی عقلانیت سیاسی سوق دهد، وقتی تشخیص داد که ممکن است با حضور او و روحانی آراء شکننده شود وگروه های اصلاح طلب و اعتدال گرا با عدم اجماع مثل گذشته از رسیدن به موفقیت باز بمانند ، انصراف داد تا وحدت جانشین انشقاق شود .

او با یک یاداشت کوچک که به بزرگی یک طومار میلیونی همراه داشت کنار کشید تا عقلانیت در کشورمان پا به عرصه بگذارد وبا حمایت همه نحله های فکری مسئله هسته ای به خوبی پیش برده شود ،اکنون  پس از دو سال از آن یاداشت تاریخی برای ایجاد بستری جدید پا به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی گذاشت تا باردیگربه همه گروه ها و جناح های سیاسی کشور این نوید را بدهد  که مهم نیست درچه جایگاهی هستی ،بلکه مهم  این است که منافع ملی را در هر شرایطی مد نظرقرار دهی وعرصه را خالی نکنی ،تا بواسطه خالی شدن آن کسانی وارد میدان شوند که به جای وحدت وهمفکری درپیشبرد اهداف داخلی و خارجی ،باعث تنش ودرگیری بین گروه های موجود درجامعه گردیده ومانع توسعه درفرایند زمان شوند،دادن امید و شادابی برای حضوردرانتخابات وبیان اینکه شاید ردصلاحیت ها فرصتی برای گردش نخبگان باشد و ما در انتخابات شرکت می کنیم نشان ازعقلانیت وشناخت درست از حساسیت موضوع و موقعیت زمانی را دارد.

عارف در گذشته پر بار خود نشان داد حاضر نیست به خاطر رسیدن به بالاترین رکن کشور منافع جناحی را برمنافع ملی ترجیح دهد ،بر این اساس بود که اکثر اصلاح طلبان ، طیف ها و جناح های سیاسی دیگردرانتخابات پیش رومجلس ثبت نام کردند تا به کمک اوو با وحدت و همدلی که لازمه رسیدن به توسعه است پیش ببرند ،حضوراو نشانگر این است که در اتنخابات اسفند ۹۴ به دنبال جذب حداکثری برای تشکیل مجلس فرا جناحی است که به درستی در راس همه امور باشد و رقیب را دشمن خود نداند، بلکه بواسطه همه آنها  در پیشبرد فرجام هسته ای و وفاق ملی برای تحقق همدلی وهم زبانی بکوشند ،تا منزلت کسانی که به هر دلیلی در طی چند سال گذشته علیرغم همه شرایط وسابقه درخشان کنار کشیدن احیاء شود و عقلانیت را که نقطه اتصال و ارتباط همه نیروها در ساختار یک جامعه است به منصه ظهور برسد،تهیه منشور انتخاباتی در ده بند برای ساماندهی نیروها برمبنای اخلاق ،صداقت،و عقلانیت وترویج آن در محیط اجتماعی جهت جلوگیری از ایجاد گسست سرمایه های اجتماعی ،ساختاری ومدیریتی در راستای پیشرفت و توسعه کشور از روند خوبی است که اوبه پیش می برد .

او با شعار همیشگی معیشت ،منزلت،وعقلانیت به دنبال بستری برای برآورد کردن رفاء اجتماعی ،ارج نهادن به شخصیت واعتبار افراد ، وایجاد تعامل وتسامع در مناسبات اجتماعی بین همه گروه های است که خواهان زندگی سعادتمندی در کشور هستند ،دست او را در اسفند ماه ۹۴ می فشاریم وبا حضور خود این شعار را بار دیگر سر می دهیم که ایران برای همه ایرانیان.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حق النّاس را در انتخابات ٩۴ جدّی بگیریم

حقّ النّاس یک واژه دینی است و در کنار واژه هایی چون : حقّ الله و حق النفس  می نشیند، اما این واژه به جهت بر خوردار بودن  بار اجتماعی ؛ از اهمیت مضاعفی برخوردار است ،چنانکه گفته شده است: خداوند از هر چه بگذرد از حق الناس نمی گذرد .

