منبع  موثق در وزارت كشور در مصاحبه با آستارا نيوز كه خواستا نامش فاش نشود :  جواد قناعت استاندار گلستان، علی اکبر طاهایی استاندار مازندران و کیهان هاشم نیا استاندار گیلان در دور جدید تغییرات دولت،  جابجایی دارندو تصيم نهايي براي استاندار گيلان قطعي شد . علت  تغییرات در استان ما گیلان  به شرح ذيل است  :

گیلان یکی از پر تغییرترین استانداری های کشور به شمار می رود و از ابتدای دولت نهم و دهم شاهد 5 تغییر بوده است. از ابتدا دولت نهم  ودهم  سردار علی عبداللهی، مهندس روح الله قهرمانی چابک، سردار مهدی سعادتی و کیهان هاشم‌نیا تا کنون استاندار گیلان بوده اند.

منبع موثق افزود : مسائل زیر در جابجایی جناب آقای هاشم نیا دخیل باشد :

1-      عزل فله ای 24 نفر از مشاورین ارزشی استان

2-      مدیریت ضعیف در برگزاری کنگره میرزا کوچک خان

3-      در آستانه تعدیل قرار دادن حدود 30 نفر از نیروهای شرکتی استانداری

4-      عدم مدیریت در جلوگیری از آبستراکسیون تعدادی از نمایدندگان استان در روز برگزاری کنگره میرزا کوچک خان  (که هنگام سخنرانی ریاست محترم جمهوری سالن کنگره را به نشانه اعتراض از نحوه مدیریت کنگره ترک کردند)

5-      تذکر یکی از نمایندگان رشت در مجلس در ارتباط با تقدیم تندیس میرزا به احمدی نژاد که در مجلس گفته بود که: “تندیس عدالتی” به آقای رییس جمهور داده شد که ما متوجه نشدیم که از چه بابت و حیثی است!!

6-      عدم همراهی نمایندگان با رییس جمهور در افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر

7-      عدم مدیریت و تعامل با ائمه جمعه و جماعات که کمرنگ بودن حضورشان در کنگره موجب حرف و حدیثهایی در سطح استان شد و...

احمدی نژاد که در گذشته رکورد زنی ماهر بوده و کم نبوده رکورد های حساس و غیر قابل پیش بینی اش، ممکن است این دفعه هم وزنه ای را بالای سر ببرد که همگان متحیر بمانند و انگشت به دندان----------------------------


 

  آستارا نیوز / ندیمی : بله ، من هم شنیده ام واقعیت دارد ، اما صلاح نمی دانم !

 

 

ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل در ارتباط با اخبار جابجایی هاشم نیا استاندار گیلان  به خبرنگار  گفت: گویا موضوع صحت دارد ولی من از وازرت کشور پیگیرنشدم .

 

وی در پاسخ به این سوال ما که علت این جابجایی  در این زمان چه می تواندباشد و ایا موافق این جابجایی هستید گفت : من در جابجایی قبلی هم گفتم  ما دنبال تغییراتی باید باشیم که منجر به تحولات باشد این مسئله جابجایی  وعلت آن مدیریتی نباید باشد بلکه شائبه سیاسی دارد.  چرا که هنوز چند ماه بیشتر از عمر مدیریتی هاشم نیا نگذشته است . هاشم نیا کاری جز برگزاری جلسات مستمر به پیش نبرده است زیرا  منابع و پول ندارد و صرف برگزاری جلسه هم مفید فایده برای گیلان نیست .سوال ما این است آیا آن نفری که می خواهد بیاید باخود پول می اورد ؟  رفت آمد آدم ها که مشکل را حل نمی کند . چگونه تغییر قانون انتخابات در این زمان توجیه ندارد به همان دلیل   تغییرات اینچنینی هم توجیه ندارد.  بیشتر  سیاسی و انتخاباتی است همچنانکه تغییر استاندار سابق هم ، همین بود . ببینید من با جابجایی جناب آقای سعادتی هم موافق نبودم به خاطر اینکه زمان را مناسب نمی دیدم . خوب بعضی ها گفتند بومی !  حالاهم نفری که می خواهد بیاید بومی باشد ، خیلی خوب ولی زمان ، زمان مناسبی نیست . هرچند بعید نیست.

------------------------------------

--------------------------
 

 

 نماینده تهران طی سخنانی در  مجلس رفتار و نحوه اداره جلسه مجلس از سوی رئیس و هیات رئیسه را به رفتار پادشاهان قاجار تشبیه کرد.

 

، مهدی کوچک زاده، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه در تذکری خطاب به هیات رئیسه مجلس و محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بعد از لاریجانی برعهده داشت، گفت: تحمل بیان تذکر را داشته باشید تا متهم به رفتار قجری با مجلس نشوید.

 باهنر به دنبال این صحبت کوچک زاده خطاب به وی گفت: مقصود شما که توهین نیست؟ و کوچک زاده جواب داد: خدای نکرده چنین نیست.

 کوچک زاده گفت: ویژگی پادشاهان قاجار این بود که در دهان مجلس را ببندند. اگر کسی سعی کند در مجلس در دهان نمایندگان را ببندد، خدای نکرده با پادشاهان قاجار قیاس می شود.

 نماینده تهران افزود: در زمانیکه تبصره دوم ماده 4 طرح اصلاح قانون ریاست جمهوری در حال بررسی بود اخطار قانون اساسی داشتند وقت این اخطار گذشت و تبدیل به یک تذکر مستند به چهار ماده آئین نامه شد.

