روز نامه الكترونیكی آستارا و تالشان

اخبار و تجلیل و تفسیر روز ایران و جهان + آستارا..تاسیس 1379 وابسته به شركت تعاونی مستند سازان نور

تاسیس 1380 خورشیدی -اولین روز نامه الكترونیكی و  سایت  تخصصی حقوق بشر و محیط زیست در ایران و
 اولین سایت خبری و تحلیلی و تفسیری  در شمال ایران ....
وابسته به شركت تعاونی مستند سازان نور -مدیر عامل: اا دastaranews.com


اعلامیه جهانی حقوق بشر

تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

ایجاد منطقه آزاد تجاری بجای منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا ضرورتی انکارناپذیر

پارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان بندر آستارا

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

وبلاگ چییست و وبلاگ نویسی یعنی چه؟

چرا باید در انتخابات مجلس 94 در آستارا شرکت کنیم؟

خدایا کمکم کن!

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

گرگها آغوش خود را باز كنید تا اسماعیل بابا بیاید.


پایگاه اطلاع رسانی فرهاد دلق پوش نماینده اسبق آستارا

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

شاپور مرحبا - اطلاعیه


اعلامیه جهانی حقوق بشر

دریاچه‌ ها و تالاب های ایران2

دریاچه‌ ها و تالاب های ایران3

دریاچه‌ ها و تالاب های ایران1.طالع بینی دكتر محمد هالو
تابلوی منطقه ویژه اقصادی بندر آستارا بر سردرب بندر نصب شد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اینجا قلم هم تاب نوشتن ندارد!

نگاهم به نگاهشان گره می خورد و در عمق آن نگاه معصوم، حسرتی عجیب را می بینم. 

به بیمارستان وارد می‌شوم و مستقیم سراغ بخشی را می گیرم که می دانم حضور در آن ساده نخواهد بود. آنکولوژی کودکان مبتلا به سرطان. 

زنگ در را می‌فشارم و با هماهنگی مسئول بخش وارد می‌شوم، اینجا یک بیمارستان کوچک برای دل‌های بزرگ کودکان مبتلا به سرطان است. 

در نگاه نخست با دیدن چهره های کودکان معصوم دلم فرو می‌ریزد، نگاهم به نگاهشان گره می خورد و در عمق آن نگاه معصوم، حسرتی عجیب را می بینم. حسرتی که ریشه آن را باید در دستان سوراخ شده کودکی دنبال کرد که به جای عروسک، شب ها سرنگ های خالی شده را به آغوش می کشد.

نخستین باری است که برای تهیه گزارش به اینجا آمده‌ام. دیدن چهره کودکانی که هنوز درست سخن گفتن را نیاموخته‌اند با سرم‌ها و سرهای تراشیده برای هرکسی دردآور است. 

با پزشک بخش روبرو می‌شوم و گفت‌وگوی کوتاهی با وی انجام می‌دهم. 

 

لوکمیا، شایع‌ترین نوع بیماری سرطان در کودکان 

وی درباره بیماری سرطان کودکان اینطور توضیح داد: شایع‌ترین نوع سرطان درکودکان نوع لوکمیا است که نوع لنفو پلاستیک حاد ( اِی اِل) آن حدود 75 درصد از لوکمیا کودکان را تشکیل می‌دهد. 

علائم بروز سرطان درکودکان به دو صورت علائم عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود که درد، ضعف، خستگی، بی حوصلگی، بی‌اشتهایی، تب و ... از علائم عمومی هستند و در ابتدای ابتلا به سرطان دیده می‌شوند. 

تعدادی علایم نیز اختصاصی ترهستند، مانند: رنگ پریدگی، کبودی پوست، خونریزی و دردهای استخوانی و کمر که ممکن است درانواع سرطان متفاوت باشد. 

غذاهای آماده و سموم کشاورزی، دو دلیل ابتلا به سرطان 

وی به دلایل مختلف بروز سرطان اشاره کرد و ابراز داشت: شاید بخشی از بیماری سرطان به دلیل شیوه تغذیه فرد و نوع موادغذایی مصرفی باشد، به عنوان مثال: استفاده از غذاهای آماده مانند فست فود، سوسیس، کالباس. 

علاوه بر این موارد، استفاده بی رویه از سموم در محصولات کشاورزی و برخی حشره کش ها و انواع ویروس‌ها والبته عوامل ژنتیک نیز می‌تواند از دلایل افزایش شیوع سرطان باشد. هر چند شیوع سرطان درکودکان پایین تراست و آسان‌تر و بهتر درمان می‌شود. 

بهبود 80 درصد از کودکان با شیمی درمانی 

وی می افزاید: در شایع‌ترین نوع سرطان یا همان نوع لوکمیا، حدود 80 درصد کودکان درمان می‌شوند و اساس بهبود نیز براساس شیمی درمانی صورت می‌گیرد، دربرخی ازموارد نیز که بیماری سرطان مقاوم به درمان است از پیوند مغز استخوان استفاده می‌کنیم. 

نقش رسانه‌ها در آگاه سازی عمومی درباره عوارض مواد سمی و غذایی 

این پزشک بخش آنکولوژی به نقش رسانه‌ها در آگاه سازی عمومی نسبت به عوارض استفاده از سموم کشاورزی و تنظیم نوع تغذیه اشاره کرد و افزود: درواقع با رواج بهداشت تغذیه ای به آسانی می‌توانیم، امنیت سلامت جسمی جوانان را تضمین کنیم.

پس از پایان صحبت به سراغ پرستاران و کودکان بیمار بخش می‌روم و درباره آرزوهای آن‌ها می‌پرسم. سلامتی، آرزوی کودکان بخش آنکولوژی 

نازنین، دختری با صورت سفید و قدی بلند درباره آرزوهای خود گفت: سلامتی، از خداوند می‌خواهم که سلامتی ام را برگرداند. 

یک پسرکوچولو سبزه و ساکت هم در این بخش به نام ابوالفضل هست، انقدر خسته و بی رمق که حوصله حرف زدن ندارد. 

علیرضا پسر 6 ساله گرم و دوست داشتنی بخش آنکولوژی هم ادامه داد: دلم اسباب بازی می‌خواهد. 

پرداخت هزینه دارو و درمان از سوی ماهک 

مادر علیرضا که در کنارش ایستاده است، درباره نحوه هزینه کرد درمان او اضافه کرد: درحال حاضرهزینه درمان و داروها برعهده بیمارستان است و در این مورد مشکلی نداریم. 

مادر علیرضا ادامه می‌دهد: من آرزو دارم که علیرضا و همه بچه های بخش آنکولوژی خوب شوند. 

ستایش، دخترکوچولوی 7 ساله ای که در آذرماه سال گذشته بیماری‌اش را تشخیص داده‌اند، آرزو دارد که دوچرخه جدیدی داشته باشد. 

مادرستایش افزود: هزینه های بیمارستان را ماهک می‌پردازد وازاین بابت نگرانی نداریم. 

سختی کار در بخش آنکولوژی کودکان 

محمدی، پرستار بخش آنکولوژی بیمارستان که سال هاست در بخش اطفال فعالیت دارد، به خبرنگاران خزرآنلاین می گوید: کارکردن با بیماران سرطانی بسیار سخت است و پرسنل بیمارستان عاشقانه با آنها کار می‌کنند. 

وی می افزاید: معمولاً در زمان تعطیلات که در منزل به سر می‌بریم، فکر و یاد کودکان بیمار همیشه با ما هست و زمانی که یکی از کودکان حالش بد شود، خانواده‌ها فوراً دچار نگرانی می‌شوند و برای کمک خواستن به ما زنگ می‌زنند. 

داشتن یک بیمارستان مناسب برای کودکان، آرزوی پرستاران بخش 

یکی از پرستاران اما در خصوص آرزوی خود می گوید: با توجه به اینکه، کودکان نسل آینده ما را شکل می‌دهند، باید تا آن جا که توان داریم سلامت جسمی و روحی آن‌ها را تأمین کنیم. 

وی آرزوی خود را داشتن یک بیمارستان خوب با امکانات مناسب برای کودکان بخش آنکولوژی عنوان می‌کند. 

علیزاده، یکی دیگر از پرستاران بخش آنکولوژی هم می‌گوید: من آرزودارم که همه کودکان این بخش خوب شوند. 

وی با بیان اینکه داشتن امکانات مناسب برای کودکان، آرزوی پرستاران بخش است، ادامه می‌دهد: کودکان سرمایه آینده ما هستند که باید آن‌ها را با تمام توان حفظ کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

33 کاندیدای احتمالی مجلس در آستارا

بحث انتخابات مجلس هر روز که به سمت اسفند می‌رود داغ‌تر و حادتر و پیچیده‌تر می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین به نقل از هفته‌نامه‌ی خط آخر، بحث انتخابات مجلس هر روز که به سمت اسفند می‌رود داغ‌تر و حادتر و پیچیده‌تر می‌شود.

دو مسئله‌ی مهم همیشه در این بین مطرح بوده و آن این‌که: چه کسانی کاندیدا می‌شوند؟ و در دوره‌های اخیر: چه کسانی تایید می‌شوند؟ در خصوص سوال دوم در آینده بیش‌تر گفت‌وگو خواهیم کرد.

اما در این شماره بنا داریم تا به نقل از یکی فعالان عرصه‌ی رسانه‌ای که ید طولایی در نوشتن انواع نوشتنی‌ها دارد و گاه از چیزهایی خبر می‌دهد که هیچ‌کس خبر ندارد و گاه درست از آب درمی‌آید.(برای مثال ایشان از کاندیداتوری‌ی سردبیر خط آخر خبر داده‌اند که نه تنها خود وی بل‌که حتا زاغک هم از این قضیه روح‌اش خبر ندارد!) ایشان این‌بار در وب‌سایت‌اش که به درج نام و شماره‌تماس‌اش و سابقه‌ی فعالیت‌های‌اش پرداخته، به درج کاندیداهای احتمالی و معرفی و نقد آن‌ها به زبان ساده و صمیمی پرداخته است. هم‌کارمان جناب «ا.ا.د» در آستارانیوز، مطالب زیر را با عنوان «چرا باید در انتخابات 94 شرکت کنیم؟» منتشر کرده است که بخش‌هایی از آن را می‌خوانیم و اسامی‌ی کاندیداهای احتمالی را با همان ترتیبی که در سایت آمده، می‌آوریم و یادآوری می‌کنیم که چاپ این، به معنی رد یا تایید مسایل مطرح‌شده نی‌ست.

خودمان ابتدا به ساکن نقدهای زیادی به مطالب مطروحه در آن داریم، به‌خصوص در خصوص منتسب بودن افراد به گرایش‌های مختلف، چندان دقیق و معقول نی‌ست. با این حال این نوشته را پیش‌زمینه‌ای برای ورود به مباحث انتخاباتی می‌دانیم. پرانتز را باز می‌گذاریم برای دیدگاه‌های بعدی در شکل مصاحبه، مناظره و نقد. و اما معرفی‌ی کاندایداهای احتمالی:

1. شاپور مرحبا:‌ فوق لیسانس حقوق بین الملل دارد، سابقه سه دوره نمایندگی مجلس در ادوار چهارم، پنجم و هفتم را در کارنامه دارد. پاسدار و جانباز هشت سال دفاع مقدس و برادر شهید است. البته با توجه به عملکرد گذشته‌ اش یکی از اصلی ترین کاندیداهای نمایندگی مجلس در آستارا به شمار می رود و شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات دارد. در واقع مرحبا یک رقیب مهم برای نماینده‌ی فعلی و تمامی‌ کاندیدای‌ها تلقی می‌شود. وی همواره 8 تا 10 هزار رأی ثابت دارد. (میانه رو)

2. فرهاد دلق‌پوش:‌ وی اولین نماینده‌ای بود كه مدیران را از بومی‌ها انتصاب نمود اما بعضی از روسا در انتخابات با پرونده‌سازی علیه وی، موجب رد صلاحیت‌اش شدند؛ در صورتی كه همه‌گان می‌دانند  دلق‌پوش عاشق ولایت فقیه و نظام است فقط اصلاح‌طلب میانه‌رو است. (اصلاح‌طلب)


3. علی‌رضا نعمتی:‌ فرمان‌ده سابق سپاه آستارا که رقیبان وی به خاطر قانون‌مند و باحیا و عالم بودن وی به وی احترام می‌گذارند. در دوره‌ی قبلی که احتمال پیروزی‌اش می‌رفت، سوم شد با این حال سالم‌ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رأی بود. (اصول‌گرا+اصلاح‌طلب= اعتدال‌گرا)

4. سید تقی بادوام:‌ از بازنشسته‌گان امنیتی است و طرف‌دارانی در آستارا داشته و دارد ولی همواره از رقیب سنتی‌اش مرحبا شکست خورده است.

5. علی پویا: معلم است و سابقه‌ی تدریس در آستارا و حومه دارد و در کارهای خیر پیش‌قدم بوده است. (اصلاح‌طلب معتدل)

6. سخاوت سلیمان‌نژاد: معاون اداره‌ی صنعت و معدن و تجارت، رییس سابق اداره‌ی ورزش و کمک داور ملی. در انتخابات شورای شهر اخیر هم حاضر بود. (اعتدال‌گرا)

7. کیوان اسدپور: فرمان‌دار سابق آستارا. نیروهای سیاسی بیش‌تر او را منتسب به احمدی‌نژاد می‌دانند اما با طیف جبهه‌ی پایداری  هم روابط خوبی ندارد. به نظر نمی‌رسد حضور او تهدیدی برای رقبا باشد. (اصول‌گرا)

8. محمدصادق برنج‌چی: با این‌كه معلم بازنشسته‌ی قرآن و دینی است در دوره‌های قبل رد صلاحیت شده بود. مدیر طریقت نو (اصلاح‌طلب)

9. بختیار حیدرنیا: رییس سابق شبکه‌ی بهداشت آستارا. فعالیت خوبی دارد و با چراغ خاموش دارد حرکت می‌کند.