با عنایت به پاره ای از حوادث که در فرایند انتخابات در گذشته اتفاق افتاد، رهبر معظم انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ از گزاره ( آرای مردم حق الناس است) استفاده نمودند واخیرا نیز این مهم جهت برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وپنجمین دوره مجلس خبرگان از سوی ایشان به کار رفت. واژه دینی وملی حق الناس تنها بخش شمارش آراء را در بر نمی گیرد بلکه با گرانیگاه معنایی خود همه ی فرایند و طیف متنوع انتخابات را در پوشش خود قرار می دهد . نطام جمهوری اسلامی  اعتبار و شانیت خود را از رعایت حقوق همه جانبه مردم می گیرد، لذا هیچ فرد ذیصلاحی  برای حضور در مجلس باید احساس نگرانی و رنجش در پروسه انتخابات را نداشته باشد .

باید ضوابط اخلاقی و قوانین اجرایی به گونه ای تنطیم گردد که افراد صادق ، امین و کاردان در مسیر گزینش ملت قرار گیرند . واژه مقدّس حق الناس نباید در معرض تحریف و تخفیف بعضی از نفرات قرار گیرد. انتخابات اسفند ۹۴ اولین آزمون ملت ما در دوران پسا تحریم است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته فعال حقوق بشر و سیاسی آستارا در خصوص انتخابات دهم استارا

 بنام خدا ... دلنوشته  فعال حقوق بشر و سیاسی آستارا در خصوص انتخابات دهم استارا
1--در یك استان گیلان  حدود صد پست مدیر كل ورییس سازمان و مدیریت مستقل وجود دارد. ما در استان ١٣ نماینده داریم و معمولا سهم هر شهرستان بندر آستارا  از مدیریت كلان استانی مشخص است.طی ادوار گذشته چند نفر از آستارا به این پستها رسیده اند.معمولا نماینده های ما علاوه بر این كه هیچ كمكی نكردند بلكه حتی در جاهایی كه یكی از بچه های آستارا بر استس توانایی های خود می خواست به این مقام برسد با آن مخالفت می كردندو خیلی دوست داشتند كه این پستها به هر كسی برسد به جز بچه های آستارا.چرا چون فكر می كردند ویا به آنها توسط اطرافیان گفته می شد كه حتما اگر اینها صاحب پست شوند فردا می آیند و در انتخابات مجلس رقیب شما می شوند وكار بدانجا پیش رفت كه حتی پستهای شهرستانی كه معمولا در مقابل پستهای استانی دارای اهمیت كمتری می باشد نیز به بچه های آستارا نرسید.    @astara10
در اینجا یك سوال پیش می آید آیا فرمانداری كه از شهرستان دیگر آوردند امسال در انتخابات شركت نكرد؟
از آن هم بدتر این بود كه حتی در استانهای همجوار هم نمی خواستند یك آستارایی پست داشته باشد
در شهری كه به افراد متعهد و متخصص بومی نه تنها بهاء داده نمی شود بلكه از طرف نماینده و اطرافیان ایشان تخریب می شود آیا می شود انتظار پیشرفت داشت
مگر خود این آقایان اگر مردم به آنها رای نمی دادند وكیل می شدند
چرا طی ٤دهه گذشته ما یك فرماندار بومی در آستارا نداشتیم و یا یك مدیر كل گمرك .این نیست بجز ترس این آقایان از صندلی خود!
     @astara10
@   یك نماینده خوب و مردمی می بایست سهم  شهرستان را از پستهای استانی طلب نمایید.علاوه بر آن می بایست پستهای شهرستانی را به افراد بومی متعهد و متخصص بسپارد.
نه این كه از شهرهای دور و نزدیك برای مردمی كه به او اعتماد كرده و رای داده اند رییس بیاورد.
البته این كه در یك استان و یا شهرستان تمامی مدیران ومسولین بومی باشند شاید كار نشدنی باشدولی حداقل ٩٠درصد پستها معمولا از افراد بومی تعیین می شود.
یك نماینده خوب و مردمی می بایست سهم  شهرستان را از پستهای استانی طلب نمایید.علاوه بر آن می بایست پستهای شهرستانی را به افراد بومی متعهد و متخصص بسپارد.
سازندگی یك سهر بدست مردمان همان شهر خواهد بود با همدلی و كار زیاد نه فقط با تخریب افراد یا بزرگ نمایی كارهای كوچك انجام شده.  @astara10
در شهری كه اعتبارات آن ناچیز و گروههای تشكیل شده در آن بسیار و تخریب چهره ها و نخبه های بومی بدین شكل باشد طوری كه تمامی آنها در كشور پراكنده شده اند و به شهر خود بر نمی گردند مشكل به این زودی ها حل نخواهد شد @astara10 در شهری كه اعتبارات آن ناچیز و گروههای تشكیل شده در آن بسیار و تخریب چهره ها و نخبه های بومی بدین شكل باشد طوری كه تمامی آنها در كشور پراكنده شده اند و به شهر خود بر نمی گردند مشكل به این زودی ها حل نخواهد شد    در شهری كه اعتبارات آن ناچیز و گروههای تشكیل شده در آن بسیار و تخریب چهره ها و نخبه های بومی بدین شكل باشد طوری كه تمامی آنها در كشور پراكنده شده اند و به شهر خود بر نمی گردند مشكل به این زودی ها حل نخواهد شد  
  2-  افرادی كه طی دهه های گذشته به جای توسعه زیر ساختهای شهری بدنبال توسعه زیر ساختهای شخصی بوده اند وضعیت شهر را به اینجا رسانده اند@astara10
امید است نماینده منتخب دوره هم  بدور از هر گونه كینه و بغض در انتخاب مسولین استانی گیلان و شهر ستان بندر آستارا اولویتها و سهم مردم خوب و فهیم  و نخبه های آستارا را در نظر بگیرد باتشكر زنده باد فرزندان آستارا   زنده باد جمهوری اسلامی ایران ..dardnews.ir
دكتر محمد علی هالو
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس كورش پاك بین در هم اندیشی 1300 نفری مردم شهر آستارا ( تله سیفی )