 کوچک زاده ادامه داد: آقای باهنر شما و هر کس دیگری که بر آن صندلی می نشیند طبق ماده 18 آئین نامه قسم خورده است که این آئین نامه را با رعایت بی طرف کامل اجرا کند، نکته دوم این است که یکی از مواد آئین نامه این است که قطع کلام ناطق خلاف است و شما مسئول جلوگیری آن هستید پناه بر خدا اگر خود شما چنین کنید.

 وی تصریح کرد: دو تذکر دیگر دارم ماده 196 آئین نامه می گوید اخطار درباره مرافی بودن طرح ها و لوایح و سایر موضوعات قابل بحث با قانون اساسی، مقدم بر دیگر اظهارات است، ماده 197 نیز می گوید در صورتیکه نمایندگان نسبت به اجرای آئین نامه داخلی مجلس تخلفی مشاهده کنند حق دارند بلافاصله این تذکر را بدهند.

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دفتر فناوری مجلس دو ستون مشخص کرده که یکی از آنها برای اخطار قانون اساسی است. اخطارهای قانون اساسی مکررا به 30-40 می رسد اما هیات رئیسه توجهی به آن نمی کند سوال این است آیا اخطار قانون اساسی مقدم نیست؟ که هست، آیا شما علم غیب دارید کسانیکه دکمه اخطار را زده اند، دکمه را بی جا زده اند که نمی توانید همچنین علم غیبی داشته باشید، پس من یک نتیجه می گیرم یک راه برای بستن دهان کسانی که حرفی درباره موادی که در حال بحث است، دارند این است که ستون اخطارها پر شود و بگویید که قبل از شما هستند کسانیکه اخطار دارند.

 وی ادامه داد: خب ما که حرفی نداریم به آنها هم رسیدگی کنید. ملت ایران بداننند بنده به جایگاه هیات رئیسه رفتم و پرسیدم از آقای دهقان عضو هیات رئیسه پرسیدم چرا به اخطارها توجه نمی کنید، که گفت رئیس باید اجازه دهد. به رئیس گفتم چرا اجازه نمی دهید اخطارها بیان شود؟ گفت اخطارها را آقای دهقان باید اجازه دهد این دو را با هم روبرو کردم که با هم مجامله کردند که نفهمیدیم چه گفتند.

 کوچک زاده ادامه داد: آقای باهنر اگر اولین اسم در ستون اخطارهای قانون اساسی روشن شد، بلافاصله شما باید طبق سوگندی که خورده اید باید مذاکرات را متوقف و به اخطار گوش کنید نمی توانید بگویید به من ثابت شده است که بی خود دکمه زده شده است، چون هیچ نماینده ای بی خود دکمه نمی زند. اگر اینطور است شما اثبات کنید، میکروفن نماینده را باز کنید تا معلوم شود او حرفی ندارد اگر سه بار چنین شود مردم راجع به او قضاوت خواهند کرد، اما با این کارتان تا وقتی عکسش اثبات شود، برداشت بنده این است شما اجازه می دهید این اسامی زیاد شود، بنده که راجع به تبصره دو ماده 4 طرح اخطار دارم، بمانم پشت سر آقای تابش یا آقای آصفری که درباره آلودگی هوا و تعطیلی تذکر دارند.

 وی تصریح کرد: به قول شما اینها هم مسائل و مواردی است اما به دستور مربوط نمی شود. اما کسی که حرفش مربوط به دستور است، دهانش را می بندید، این کار پادشاهان قجر و خلاف سوگند شما است و این شایسته شما نیست.

 باهنر نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به کوچک زاده گفت: فرمودند که قصد توهین نداشتند انشاءالله ما هم اصل را بر همین می گذاریم.

 وی ادامه داد: ما چند بار عرض کردیم لیستی که داریم و تذکرات و اخطار قانون اساسی در آن ثبت می شود هر روز به 30-50 نفر می رسد حتما کسانیکه این دکمه را می زنند، استدلال و حرف دارند. وقتی طرحی را در مجلس بررسی می کنیم عده‌ای تصور می کنند که باید اخطار دهند و این اخطار باید شنیده شود. وظیفه رئیس مجلس هم این است که اخطار یک یا دو یا سه نفر را بشنویم گاهی اوقات حس می شود که این اخطارها از اصل موضوع بحث فراتر می رود و بیشتر قصد وقت‌گیری مجلس است.

 باهنر افزود: به همین مذاکرات مراجعه کنید ببنید جمعا چند اخطار و تذکر امروز شنیده اید تذکرات و اخطارها معمولا نظر موافق و مخالف است.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برخی ها می خواهند جای موافق و مخالف را به بهانه اخطار قانون اساسی بگیرند ما هم بالاخره مختصری عقل داریم نگاه می کنیم به فضای کلی مجلس. آئین نامه مشخص کرده است که اگر رئیس اخطار را وارد ندانست آن بخش دیگر تمام شود اما اگر وارد دانست به رای گذاشته می شود. رئیس مجلس که خدمتگزار همه شما است اختیاراتی دارد که براساس این اختیارات و تشخیص باید کار جلسه را جلو ببرد، نمایندگان باید محبت کنند اخطارها و تذکرات بر نظر موافق و مخالف پیشی نگیرد.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر 1391ساعت 13:58  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 

ـ كلاس های درجه سه مربیگری والیبال بانوان با حضور مدرسان رسمی فدراسیون والیبال در شهرستان آستارا آغاز شد.
كلاس های درجه سه مربیگری والیبال بانوان در آستارا آغاز شد

به گزارش آستارا نیوز رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آستارا روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این كلاس ها به صورت تئوری و عملی با شركت بانوان علاقمند به رشته والیبال در شهرستان برگزار می شود.
وی بانوان شركت كننده در این كلاس ها را 25 نفر ذكر كرد و افزود: كلاس های تئوری از دیروز در محل كانون شطرنج اداره ورزش و جوانان آغاز شده و امروز نیز با حضور مدرسان رسمی فدارسیون والیبال ادامه پیدا می كند.