10. نوربخش خوش‌سلیقه: بخش‌دار سابق مرکزی و لوندویل. اعلام کرده پولی برای خرج در انتخابات ندارد و هواداران‌اش گفته‌اند که این هزینه را تامین می‌کنند! مستقل(فردی معتدل)

11. الیاس دیاری‌پور:‌ معلم بازنشسته و مدرس دانش‌گاه؛ از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان و از حامیان دلق‌پوش. (اصلاح‌طلب)

12. میثم ضارب‌نیا: رییس دفتر دلق‌پوش. شاید هیچ قصدی برای کاندیدا شدن نداشته باشد. دوره‌ی قبل 12 هزار رای آورد و دوم شد. (اصلاح‌طلب)

13. بیژن خالق‌وردی‌پور:‌ رییس اداره‌ی صنعت و معدن. کارشناس ارشد علوم سیاسی دارد و از نظر مالی هم وضعیت‌اش از تمام کاندیداهای مطرح آستارا عالی‌تر است. تمام كاندیداهای مطرح آستارا این را می‌دانند در صدد جذب وی در ستادهای خود هستند، حتا بعضی از كاندیداها به وی قول فرمان‌داری بعد از پیروزی داده‌اند. (اصلاح‌طلب، اصول‌گرا و مستقل زیرک)

14. فرداد پورامن:‌ شهردار لوندویل و کارمند ارشد دادگستری‌ی گیلان. (اصلاح‌طلب فعال استانی و اعتدال‌گرا)

15. سیدسجاد موسوی: رییس شورای شهر و معاون آموزش و پرورش

16. فرهاد محسنی: عضو شورای شهر. فردی مهربان و باهوش و خوش‌تیپ و باادب است.

17. الیاس پورواجد: کارشناس ارشد عمران و فرزند مرحوم شیخ کریم پورواجد. جلسات متعددی برگزار کرده. (اصلاح‌طلب و اصول‌گرای معتدل)

18. مهران مهرآور:‌ معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود. مدتی به عنوان كاندیدای شهرداری‌ی و بخش‌داری‌ی لوندویل و حتا معاون سیاسی‌ی فرمان‌داری‌ی آستارا مطرح بود. اعتدال‌گرا

19. ولی(حامد) داداشی: فردی مستقل و اعتدال‌گرا و خون‌گرم و از چهره‌های دانش‌گاهی می‌باشد. اما نظر تبلیغی خوب عمل نمی‌كند و فعالیت تبلیغی‌ی چندانی ندارد.

20. کیوان فتح‌علی‌زاده: رییس شورای شهرستان. به عنوان چهره‌ی مستقل مطرح است و خوب حرف می‌زند. وی در انتخابات شورا رد صلاحیت شد و در دقیقه‌ی نود صلاحیت گرفت.

21. صفر نعیمی: اهل اردبیل، بزرگ‌شده‌ی تالش و ساکن عباس‌آباد. فوق لیسانس قضایی دارد.[در خصوص دکترای بعدن بحث خواهیم کرد.] در چهار سال قبل از انتخابات تقریبن روستا و محله‌ای در آستارا نبوده که این سپاهی‌ی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلق‌پوش و مرحبا از شانس بعدی‌ی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره‌ی بعدی شانس کم‌تری دارد. با این‌که وی فردی فعال و جسور و شجاع و پی‌گیر است اما گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی‌شده ندارد،‌ضعیف عمل می‌کند. عدم ارتباط قوی با رسانه‌ها، شاید یکی از مشکلات عمده‌ی او باشد. نه می‌شود به وی گفت اصلاح‌طلب، نه اصول‌گرا. كارهایی كه خودش فكر می‌كند درست است انجام ‌می‌هد اما ساده است.

22. نیما سیفی‌نژاد: فارغ‌التحصیل جوان اعتدال‌گرا(اصلاح‌طلب) می‌باشد.

23. جلیل کریم‌نژاد: بازنشسته‌ی سپاه، فردی زیرك و حساب‌گر است و مردم آزار نی‌ست. زیرك سیاسی، اصلاح طلب(اعتدال‌گرا)

24. عسگر غنی: در حال گذراندن راسله‌ی دکترای خود در دانش‌گاه امام حسین است. هم‌ولایتی مرحبا است. عمده‌ترین ضعف غنی را می‌توان حضور دیرهنگام ایشان در شهر دانست. غنی به رییس موشک هسته‌ای معروف است. دفعه‌ی قلبی هم کاندیدا بود. (مستقل)

25. بیژن حیادخت: معلم بازنشسته و دندان‌پزشک. دوره‌ی قبلی رد صلاحیت شد. از خیّرین مطرح آستارا. اصلاح‌طلب(اعتدال‌گرا)

26. عسگر صیامی‌زاد

27. فرشاد پورافقی: عضو شورای عالی‌ی استان‌ها

28. احد نجار

29. محمدرضا محمدزاده: وکیل

30. سعید گیلاخانی: پزشک. یک بار در شورا شرکت کرده. اصلاح‌طلب و كلّن فردی معقول همراه با قانون‌گرایی است.

31. رامین حاجی‌امیری: دوست غار و گرمابه‌ی نعیمی. جلسات دوستانه انجام می‌دهد و اعلام نموده: «من چه از دیگران كم‌تر دارم؟!»

32. عابد بدریان:‌ استاد دانش‌گاه و از مفاخر علمی‌ی ایران. صاحب‌امتیاز اسبق پیک آستارا (مستقل)

33. داوود ملک‌زاده: مدرس دانش‌گاه، سردبیر خط آخر و نویسنده‌ی چند كتاب. روشن‌فكر و اصلاح‌طلب، شاعر معروف و معاصر ایران.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فتنه گری های انتخاباتی

بنام خدا

((فتنه گری های انتخاباتی))

جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در تاریخ 1394/3/24 در بزم سالگرد انتخاب آقای رییس جمهور روحانی و در حضور مردان دولتی استان گیلان مطالبی طرح کرد که بازتاب منفی و گسترده ای در شبکه های اجتماعی و خبرگزاریها داشت.

او طی مطالب گستاخانه ای،دولتمردان و مدیران دولت احمدی نژاد را که اتفاقاً خودش نیز مدتها جزء مدیران آن دولت بوده را به قوم مغول تشبیه کرده و منتقدان دولت فعلی را افرادی بی ریشه و بی اصل و نسب دانسته.جعفر زاده که لازم بود پس از پخش فایل صوتی اش، از مردم ایران عذرخواهی کند، بی ادبی و اهانت را مضاعف کرده و طی نامه ای خطاب به روحانی فاضل و خطیب توانا حجة الاسلام والمسلمین اشجری ، مجموعه ای از اتهامات و اکاذیب را به ایشان نسبت داده که ذکر چند نکته ضروری به نظر میرسد.

1_ جعفرزاده در ابتدای نامه اش به محرمانه بودن نامه تاکید کرده ولی مشخص نشد به چه دلیل متن کامل این نامه در سایت خبری کاسپین که شنیده شده متعلق به فرزند مسئول دفتر آیة الله قربانی است منتشر شده.

2_جعفرزاده مدعی شده که از قول من خبر کذبی پخش شده و نوشته است که من نگفتم که منتقدین دولت فعلی بی ریشه و بی اصل و نصب هستند( البته منظورش اصل و نسب بوده است) ،البته ایشان در جای دیگر از لغت تسریع استفاده کرده که منظورش تصریح بوده است.

3_ جعفرزاده همه کسانی که منتقد وی بوده اند را افرادی بی تقوا دانسته و از اشجری به خاطر مصاحبه روشنگرانه اش انتقاد کرده .

4_جعفرزاده خطاب به جناب اشجری نوشته (( نه همانند شما در رسانه های عمومی بلکه خطاب به شما در نامه محرمانه مطالبم را بیان میکنم)) که البته باز این سوال مطرح می شود که اگر چنین است چه کسی این نامه را در اختیار سایتها و خبرگزاریها قرار داده است.

5_ جعفرزاده از اشجری خواسته توضیح دهد(( در تکوین انقلاب کجا بوده و یا در درگیری با منافقین کجا بوده است؟!)) البته بنده نه به آقای جعفرزاده بلکه جهت تنویر افکار عمومی اعلان میدارم که پدر جناب آقای اشجری در کسوت روحانیت از مبارزان و انقلابیون و مردان نهضت امام خمینی(ره) در قبل از انقلاب اسلامی بوده که در سال 1356 طی یک تصادف ساختگی توسط رژیم طاغوت به شهادت رسیده ، ضمن اینکه جناب مجتبی اشجری از جانب مادری به شهیدجلیل شفیعی و از جانب همسر به خانواده شهید حسین موحدی تعلق دارد و اینجانب شهادت میدهم جناب آقای اشجری در سن نوجوانی بهمراه دایی شهیدش در درگیری با منافقین در منطقه سردار جنگل و نقره دشت حضور فعال داشته و از فعالان حزب جمهوری اسلامی در رشت بودند.

بنده بسیار مایلم در یک جلسه علنی و با حضور علاقمندان ، ریشه های خانوادگی هر دو نفر یعنی اشجری و جعفرزاده را بررسی کنیم و سوابق فعالیت سیاسی هر دو نفر را به صورت مقایسه ای مورد بررسی قراردهیم.البته تعجب اینجاست که کسی که سالها در رأس بنیاد شهید استان بوده چگونه از تعلق جناب اشجری به شهید و شهادت و ایثار بی خبر است.

6_جعفرزاده در نامه مثلاً محرمانه اش نوشته ((ظاهراً عبارت مغول بودن سیستم قبلی( منظورش دولت احمدی نژاد است) خیلی شما را متأثر و ناراحت نموده که خوب است بدانید بنده با تخفیف آن عبارت را عرض کردم و معتقدم مغولها خسارت کمتری به این کشور زدند)). خدا را شکر این اهانت و بی ادبی با دستخط خودش به نگارش در آمده و بهتر است جعفرزاده توضیح دهد او که مدتها مدیرکل بنیاد شهید استان در دوران دولت احمدی نژاد بوده، خود را نیز مغول میداند؟ و یا همان تعداد از مدیران احمدی نژاد که در آن جشن حضور داشته اند را نیز مغولیست میداند یا خیر؟البته خوب است جعفرزاده پاسخ دهد که چه نسبتی بین سخنانش با سخنان اوباما و سران رژیم صهیونیستی وجود دارد، چون آنان نیز به همین شدت نسبت به دولت احمدی نژاد کینه داشتند.

7_جعفرزاده، جناب اشجری را متهم کرده که (( هنگامی که رییس بنیاد شهید بوده به تقاضاهای غیر منطقی وی پاسخ مثبت نمیداده و اشاره کرده که اشجری از دهقان،رییس بنیاد مرکز تقاضای مبلغی کرده تا برای شورای هماهنگی تبلیغات استان استفاده کند)) بحمدالله معلوم شد که اشجری برای کارهای شخصی اش درخواست پول نکرده و مبلغ بیست میلیون تومان وام قرض الحسنه خواسته تا بتواند برای شورای هماهنگی تبلیغات استان ساختمانی را اجاره کند. حال که آقای جعفرزاده مدعی است که دلش به حال خانواده شاهد می سوزد به او میگوییم لطفاً به آرشیو منزل و آرشیو بنیاد شهید و اسناد مالی در حسابداری بنیاد شهید نگاهی بیاندازید و ارقام بالا و کلانی که در دوران اصلاحات به نشریات و مجلات اصلاحاتی استانی دادید را محاسبه کنید و به خود نهیب بزنید که چرا پول دارو و درمان جانبازان را صرف مصاحبه های تکراری در نشریات استان نموده اید؟

در اصل مصاحبه های جعفرزاده این نشریات را آباد میکرد و مهمترین و بیشترین کمک ها را از دست جعفرزاده دریافت میکردند.

8_جعفرزاده از اینکه مسئول شورای هماهنگی استان گیلان توانسته رتبه اول کشوری را کسب کند ناراحت شده و اسم این فعالیتها یعنی ((هزینه برای برپایی باشکوه مراسم روز قدس، 12 فروردین، 22 بهمن و راهپیماییها و ایام الله را اسراف دانسته است)) در حالی که جداً باید از جناب اشجری تقدیر کرد.

9_جعفرزاده جناب اشجری را متهم کرده که به او گفته است(( در آینده تو را رد صلاحیت خواهم کرد)) بنده از جناب اشجری سوال کردم که فرمودند دروغ محض است و اصلاً چنین سخنی نگفته. البته در همینجا از مجموعه نظارت رشت و استان و شورای نگهبان خواهش میکنم حتماً در مورد این نماینده و سایر کاندیداهای مجلس به سوابق و فعالیت های سیاسی شان توجه کرده و با عنایت به اسناد و مدارک موجود در نظارت و سایر دستگاه های حفاظتی و اطلاعاتی ، عدالت را در مورد کاندیداها و مردم بکار ببندند تا حقوقی از اشخاص ضایع نشود.

10_جعفرزاده ادعا کرده که ((حنجره اش برای اشجری غصه ای شده و مدعی شده که عمدتاً اعمال اشجری خلاف قانون است)). بنده هم عرض میکنم گلویی که سخن گفتن درباره فتنه را تجارتخانه مخالفان فتنه بداند و یا ثناگوی جریان فتنه باشد ، هیچ ارزشی ندارد و نبود آن از بودنش بهتر است. بهتر است این حنجره را زمانی به بکار می گرفتی که فتنه گران در این استان مسئولیتها و پستهای بالا را به تصرف خود در آوردند.آنگاه که هزینه میلیاردی برای سفر آقای روحانی به استان گیلان شد و از بودجه سازمانها ، نهادها و فرمانداریها مبالغی کلان صرف پذیرایی و تبلیغات و ایاب و ذهاب شد چرا از این حنجره استفاده نکردی؟ آن زمان که بر خلاف قوانین و مقررات شهری، عمارت آدینه پایه گذاری شد و اکنون نیز دارای تخلفات مبین و روشن است چرا باد به حنجره نینداختی و به دست بوسی رفتی؟ حنجره شما مثل شیپوری است که سوتک آن افتاده و فقط داخل آن باد هوا رفت و آمد میکند.

11_البته متوجه نشدم چرا جعفرزاده در گرماگرم دعوا با کسی که به قول او غیر متعهد به جبهه و جنگ و ایثار است ، یکباره از رها کردن درس و مشق خودش در شیراز و از اعزام به جبهه در سال 66 مطالبی را بیان کرده است .بنده خیلی مشتاق هستم از جعفرزاده بپرسم از سال 1359 تا سال1366یعنی 7 سال دوران دفاع مقدس کجا بوده و یا مایلم بشنوم چه مدت در شلمچه بوده و در کدام عملیات چه نقشی داشته و علت جانبازی اش چیست؟و یا نامه یگان اعزام کننده را می دیدم. اگر کسی هست در این زمینه ها توضیحی بدهد، خوشحال میشوم.

12_ جعفرزاده اشاره ای هم به جایگاه نماینده ولی فقیه در استان نموده و خواسته که اشجری را ضد نماینده ولی فقیه معرفی نماید که البته این ادعا از چنین شخصی ، کمی خنده دار است.