استقبال بی سابقه مردم آستارا از کاندیدا دوره دهم مهندس پاک بین  در تله سیفی آستارا


فردای بهتر برای بندر آستارا  فرهنگی  ( احیا فرهنگ غنی و اقتصاد آستارا ) و آستارای من دوباره می سازمت و شعار من اعتدال  و تدبیر و امید  و رعایت  معیار و اخلاق انتخاباتی عدم توهین به دیگر كاندیدا  و افراد  گزارش برنامه و اهداف  كاندیدا ها  برای ورود  به انتخابات دهم


جلسه مهندس کورش پاک بین  ساعت هشت شب یكشنبه  در خیابان اما م (تله سیفی) با حضور حدود  1300 نفر بر گزار شد .پس از قرائت قرآن و خواندن شعر توسط شاعر آستارایی به زبان ترکی ….پاک بین در ادامه با تبریک دهه فجر  و با یاد و خاطر ه امام و شهدا …گفت من بر حسب وظیفه وارد عرصه انتخابات شدم …

مهندس كورش پاك بین  در هم اندیشی 1300 نفری مردم شهر آستارا ( تله سیفی )

مهندس كورش پاك بین كاندیدای دوره دهم آستارا :در عرصه‌ای قدم گذاشتیم که ممکن است برخی‌ها آن عرصه را خط قرمز و ملک شخصی خود بدانند و من بهیچ گروه یا حزبی وابسته نیستم و مستقل آمده ام.

http://www.axgig.com/images/73874607839077517675.jpg

كاندیدای دوره دهم آستارا  :كاندیدا های محترم   اگر دلسوز برای نظام هستند که ان شاءالله هستند و اگر می خواهند حیثیت نظام در این انتخابات بالا بیاید، اینها واقعا باید اغراض جناحی، سلیقه ای، قوم گرایی  و  شخصی را کنار بگذارند و آنچه قانون و دین و خدمت به مردم در چارچوب قانون اساسی  و اطاعت از ولی امر مسلمین دلالت دارد را معیار قرار دهند و برنامه های و اهداف خود را برای آینده پیشرفتو ابادانی شهرستان بندر استارا را تشریح كنند و اجازه دهند در جلسات مردم سوالات و نقطقه نظرات خود رابیان كنند و من معتقدم بین كاندیدا مناظره انتخاباتی با حضور خبرنگاران مردم بر گزار شود و این گزینه را من برای قضاوت مردم پشنهاد می كنم .