گروه خبر : ورزشی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 07:54 ب.ظ | نظرات شما (0)

پنجشنبه 16 آذر 1391

آستارا نیوز ـ دانش آموزان مدارس ابتدایی آستارا روز پنجشنبه از نمایشگاه هنری مركز شماره دو كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان این شهرستان بازدید كردند.
بازدید دانش آموزان مدارس ابتدایی آستارا از نمایشگاه هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان
به گزارش آستارا نیوز مسوول مركز شماره دو كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: بازدید از نمایشگاه هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان توسط دانش آموزان پایه های سوم و ششم انجام می شود كه به صورت هفتگی با هماهنگی آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت.

گروه خبر : فرهنگی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 07:45 ب.ظ | نظرات شما (0)

پنجشنبه 16 آذر 1391

آستارا نیوز - رییس موسسه خیریه معلولین آستارا گفت: امسال 200 میلیون ریال برای اشتغال زایی معلولان شهرستان از محل اعتبارات موسسه خیریه معلولان اختصاص یافته است.

200 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال زایی معلولان آستارا اختصاص یافت

به گزارس آستارا نیوز رحیم بدلی عصر روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با اختصاص این مبلغ، هشت نفر از معلولان شهرستان صاحب مشاغل مختلف خانگی و آزاد شده اند.
وی روز جهانی معلولان را فرصتی برای توجه بیشتر به آنها دانست و اضافه كرد: معلولان توانای شهرستان و كشور به عنوان قشر مهم و تاثیرگذار جامعه، نیازمند توجه ویژه مسوولان هستند.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 07:41 ب.ظ | نظرات شما (0)

پنجشنبه 16 آذر 1391

آستارا نیوز ـ ناظر گمركات استان گیلان و سرپرست اداره كل گمرك شهرستان مرزی بندر آستارا اعلام كرد: در هشت ماه سالجاری ، 47 میلیون دلار كالا از مبدا گمرك آستارا وارد كشورمان شد.

به گزارش آستار نیوز 'پرویز تقوی' روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، افزود: این میزان واردات از نظر وزن 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش داشته است.
وی میزان وزنی واردات كالا از گمرك آستارا به كشورمان در این مدت را 75 هزار تن اعلام كرد و گفت: میزان واردات كالا از گمرك آستارا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش تفاوتی نداشته است.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 07:35 ب.ظ | نظرات شما (0)

پنجشنبه 16 آذر 1391

آستارا نیوز - مشكلات 10 واحد صنعتی و تولیدی شهرستان آستارا با حضور مسوولان شركت شهرك های صنعتی استان گیلان و مسوولان شهرستانی رسیدگی شد.
مشكلات 10 واحد صنعتی و تولیدی آستارا رسیدگی شد
به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا ، در جریان سفر روز گذشته (سه شنبه) مجید عباسیان امین مدیرعامل و كارشناسان شركت شهرك های صنعتی استان گیلان به شهرستان آستارا ، مجریان و تولید كنندگان فعال در شهرك صنعتی آستارا به طرح مشكلات واحدهای تولیدی و صنعتی خود پرداختند و مسایل مرتبط با آنها مورد رسیدگی قرار گرفت.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 07:31 ب.ظ | نظرات شما (0)

پنجشنبه 16 آذر 1391

آستارا نیوز - احمد فتحی كشاورز آستارایی در مزرعه شخصی خود، ترب درشت 3/3 كیلوگرمی تولید و برداشت كرد.
یك كشاورز آستارایی ترب 3/3 كیلوگرمی تولید كرد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، این كشاروز كه اهل روستای عباس آباد آستاراست، هر سال در مزرعه شخصی در كنار باغ خود اقدام به كشت ترب و انواع سبزی و صیفی می كند.
وی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در تولید این ترب هیچ گونه كود و ماده شیمیایی استفاده نكرده و برای نخستین بار در منطقه تربی به این اندازه تولید شده است.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 07:26 ب.ظ | نظرات شما (0)

چهارشنبه 15 آذر 1391

آستارا نیوز - رییس موسسه خیریه معلولین آستارا گفت: امسال 200 میلیون ریال برای اشتغال زایی معلولان شهرستان از محل اعتبارات موسسه خیریه معلولان اختصاص یافته است.
200 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال زایی معلولان آستارا اختصاص یافت

به گزارش آستار نیوز رحیم بدلی عصر روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با اختصاص این مبلغ، هشت نفر از معلولان شهرستان صاحب مشاغل مختلف خانگی و آزاد شده اند.
وی روز جهانی معلولان را فرصتی برای توجه بیشتر به آنها دانست و اضافه كرد: معلولان توانای شهرستان و كشور به عنوان قشر مهم و تاثیرگذار جامعه، نیازمند توجه ویژه مسوولان هستند.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 01:23 ق.ظ | نظرات شما (0)

چهارشنبه 15 آذر 1391

آستارا نیوز ـ سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: هفت هزار و 312 مورد بازرسی در سال جاری از واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی این شهرستان به عمل آمده است.
هفت هزار و 312 مورد بازرسی امسال از واحدهای صنفی آستارا انجام شد

به گزارش آستارا نیوز 'بیژن خالقوردی پور' روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان بازرسی به عمل آمده، 316 پرونده تخلف تشكیل شده و متخلفان به اداره تعزیرات حكومتی ارجاع داده شده اند.وی بیان كرد: از این تعداد پرونده ارجاع شده به سازمان تعزیرات حكومتی نیز، برای 261 پرونده احكام قانونی صادر شده است.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 01:15 ق.ظ | نظرات شما (0)

چهارشنبه 15 آذر 1391

آستارا نیوز ـ رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: برای 400نفر از شكارچیان این شهرستان پروانه مجاز شكار صادر شده است.