روحانی فاضل و تحصیل کرده ای مثل اشجری همواره در خدمت نماینده ولی فقیه و شخصیتی چون آیة الله جنتی بوده و هرگز علیه آیة الله قربانی نیز سخنی بر زبان جاری نکرده. موضوع رد صلاحیت مهدی قربانی فرزند آیت الله قربانی هم ربطی به استان و آقای اشجری نداشته و اسناد و مدارک موجود در شورای نگهبان و منابع چهارگانه، موجب این رد صلاحیت شده است و آقای جعفرزاده میداند تایید و رد صلاحیت نهایی افراد بایستی توسط هیئت مرکزی نظارت انجام شود و تصمیم گیرنده نهایی، استانها و شهرستانها نیستند. بدیهی است رد صلاحیت فرزند آیت الله قربانی در لاهیجان نمی تواند به معنای خصومت شخصی آقای اشجری و یا هر عضو دیگر هیئت نظارت با آیت الله قربانی تلقی گردد و بهتر است آقای جعفرزاده بداند که طرح اینگونه مباحث نمی تواند دلیل محکمی برای صداقت وی باشد.

13_جعفرزاده مدعی شده که (( اشجری در دفتر نظارت شورای نگهبان دارای سمت است)) این ادعا هم کذب است و چارت تشکیلاتی دفترنظارت قابل رویت است و آقای اشجری هیچ مسئولیتی غیراز شورای هماهنگی تبلیغات استان ندارد و عضویت جناب اشجری و یاهر شخصیت دیگر در هیئت نظارت، مقطعی ، موردی و موقت است و فقط برای ایام انتخابات تنظیم شده است و سوابق هیئتهای نظارت استانی و شهرستانی حکایت از این امر در دوره های گوناگون دارد.

14_ جعفرزاده مدعی شده که (( جعبه سیاه آقای اشجری دارای محتویات فروانی است)) اگرچه این ادعا هم یکی از حرفهای خنده دار آقای جعفرزاده است ولی اینجانب چون سالهای متمادی با جناب اشجری ارتباط دارم اعلان میدارم که جعبه اعتقادات و رفتارهای آقای اشجری سیاه نیست و اتفاقاً بسیار شفاف و روشن است.

اشجری مردی غیور، طلبه ای فاضل و زحمت کشیده در مدرسه دارالشفاء قم ، سیاستمداری مومن و انسانی ولایتمدار است که تمامی اعتقادات و افکارش بالای منبر برای مردم بیان میشود و اصولاً اسرار نهفته ای ندارد و همواره از اعتقادات و باور های دینی و سیاسی اش مردانه دفاع کرده و اقدامات او علیه جریان فتنه طی سال 88 و از آن پس بر همگان مشهود است.

15_بنده و بسیاری از دوستان انقلابی و مردم علاقمند به انقلاب اسلامی معتقد و معترف هستیم در دوران مسئولیت آقای اشجری در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مناسبتها و ایام الله به خوبی و با وزانت بالا برگزار شده و تا کنون نیز در حق این روحانی فاضل جفایی فاحش صورت گرفته و بهتر بود از وجود وی در یکی از ادارات و سازمانهای استانی بهره گیری میشد. در این استانی که بعضا برخی افراد ناتوان و یا فتنه گر و یا حداقل ساکتین فتنه ، پستهای فرهنگی و آموزشی را در اختیار دارند، عدم استفاده از تجارب و تواناییهای مدیریتی چنین شخصی فقط ظلم به استان گیلان محسوب میشود.

اینجانب به جعفرزاده میگویم اتفاقاً آنچه که شما به عنوان نقاط ضعف برای آقای اشجری بر شمردید، همان نقاط مثبت مدیریت اشجری است وبهتر از دیگران میدانی که شورای هماهنگی تبلیغات برای مناسبتها و ایام الله هیچ گونه بودجه ای در اختیار ندارد و وظیفه اش این است تا در چنین ایامی از توان سازمانها وادارات بهره گیری کند و وظایف فرهنگی و تبلیغی را از سازمانهای دولتی طلب کند.

و نکته آخر اینکه آقای جعفرزاده باید پاسخ دهد چرا با زبان بی ادبانه و گستاخانه ، منتقدان دولت فعلی را افرادی بی ریشه و بی اصل و نسب نامیده و چرا دولتمردان گذشته با پشتوانه 24 میلیون رأی را به قوم مغول تشبیه کرده است؟

اما این نکته مهم است که جریان فتنه و غوغاسالاران در استان در اقدامی پیش گیرانه مایل هستند از عضویت افرادی لایق، توانمند، محکم و استوار در هیئتهای نظارت جلوگیری کند و این نوع فضا سازیها و مشابه آنچه که آقای جعفرزاده در نامه اش آورده و یا حملاتی که بعضی اعوان وانصار کاندیداهای رد صلاحیت شده در مورد آقای اشجری مطرح می کنند ، همه و همه جهت تکمیل فتنه آینده است.آنان مایلند آقای اشجری را درگیر پاسخگویی کرده و وی را وارد نوعی درگیری سیاسی کنند تا پیشاپیش بی طرف بودن مجموعه های نظارتی را زیر سوال ببرند.فلذا از جناب آقای اشجری در خواست میکنم که به اینگونه اراجیف پاسخ ندهند و خداوند بهترین مدافع است.

والسلام

حسن کربلایی_شانزدهم رمضان المبارک 1394/4/14

[ شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۴ ] [ 17:20 ] [ حسن کربلایی ] [ نظر بدهید ]

بنام خدا

جناب خاخورزا                                        سلام

در مطلبی تحت عنوان بازخوانی خطبه تاریخی و ... در پایگاه سخن پراکنی دیار میرزا، بهتر بود بجای فرافکنی  و درج مطالبی بی پایه و اساس، کمی به عمق مطالب من می اندیشیدی و یا حداقل پیرامون توهینهایی که دایی ارجمندت به بخش اعظمی از این جامعه کرد، مطالبی  می نوشتی.

از نظر جناب دایی آیا شما هم در استقرار مغولها در این کشور نقش داشتید؟(چون شما هم از اعضاء فعال دانشجویی ستاد آقای احمدی نژاد بودی) بهتربود سکوت میکردی و من هم اصلا تصمیم ندارم به شما پاسخ دهم. ضمن اینکه بحمدالله فرصتی  پیش آمده و یک شبه  در این استان مدیرکل شدی، در حالی که میدانی در بین اصولگرایان ، اعتدالیون و اصلاحاتیان افرادی شایسته ، توانمند و با مدارک و مدارج بالای علمی وجود داشتند ولی شما به مقام و منزلت و حقوق مکفی و وسیله نقلیه دست یافتی. بهتر بود حداقل از سخنان جعفرزاده دفاع  نمیکردی.

اگر فرصتی پیش آمد ازقدرت تدبیر و وجدان استفاده کن و حداقل در یک مراسم افطاری به او بگو ای دایی  چرا چنین سخنانی را بر زبان جاری کردی

آیا دولتمردان نهم و دهم قوم مغول بودند و آیا همه منتقدان دولت فعلی افرادی بی اصل و نسب و بی ریشه اند؟

والسلام

حسن کربلایی

[ پنجشنبه چهارم تیر ۱۳۹۴ ] [ 18:24 ] [ حسن کربلایی ] [ نظر بدهید ]

بنام خدا

مدیر محترم پایگاه  اطلاع رسانی خبر آزاد                                        سلام علیکم

پس از انتشار مطالب بنده در باره جشن مدیران دولتی استان گیلان در تاریخ 24/3/1394 در سالن مخابرات و انتقاداز بعضی سخنان مدیران و یک نماینده حاضر در این جشن ، شخصی که خود را رییس شاخه جوانان یک تشکل استانی معرفی کرده، به جای پاسخ به چند سوال بنده ، به حرمت شکنی روی آورده و آنچه در حد و اندازه شان خود بودهبه بنده نسبت داده است.

من از شما می خواهم حال که او اینهمه تلاش کرده تا مطالب سخنرانان و جناب جعفرزاده را خوب جلوه دهد، از ایشان سوال کنید نظر این تشکل استانی درباره جریان فتنه و دفاع منافقین و بنی صدر و سلطنت طلبها و ریگی از سران فتنه چیست؟

و بفرمایید چرا رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسراییل از فتنه گران در ایران و درگیریهای خیابانی در سال 88 دفاع کردند و آیا این گروه که خود را به نام یک شخصیت سیاسی و علمی و دینی عالم اسلام مزین کرده میتواند پاسخ دهد که چه سنخیّتی بین جریان فتنه و این اراذل و اوباش بین المللی وجود دارد؟

لطفا اگر سوال مرا پاسخ دادند بنده را نیز در جریان بگذارید.

حسن کربلایی

[ پنجشنبه چهارم تیر ۱۳۹۴ ] [ 18:22 ] [ حسن کربلایی ] [ نظر بدهید ]

بسمه تعالی

به جای تعریف از خود مشکلات مردم را حل کنید!

در خبر ها آمده بود که در تاریخ 24/3/1394 و در سالن اجتماعات مخابرات گیلان، جمعی از مدیران و فرمانداران و استاندار گیلان و بعضی معاونین جمع شدند تا شادی کنند و افتخار کنند که بر ادارات استان مسلط شدند. و جمعی از نیرو های ارزشی  و ولایی را از مدیریت ها کنار زده و خود به جای آنان نشستند.

 و اما چند نکته قابل ذکر

1_ اول اینکه به آراء روحانی که البته هیچ حزب و گروهی نمیتواند مدعی شود باعث رییس جمهور شدن او شده ، چرا می بالید؟ روحانی در مناظره ها توانست گوی سبقت را از رقبا برباید و به برکت اختلاف اصولگرایان، موفق به کسب آرائی حداقلی برای ریاست جمهوری شد.

2_از فرصت بدست آمده فقط برای خدمت به مردم استفاده کنید و وقت و بودجه نظام را صرف اینگونه نشست ها و جلسات و جشن ها نکنید. مردم در عمل بایستی احساس رضایت و شادی کنند و به دولت روحانی نمره بدهند. با تعریف و تمجید از خودتان، رضایت مندی ایجاد نمی شود.

3_از این پیروزی و مسولیتها به عنوان لقمه چرب استفاده نکنید و معلوم نیست این پیروزی تکرار شود. به عبارت دیگر باد غرور راخالی کنید تا جداً خود را خادم مردم ونوکر آنان بدانید.

4_اینکه استاندار و فرمانداران و معاونان استاندار و رؤسای بعضی ادارات دور هم جمع شوند و از هم تعریف کنند و گل و بلبل به هم بگویند، اولاً حقانیتی اثبات نمی شود، ثانیاً مردم از آن سود نمی برند و ثالثاً کمک به جوانان جویای کار و رفع مشکلات مردم نخواهد بود.

5_باید در اینگونه مراسم  شما با آمار به مردم بگویید، کجا و در چه موضوعی وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم خوب شده . کدام فقر و محرومیت را حذف کرده اید . کدام موضوع فرهنگی و دینی را غنا بخشیده اید. و از کدام نیروی ارزشمند و لایق در رأس کار ها استفاده کرده اید.

6_ جریانات و گروه های اصلاح طلب و یا اعتدال گرا حتی اگر در انتخاب آقای روحانی نقش داشته باشند، نباید از ایشان باج خواهی کنند و انتظار دریافت جیره و مواجب از دولت داشته باشند.

7_ از آقای استاندار سوال میکنم اینکه در جشن اعتدال شرکت کردید، بفرمایید کدام یک از سخنرانان این جلسه معتدل بودند، سوابق تندروی های این افراد در جریان اصلاحات بر کسی پوشیده نیست.مگر اینکه بفرمایید جدیدآً اصلاح طلبان بعضاً فتنه گر، اعتدال گرا شده اند.

8_ اینکه رییس مدیریت و برنامه ریزی استان گفته در زمینه احیای اخلاق، دولت موفق بوده است حرف خنده داری است، چون رییس جمهور خود بد ترین نوع بداخلاقی ها را از تریبون های عمومی در مورد مردم، رقبا و نخبگان بکار برده و البته حساب بقیه هم معلوم است. اینکه نماینده رشت در این جلسه همه دولتمردان قبل از اعتدال را مغول ومغولیست بداند، آیا احیای اخلاق است؟

9_ گفته شده میخواهیم از احزاب دعوت کنیم تا تفرقه راکم کنیم، اگر منظورتان گروه ها و احزاب اصولگراست، بحمدالله با هم خوب هستند و اتحاد دارندو لازم نیست زحمت بکشید، ولی اگر منظورتان جریانات اصلاح طلب و فرصت طلب و اعتدالگراست ، بعید است بین آنان وحدت ایجاد شود.

10_اما آن شخص بی ادب و فحاشی که در این جشن رقبای آقای روحانی و یا دولتمردان و مردم و جریان های سیاسی فعال دوران دولتهای نهم و دهم را به مغول تشبیه کرده ، باید بداند و به یاد آورد که هنگام رای گیری در انتخابات مجلس شورای اسلامی، به سمت خانواده های شهدا و ایثار گران و رزمندگان و مردم متدین رشت و حومه که اکثر آنان از حامیان دولت احمدی نژاد بودند، دست دراز کرده و از آنان خواهش کرده که به او رای دهند. چطور ممکن است یک فرد اینقدر بی ادب باشد ، ای کاش بعضی کاندیدا ها قبل از رای گیری در یک کلاس ادب که علی القاعده بایستی ادب را در خانواده یاد بگیرند ، شرکت کنند تا وقتی در محل سخنرانی قرار می گیرند اینقدر گستاخ نباشند.

گروه مغول کسانی هستند که با جریان های فتنه همکاری کرده و در کودتای 88 قصد فروپاشی این نظام را داشتند. گروه مغول همانان هستند که فتنه گری کردند و به اتوبوس و بانک و سطل آشغال و داراییهای مردم  رحم نکردند و هشت ماه کشور را بلاتکلیف نگاه داشتند، همانان که اکنون بعضاً در رأس امور این استانِ مظلوم، قرار  گرفته اند و در جوار نماینده گستاخ رشت، سنگ روحانی را به سینه می زنند و اهداف حزبی و گروهی و جناحی خویش را با استفاده از بیت المال و جیب این مردم دنبال میکنند.