كاندیدا ی دوره دهم آستارا  ادامه داد: نماینده باید  علم و قدرت وتخصص لازم وتوانایی را داشته باشد و بتواند از لایحه و بودجه در خصوص است دفاع کند و در عرصه اجرایی باید نماینده نفوذ داشته باشد…آستارا همه مشکلات را درک کرده ایم برنامه تخصصی با کار گروه تخصصی دارم   که در سخنرانی بعدی خواهم گفت …از جمله پروژه های که پی گی ریز دارم..گمرک  و اسکله و منطقه ویژه و تاسیس فرمانداری ویزه آستارا  و تسریع احیا  تعاونی مرزنشینانو سر و سامان دادن به وضعیت گمرك ومبارزه با فساد اداری و شایسته سالاری  وی تاكید كرد :آستارا بستر لازم برای تبدیل به قطب گردشگری  و تجاری  را داردویکی از اصلی ترین برنامه من تاسیس فرمانداری ویژه آستارا یعنی تفویض اختیارات  استاندار و مدیران کل به فرماندار و روسای ادارات است …یعنی دیگر نیازی به مراجعه به داستان نیست…پنج عامل  برای تاسیس فرمانداری ویژه  طبق  قانون است و از جمله  باید جمعیت شهرستان  250هزار نفر  داشته باشیم  آستارا جزو بیشت شهر گردشگری كشور است با سالانه گردشگر 5میلیون به شهرستان استارا  می آیند با این وضع و دفاع مشكل جمعیت  حل است میانگین جمعیت استارابا این وضعیت 500هزار نفرمی باشد … مسافت شهرستان هم  بالای دویست کلیومتر از مر كز استان  است  و   این مسافت هم  حل است  و دیگر موارد در آستارا قابل حل است   وی در ادامه داد  با وضعیت کنونی  می توان  پی گیر تاسیس فرمانداری ویژه نمود.. ادامه داد حسن فرمانداری ویژه  کارهای که در استان انجام می شود در آستارا انجام داد  و  نیاز به تصمیم استان نیست

کاندیدای دوره دهم گفت :باید اول از همه زیر ساخت و بستر پروزه وبرنامه هایمان  را حل نماییم و  تعریف کنیم در تمام زمینه ها  توسعه اسکله و گردشگری و اقتصادی می توان  اگر اسكله توسعه یابد فقط در اسکله بالای سه هزار اشتغال زایی نمود…

مهندس پاك بین :همچنین معتقدم ارتباط مستمر با رسانه‌ها از طرف نمایندگان و مسولان  می‌تواند بخش اعظمی از خلا ارتباطی با مردم را جبران کند و بعداز انتخاب شدن من ازطریق مضاور مطبوعاتی ارتباط مستقیم با اصحا ب رسانه خواهم داشت و صدای مردم صدای خداست، اما متاسفانه کسانی که بر قله های برفی قدرت نشسته اند این صدا را نمی شنوند و نمی دانند که به اصطلاح این برف در ایام تابستان آب خواهد شد و آنان هیچگاه به قدرت نخواهند رسید.
پاک بین در ادامه گفت معضل اصلی  ما حل مسائل زیست محیطی از جمله انتقال محل زباله داخل حیات وحش لوندویل   و حل موضوع از لحاظ علمی   …وی ادامه داد مثال زباله بیمارستانی از جمله زباله بیمارستانی (انسانی) را که بر ای کل جامعه جامعه است   به  محل دفن داخل زباله شهرستان ریخته می شود….ساختمان وآپارتمان    و مسکن عمر ساخته شده از امکانات  تفریحی و رفاهی و استاندار از جمله  دفع  فاضلاب  خبری نیست…..وی ادامه داد  شهرستان آستارا چرا باید یک سی تی اسکن ندارد   پاک بین تصریح کرد بیکاران جوان امروز نیست به مرور زمان بیکاران بخاط  بی برنامه گی گذشتگان است اگر نماینده و مسئولان سابق  برنامه ریزی می کردند اینقدر بیکار نداشتم…. مسله امروز گمرک  لغووبار مسافری شده معضل ووبیکاری تاجر ها و بازاریان و مردم آستارا شده  استپاک بین در ادامه گفت  :شهرستان آستارا  جزو بیست شهر گردشگری ایران است و با داشتن منابع طبیعی  و گردشگری  و گمرک  نتوانستم استفاده کنیم با برنامه ریزی  علمی می توان با زیر ساخت گردشگری اشتغال مردم را حل کنیم

پاک بین تصریح كرد  :شهرستان آستارا  جزو بیست شهر گردشگری ایران است و با داشتن منابع طبیعی  و گردشگری  و گمرک  نتوانستم استفاده کنیم با برنامه ریزی  علمی می توان با زیر ساخت گردشگری اشتغال مردم را حل کنیم