400 نفر از شكارچیان آستارا پروانه مجاز شكار دریافت كردند
به گزارش آستارا نیوز ساسان اكبری پور روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آغاز فصل شكار، آن تعداد از افرادی كه پروانه مجاز شكار را دریافت كرده اند، می توانند نسبت به شكار برخی از پرندگان وحشی، با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه در حوزه استحفاظی شهرستان آستارا اقدام كنند.

گروه خبر : اجتماعی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 01:12 ق.ظ | نظرات شما (0)

چهارشنبه 15 آذر 1391

آستارا نیوز ـ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از تعویض و یا فروش كتاب های دست دوم و چاپ قدیم شهروندان در 16آذر در بازارچه هفتگی كتاب در محل ارشاد این شهرستان خبر داد.
بازارچه هفتگی كتاب آستارا آماده تعویض و فروش كتابهای چاپ قدیم است

به گزارش آستارا نیوز 'ابراهیم مسئلتی' روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این بازارچه كتاب به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و به مناسبت روز دانشجو در محل ساختمان این اداره برپا می شود.
وی با اشاره به اینكه این بازارچه برای نخستین بار در شهرستان آستارا برپا می شود، افزود: پیش بینی شده بازارچه كتاب در گام نخست به صورت ماهانه برپا شود كه در صورت استقبال شهروندان ، یك غرفه ثابتی در محل اداره برای بازاچه كتاب آستارا در نظر گرفته خواهد شد.

گروه خبر : فرهنگی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 01:08 ق.ظ | نظرات شما (0)

چهارشنبه 15 آذر 1391

آستارا نیوز ـ ناظر گمركات گیلان و سرپرست اداره كل گمرك مرزی بندر آستارا اعلام كرد: در هشت ماه گذشته سالجاری ، 457 هزار تن كالای غیرنفتی به ارزش 228 میلیون دلار از گمرك این شهرستان به خارج از كشور صادر شده است.

228 میلیون دلار كالا از گمرك آستارا به خارج از كشور صادر شد
به گزارش آستارا نیوز 'پرویز تقوی' روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این میزان صادرات غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن 20 درصد از نظر ارزش هفت درصد افزایش داشته است.
وی علت افزایش وزنی صادرات را صدور كالاهایی مثل سیمان و محصولات كشاورزی ذكر كرد.

گروه خبر : اقتصادی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 01:05 ق.ظ | نظرات شما (0)

چهارشنبه 15 آذر 1391

آستارا نیوز - مراسم روز جهانی ایدز با همكاری شبكه بهداشت و درمان شهرستان روز دوشنبه در محل زندان عمومی آستارا برگزار شد.

مراسم روز جهانی ایدز در آستارا برگزار شد
به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا ، كارشناس مسوول بهداشت خانواده شبكه بهداشت و درمان شهرستان آستارا در این آیین كه برای زندانیان آستارا برگزار شد ، گفت: با فراهم آوردن فضای مشاوره و ارائه آموزش های لازم می توان نسبت به پیشگیری و جلوگیری از انتقال ویروس اچ.آی.وی اقدام كرد.

گروه خبر : اجتماعی,
ارسال شده توسط آستارا نیوز در ساعت 01:00 ق.ظ | نظرات شما (0)

دوشنبه 6 آذر 1391

آستارا نیوز- به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و با حضور بسیجیان ، خانواده های شهدا و مسوولان محلی مراسم یادواره شهدای بخش لوندویل شهرستان آستارا در مسجد جامع این بخش با همكاری پایگاه مقاومت شهید مریمی برگزار شد.

مراسم یادواره شهدای بخش لوندویل آستارا برگزار شد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز دوشنبه در این آیین گفت: امروز بسیجیان باید ادامه دهنده راه و مسلك شهدا باشند. سرهنگ پاسدار 'احمدرضا منشوری' با بیان اینكه تبعیت و پیروی از ولایت باید سرلوحه امور كاری و زندگی بسیجیان باشد، افزود: بسیجیان سلحشور و همیشه در صحنه، نباید نسبت به ناملایمت های سیاسی و تاریخی زمان خود بی تفاوت باشند بلكه باید همواره با پیروی از ولی امر مسلمین به زنده نگه داشتن اسلام فكر كنند.

گروه خبر : فرهنگی,اجتماعی,سیاسی,
+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر 1391ساعت 13:57  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 
سردار نقدی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:
اقتصاد مقاومتی راهکار ایستادگی در برابر تحریم‌ها /تسلیم در تفکر بسیجی بی‌معناست

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد تهاجمی است و پاسخ به این سؤال که چگونه می‌شود در زیر شدیدترین فشار و تحریم، به پیشرفت‌های مهم اقتصاد دست یافت.