نکته دیگر اینکه  اگر خوب به جمعیت حاضر نگاه میکرد، بخشی از مدیران دوران احمدی نژاد در لابه لای این افراد حاضر بودند که حد اقل بایستی آنان را استثنا می کرد. آیا آنان نیز از قوم مغول بودند وتعجب اینکه حتی یکی از آنان این جسارت و غیرت لازم را نداشت که با شنیدن این حرف به عنوان اعتراض سالن را ترک کند، جالب است افرادی مثل معاون سیاسی استاندار، مسولین بعضی واحد های استانداری و برخی فرمانداران فعلی از جمله مدیران دوران احمدی نژادهم بودند.

ونکته آخر اینکه آیا واقعاً این نماینده و سایر اصلاح طلبان و اعتدالیون اینقدر خام و ناپخته هستند که احتمال نمی دهند از 24 میلیون رأیی که مردم به احمدی نژاد داده بودند، حداقل 14میلیون آن آراء خاکستری بود و از بدنه اصولگرایی کنده شده وبه کیسه روحانی سرازیر شده است؟

چرا اینقدر بی ادب تشریف دارید، چرا به خود اجازه می دهید رقبا را بکوبید. مردم و رقبا که به شماکاری ندارند، شما گفتید ماخوبیم، رای آوردیم، کار بلد هستیم، توانا هستیم و کارشناس ، بسیار خوب ما منتظریم ببینم چه میکنید ، در این دو سال که خبری نبوده، ببنیم در دو سال باقی مانده چه خواهیدکرد.

والسلام

حسن کربلایی

1394/3/28

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده مرزبانی آستارا : مرزنشینان آستارا آماده خلق حماسه ای دیگر در روز جهانی قدس هستند

فرمانده مرزبانی آستارا :

مرزنشینان آستارا آماده خلق حماسه ای دیگر در روز جهانی قدس هستند

فرمانده مرزبانی شهرستان آستارا گفت : مرزنشینان آستارا با تکیه بر آرمان های امام خمینی (ره) آماده خلق حماسه ای دیگر در راهپیمایی روز جهانی قدس هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سرهنگ ایرج زارعی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس آستارا افزود : روز قدس بهانه ای است که مردم آزادیخواه جهان حمایت خود را از مظلوم و انزجار و نفرت خود را از ظالم به نمایش بگذارند.
وی با اشاره به اینکه راهپیمایی در این روز در بسیاری از کشورهای جهان با شکوه خاصی برگزار می شود ، اضافه کرد : پرشور برگزار شدن همه ساله راهپیمایی روز قدس ، بیش از پیش تدبیر و افق دید والای امام خمینی (ره) را در نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان نشان می دهد.
وی فلسطین را چشم امید جهان اسلام نام برد و اظهار کرد : برگزاری باشکوه روز قدس در طول 36 سال از حیات انقلاب اسلامی نتایج مثبتی برای نظام اسلامی و جهان اسلام به ارمغان آورده است.
وی حاکم شدن بیداری اسلامی در مرزهای کشورهای اسلامی و غیراسلامی را نمونه ای از برکات روز قدس عنوان کرد و گفت : توان و وحدت مردم ایران اسلامی به عنوان پرچمداران حمایت از مظلومان عالم امروز برای جهان استکبار محرز شده است.
وی جبهه گیری دشمنان اسلام را در مقابل دین الهی بی نتیجه خواند و ادامه داد : تهدیدات و تحریم ها همواره در طول چند دهه از عمر انقلاب علیه ایران اسلامی بوده است ولی تجربه نشان داده هر چه قدر تهدید و تحریم از سوی دشمنان زیاد شود به همان اندازه حضور مردم ایران اسلامی در صحنه های سیاسی و اجتماعی پر رنگ تر می شود.
جانشین فرمانده سپاه آستارا نیز در این نشست گفت : در آستانه روز قدس که می بایست همه هم و غم جهان اسلام معطوف مسایل فلسطین شود ، توطئه های بی شماری از سوی برخی کشورهای عربی و غربی در کشورهای اسلامی ایجاد شده تا توجه مردم به فلسطین کمرنگ شود.
سرگرد بهزاد قنبری بیان کرد : تمام تلاش دشمن این است که روز جهانی قدس در کشور اسلامی ما کم رنگ تر از سال های قبل برگزار شود ولی مردم ولایت مدار ایران با لبیک به فرمان امام خمینی(ره) ، در حمایت از مردم مظلوم و بی گناه فلسطین یک بار دیگر برگ زرین دیگری را بر صفحه انقلاب ثبت خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه مردم آگاه و بیدار شهرستان آستارا همواره حضور انقلابی خود را در راهپیمایی های روز جهانی قدس نشان داده اند ، اضافه کرد : در روز جهانی قدس امسال نیز مطابق سال های گذشته مردم همیشه در صحنه آستارا با مشت های گره کرده به سمت مصلای نماز جمعه راهپیمایی خواهند کرد و قطعنامه روز جهانی قدس نیز پیش از اذان ظهر در محل مصلای نماز جمعه شهرستان آستارا قرائت می شود.
قنبری حضور پر رنگ روسا و کارکنان ادارات و نهادهای مختلف شهرستان را در این راهپیمایی الزامی دانست و گفت : ورزشکاران ، بازاریان ، هنرمندان و خبرنگاران شهرستان آستارا نیز به همراه سایر اقشار مردم به صورت منسجم و یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس در روز جمعه 19 تیرماه حضور چشمگیری خواهند داشت.
امسال به دلیل احتمال مصادف شدن عید سعید فطر با جمعه بیست و ششم تیرماه، بنا شده تا راهپیمایی این روز بزرگ، یک هفته زودتر برگزار شود.

انتهای پیام /*


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

190 لیتر روغن زیتون قاچاق در آستارا کشف شد

سرهنگ رحیم مهدی زاده روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار  گفت: ماموران ایستگاه بازرسی سه راهی قلعه واقع در محور مواصلاتی اردبیل - آستارا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه نیسان آبی رنگ حامل بار گردو مشکوک شدند.
وی افزود: ماموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی از داخل جعبه های مخصوص بسته بندی گردو، مقدار 190 لیتر روغن زیتون قاچاق ساخت کشور اسپانیا و 409 عدد خمیر دندان قاچاق را که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود کشف و ضبط کردند.
مهدی زاده با اشاره به اینکه اجناس کشف شده قاچاق دارای ارزش 70 میلیون ریال است، اضافه کرد: ماموران پس از توقیف خودروی مذکور ، راننده 29 ساله آن را جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دادند.
فرمانده انتظامی آستارا همچنین در ادامه از کشف دو هزار و 243 ثوب البسه قاچاق و چهار هزار و 360 نخ انواع سیگار قاچاق در ایستگاه بازرسی قلعه خبر داد و بیان کرد: ماموران انتظامی آستارا در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با پدیده شوم قاچاق این میزان کالای قاچاق را از دو دستگاه خودرو کشف و ضبط کردند.
وی ادامه داد: در این راستا دو نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گلایه‌تاکسی‌ها ازفعالیت غیرقانونی آژانس‌ها/مسئولان به فعالیت این خودروها پایان دهند

تعدادی از رانندگان تاکسی شهری بندر آستارا با مراجعه به خبرنگار ما در این شهرستان نسبت به فعالیت خودروهای شخصی و رانندگان خودروهای شخصی در خیابان‌های این شهر اعتراض کردند.

بارها شاهد شنیدن اخبار تلخی در رسانه‌ها و خواندن مطلبی در رابطه با اتفاق افتادن حوادث تلخ برای مسافرین در خودروهای شخصی و آژانس‌های غیر مجاز بودیم که انتظار از شهروندان این است با توجه به این مسائل از خودروهای شخصی و آژانس‌های غیر قانونی استفاده نکنند و تاکسی‌های شهری را به مسافربرهای شخصی و تاکسی‌های تلفنی غیر مجاز ترجیح دهند. امنیت مسافر در خودروهای حمل و نقل عمومی بیشتر است و باید درباره استفاده از خودروهای عمومی فرهنگ سازی شود

 

حسین. ض یکی از رانندگان تاکسی در مورد این مراجعه گفت: تنها در آمد ما رانندگان تاکسی به فعالیت در این شغل بستگی دارد و ما از مسئولین ذیربط خواستاریم با مسافربرهای شخصی و رانندگان تاکسی‌های تلفنی که قانون را زیر پا می‌گذارند و اقدام به سوار کردن مسافرین در خیابان‌های شهر می‌کنند، برخورد جدی کنند.

 

وی افزود: عده‌ای از رانندگان تاکسی تلفنی‌ها به جای مستقر شدن در دفتر خود، در خیابان‌های شهر مشغول به کار می‌شوند.

 

حسین گفت: حتی رانندگان خطوط شهری و روستاهای خارج از شهرستان نیز در خیابان‌های این شهر فعالیت می‌کنند که این امر عرصه را بر رانندگان تاکسی که تنها محل امرار معاششان از این طریق است، تنگ کرده و ما خواستار رسیدگی به این مشکل از سوی مسئولین ذی‌ربط هستیم.

 

محمد، ر یکی دیگر از رانندگان تاکسی شهری بندر آستارا نیز در این رابطه گفت: از پلیس راهنمایی و رانندگی و شرکت تاکسیرانی انتظار داریم که نسبت به این قضیه بی‌تفاوت نباشد و رفع مشکل ما را در دستور کار قرار دهد.

 

وی اضافه کرد: مردم فرهنگ دوست بندر آستارا به خوبی شرایط رانندگان تاکسی را درک می‌کنند، اما تنها خواسته ما جلوگیری از فعالیت خودروهای شخصی و رانندگان تاکسی‌های تلفنی است.

 

محمد. ر با بیان اینکه مسافربرهای شخصی و رانندگان تاکسی‌های تلفنی امان‌مان را بریده‌اند، گفت: به محض اینکه یک عابر وارد خیابان می‌شود، یک خودروی مسافربر شخصی و راننده تاکسی تلفنی جلویش توقف می‌کند که این موضوع بر کار رانندگان تاکسی‌های شهری لطمه می‌زند.

بهترین راه پیشگیری از فعالیت تاکسی های تلفنی در خیابان های شهر برخورد با مدیران آژانس ها است

 

بهزاد پیران، مدیر عامل تاکسیرانی شهری بندر آستارا فعالیت مسافربرهای شخصی و تاکسی‌های تلفنی در سطح خیابان‌های این شهر را از گلایه های اساسی رانندگان تاکسی دانست و خاطرنشان کرد: واگذاری بیش از اندازه امتیازهای دفاتر آژانس در ادوار گذشته موجب شده، هر روزه تعداد زیادی از تاکسی‌های تلفنی در شهر اقدام به مسافرکشی کنند که این امر مشکلاتی را برای رانندگان تاکسی‌های شهری به دنبال داشته است.

 

وی افزود: با مصوبه شورای ترافیک سه سال است که در بندر آستارا دیگر مجوز راه اندازی دفاتر آژانس صادر نمی‌شود.

 

مدیرعامل تاکسیرانی شهری بندر آستارا آلودگی هوایی و صوتی، ترافیک سنگین در سطح شهر و بروز ناهنجاری‌های اجتماعی را از عواقب فعالیت غیر قانونی آژانس‌ها برشمرد و تصریح کرد: عدم مدیریت مدیران دفاتر آژانس و استقبال شهروندان از تاکسی‌های تلفنی در سطح شهر باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده و فعالیت رانندگان سختکوش تاکسی‌های شهری را با مشکل مواجه و حقوق رانندگان را تضعیف کرده است.

 

وی با تقدیر و تشکر از  زحمات سازمان حمل و نقل همگانی در برخورد با رانندگان تاکسی‌های تلفنی و خودروهای شخصی از سازمان حمل و نقل همگانی و دستگاه‌های ذیربطی که مجوز آژانس صادر می‌کنند خواست با مدیران آژانس‌هایی که رانندگان آنان غیرقانونی در سطح شهر فعالیت می‌کنند، برخورد قانونی کنند.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه فضا برای خدمات دهی به شهروندان توسط رانندگان تاکسی‌های شهری مطلوب نیست، تصریح کرد: بهترین راه پیشگیری از این مشکل و معضل برخورد با مدیران آژانس‌ها است.

 

پیران از شهروندان آستارایی خواست فقط با تماس تلفنی با دفاتر آژانس‌ها اقدام به سوار شدن کرده و از سوار شدن تاکسی‌ تلفنی‌هایی که فاقد علائم حمل و نقل همگانی و تابلو مجاز نیستند، قطعا خودداری و در درون شهر از خودروهای عمومی پلاک تاکسی شهری استفاده کنند.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشكر از مهندس جعفر زاده

جناب آقای مهندس جعفر زاده نماینده  مجلس  و هیات همراه  از شركت شم درمراسم مادر همسر بنده رشت(مسجد پیرسرای  سراوان رشت ) كمال تشكر را رداریم.. و
 اسماعیل اسدی دارستانیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ضیافت افطاری بازنشستگان نیروهای مسلح در 12 شهرستان گیلان برگزار شد

مدیر فرهنگی و ورزشی اداره بازنشستگی نیروهای مسلح گیلان از برگزاری ضیافت معنوی افطاری در 12 شهرستان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید علی آزادگان شامگاه شنبه در آیین پیش از برگزاری ضیافت افطاری و محفل انس با قرآن کانون بازنشستگان ارتش در آستارا گفت : برگزاری ضیافت های افطاری بهانه ای است تا بازنشستگان نیروهای مسلح با گرد هم آمدن در کنار یکدیگر نمادی از همدلی را ایجاد کنند.
وی اضافه کرد : نیروهای مسلح استان چه در دوران خدمت و چه در دوران بازنشستگی همدلی و هم پیمانی خود را با انقلاب اسلامی به منصه ظهور گذاشته اند و به همین جهت است که هیچ دشمنی نمی تواند این خاک پاک را مورد تهدید قرار دهد.
وی با تقدیر از حضور پرشور بازنشستگان آجا ادامه داد : امسال پرشورتر از سال های قبل ضیافت افطاری بازنشستگان نیروهای مسلح در 12 شهرستان گیلان برگزار شد.
وی به برپایی محافل انس با قرآن در ماه رمضان اشاره کرد و افزود : تاکنون محافل سراسر از نور و معرفت قرآن با حضور بازنشستگان نیروهای مسلح در شش شهرستان استان برگزار شده است.
آزادگان با اشاره به لزوم داشتن روحیه شادابی و نشاط برای بازنشستگان نیروهای مسلح ، بیان کرد : مطابق هماهنگی که اداره بازنشستگی نیروهای مسلح استان با اماکن ورزشی داشته است تمامی بازنشستگان نیروهای مسلح می توانند از امکانات و فضاهای ورزشی شهرستان های خود استفاده کنند.
وی عیادت از بیماران بازنشسته نیروهای مسلح و رسیدگی به مشکلات آنها را از جمله برنامه های اداره بازنشستگی نیروهای مسلح استان ذکر کرد و گفت : ماه رمضان ماه رحمت الهی است که در این ماه عیادت از بیماران به عنوان یک سنت حسنه سفارش شده است.
به گزارش ایرنا ؛ در این آیین هوشنگ وقردوست رییس کانون بازنشستگان ارتش در آستارا نیز از حضور پرشور نیروهای بازنشسته تقدیر کرد و افزود : 350 نفر در شهرستان آستارا عضو این کانون هستند.
استان گیلان دارای 12 کانون بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توقیف خودروی پراید با بیش از 17 میلیون ریال خلافی در آستارا