كاندیدا دوره دهم آستارا در ادامه افزود :همه سلیقه ها که در چارچوب نظام، اصول  نظام را قبول دارند حضور داشته باشند، ولی اگر افراد و اشخاصی فکر می کنند که اگر یک مجلسی با سلیقه واحد درست کنند موثر در عظمت کشور است هم تجربه نشان داده که اشتباه است و از نظر فکری درست نیست و باید همه اندیشه ها در چارچوب ها نظام بیایند واین فکر دیگر بسیار خام، باطل، کهنه و بی اساسی است که فکر کنیم با یک سلیقه بتوان کشور و نظام ر ا دنبال کرد و به مقصد رساند اگر بخواهیم این نظام به آن مقصدی که امام راحل و رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند برسد، حضور همه سلیقه ها لازم است و بنا بفرموده قانون و امام و مقام معظم رهبری امام خامنه ای  مجلس در راس امور است .

در کل می توانم بگویم برنامه های کاری من اینچنین خواهند بود :

•        حمایت از صنعت و صنعتگران و توسعه صنایع و تجارت  و صنعتی کردن  آستارا الخصوص  وبهیود وضعیت گمرك و واردات و صادرات و…

•        رونق اقتصادی و گردشگری آستارا و تبدیل آستارا به قطب اقتصادی و تجاری و گردشگری

•        رونق کشاورزی و مکانیزاسیون آن و تولید بیشتر محصولات کشاورزی و صنایع وابسته به آن

•        اهمیت به پژوهش در دانشگاهها و رسیدگی به مشکلات دانشجویان و تلاش برای گسسترش آموزش عالی بخصوص تحصیلات تکمیلی

•        حمایت از محرومین و محرومیت زدایی از روستاها و رسیدگی به مشکلات روستاها

پی گیریی در تاسیس فرمانداری ویژه آستارا  و منطقه آزاد تجاری و تسریع در پیشرفت بندر و منطقه ویزه آستارا

و در کل می توانم بگویم به این شعار خویش پایبند خواهم بود  ولایتمداری –  عدالت اجتماعی –  فقر ستیزی

من اعتقاد دارم که برای یک رای گرفتن از مردم نباید همه چیز و همه کس را زیر سوال برد . زیر سوال بردن سیاستهای کلان نظام ،  زیر سوال بردن عملکرد مجلس ، اعتراض به تقسیمات کشوری و وعده چیزهایی که شدنی نیست و در حد توان یک نماینده نیست در شان یک نامزد انتخاباتی نمی باشد.

وی تاكید نمود : اینکه من به عنوان یک فرد از این اجتماع به دلالان رای که عده ای انگشت شمارند تذکر می دهم که این امکان و این حق رای به این آسانی بدست نیامده است . این انقلاب فرزندانی داشت و عزیزانی داشت که در زندانهای ساواک به خاطر بدست آوردن استقلال , آزادی و جمهوری اسلامی و بخاطر بدست آوردن همین حق تعیین سرنوشت همزمان سه نوع شکنجه را تحمل کرده و شهید شدند و ما بخاطر همین حق رای ، مطهری ها , بهشتی ها , رجایی ها , باهنرها و چمران ها داده ایم  و بالای دویست هزار شهید در هشت سال دفاع مقدس دادیم  و 161 شهید فقط در بندر آستارا و بخاطرهمین حق رای 8 سال فرزندان این انقلاب در جبهه های حق علیه باطل دفاع کردند و شهید شدند . خرید و فروش رای و از این قبیل کارهای زشت ، تا ابد لکه ی ننگیست بر پیشانی کسانی خون شهیدان را پایمال می کنند.

بنده بر خلاف همانند برخی از کاندیداها که هر کاری برای جمع‌آوری آرا انجام دادند، اعتقاد به این نوع رفتار نداشتم و معتقدم که باید در وهله نخست به اصول و آرمان‌ها مقید ماند و از اول انقلاب تاکنون آنگونه که باید،  شهرستان استارا در مرکز پشتوانه‌های مدیریتی خوبی نداشته و این را یک نقض می‌بینیم.