وزیر نیرو
وزیر نیرو در گفت‌وگو با فارس خبر داد
برنامه تامین 45روزه سوخت نیروگاه‌ها هنگام قطع گاز

خبرگزاری فارس: وزیر نیرو با بیان اینکه امسال وزارت نفت ۴ درصد بیشتر از پارسال سوخت تحویل وزارت نیرو داده است، گفت: نیروگاه‌های برق بدون هیچ مشکلی از بابت تامین سوخت در حال تولید برق هستند و برای پاسخگویی به نیروگاه‌ها ۵،۵ میلیارد لیتر مخزن ساخته شده است.

 
پهپاد امریکایی
پنتاگون: به نظر می‌رسد پهپاد شکار شده توسط ایران ساخت آمریکا باشد

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در تغییر آشکار از موضع قبلی واشنگتن اعلام کرد به نظر می‌رسد پهپاد اسکن ایگل که سپاه پاسداران ایران آن را شکار کرده، ساخت آمریکا باشد.

 
علی فتح الله زاده و استقلال
گروه ما برای رقیبان مرگ است، برای استقلال زندگی
فتح‌الله‌زاده:یک میلیون می‌دهیم زاید اسم استقلال را نیاورد!/ باید با تیم 70 میلیاردی بجنگیم

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد از صحبت‌های زاید گفت: یک میلیون می‌دهیم او اسم استقلال را نیاورد.

 
مکه
معاون حج سازمان حج‌وزیارت در گفت‌وگو با فارس:
خرید و فروش فیش‌های حج عمره غیر مجاز است

خبرگزاری فارس: معاون حج سازمان حج و زیارت با اشاره به نزدیک شدن ایام اعزام زائران عمره مفرده تاکید کرد: خرید و فروش فیش‌های حج عمره غیر مجاز و ممنوع است.

 
ایران و ترکیه
سفارت ایران در آنکارا تکذیب کرد
ادعای یک روزنامه ترکی مبنی بر آموزش ۸ هزار نیروی ارتش سوریه توسط ایران

خبرگزاری فارس: سفارت ایران در آنکارا ادعای یک روزنامه ترکی، مبنی بر آموزش ۸ هزار نیروی ارتش سوریه از سوی ایران را تکذیب کرد.

 
نفت
یک کارشناس صنعت نفت در گفت‌وگو با فارس:
5شاهراه دلال آفرین در نفت/افزایش نرخ ارز بازار دلالان نفتی را گرم کرد

خبرگزاری فارس:یک کارشناس صنعت نفت با اشاره به 5 شاهراه ایجاد دلالی و مافیای نفتی در صنعت نفت ایران گفت: در چند ماه اخیر، روابط ناسالم در خریدهای خارجی و افزایش نرخ ارز موجب گرم تر شدن بازار دلالان نفتی شده است.

 
گندم
کشاورزی ایران و افق ۱۴۰۴-بخش سوم
ایران جایگاه چهارم تولید جو در منطقه/آیا جو فدای خودکفایی گندم شده است؟

خبرگزاری فارس:ایران سالانه حدود 3 میلیون و 446 هزار تن جو تولید می‌کند و حدود یک میلیون تن وارد می‌کند، دردنیا جایگاه 14 تولید و در منطقه بعد از روسیه، اکراین و ترکیه در رتبه چهارم قرار گرفته است.

 
نیروگاه هسته‌ای انگلیس
آمریکا آزمایش اتمی زیر زمینی انجام داد

خبرگزاری فارس: آمریکا اعلام کرد یک آزمایش هسته‌ای زیر زمینی به منظور مطالعه بر روی رفتار مواد هسته‌ای بدون به راه انداختن یک انفجار اتمی انجام داده است.

 
تظاهرات مسلمانان
روز جمعه در نیویورک برگزار خواهد شد
تظاهرات گسترده در نیویورک در اعتراض به خشونت‌ها علیه شیعیان

خبرگزاری فارس: روز جمعه در نیویورک تظاهرات هزاران نفری در اعتراض به تشدید خشونت‌ها علیه شیعیان در کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.

 
قدیری ابیانه
قدیری‌ابیانه در گفت‌و‌گو با فارس:
اصلاح‌طلبان با کلید واژه «انتخابات آزاد» بدنبال جنجال‌آفرینی هستند

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 88 نیز مدعی تقلب در انتخابات بود چرا که رای نیاورند و حاضر به تمکین رای مردم هم نبودند و چون این بار نمی توانند نامزد شوند می‌گویند انتخابات آزاد نیست.

 
برداشت پرتقال در مازندران
رئیس هیئت مدیره اتحادیه باغداران به فارس خبر داد
آغاز ذخیره‌سازی 60هزار تن مرکبات/برنامه‌ریزی برای صادرات ۲میلیون تن مازاد

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت مدیره اتحادیه باغداران گفت: قرارداد ذخیره‌سازی 60 هزار تن مرکبات با 17 تعاونی استان مازندران منعقد و کار ذخیره‌سازی آغاز شد.

 
سوریه
روزنامه «ملیت»:
سوریه در حال بلعیدن هم‌‌‌‌پیمانان اصلی آمریکا در منطقه است

خبرگزاری فارس: روزنامه «ملیت» با اشاره به مواضع آمریکا درخصوص خاورمیانه جدید و شرایط سوریه نوشت: سوریه دارد تبدیل به مشکلی می‌‌‌‌شود که در حال بلعیدن هم‌‌‌‌پیمانان اصلی آمریکا در منطقه است.

 
صحن، مجلس
/تکرار/در جلسات علنی هفته آتی مجلس صورت می‌گیرد
حضور سه وزیر در مجلس برای پاسخگویی/بررسی تفحص از مدیریت حمل و نقل و سوخت

خبرگزاری فارس: وکلای ملت در جلسات هفته آتی خود گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور را بررسی می‌کنند.