سرهنگ رحیم مهدی زاده عصر شنبه با اعلام این خبر به خبرنگارگفت: ماموران ایستگاه بازرسی سه راهی قلعه حین کنترل محور مواصلاتی آستارا به اردبیل به یک دستگاه پراید مشکوک شده و این خودرو را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بررسی مدارک راننده و پس از استعلام از طریق سامانه متوجه شدند که این راننده 17میلیون و 600 هزار ریال جریمه معوقه دارد.
وی اضافه کرد: در همین راستا و بر اساس ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی رانندگی ، خودرو با خلافی بیش از 10 میلیون ریال تا زمان پرداخت جریمه توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
سرهنگ مهدی زاده با توصیه به شهروندان و مسافران مبنی بر قانون مداری و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی یادآور شد: بر اساس ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی رانندگی؛ چنانچه خودرویی دارای جریمه پرداخت نشده به مبلغ بیش از 10 میلیون ریال باشد ، خودرو توقیف و راننده آن به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
وی یادآور شد: پیش از این نیز در اواخر اردیبهشت و نیز اوایل و اواخر خرداد ماه سال جاری، به ترتیب یک دستگاه پژو 405 با خلافی 11 میلیون و 800 هزار ریال ، یک دستگاه پژو 206 با خلافی 14 میلیون و 800 هزار ریال و یک دستگاه خودرو سمند با خلافی 16 میلیون و 800 هزار ریال در شهرستان آستارا توقیف شده بود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یوسف پور واجد به عنوان سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید آستارا معرفی شد.

معاون صندوق کارآفرینی امید گیلان از ارائه تسهیلات 200 میلیون ریالی به زوج های دانشجوی استان در سال جاری خبر داد.

  محمد رضا شیخ الاسلامی روز شنبه در آیین تودیع و معارفه سرپرست صندوق کارآفرینی امید آستارا گفت : صندوق کارآفرینی امید با ارائه تسهیلات مناسب به هموطنان در راستای توسعه کار و اشتغال کشور قدم های موثری را برداشته است.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه آزاد و صندوق کار آفرینی امید ، افزود : زوج های جوان دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی که در سال 94 ازدواج کرده اند میتوانند با ارائه معرفی نامه از سوی دانشگاه محل تحصیل خود از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات در قالب قرض الحسنه ارائه می شود ، اضافه کرد : در این طرح برای هر نفر زوج 100 میلیون ریال وام قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی اظهار کرد : این تسهیلات 100 میلیون ریالی برای هر زوج جدا از تسهیلات 30میلیون ریالی وام ازدواج است.

شیخ الاسلامی در ادامه از معوقات 190 میلیارد ریالی شهروندان گیلانی به صندوق کارآفرینی امید خبر داد و بیان کرد : با وصول این مطالبات به شبکه می توان در راستای ارائه تسهیلات به متقاضیان قدم های موثرتری را برداشت.

معاون صندوق کارآفرینی امید گیلان با تاکید بر پیگیری جدی و مستمر در وصول مطالبات و پیگیری معوقات و گفت : در سال جاری اصلی ترین گزینه در ارزیابی عملکرد شهرستانها وصول مطالبات است و تمامی شهرستانها باید نسبت به کاهش وضعیت معوقات اقدام نمایند.

وی افزود : تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با اولویت قرار دادن طرح های مهم در راستای ایجاد اشتغال پایدار پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا ؛ در این آیین با تقدیر از زحمات غلام رضا ملکی نژاد ، یوسف پور واجد به عنوان سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید آستارا معرفی شد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توسعه راه های روستایی رهاورد دولت تدبیر و امید برای آستارا

وحید پورحضرت روز شنبه در حاشیه بازدید از عملیات آسفالت ریزی راه تعدادی از روستاهای بخش مرکزی آستارا به خبرنگار  گفت : دولت تدبیر و امید در راستای توسعه روستاهای محروم و مرزی عنایت ویژه ای دارد.

وی افزود : یکی از برنامه های دولت در جهت عمران و آبادانی روستاها آسفالت راه های روستایی است.

وی اضافه کرد : روستاهای شهرستان آستارا از جاذبه های گردشگری بکری برخوردار هستند ولی در برخی از این مناطق به سبب نامناسب بودن راه های منتهی به روستاها گردشگران نمی توانستند از ظرفیت های خدادادی مناطق روستایی بهره مند شوند.

وی در ادامه اظهار کرد : به همین منظور و نیز در جهت تسهیل در رفت و آمد روستاییان به خصوص در ایام بحرانی سال نظیر فصل زمستان راه روستایی بهارستان به هولستون ، راه های دسترسی به روستاهای هجرت ، عنبران و خانه های آسیاب ، راه منتهی به پارک جنگلی روستای باغچه سرا ، راه ها و کوچه های مربوط به روستاهای خشکه دهنه و جلال آباد ، راه روستایی سیبلی و راه های دسترسی به دهکده گردشگری حیران و هتل پارلا از جمله مهم ترین مناطقی هستند که در سال جاری عملیات مربوط به زیرسازی و آسفالت آنها انجام شده است.

پورحضرت با بیان اینکه تا کنون برای اجرای پروژه های عملیاتی مربوط به توسعه راه های روستایی 11 میلیارد و 270 میلیون ریال هزینه شده است ، افزود : این میزان اعتبار از منابع مختلف نظیر اعتبارات مرزی ، استانی و تبصره 22 برای عمران و آبادانی راه های روستایی صرف شده است.

وی در ادامه اضافه کرد : عملیات مربوط به آسفالت راه های روستایی مشند به شاغوله ، غلام محله شرقی و قنبرمحله سیبلی نیز در حال انجام است.

معاون فرماندار آستارا افزود : تمامی مسوولان وظیفه دارند تا نقش خود را در توسعه و آبادنی مناطق مختلف از جمله روستاها به درستی ایفا کنند ولی در این بین نقش خود روستا نشینان و شوراهای روستا بسیار مهم و کلیدی است.

وی گفت : روستاهای شهرستان آستارا از ظرفیت های بسیار مهمی برخوردارند و باید با تامین زیر ساخت های لازم ، فرصت های شغلی را به جای شهرها در مناطق روستایی ایجاد کرد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سومین روز در گذشت حاجیه خانم بلیقس نجفی مادر همسر اادارستانی

سومین روز در گذشت حاجیه خانم بلیقس نجفی مادر همسر اادارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار و وبلاگ نویس فعال حقوق بشر و محیط زیست شنبه  13 تیر ماه ساعت 16 تا 18 در مسجد پیر سرا روستای سروان رشت


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کوهنوردان آستارایی سومین قله بلند ایران را فتح کردند

دو نفر از کوهنوردان عضو باشگاه فرهنگی ورزشی کاسپین آستارا، قله چهار هزار و 811 متری سبلان در استان اردبیل را فتح کردند.

  دو نفر از کوهنوردان پیشکسوت آستارایی در یک هوای طوفانی و در وضعیت دمایی منهای 10 درجه، قله چهار هزار و 811 متری سبلان را فتح کردند.
هوشنگ عین الهی و امین امام دوست در مدت زمان شش ساعت مسیر قله مرتفع سبلان را طی کردند.
کوهنوردان مسیر پرفراز و نشیب این قله را با شعار ' بزرگترین رمز موفقیت در برنامه ها، آسودگی و آرامش خیال از خانه و خانواده است' پیمودند.
سبلان از کوه های مرتفع ایران است که در شمال غرب کشور و بین استان های اردبیل و آذربایجان شرقی قرار دارد.
سبلان سومین قله بلند ایران پس از دماوند و علم کوه است و به عنوان یک کوه آتشفشانی غیرفعال محسوب می شود.
ارتفاع قله این کوه چهار هزار و 811 متر است و در بالای قله آن، دریاچه کوچکی قرار دارد.
سبلان به خاطر آبگرم های طبیعی دامنه کوه، طبیعت تابستانی زیبا و پیست اسکی آلوارس همواره مورد توجه گردشگران و کوهنوردان بوده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تابستان بهترین فرصت برای شناساندن وجهه فرهنگی آستارا به گردشگران است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرآستارا گفت: فصل تابستان و ورود مسافران و گردشگران به شهرستان توریستی آستارا بهترین فرصت برای شناساندن و معرفی وجهه فرهنگی این شهرستان است.

  ابوطالب جوان روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های انجمن شعر و ادب شهریار آستارا افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی در فصل تابستان شکل ویژه ای به خود می گیرد که از این فرصت باید برای معرفی قابلیت های فرهنگی شهرستان بهره برد.
وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی در سطح سواحل ، اضافه کرد: اجرای میان پرده های طنز ، اجرای زنده موسیقی و شعرخوانی در طرح های سالمسازی دریا مورد استقبال شهروندان و مسافران قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه مقصد بسیاری از گردشگران در فصل تابستان نوار ساحلی آستاراست ، اظهار کرد: گروه های هنری فعال در بندرآستارا با بهره گیری از تمام ظرفیت خود توانسته اند فضای شاد و صمیمی را در لحظات پس از افطار برای هموطنان خلق کنند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در ادامه با بیان اینکه در بعد فرهنگ و هنر ، شعر آستارا از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، گفت: فعالیت های انجمن شعر و ادب شهریار آستارا با قدمت و غنای قابل توجه باید هدفمند پیش برود.
جوان با اشاره به رویکرد انجمن های هنری ارشاد با محور همگرایی ، افزود: آنچه که در قالب فعالیت های این انجمن ها پیگیر آن هستیم بحث های مربوط به کیفی گرایی و خروجی مناسب از این انجمن هاست.
وی عملکرد انجمن شعر و ادب را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: استادان این رشته در آستارا نظیر اکبر اکسیر و زنده یاد منصور بنی مجیدی زحمات قابل ستایشی را برای قوام و استحکام بخشی به چارچوب شعر آستارا کشیدند که نتیجه آن انتشار مجموعه شعرهای مختلف توسط شاعران جوان این شهرستان است.
وی در ادامه از برگزاری شب شعر غریب کوچه های آشنا به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع) در یکی از لیالی پرفضیلت قدر خبر داد و بیان کرد: این آیین فرهنگی با شعرخوانی شاعران آیینی آستارا و با همکاری انجمن شعرو ادب شهریار و بسیج هنرمندان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
در این نشست، اعضای انجمن شعر آستارا نقطه نظرات خود را برای پیشبرد برنامه های این انجمن ارائه کردند.
400 هنرمند آستارایی در هفت انجمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا ساماندهی شده اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نخستین باشگاه فوتسال بانوان در آستارا افتتاح شد

نخستین باشگاه فوتسال بانوان با حضور جمعی از مسوولان محلی و جامعه ورزش در شهرستان آستارا افتتاح شد.

  مدیر عامل باشگاه فوتسال بانوان آراز آستارا روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این باشگاه گفت: هدف از تشکیل این باشگاه، تشکیل تیم فوتسال بانوان برای حضور در مسابقات استانی و کشوری است.

کاظم داوری با اشاره به اینکه 20 نفر از بانوان مستعد رشته فوتسال هم اینک عضو این باشگاه هستند ، افزود: مربیگری تیم فوتسال بانوان آراز بر عهده سحر عزیزی است که به صورت هفتگی با برگزاری تمرینات مختلف در سالن ورزشی انقلاب نسبت به استعدادیابی بانوان علاقمند به رشته فوتسال همت می کند.

وی با اشاره به اینکه تیم فوتسال بانوان آستارا در دو رده سنی نوجوانان و جوانان فعالیت های خود را ادامه می دهد ، اضافه کرد: افتتاح باشگاه فوتسال بانوان گامی بزرگ در راستای توسعه ورزش قهرمانی در شهرستان آستاراست.

رییس اداره ورزش و جوانان آستارا نیز در این آیین گفت: توجه به ورزش بانوان در دستور کار جدی اداره ورزش و جوانان شهرستان آستاراست.

حمیدرضا قهرمانی با اشاره به اینکه بانوان آستارایی همواره در رشته های انفرادی و گروهی برای شهرستان افتخارآفرینی می کنند، افزود: هرچه قدر به تعداد باشگاه های فعال در حوزه بانوان افزوده شود، به همان اندازه ابعاد ورزش تقویت می شود.

وی اضافه کرد: بانوان به عنوان قشر تاثیرگذار در خانواده و جامعه، نقش کلیدی در ارتقاء سطح سلامت می توانند ایفا کنند که این امر با توجه به مقوله ورزش محقق می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برپایی نمایشگاه خوشنویسی شاخه طوبی در تالش

نمایشگاه خوشنویسی شاخه طوبی به مناسبت ماه مبارک رمضان ، در شهرستان تالش گشایش یافت .

  در نمایشگاه خوشنویسی شاخه طوبی که در محل سالن نمایشگاه مجتمع فرهنگی و هنری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش گشایش یافته ، 25 اثر از آثار خوشنویسی نرگس میرزایی از هنرمندان خوشنویس انجمن خوشنویسان تالش به نمایش گذاشته شده است.

نرگس میرزایی متولد سال 1354 است و خوشنویسی را از سال 1373 زیر نظر اساتید خوشنویسی آغاز کرده از ابتدای سال جاری تاکنون ، سه نمایشگاه خوشنویسی را به مناسبت های مختلف در این شهرستان برگزار کرده است.

بهرام خوشحال رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش روز چهارشنبه در حاشیه برپایی این نمایشگاه با اشاره به برنامه های این نهاد در ماه مبارک رمضان گفت : بمناسبت این ماه مبارک برنامه های متنوعی شامل پرده نویسی و چاپ بنر جهت تبلیغات محیطی ، برگزاری مراسم ختم قرآن کریم ، برگزاری نمایشگاه های هنری و مسابقه مفاهیم قرآنی ، از جمله برنامه های اجرایی این اداره در طول ماه مبارک رمضان است.