انشاالله برنامه ها و راه كارهای تخصصی و كارشناسی را در زمان تبلیغات انتخاباتی به اطلاع خواهم رساند و درصورتیكه من نماینده شوم بصورت شفا ف غملكرد و بیلان كاری را بصورت ماهانه یا حداقل سه ماهه بعرض مردم  و جراید خواهم رسید و با مردم شفاف خواهم بود

پاک بین در ادامه گفت معضل اصلی  ما حل مسائل زیست محیطی از جمله انتقال محل زباله داخل حیات وحش لوندویل   و حل موضوع از لحاظ علمی   …وی ادامه داد مثال زباله بیمارستانی از جمله زباله بیمارستانی (انسانی) را که بر ای کل جامعه جامعه است   به  محل دفن داخل زباله شهرستان ریخته می شود….ساختمان وآپارتمان    و مسکن عمر ساخته شده از امکانات  تفریحی و رفاهی و استاندار از جمله  دفع  فاضلاب  خبری نیست…..وی ادامه داد  شهرستان آستارا چرا باید یک سی تی اسکن ندارد   پاک بین تصریح کرد بیکاران جوان امروز نیست به مرور زمان بیکاران بخاط  بی برنامه گی گذشتگان است اگر نماینده و مسئولان سابق  برنامه ریزی می کردند اینقدر بیکار نداشتم…. مسله امروز گمرک  لغووبار مسافری شده معضل ووبیکاری تاجر ها و بازاریان و مردم آستارا شده  است

كاندیدای دوره دهم در پایان گفت : از همشهریان شهرستان بندرآستارا درخواست دارم افراد با علم روز و با برنامه و كارنامه مثبت مدیریتی و امتحان پس داده ها و افراد معتدل رای دهند  و وقتی انسان رادیوی مجلس را باز می کند از صحبت های برخی نمایندگان خجالت می کشد، نماینده مجلس باید در حرف، گفتار و اندیشه خود، یک متانت، وزانت، هویت و ارزشی در همه وجودش مشهود باشد ولی گاهی اینطور نیست و نماینده باید در رفتار  الگوه و اسوه جامعه باشد نماینده مجلس یعنی نماینده كل ایران مطابق قانون اساسی است .

در پایان جوانان آستارا از جمله پنجاه نفر از جوانان دانش آموخته ها وجمعی ازبازایان و تاجرها و  كشاورزان  و ماهی گیران  و خبرنگاران حاضر سوالاتی از مهندس نمودند كه در‌آخر به تمام سوالات پاسخ داد كه بپیوست فابل  صوتی جلسه

 والسلام علیکم و علی عباداله الصالحین و رحمه اله و برکاته

فایل صوتی جلسه مهندس كورش پاك بین لطفا روی  فایل صوتی كلیك فرمایید .   خبر نگار  دردنیوز

  مهندس محمدرضا اسدی

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نعیمی ‌رز: نشست نمایندگان ردصلاحیت‌شده با رئیس قوه قضاییه

نعیمی ‌رز به ایلنا خبر داد:

نشست نمایندگان ردصلاحیت‌شده با رئیس قوه قضاییه

سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت: نمایندگانی که سابقه قضاوت داشتند، مدعی شدند چگونه درصورتی که بنا بر رای شورای نگهبان به اسلام و انقلاب ملتزم نیستند، سال‌ها مشغول قضاوت در دستگاه قضایی کشور بودند.

صفر نعیمی‌رز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به برگزاری نشست هفته گذشته تعدادی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس با حقوقدانان شورای نگهبان اعلام کرد: تعدادی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس که در مرحله نخست بررسی وضعیت صلاحیت نامزدهای انتخاباتی یا ردصلاحیت شده‌اند یا با حکم عدم احراز روبرو شده‌اند، در هفته گذشته جهت بیان نقطه‌نظرات خود و همچنین شنیدن صحبت‌های شورای نگهبان، در دو نشست جداگانه با آقایان «محمدرضا علیزاده» و همچنین «محسن اسماعیلی» دو حقوقدان شورای نگهبان دیدار کردند.

اخبار مربوط به تایید صلاحیت‌ها شایعه است

نماینده مردم آستارا با تاکید بر این‌که هیچ حکم جدیدی درخصوص تایید صلاحیتش به او ابلاغ نشده، گفت: آن‌چه در روزهای گذشته درخصوص تایید صلاحیت بنده اعلام شده، در حد شایعه بوده و تا این لحظه هیچ حکمی ازسوی شورای نگهبان به بنده ابلاغ نشده‌است.