 
واکسن
رئیس موسسه تحقیقات،‌واکسن و سرم‌سازی ایران به فارس خبر داد
درخواست اکراین از ایران برای همکاری در تولید واکسن

خبرگزاری فارس: رئیس موسسه تحقیقات،‌واکسن و سرم‌سازی ایران گفت: یک اکیپ اکراینی ضمن بازدید از موسسه تحقیقات،‌واکسن و سرم‌سازی درخواست همکاری با ایران برای تولید واکسن را ارائه کرده‌اند.

 
مرسی
مرسی:
همه‌پرسی در موعد‌مقرر برگزار‌می‌شود/ملت حامی‌انقلاب حرف‌آخر را می‌زند

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور مصر طی سخنان مهمی با تاکید بر برگزاری همه‌پرسی در موعد مقرر گفت ملت حامی انقلاب حرف آخر را خواهد زد و روز شنبه گفت‌وگوهایی با حضور تمامی گروه‌های سیاسی برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر 1391ساعت 13:44  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 
آتش‌سوزی جنگلی
با همیاری مردم و آتش‌نشانی
آتش‌سوزی جنگل‌ خورگام رودبار مهار شد

خبرگزاری فارس: آتش‌سوزی درختان جنگلی منطقه ییلاقی «چنگش» خورگام رودبار با همیاری مردم و نیروهای آتش‌نشانی این روستا مهار شد.

1391/09/17 - 11:42:00
پزشک،پزشکی،
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی:
حمایت تیم پزشکی لازمه موفقیت ورزشکاران است

خبرگزاری فارس: دبیر فدراسیون پزشکی‌ورزشی، حمایت تیم پزشکی را لازمه موفقیت ورزشکاران دانست.

1391/09/17 - 09:44:00
شبگو منصف عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد رشت
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد رشت:
ایجاد مراکز کارآفرینی در دانشگاه‌ ضروری است

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی گروه مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ایجاد مراکز فعال کارآفرینی در دانشگاه‌ها را یک نیاز ضروری دانست.

1391/09/17 - 09:03:00
لاهوتی لنگرود
نماینده مردم لنگرود در مجلس:
50 درصد باغ‌های چای رها شده است/ تغییرکاربری 60 درصد باغ‌های ابریشم

خبرگزاری فارس: نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بر اقتصادی کردن محصول چای تاکید کرد و گفت: 50 درصد باغ‌های چای رها شده و کشت نمی‌شود.

1391/09/17 - 08:34:00
پرچم ایران
امام جمعه رودبار:
دشمن از آمادگی مردم ایران در دفاع از نظام وحشت دارد

خبرگزاری فارس: امام جمعه رودبار گفت: آمادگی مردم برای دفاع از نظام اسلامی در دل دشمنان رعب و وحشت ایجاد می‌کند.

1391/09/17 - 08:11:00
رزمایش 20 هزار نفری بیت‌المقدس گیلان
فرمانده سپاه رودبار خبر داد
سازماندهی 20 گردان در رودبار

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه رودبار از سازماندهی 20 گردان پایگاه‌محور عاشورا، الزهرا، بیت‌المقدس و امام حسین(ع) در این شهرستان خبر داد.

1391/09/17 - 08:06:00
مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود
نماینده مردم لنگرود در مجلس:
شایعه‌پراکنی‌ جایگاه مدیریتی استاندار گیلان را تضعیف نمی‌کند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: شایعه‌پراکنی‌ جایگاه استاندار گیلان را تضعیف نمی‌کند و در مدیریتی وی آسیبی به وجود نمی‌آورد.

1391/09/17 - 08:03:00
دهه فجر
در بازدید اصحاب رسانه از واحدهای تولیدی گیلان عنوان شد
تشکیل ستاد دهه فجر در لنگرود

خبرگزاری فارس: فرماندار لنگرود در بازدید اصحاب رسانه از واحدهای تولیدی گیلان از تشکیل ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در شنبه هفته آینده در این شهرستان خبر داد.

1391/09/17 - 07:58:00
محمد اکبرزاده
معاون استاندار گیلان:
برنامه‌های دهه فجر مردمی برگزار شود

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان خواستار برگزار شدن برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی به صورت مردمی شد.

1391/09/17 - 07:55:00
علی منتظری رئیس صنعت، معدن و تجارت گیلان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد
اختصاص 180 میلیارد تومان به صنعت گیلان

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اختصاص 180 میلیارد تومان تسهیلات از صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی در این استان خبر داد.

1391/09/17 - 07:54:00
سرهنگ سیف
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین در گفت و گو با فارس:
بسیج 3 میلیارد نفری مستضعفان جهان تشکیل می‌شود‌/ فتح خاکریزهای استکبار‌

خبرگزاری فارس: معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه بسیج 300 میلیونی جهان اسلام با الگوگیری از بسیجیان کشورمان در حال شکل‌گیری است، گفت: در آینده نزدیک بسیج 3 میلیارد نفری مستضعفان جهان تشکیل می‌شود.

1391/09/17 - 00:17:00
ایران و آمریکا
عضو هیئت علمی واحد رشت:
نقطه مشترکی برای رابطه با آمریکا وجود ندارد

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: ایران در ارزش‌های انسانی، نیازهای جامعه و ترسیم آینده، نقطه مشترکی برای رابطه با آمریکا ندارد.