شهرستان تالش در110کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و بیش از دو هزار هنرمند تالشی در قالب گروه ها و انجمن های هنری در این شهرستان فعالیت می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

علی پویا-كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس-‌آستارا

علی پویا کارشناس ارشد ، معلم (تنها معلم كاندیدای دوره دهم )،

علی پویا كارشناس ارشد  و معلم...جانباز هشت سال دفاع مقدس -رجال سیاسی استارا  واعتدالیون گیلان..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، كشاورزان و صیادان  و دانشگاهیان و اقشار مختلف شهرستان و سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و لوندویل  و روستاها هواخواهان زیادی دارد و وی سالها در روستاهای استارا تدریس كرده اكثریت روستاییان نام علی پویا نام آشنایی است در كنار معلمی بعنوان یكی از خیرین مطرح در روستا سالهاست بر سر زبانهاست و بنابرنظر سنجی ها وی در مدتی كه تبلیغ می كند  هواخواهان زیادی بدست آورده است بدون ریا و تكبر و ساده و علمی برنامه هایش را توضیح می دهد این مورد جالب باعث استقبال زیاد مردم بسوی این كاندیدا شده است.. ... معتدل - مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان و  اعتدالیون  آستاراداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رویای خیال من

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد


پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری

آن است که بعد از هر زمین خوردن

دوباره برخیزی

 

 

من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم.
نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت
و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.

 کوروش بزرگپیشگفتار
 
در این وبلاگ جمله ها و ترول های خنده دار و مسخره قرار داده میشود.

اگر کسی میخاد وبلاگشو لینک کنه اول وبلاگمو لینک کنه بعد تو همین

پست ادرس وبلاگشو بزاره نوکرشم هستم.

راستی برای مراعات حال کاربران کم سرعت قالب کم حجم و امکانات

حاشیه ای کم گذاشتم امیدوارم بپسنیدن.

هدف ما شادی ایران و ایرانیه و كلا تمام آریایی ها

 قصد مسخره کردن کسی رو نداریم.


در ضمن کپی برداری ازاد است.


دل گرمی من نظرات شماست .
.


 

 

 

سلام

به بیننده وبلاگ ما امیدوارم با نظراتتون برای بهتر شدن وبلاگ  ما را راهنمایی کنید.

باتشکر از بازدیدکننده عزیز


گرگها آغوش خود را باز كنید تا اسماعیل بابا بیاید.

دلنوشته اا دارستانی


می ترسم از گرگ صفت هااما چاره ای نیست سراغ همان گرگی می روم که جن از او می ترسد......... چه كنم زمانه مرا ورق را اینطور عوض كرد گرگها آغوش خود را باز كنید تا اسماعیل بابا بیاید...دنیا خیلی ......
خسته تر از  همیشه در زاد روز تولدم  سنگینی پلک هارا با آب سبک می کنم و نگاهی به گنجشک های داخل حیاط منزلمان می اندازم وگوش جان می سپارم به آواز آنها که به یکباره حسرت پرواز به دلم گذاشتند پروازی که در آن خبری از تابلوهای عبور ممنوع توقف مطلقا ممنوع و راه یکطرفه نیست.


می ترسم از عشق دوباره اماچه باید کرد که هنوز دلتنگ و اسیر لحظه های با تو بودن هستم.

می ترسم از وابستگی ها اما چه باید کرد که هنوز بدنبال چتری هستم برای خیس نشدن زیر این باران تنهایی.

می ترسم از سردی این هوای دلم اما میدانم که باید خانه ای ساخت کنج دلمان تا با گرمای وجودت در آنجا ساکن شویم.

می ترسم از گرگ صفت هااما چاره ای نیست سراغ همان گرگی می روم که جن از او می ترسد.........


سراغ سایه درختان موریانه خورده و بی ریشه نمی روم چرا که سایه سرم اینجاست.

هنگام زمین خوردن دست یاری به سوی نا اهلان دراز نمی کنم چرا که عصای دستم اینجاست.

گرچه بد شدم و غبار روزگارروی عینکم نشسته و همه جا تیره و تار است اما نگران نیستم چرا که سوی چشمانم اینجاست


چهار فصل دنیای خودم را اینگونه سپری کردم که با وجودش هنگام باران چتری بودو پس لرزه های زمستان هم نتوانست در بهار به شکوفه هایش آسیبی برساند.

در تابستان هرچند گرمای خورشیدهمدم هرم تنش شده بوداما سایه سرش بهترین سایه بان همراهم بود.

همچون جدایی برگ و درخت پاییز ماهم فصل جدایی بود برگ های زرد و نارنجی نصیب رفتگر محله و چراغ قلبم با آخرین مد لباس عازم آخرین سفر شد و من ماندم و زمستان که در سوزسرمابدون اینکه خبری از هرم تنش باشدباید برف و باران ها را تحمل می کردم

سراغ باران را می گرفت که این روزها سنگدل شده و اشکی برای ریختن ندارد

مدتهای زیادی است که قفل خلوت تنهایی ام بازشده و من بدنبال شاه کلید می گردم.


قلب امیدی برای تپیدن ندارد٬زبان روزه سکوت گرفته و چشم هاهم ......


نفس تازه ای گرفتم آن هنگام که بغض٬سکوتم را شکست
 
گرگها چرا مرا دوست دارید گرگها می دانید كه محبت با زور نمی شود ...چرا پس مرا مجبور
می كنید تا به آغوش شما بیایم...آغوش شما برای من حسی ندارد اما می آیم چون از جن ها
می ترسم..زمانه اینطور است از بد بدتر آن بدی را انتخاب می كنم ....كه نسبت به بدتر بهتر است ..اما خوب نیست..اما خوبها هم مرا نخواستند ...تا خوبها مرا بخواهند گرگها آغوش خود را باز كنید من در پناه شما باشم از دست جن های نادیده ...گرگها می دانید شما چرا انتخاب كردم... چون خوبها مرا نخواستند ....ولا اقل من شناختی روی بدی شما دارم ...واما جن ها نامریی ها هستند آنها رانمی شناسم.... گرگها آغوش خود را باز كنید می آییم با شما باشم ..اما  شرطم این است من گرگ نخواهم شد..شاید خوی و سرشت گرگ را پیدا كنم..آخه ...........من انسانم اشرف مخلوقاتم ...گرگ .........اخه خدا مرا دوست دارد ..می دانم روزی مرا پیش خوبها خواهند برد...گرگ ها دلخوش نباشید مرا به آغوش خود آوردید من روزی خواهم رفت ..چون منتظر ناجی  هستم ..ناجی كه بشریت را نجات خواهد داد... بدون منت و بدون سلاح  و با صلح و دوستی و فراوانی نعمت..گرگها دلخوش نباشید....من باز خواهم گشت....... منتظر آن روز هستم...كه منجی بشریت بیاید ...اسماعیل بابا


 

شعر بسیجی : بسیجی گمنام

 

فصل های پیش از این هم ابر داشت    بر كویرم بارشی بی صبر داشت

اینك اما عده ای آتش شدند                 بعد كوچ كوه ها آرش شدند

بعضی از آنها كه خون نوشیده اند         ارث جنگ عشق را پوشیده اند

بزدلانی كز هراس ابتر شدند             از بسیجی ها بسیجی تر شدند

تو چه می دانی تگرگ و برگ را          غرق خون خویش، رقص مرگ را

تو چه می دانی سقوط «پاوه» را       «عاصمی» را «باكری» را «كاوه» را

هیچ می دانی «مریوان» چیست؟ هان!  هیچ می دانی كه «چمران» كیست؟ هان!

هیچ می دانی بسیجی سرجداست؟   هیچ می دانی «دوعیجی» در كجاست؟

این صدای بوستانی پرپر است          این زبان سرخ نسلی بی سر است

با همان هایم كه در دین غش زدند       ریشه اسلام را آتش زدند

پای خندق ها احد را ساختند           خون فروشی كرده خود را ساختند

زنده های كمتر از مردارها                   با شما هستم، غنیمت خوارها

بذر هفتاد و دو آفت بر شما                    بردگان سكه! لعنت بر شما

باز دنیا كاسه خمر شماست         باز هم شیطان اولی الامر شماست

با همان هایم كه بعد از آن ولی        شوكران كردند در كام علی

زخمی ام، اما نمك... بی فایده است  درد دارم، نی لبك.... بی فایده است...

---------------


خرئ د یدم نشسته زار و گریان                                                     ز ظلم آدم و از جور پالان

بگفتم ائ خرک اخبار چون است                                              چرا احوال تو بیمار گون است

بگفت از دست انسان خوار گشتم                                                    به زیر بار او بیمار گشتم

همیشه بار بردم بهر انسان                                                      به تابستان وسرمائ زمستان

گهئ مشت و لگد بر پیکرم زد                                                  گهئ هم چوبد ستئ برسرم زد

دلم پردرد از زخم زبانش                                                           زدست حرفهائ بئ حسابش

چرا برمن چنین جوروجفاکرد                                                      چرا فرزند من را بد نما کرد

نباشد کرده ام بد تر ز آدم                                                              یقین بهتر بود از کره آدم

تو دانئ شب جواناتان کجایند                                                       توئ کاباره ها و کافه ها یند

توئ کاباره ها وافور و بنگ است                                             برائ ما خران اینکار ننگ است

درون کافه ها سیگار وقلیان                                                       نشسته پائ قلیان کره انسا ن

نخورده کره من دود قلیان                                                       برائ عیش و نوش رفته بیابان

کجا د یدئ خرئ معتاد باشد                                                             زدرد بئ موادئ زار باشد

شما گویید ما با علم و د ینیم                                                            یکئ در دانهً روئ زمینیم

همین علم شما بر باد تان داد                                                       تروروبمب گذارئ یاد تان داد

کجا د یدئ خرئ را انتهارئ                                                    به امید بهشت وحوض و حورئ

گروگان کئ گرفتم من خرئ را                                                            ببریدم سر کره خرئ را

بهشت ما همین گلزار باشد                                                               که از شر شما آزاد باشد

دگرگویید ما صنعتگرانیم                                                           به روئ این زمین ما بهترانیم

همین صنعت بلائ جانتان شد                                                           بلائ این تن بیمارتان شد

همه تن پرور وبئ حال هستید                                                         دیابت دارید وبیمار هستید

کجا د یدئ خرئ بیمار گردد                                                              ز درد کلیه بئ حال گردد

ازاین صنعت بجز غارتگرئ چیست                                     به روئ این زمین ویرانگرئ چیست

به دریا و به صحرا و بیا بان                                                         زهر موجود زنده تا گیاهان

ز آب و خاک تا سنگ معادن                                                              ز نفت گاز تا طلا و آهن

همه را یک به یک تاراج کرد ید                                                    همه خاک زمین بر باد کردید

حالا هم رفته اید تو آسمانها                                                           شد ید غارتگران کهکشانها

کجا د یدئ خرئ غارتگرئ کرد                                            به ظلم وجور به خرها سرورئ کرد

به یک مشت جوئ من سیر گرد م                                                  به هر آبشخورئ پا گیرگردم

همه کارخانه ها تان گاز سازاست                                             صدائ طیارهاتان ترسنا ک است

زمین گرم از گلخانه ائ شد                                                       زگرما این زمین ویرانه ائ شد

کجا گاز خران گلخانه ائ هست                                                صدایش هم صدائ ناله ائ هست

همئ گویید ما با علم و داد یم                                                      به سازمان ملل مان مئ نازیم

بر این سازما نتا ن من خنده کردم                                                   گهئ هم یا تآمل گریه کردم

عراق در آتش وخون گشته ویران                                              از آن بد ترشده دارفور سودان

ند ید م من ز انسان عد ل و دادئ                                                   همین زندانتان باشد گواهئ

کجا د یدئ خرئ بردار گرد د                                                      و یا درکنج زندان خوار گرد د

شما گویید ما گردن کلفتیم                                                                 به د نبال جو وکاه مفتیم

اگر گردن کلفتیم بارمان چیست                                                 ز ظلم آدم این احوا لمان چیست

لگد گر می زنم از زور بار است                                               ز ترس آدم و از گرگ هار است

خوراک ما خران کاه هست و جو هست                                       خوراک آدمی هم آش جو هست

چرا طعنه به ما که جو خور هستید                                           شما هم همگی آبجو خور هستید

پس از این داد خواهم من ز آدم                                                       نخواهم بار برد از بهر آدم

اگر من بار بردم بهر آدم                                                               بدان من خرترم از کره آدم

dardnews.ir

 


هوالحق ...

((اللهم عجل لولیک الفرج))

 دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امیر حسین - دوستی و محبت كودك ایرانی باحیوانات


امیر حسین  كودكی است در آستارا  كه به حیوانات علاقه دارد  و هرجا حیوانات زخمی  بنید با دلسوزی از آنها نگهداری و مدوا می كند..
  در خانه هم جوجه  ها و مرغ خروس آنقدر به امیر حسین علاقه دارنند وقتی امیر حسین  در حیاط می نشیند دركنار آمیر حسین  می آیند و استراحت  می كنندوو..

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازرسان وزارت کشور از طرح های سالمسازی سواحل آستارا بازدید کردند

گلایه‌تاکسی‌ها ازفعالیت غیرقانونی آژانس‌ها/مسئولان به فعالیت این خودروها پایان دهند

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-09:32 ب.ظ

تعدادی از رانندگان تاکسی شهری بندر آستارا با مراجعه به خبرنگار ما در این شهرستان نسبت به فعالیت خودروهای شخصی و رانندگان خودروهای شخصی در خیابان‌های این شهر اعتراض کردند.

بارها شاهد شنیدن اخبار تلخی در رسانه‌ها و خواندن مطلبی در رابطه با اتفاق افتادن حوادث تلخ برای مسافرین در خودروهای شخصی و آژانس‌های غیر مجاز بودیم که انتظار از شهروندان این است با توجه به این مسائل از خودروهای شخصی و آژانس‌های غیر قانونی استفاده نکنند و تاکسی‌های شهری را به مسافربرهای شخصی و تاکسی‌های تلفنی غیر مجاز ترجیح دهند. امنیت مسافر در خودروهای حمل و نقل عمومی بیشتر است و باید درباره استفاده از خودروهای عمومی فرهنگ سازی شود

 

حسین. ض یکی از رانندگان تاکسی در مورد این مراجعه گفت: تنها در آمد ما رانندگان تاکسی به فعالیت در این شغل بستگی دارد و ما از مسئولین ذیربط خواستاریم با مسافربرهای شخصی و رانندگان تاکسی‌های تلفنی که قانون را زیر پا می‌گذارند و اقدام به سوار کردن مسافرین در خیابان‌های شهر می‌کنند، برخورد جدی کنند.