او اضافه کرد: نکته حائز اهمیت در جلسه نمایندگان ادوار و فعلی با حقوقدانان شورای نگهبان این است که هیچگونه تبعیضی برای نمایندگان درنظر گرفته نشده است؛ بلکه باتوجه به مشغله و حجم بالای کاری نمایندگان که ازقضا منجر به لغو تمامی مرخصی‌های نمایندگان نیز شد و از آن‌جا که مجلس در صدر امور است، قرار شد نمایندگان مجلس را ترک نکنند و به کارهای مردم رسیدگی کنند و در عوض حقوقدانان شورای محترم نگهبان برای شنیدن نقطه‌نظرات نمایندگان به مجلس بیایند.

نعیمی‌رز با تاکید بر این‌که هیچ تصمیمی در این نشست اتخاذ نشد، یادآور شد: در این نشست‌ها دو طرف صرفاً به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و بر لزوم رعایت مرّ قانون تاکید کرده و در نهایت این جلسات دستاورد مشخصی به همراه نداشت و دو طرف صرفاً به بیان نقطه‌نظرات بسنده کردند.

نشست نمایندگان ردصلاحیت‌شده با رئیس قوه قضاییه

این نماینده مجلس همچنین ضمن تایید خبر برگزاری جلسه تعدادی از نمایندگان با رئیس قوه قضاییه، اعلام کرد: آقایان «غلامرضا اسداللی» و «سیدسعید حیدری‌طیب» که سابقه قضاوت دارند و مشمول بند 1 ماده 28 یعنی عدم التزام به اسلام و انقلاب روبرو شدند، به نمایندگی از جمعی از دیگر نمایندگانی که وضع مشابهی داشتند، با آیت‌الله صادق آملی لاریجانی نیز دیداری داشتند و به بیان توضیحات خود در این خصوص پرداختند.

نعیمی‌رز در پایان گفت: این نمایندگان باتوجه به این‌که سابقه قضاوت داشتند، مدعی شدند که چگونه درصورتی که بنابر رای شورای نگهبان به اسلام و انقلاب ملتزم نیستند، سال‌ها مشغول قضاوت در دستگاه قضایی کشور بودند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانشگاه سما بندر‌استارا در رشته های مختلف مرتبط برای ترم پاییزی بدون كنكور دانشجو می پذیرد.

دانشگاه سما بندر‌استارا در رشته های مختلف مرتبط برای ترم پاییزی بدون كنكور دانشجو می پذیرد.لازم به توضیح است دانشجوایان كه برای پرداخت شهریه نیاز به وام دانشجویی داشته باشند طبق مقرارت به  ایشان وام دانشجو پرداخت می شود...رشته های  دانشگاه سما بندر‌ آستارا ...
1- مربی كودك2-حسابداری 3-تربیت بدنی 4-الكترونیك و برق صنعتی 5- الكترونیك 6-نقشه برداری 7-عمران و ساختمان  8-معماری  9-نقشه كشی و طراحی صنعتی 10-تاسیسات-11-تاسیسات  و  تهویه مطبوع 12-ساخت و تولید -قلبسازی 13-ساخت و تولید -ماشین افزار 14-صنایع جوشكاری

15- كامپیوتر - نرم افزار 16- صنایع چوب  و كاغذ -سازهای چوبی -17-امور زارعی و باغی - تكنولوژی پرورش طیور 18- امور دامی و تكنولوژی طیور 19- تاسیسات مكانیكی ساختمان  20- مكانیك خودرو
شماره تماس معاونت آموزش دانشگاه سما بندر‌ آستارا :
01344831172
01344831171
 دوستانی كه تمایل به ثبت نام در یكی از  رشته های مشروحه بالا دارنند  حضور در طول شبانروز تماس بگیرید :  با استاد پورنیاز :09113813735
اداری به واحد آموزشی دانشگاه سما آستارا مراجعه كنند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

✅سخنان جدید نماینده آستارا باز برای او دردسر ساز شد

✅سخنان جدید نماینده آستارا باز برای او دردسر ساز شد و امکان تایید صلاحیتش از شورای نگهبان را در هاله ای از ابهام قرار داد
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعلامیه جهانی حقوق بشر


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :51
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


Admin Logo
themebox Logo