1391/09/16 - 13:45:00
1391/09/16 - 13:32:00
شنا
رئیس هیئت شنا گیلان خبر داد
کسب مدرک درجه یک 3 مربی شنای گیلان

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلو گیلان گفت: سه مربی شنای گیلان موفق به کسب مدرک درجه یک شنا شدند.

1391/09/16 - 12:24:00
+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر 1391ساعت 13:44  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 


 منبع  موثق در وزارت كشور در مصاحبه با آستارا نيوز كه خواستا نامش فاش نشود :  جواد قناعت استاندار گلستان، علی اکبر طاهایی استاندار مازندران و کیهان هاشم نیا استاندار گیلان در دور جدید تغییرات دولت،  جابجایی دارندو تصيم نهايي براي استاندار گيلان قطعي شد . علت  تغییرات در استان ما گیلان  به شرح ذيل است  :

گیلان یکی از پر تغییرترین استانداری های کشور به شمار می رود و از ابتدای دولت نهم و دهم شاهد 5 تغییر بوده است. از ابتدا دولت نهم  ودهم  سردار علی عبداللهی، مهندس روح الله قهرمانی چابک، سردار مهدی سعادتی و کیهان هاشم‌نیا تا کنون استاندار گیلان بوده اند.

منبع موثق افزود : مسائل زیر در جابجایی جناب آقای هاشم نیا دخیل باشد :

1-      عزل فله ای 24 نفر از مشاورین ارزشی استان

2-      مدیریت ضعیف در برگزاری کنگره میرزا کوچک خان

3-      در آستانه تعدیل قرار دادن حدود 30 نفر از نیروهای شرکتی استانداری

4-      عدم مدیریت در جلوگیری از آبستراکسیون تعدادی از نمایدندگان استان در روز برگزاری کنگره میرزا کوچک خان  (که هنگام سخنرانی ریاست محترم جمهوری سالن کنگره را به نشانه اعتراض از نحوه مدیریت کنگره ترک کردند)

5-      تذکر یکی از نمایندگان رشت در مجلس در ارتباط با تقدیم تندیس میرزا به احمدی نژاد که در مجلس گفته بود که: “تندیس عدالتی” به آقای رییس جمهور داده شد که ما متوجه نشدیم که از چه بابت و حیثی است!!

6-      عدم همراهی نمایندگان با رییس جمهور در افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر

7-      عدم مدیریت و تعامل با ائمه جمعه و جماعات که کمرنگ بودن حضورشان در کنگره موجب حرف و حدیثهایی در سطح استان شد و...

احمدی نژاد که در گذشته رکورد زنی ماهر بوده و کم نبوده رکورد های حساس و غیر قابل پیش بینی اش، ممکن است این دفعه هم وزنه ای را بالای سر ببرد که همگان متحیر بمانند و انگشت به دندان----------------------------


 

  آستارا نیوز / ندیمی : بله ، من هم شنیده ام واقعیت دارد ، اما صلاح نمی دانم !

 

 

ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل در ارتباط با اخبار جابجایی هاشم نیا استاندار گیلان  به خبرنگار  گفت: گویا موضوع صحت دارد ولی من از وازرت کشور پیگیرنشدم .

 

وی در پاسخ به این سوال ما که علت این جابجایی  در این زمان چه می تواندباشد و ایا موافق این جابجایی هستید گفت : من در جابجایی قبلی هم گفتم  ما دنبال تغییراتی باید باشیم که منجر به تحولات باشد این مسئله جابجایی  وعلت آن مدیریتی نباید باشد بلکه شائبه سیاسی دارد.  چرا که هنوز چند ماه بیشتر از عمر مدیریتی هاشم نیا نگذشته است . هاشم نیا کاری جز برگزاری جلسات مستمر به پیش نبرده است زیرا  منابع و پول ندارد و صرف برگزاری جلسه هم مفید فایده برای گیلان نیست .سوال ما این است آیا آن نفری که می خواهد بیاید باخود پول می اورد ؟  رفت آمد آدم ها که مشکل را حل نمی کند . چگونه تغییر قانون انتخابات در این زمان توجیه ندارد به همان دلیل   تغییرات اینچنینی هم توجیه ندارد.  بیشتر  سیاسی و انتخاباتی است همچنانکه تغییر استاندار سابق هم ، همین بود . ببینید من با جابجایی جناب آقای سعادتی هم موافق نبودم به خاطر اینکه زمان را مناسب نمی دیدم . خوب بعضی ها گفتند بومی !  حالاهم نفری که می خواهد بیاید بومی باشد ، خیلی خوب ولی زمان ، زمان مناسبی نیست . هرچند بعید نیست.

------------------------------------

--------------------------
 

 

 نماینده تهران طی سخنانی در  مجلس رفتار و نحوه اداره جلسه مجلس از سوی رئیس و هیات رئیسه را به رفتار پادشاهان قاجار تشبیه کرد.

 

، مهدی کوچک زاده، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه در تذکری خطاب به هیات رئیسه مجلس و محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بعد از لاریجانی برعهده داشت، گفت: تحمل بیان تذکر را داشته باشید تا متهم به رفتار قجری با مجلس نشوید.

 باهنر به دنبال این صحبت کوچک زاده خطاب به وی گفت: مقصود شما که توهین نیست؟ و کوچک زاده جواب داد: خدای نکرده چنین نیست.

 کوچک زاده گفت: ویژگی پادشاهان قاجار این بود که در دهان مجلس را ببندند. اگر کسی سعی کند در مجلس در دهان نمایندگان را ببندد، خدای نکرده با پادشاهان قاجار قیاس می شود.