 

وی افزود: عده‌ای از رانندگان تاکسی تلفنی‌ها به جای مستقر شدن در دفتر خود، در خیابان‌های شهر مشغول به کار می‌شوند.

 

حسین گفت: حتی رانندگان خطوط شهری و روستاهای خارج از شهرستان نیز در خیابان‌های این شهر فعالیت می‌کنند که این امر عرصه را بر رانندگان تاکسی که تنها محل امرار معاششان از این طریق است، تنگ کرده و ما خواستار رسیدگی به این مشکل از سوی مسئولین ذی‌ربط هستیم.

 

محمد، ر یکی دیگر از رانندگان تاکسی شهری بندر آستارا نیز در این رابطه گفت: از پلیس راهنمایی و رانندگی و شرکت تاکسیرانی انتظار داریم که نسبت به این قضیه بی‌تفاوت نباشد و رفع مشکل ما را در دستور کار قرار دهد.

 

وی اضافه کرد: مردم فرهنگ دوست بندر آستارا به خوبی شرایط رانندگان تاکسی را درک می‌کنند، اما تنها خواسته ما جلوگیری از فعالیت خودروهای شخصی و رانندگان تاکسی‌های تلفنی است.

 

محمد. ر با بیان اینکه مسافربرهای شخصی و رانندگان تاکسی‌های تلفنی امان‌مان را بریده‌اند، گفت: به محض اینکه یک عابر وارد خیابان می‌شود، یک خودروی مسافربر شخصی و راننده تاکسی تلفنی جلویش توقف می‌کند که این موضوع بر کار رانندگان تاکسی‌های شهری لطمه می‌زند.

بهترین راه پیشگیری از فعالیت تاکسی های تلفنی در خیابان های شهر برخورد با مدیران آژانس ها است

 

بهزاد پیران، مدیر عامل تاکسیرانی شهری بندر آستارا فعالیت مسافربرهای شخصی و تاکسی‌های تلفنی در سطح خیابان‌های این شهر را از گلایه های اساسی رانندگان تاکسی دانست و خاطرنشان کرد: واگذاری بیش از اندازه امتیازهای دفاتر آژانس در ادوار گذشته موجب شده، هر روزه تعداد زیادی از تاکسی‌های تلفنی در شهر اقدام به مسافرکشی کنند که این امر مشکلاتی را برای رانندگان تاکسی‌های شهری به دنبال داشته است.

 

وی افزود: با مصوبه شورای ترافیک سه سال است که در بندر آستارا دیگر مجوز راه اندازی دفاتر آژانس صادر نمی‌شود.

 

مدیرعامل تاکسیرانی شهری بندر آستارا آلودگی هوایی و صوتی، ترافیک سنگین در سطح شهر و بروز ناهنجاری‌های اجتماعی را از عواقب فعالیت غیر قانونی آژانس‌ها برشمرد و تصریح کرد: عدم مدیریت مدیران دفاتر آژانس و استقبال شهروندان از تاکسی‌های تلفنی در سطح شهر باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده و فعالیت رانندگان سختکوش تاکسی‌های شهری را با مشکل مواجه و حقوق رانندگان را تضعیف کرده است.

 

وی با تقدیر و تشکر از  زحمات سازمان حمل و نقل همگانی در برخورد با رانندگان تاکسی‌های تلفنی و خودروهای شخصی از سازمان حمل و نقل همگانی و دستگاه‌های ذیربطی که مجوز آژانس صادر می‌کنند خواست با مدیران آژانس‌هایی که رانندگان آنان غیرقانونی در سطح شهر فعالیت می‌کنند، برخورد قانونی کنند.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه فضا برای خدمات دهی به شهروندان توسط رانندگان تاکسی‌های شهری مطلوب نیست، تصریح کرد: بهترین راه پیشگیری از این مشکل و معضل برخورد با مدیران آژانس‌ها است.

 

پیران از شهروندان آستارایی خواست فقط با تماس تلفنی با دفاتر آژانس‌ها اقدام به سوار شدن کرده و از سوار شدن تاکسی‌ تلفنی‌هایی که فاقد علائم حمل و نقل همگانی و تابلو مجاز نیستند، قطعا خودداری و در درون شهر از خودروهای عمومی پلاک تاکسی شهری استفاده کنند.

 
ریس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا: احمد شحات، قاری برجسته مصری در بندر آستارا تلاوت می‌کند

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-09:31 ب.ظ

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان «احمد شحات» قاری برجسته مصری در بندر آستارا تلاوت می‌کند.

احمد شحات، قاری برجسته مصری در بندر آستارا تلاوت می‌کند

جمشید مهدوی،  ریس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آستارا با اشاره به سنت هرساله برگزاری محافل انس با قرآن کریم در استان گیلان با حضور قاریان مصری، گفت: امسال استاد احمد شحات، از قاریان برجسته مصری مهمان محفل انس با قرآن آستارا در ماه مبارک رمضان می‌شود.

 

وی افزود: این قاری برجسته مصری روز جمعه(۱۹ تیر) مصادف با ۲۳ رمضان و بعد از نماز جمعه در مصلی بندر آستارا به تلاوت قرآن کریم می‌پردازد.

 

ریس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا تصریح کرد: قرائت قاریان برتر شهرستانی از برنامه‌های محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری برجسته مصری در بندر آستارا است.

 

مهدوی تقویت شور و انگیزه قرآنی در میان مردم و ترویج هنر قرائت قرآن و ترویج نغمه‌های دینی و الهی را از اهداف تلاوت قاری مصری در بندر آستارا دانست و گفت: این محفل نورانی انس با قرآن به همت اداره اوقاف و امور خیریه و با مشارکت دفتر امام جمعه، فرمانداری و سپاه ناحیه بندر آستارا برگزار می‌شود.
بازرسان وزارت کشور از طرح های سالمسازی سواحل آستارا بازدید کردند

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-09:30 ب.ظ

بازرسان وزارت کشور در قالب هیاتی از دو طرح سالمسازی دریا در سواحل شهرهای آستارا و لوندویل در غرب استان گیلان بازدید کردند.

فرماندار بندر آستارا روز سه شنبه پیش از این بازدید در جمع بازرسان سواحل وزارت کشور گفت: طی دو سال گذشته هیچ گونه غرقی را در سواحل آستارا نداشتیم.

سیروس شفقی افزود: در حال حاضر دو طرح سالمسازی دریا در شهرستان آستارا فعال است که امید داریم سومین طرح را برای ایام پس از ماه مبارک رمضان آماده کنیم.

وی با بیان اینکه در حاضر 77 ناجی غریق در مناطق خطر آفرین و 24 ناجی غریق متشکل از 12 مرد و 12بانو در دو طرح سالمسازی دریا مشغول خدمات رسانی به شهروندان و مسافران هستند، اضافه کرد: تعیین وظایف دستگاه ها از مهمترین اقداماتی است که باید با مشخص شدن اعتبارات به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به لزوم خرید تجهیزات برای ناجیان غریق ، بیان کرد: این تجهیزات باید قابل استفاده و بر اساس نیاز موجود خریداری شود.

فرماندار آستارا نبود جت اسکی و ست غواصی را عمده مشکل هیات نجات غریق شهرستان آستارا ذکر کرد و افزود: برای برقراری ارتباط با مرکز ستاد ساماندهی سواحل، استفاده از بی سیم اهمیت ویژه ای دارد که باید ترمیم سیستم بی سیم فرمانداری در اولویت قرار گیرد.

هیات بازرسی از سواحل وزارت کشور، پس از برگزاری این نشست از طرح های سالمسازی دریا در شهرهای آستارا و لوندویل بازدید کرده و اقدامات انجام شده در این طرح ها را مورد ارزیابی قرار دادند.

شهرستان آستارا با 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی، در غرب استان گیلان واقع شده و دارای دو طرح سالمسازی لوندویل و نیز سفیر امید است.

گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان حدود 300 کیلومتر نوار ساحلی دارد.ک/2
مجهز شدن گمرک آستارا به دستگاه ایکس ری کامیونی ریلی

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-09:30 ب.ظ

مدیرکل گمرک شهرستان مرزی آستارا از خرید یک دستگاه ایکس ری کامیونی ریلی برای این اداره کل خبر داد.

  حمیدرضا محمدی افزود: هدف از خرید دستگاه ایکس ری کنترل بهینه محموله های ترانزیتی ، صادراتی و افزایش دقت در ارزیابی ها و سرعت عمل خصوصا در خروج کالاهای صادراتی از مرز آستارا است.
وی اضافه کرد: مشخصات این دستگاه از سری MB، ریلی نیمه ثابت و دارای قدرت شش الی 9 مگا الکترون ولت می باشدکه برای خرید آن 200 میلیارد ریال توسط گمرک ایران هزینه شده است.
محمدی با بیان اینکه این دستگاه بنا به دستور رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران برای گمرک آستارا اختصاص داده شد ، اظهار کرد: به زودی این دستگاه از خارج از کشور وارد و در محل درب خروجی گمرک آستارا مستقر و شروع به کار خواهد کرد.
وی گفت: با توجه به اهمیت مرز آستارا و تردد بیش از 700 هزار مسافر در سال از این مرز، دو دستگاه ایکس ری چمدانی نیز در حال حمل و استقرار در سالن مسافری گمرک آستارا می باشد.
بر اساس این گزارش؛ مدیر کل گمرک آستارا همچنین از واگذاری باسکول های گمرک آستارا به بخش خصوصی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی مبنی بر برون سپاری فعالیت ها خبر داد و بیان کرد: هم اینک سه باسکول در محوطه گمرک آستارا فعال می باشد که جهت عملیات برون سپاری به تعاونی گمرک جمهوری اسلامی ایران محول شده است.
گمرک آستارا به عنوان یک اداره کل در امور واردات و صادرات قطعی ، ورود و خروج موقت ، تعاونی مرزنشینان ، ترانزیت داخلی و خارجی ، کارنه تیر بین المللی ، مبدا و مقصد کارنه تیر ، کاپوتاژ ، امور مسافری ، مرجوعی ، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.
این گمرک رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندری آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود به طوری که سالانه نزدیک به 700 هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دنیای وارونه -عجب رسمیه رسم زمونه (دكتر محمد علی هالو )


بنام خدای بخشنده و مهربان .. بنام خدایی كه عشق را آفرید ..چون بدون عشق نتوان زندگی نمود ...
لطفا متن را بخوانید سپس تصمیم بگیرید / اطمینان داشته باشید
 

 اگر این پنجره را ببندید احتمال دارد دیگر برای شما باز نگردد

چه دنیای وارونه ای!

وقتی فلرتشیا عاشق دنیایی دكتر هالو شود

دنیایی دكتر هالو ...

 رفتنی ست

و فلرتشیا

تا ابد

با گیسوان طلایی بافته اش

در دنیای قصه ها اسیر خواهد ماند.

 

من و تو بزرگ میشویم

و یادمان خواهد رفت

که روزگاری

دستهای دكتر هالو

تنها پناه فلرتشیا بود

در تزس و تنهایی

و فلرتشیا

روی همین دستها با تن  دنیایی دكتر هالو  میامیخت

عشق میورزید

عاشق میشد.

حالا تو بگو!

 چه باید بکند

فلرتشیای دنیای وارونه؟

بی قصه ها

بی عشق

دنیایی دكتر هالو !

*به یاد سفرهای  دنیایی دكتر هالو *

 بیا تا برویم به كشور رویایی دكتر محمد علی هالو

اینجا خانه  و كشور رویایی دكتر محمد علی هالو  است.از شعر تا قصه تا واقعیت  و دفاع از مظلوم  - از کتاب تا فیلم واز همه مهمتر از سفر مینویسم و سرنوشت می سازیم . و بر این باوریم ..حق گرفتنی هست باید تلاش کرد ...مهمان خانه من شوید.قدمتان بر سر چشم.تنها یک چیز میماند: هرگونه برداشت از نوشته های این وبلاگ فقط با ذکر نام نویسنده و نام وبلاگ و با کسب اجازه امکان پذیر است.ممنونم از شما.

 

 

.طالع بینی دكتر محمد هالو

واقعا دوای هر درده !! ( تصویر متحرک ) www.taknaz.ir

baran

حق گرفتنی هست باید تلاش کرد . .... دكتر هالو09119812795  astarao@yahoo.com

خداحافظ شما دوستان خوبم...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امیر حسین - دوستی و محبت كودك ایرانی باحیوانات


امیر حسین  كودكی است در آستارا  كه به حیوانات علاقه دارد  و هرجا حیوانات زخمی  بنید با دلسوزی از آنها نگهداری و مدوا می كند..
  در خانه هم جوجه  ها و مرغ خروس آنقدر به امیر حسین علاقه دارنند وقتی امیر حسین  در حیاط می نشیند دركنار آمیر حسین  می آیند و استراحت  می كنندوو..داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سه قطعه جوجه کرکس توسط دوستدار محیط زیست به منظور تیمار تحویل مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا شد.

خوشنویسی آیات قرآنی بر روی بشقاب های چینی توسط هنرمند آستارایی

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-02:28 ب.ظ

محمد شرری هنرمند خوشنویس آستارایی با برپایی نمایشگاهی در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، تعدادی از بشقاب های خوشنویسی شده خود که مزین به آیات قرآنی و اشعار شعرای نامی ایران است را در این نمایشگاه عرضه کرد.