 نماینده تهران افزود: در زمانیکه تبصره دوم ماده 4 طرح اصلاح قانون ریاست جمهوری در حال بررسی بود اخطار قانون اساسی داشتند وقت این اخطار گذشت و تبدیل به یک تذکر مستند به چهار ماده آئین نامه شد.

 کوچک زاده ادامه داد: آقای باهنر شما و هر کس دیگری که بر آن صندلی می نشیند طبق ماده 18 آئین نامه قسم خورده است که این آئین نامه را با رعایت بی طرف کامل اجرا کند، نکته دوم این است که یکی از مواد آئین نامه این است که قطع کلام ناطق خلاف است و شما مسئول جلوگیری آن هستید پناه بر خدا اگر خود شما چنین کنید.

 وی تصریح کرد: دو تذکر دیگر دارم ماده 196 آئین نامه می گوید اخطار درباره مرافی بودن طرح ها و لوایح و سایر موضوعات قابل بحث با قانون اساسی، مقدم بر دیگر اظهارات است، ماده 197 نیز می گوید در صورتیکه نمایندگان نسبت به اجرای آئین نامه داخلی مجلس تخلفی مشاهده کنند حق دارند بلافاصله این تذکر را بدهند.

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دفتر فناوری مجلس دو ستون مشخص کرده که یکی از آنها برای اخطار قانون اساسی است. اخطارهای قانون اساسی مکررا به 30-40 می رسد اما هیات رئیسه توجهی به آن نمی کند سوال این است آیا اخطار قانون اساسی مقدم نیست؟ که هست، آیا شما علم غیب دارید کسانیکه دکمه اخطار را زده اند، دکمه را بی جا زده اند که نمی توانید همچنین علم غیبی داشته باشید، پس من یک نتیجه می گیرم یک راه برای بستن دهان کسانی که حرفی درباره موادی که در حال بحث است، دارند این است که ستون اخطارها پر شود و بگویید که قبل از شما هستند کسانیکه اخطار دارند.

 وی ادامه داد: خب ما که حرفی نداریم به آنها هم رسیدگی کنید. ملت ایران بداننند بنده به جایگاه هیات رئیسه رفتم و پرسیدم از آقای دهقان عضو هیات رئیسه پرسیدم چرا به اخطارها توجه نمی کنید، که گفت رئیس باید اجازه دهد. به رئیس گفتم چرا اجازه نمی دهید اخطارها بیان شود؟ گفت اخطارها را آقای دهقان باید اجازه دهد این دو را با هم روبرو کردم که با هم مجامله کردند که نفهمیدیم چه گفتند.

 کوچک زاده ادامه داد: آقای باهنر اگر اولین اسم در ستون اخطارهای قانون اساسی روشن شد، بلافاصله شما باید طبق سوگندی که خورده اید باید مذاکرات را متوقف و به اخطار گوش کنید نمی توانید بگویید به من ثابت شده است که بی خود دکمه زده شده است، چون هیچ نماینده ای بی خود دکمه نمی زند. اگر اینطور است شما اثبات کنید، میکروفن نماینده را باز کنید تا معلوم شود او حرفی ندارد اگر سه بار چنین شود مردم راجع به او قضاوت خواهند کرد، اما با این کارتان تا وقتی عکسش اثبات شود، برداشت بنده این است شما اجازه می دهید این اسامی زیاد شود، بنده که راجع به تبصره دو ماده 4 طرح اخطار دارم، بمانم پشت سر آقای تابش یا آقای آصفری که درباره آلودگی هوا و تعطیلی تذکر دارند.

 وی تصریح کرد: به قول شما اینها هم مسائل و مواردی است اما به دستور مربوط نمی شود. اما کسی که حرفش مربوط به دستور است، دهانش را می بندید، این کار پادشاهان قجر و خلاف سوگند شما است و این شایسته شما نیست.

 باهنر نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به کوچک زاده گفت: فرمودند که قصد توهین نداشتند انشاءالله ما هم اصل را بر همین می گذاریم.

 وی ادامه داد: ما چند بار عرض کردیم لیستی که داریم و تذکرات و اخطار قانون اساسی در آن ثبت می شود هر روز به 30-50 نفر می رسد حتما کسانیکه این دکمه را می زنند، استدلال و حرف دارند. وقتی طرحی را در مجلس بررسی می کنیم عده‌ای تصور می کنند که باید اخطار دهند و این اخطار باید شنیده شود. وظیفه رئیس مجلس هم این است که اخطار یک یا دو یا سه نفر را بشنویم گاهی اوقات حس می شود که این اخطارها از اصل موضوع بحث فراتر می رود و بیشتر قصد وقت‌گیری مجلس است.

 باهنر افزود: به همین مذاکرات مراجعه کنید ببنید جمعا چند اخطار و تذکر امروز شنیده اید تذکرات و اخطارها معمولا نظر موافق و مخالف است.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برخی ها می خواهند جای موافق و مخالف را به بهانه اخطار قانون اساسی بگیرند ما هم بالاخره مختصری عقل داریم نگاه می کنیم به فضای کلی مجلس. آئین نامه مشخص کرده است که اگر رئیس اخطار را وارد ندانست آن بخش دیگر تمام شود اما اگر وارد دانست به رای گذاشته می شود. رئیس مجلس که خدمتگزار همه شما است اختیاراتی دارد که براساس این اختیارات و تشخیص باید کار جلسه را جلو ببرد، نمایندگان باید محبت کنند اخطارها و تذکرات بر نظر موافق و مخالف پیشی نگیرد.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر 1391ساعت 13:43  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  |