  هنر خوشنویسی همان هنر ایرانی اسلامی است که ریشه در اصالت و فرهنگ دیرینه این سرزمین کهن دارد. از دیر باز بودند کسانی که با عشق و علاقه از نوشتن بر روی سنگ ها و کتیبه ها تا نوشتن بر روی کاشی های مساجد و کاغذ هنرنمایی خود را در پیچ و خم قلم و مرکب به تصویر کشیدند.
خطوط نسخ ، ثلث ، نستعلیق و شکسته نستعلیق هر کدام روایتگر عرفان و معنویت در هزار توی هنر ناب ایران زمین است.
در دوران معاصر همراه با همه شاخه های هنری که دستخوش تحولاتی قابل توجهی شدند؛ در هنر خوشنویسی نیز شاهد تغییراتی بوده ایم و هم اکنون نیز شاهد نوآوری ها و ابداعاتی چه در ترکیب با سایر هنرها و چه در ابداع خط های جدید هستیم.
خوشنویسی بر روی بشقاب های چینی ، حرکتی جدید در عرصه این هنر است که در نوع خود اقدامی جالب توجه و کم نظیر است.
محمد شرری هنرمند خوشنویس آستارایی توانسته آثار هنری خود را با ذوق و علاقه خاصی خلق و در قالب نمایشگاهی بر پا کند.
وی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این، چندین بار خوشنویسی بر روی سنگ های مرمر را تجربه کرده بودم ولی یک سالی می شود علاوه بر خوشنویسی بر روی کاغذ و خلق تابلوهایی از اشعار حافظ و آیات قرآن به خوشنویسی بر روی بشقاب های چینی روی آورده ام.
وی افزود: کنترل قلم و نوع مرکب ، در زمینه خلق آثار خوشنویسی بر روی بشقاب هایی که خاصیت لغزندگی دارند به یاری من شتافته است.
وی با تقدیر از راهنمایی های استاد کریم صمد زاده استاد فوق ممتاز خوشنویسی ایران در زمینه خوشنویسی بر روی بشقاب ، اضافه کرد: خطوطی که تاکنون بر روی بشقاب خلق کرده ام نستعلیق بوده است که معروف به عروس خطوط اسلامی می باشد.
شرری که هم اینک به عنوان مربی خوشنویسی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا فعالیت می کند در ادامه گفت: مهارت خوشنویسی بر روی بشقاب را به علاقمندان کودک و نوجوان نیز یاد می دهم تا این هنر همواره مسیر پویندگی خود را طی کند.
نمایشگاه محمد شرری تا 16 تیرماه صبح و عصر در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا دایر است.
در این نمایشگاه 40 اثر خوشنویسی در قالب تابلوها و بشقاب های چینی در معرض دید عموم گذاشته شده است.
محمد شرری متولد 1363 است و فعالیت خود را در رشته خوشنویسی زیر نظر استاد کریم صمد زاده و هوشنگ باغچه سرایی از سال 1380 در انجمن خوشنویسی آستارا آغاز کرد و در سال 87موفق به اخذ مدرک ممتاز از سوی انجمن خوشنویسان ایران شد.
رشد 207 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا طی بهار امسال

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-02:28 ب.ظ

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان از رشد 207 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

حسین چراغی روز سه شنبه در جمع فرماندار و تعدادی از مسوولان محلی شهرستان آستارا افزود : بندر آستارا با دارا بودن یک پست اسکله در مدت زمان کوتاه از فعالیت خود توانسته است به یک بندر مجهز و فعال تبدیل شود.
وی اضافه کرد : در مدت یاد شده بندر آستارا با یک جهش رو به بالا توانسته است ظرفیت ها و پتانسیل حقیقی خود را نشان دهد.
وی با اشاره به پهلوگیری 22 فروند کشتی در بندر آستارا در بهار امسال ، اظهار کرد : این درحالی است که در بهار سال قبل پنج فروند کشتی در این بندر پهلو گرفته بود.
وی با اشاره به صادرات 14 هزار و 400 تن کالا از بندر آستارا در این مدت گفت : این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 105 درصد رشد داشته است.
وی افزود : امسال در مجموع عملیات تخلیه و بارگیری 51 هزار و 500 تن کالا در بندر صورت گرفته است.
چراغی در ادامه با بیان اینکه بندر آستارا پتانسیل تجارت دریایی را دارد ، گفت : دو سال از فعالیت بندر آستارا می گذرد که در این مدت زمان با تجهیز زیرساختی و روساختی این بندر روند امیدوار کننده ای را طی کرده است.
وی افزود : بندر آستارا در حداقل زمان ممکن با کمک مسوولان شهرستانی و استانی توانست امتیاز منطقه ویژه را کسب کند که این امتیاز منجر به رشد زمینه های اقتصادی در منطقه می شود.
وی جذب سرمایه گذار را موجب رونق بیش از پیش منطقه ویژه خواند و گفت : باید مزایای منطقه ویژه اقتصادی برای سرمایه گذاران تبیین شود.
وی با اشاره به لزوم استقرار نمایندگی نهادهای مرتبط با منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا برای پیشبرد امور مربوط ، افزود : باید ساختمان گمرک ، دایره مهاجرت ، قرنطینه نباتی و بهداشتی و سایر بخش های مرتبط در قالب یک پنجره واحد در موازات منطقه ویژه اقتصادی به فعالیت بپردازند.
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه عملیات محصور کردن محدوده 61 هکتاری منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در حال انجام است ، گفت : در این زمینه هم اینک پیشرفت 40 درصدی داریم که انتظار می رود تا پایان تیرماه بخش عمده ای از کار انجام شود.
چراغی با اشاره به اینکه 40 هکتار از محدوده 61 هکتاری منطقه ویژه آستارا با ورود بخش خصوصی رونق پیدا خواهد کرد ، گفت : تسطیح زمین ، تعیین اراضی مورد نظر برای دسته بندی کالاها ، مشخص شدن نوع فعالیت ها با توجه به ظرفیت بندر از جمله برنامه هایی است که در مدت زمان کوتاه عملیاتی می شود.
فرماندار آستارا نیز در این نشست گفت : پیگیر اشتغالزایی برای جوانان در منطقه ویژه اقتصادی هستیم.
سیروس شفقی افزود : امور اداری مربوط به منطقه ویژه اقتصادی آستارا در سال 93 با دستور هیات وزیران برای ایجاد منطقه ویژه در بندر آستارا به اتمام رسید.
وی اشتغال و سرمایه گذاری را از جمله اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا خواند و اضافه کرد : عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی باید در قالب یک جدول زمانی مشخص تنظیم شود.
وی عملیات مربوط به محصور کردن ، ایجاد زیرساخت های لازم و احداث ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی را از جمله برنامه های پیش رو برای تحقق اهداف دولت خواند و افزود : باید از تجارب و سوابق مناطق ویژه اقتصادی دیگر شهرستان ها بهره ببریم تا بتوانیم مزایای واقعی این منطقه را بر اساس پتانسیل مخصوص بندر آستارا به سرمایه گذاران معرفی کنیم.
وی خواستار پیشرفت روند ساخت اسکله دوم با ظرفیت یکصدهزار تن در بندر آستارا شد.
به گزارش ایرنا ؛ در جلسه هفدهم اسفندماه 1393 هیأت وزیران و به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 ، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا به تصویب رسید.
در این جلسه دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در استان گیلان با حوزه فعالیت های دریایی، بندری ، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده تصویب و توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.
منطقه ویژه اقتصادی آستارا در 61 هکتار محدوده بندر چند منظوره آستارا در خشکی و شاخه های موج شکن دریایی آن ایجاد می شود.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و بندر این شهرستان از فروردین ماه سال 92 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است.
امام جمعه آستارا: کانون های مساجد باید در راستای جذب جوانان فعالیت کنند

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-02:27 ب.ظ

امام جمعه شهرستان آستارا گفت : کانون های فرهنگی و هنری در سطح مساجد باید در راستای جذب جوانان مستعد به فعالیت بپردازند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز سه شنبه در جمع مسوولان محلی و نیز فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان آستارا افزود : فعالان کانون های مساجد باید همواره خود را مجهز به سلاح معرفت و استدلال کنند.
وی با اشاره به اینکه کانون های مساجد به عنوان پایگاه های شاخص فرهنگی شناخته می شوند ، اضافه کرد : از زمان راه اندازی کانون های مساجد تاکنون با در نظر گرفتن تمامی ظرفیت های این نهادهای فرهنگی نتایج مورد انتظار حاصل نشده است.
وی با بیان اینکه تاثیر کانون های مساجد را باید در سطح اجتماع ببینیم ، اظهار کرد : کانون های مساجد باید عامل جذب جوانان باشند و این می تواند به عنوان معیار سنجش قرار بگیرد.
وی طراحی و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های ابتکاری فرهنگی را در جذب جوانان به مساجد مهم برشمرد و بیان کرد : کانون های مساجد در کنار بسیج ، اعضای حلقات صالحین و هیات امنا باید فضای همدلی و همزبانی را ایجاد کنند تا بتوانند به مقصد مورد نظر دست یابند.
امام جمعه آستارا پررنگ شدن صف های نماز جماعت را در مساجد باعث ناامیدی بیش از پیش دشمنان عنوان کرد و گفت : مسجد به عنوان سنگر اسلام نقش عمده ای را در تقویت برنامه های فرهنگی ، دینی و قرآنی ایفا می کند.
حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه شکل گیری افکار اسلامی در قشر جوان جامعه را در اوج تهاجم فرهنگی دشمن لازم دانست و افزود : به تناسب پیشرفت و توسعه امکانات و تکنولوژی در فضای مجازی ، برنامه های فرهنگی باید از تنوع و ابتکار عمل لازم متناسب با ذائقه و سلیقه جوانان برخوردار باشد.
وی خواستار تشکیل کارگروه های تخصصی به منظور آسیب شناسی مسائل فرهنگی جامعه توسط کانون های مساجد شد و اظهار کرد : این کارگروه ها بنا به مقتضای زمانی و مکانی باید فعالیت های خود را ارائه بدهند چرا که شهرستان آستارا به خاطر موقعیت مرزی خود از حساسیت ویژه ای برخوردار است.
به گزارش ایرنا شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان دارای 87 مسجد است که از این تعداد 42 مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری می باشد.
کلاس های قرآن ، احکام ، آموزش فنی و حرفه ای ، امداد و نجات ، کلاس های مربوط به هنرهای خانگی نظیر آشپزی ، خیاطی و گلسازی ، دوره های ورزشی و برگزاری اردوهای سیاحتی ، زیارتی و تفریحی از جمله برنامه های مهم تابستانی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان آستارا است.
سه قطعه جوجه کرکس توسط دوستدار محیط زیست به منظور تیمار تحویل مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا شد.

تاریخ:سه شنبه 9 تیر 1394-02:27 ب.ظ

- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا گفت : سه قطعه جوجه کرکس توسط دوستدار محیط زیست به منظور تیمار تحویل مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا شد.

شهروز قلی نژاد  افزود : سه قطعه جوجه کرکس در منطقه ییلاقی کوته کومه لوندویل توسط یک دوستدار محیط زیست کشف و تحویل اداره حفاظت محیط زیست آستارا شد.
وی با اشاره به تلف شدن یک قطعه از جوجه کرکس به سبب وخیم بودن وضع جسمی آن ، اضافه کرد : دو قطعه دیگر در محل اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل در حال تیمار است که پس از طی مراحل درمان و نیز رسیدن به بلوغ کامل پس از 9 ماه به آغوش طبیعت بر می گردد.
وی اظهار کرد : پیش از تیمار جوجه کرکس ها در سال جاری یک قطعه باکلان کوچک نیز در محل اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل تیمار و به آغوش طبیعت بازگشت.
کرکس دارای منقار قوی برگشته و گردن و سر سخت و بال های پهن بزرگ است ، بیشتر در نواحی کوهستانی زندگی می کند.
پنجه های کرکس برخلاف منقار پرقدرتش ضعیف است بطوری که به وسیله پنجه هایش قادر نیست جز طعمه های بسیار کوچک را نگهداری کند و به همین جهت است که بیشتر از لاشه حیوانات دیگر تغذیه می کند.
پرواز کرکس آهسته ولی دارای اوج است و در مدت طولانی صورت می گیرد ، قدرت دید این پرنده بسیار زیاد است به گونه ای که از فاصله های دور طعمه های کوچک را به خوبی می بیند و کوچک ترین حرکت از دیدش پنهان نمی ماند.
مناطق کوهستانی و ییلاقی در شهرستان آستارا نظیر روستاهای لوندویل از جمله زیستگاه های کرکس محسوب می شود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امیر حسین - دوستی و محبت كودك ایرانی باحیوانات


امیر حسین  كودكی است در آستارا  كه به حیوانات علاقه دارد  و هرجا حیوانات زخمی  بنید با دلسوزی از آنها نگهداری و مدوا می كند..
  در خانه هم جوجه  ها و مرغ خروس آنقدر به امیر حسین علاقه دارنند وقتی امیر حسین  در حیاط می نشیند دركنار آمیر حسین  می آیند و استراحت  می كنندوو..
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

الحاق آستارا به اردبیل چرا به نفع مردم استارا می باشد.. با توجه به اینكه استان گیلان به خواسته مردم آستارا برای تاسیس فرمانداری ویژه استارا  و منطقه آزاد تجاری  آستارا  و وضعیت بندر چند منظوره ترتییب اثر نمی دهد بهترین گزینه الحاق به اردبیل است...:اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir


من با اینكه مخالف الحاق آستارا به اردبیل هستم.. اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود اقتصاد و بندر آستارا شكوفا  می شود.. علل های  كه بعدا می نویسم اما چند نكته را می نویسم.. واقعا برایم جای سوال است بعضی ها ما می ترساند بابا الحاق یعنی تجزیه طلبی و.. در صورتیكه یان كذب محض است  مردئم اردبیل و‌اذربایجان عاشق ایران هستند و حتی خواستار الحاق  كشور اذربایجان به ایران هستند چون متعقد هستند آذربایجان متعلق به  ایران ..بعضی ها با این حرفها ما را قول زدند.. چه فرقی می كند آستارا عضو استان اردبیل باشد..اتفاقا الحاق آستاراب ه اردبیل مزایا زود و آینده نگری دارد...كه بعدا مشروحا خدمت شما خواهم نوشت.. توضیح اینكه آستارا در سال دهه سی جزو اردبیل بود كه بعدازآن  بخاطر نبود راه ارتباطی به اردبیلا برای  راحتی  و آسایش مردم آستارابه گیلان الحاق شد  و حالا دیگر  آستارا و اردبیل راه پیشرفته دارد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود.. از زیر كوه می توان جاده زد و فاصله اردبیل به استارا 9 دقیقه  می شود..در زمان طاغوت قرار بود این طرح اجرا شود ومطالعات و كارانجام وتصویب حتی بودجه تامین شد و چون انقلبا اسلامی شد و.. ماند ... و
بیشترین مراجعات مردم آستارا به اردبیل انجام می‌شود و حتی مردم برای درمان و خرید و تامین بسیاری از مایحتاج خود به دلیل مسافت کم  نیم  ساعت به اردبیل سفر می‌کنند به نظر می‌رسد مردم آستارا خود راغب هستند تا به اردبیل ملحق شوند که این الحاق به سود اردبیل نیز خواهد بود و اردبیل هم قادر خواهد شد تا به دریا و سواحل خزر اتصال پیدا کندو  با این الحاق آستارا از نظر اقتصاد و گردشگری و صنعت و بند ر به قطب كشوری تبدیل خواهد شد..

مزایا الحاق بندر آستارا به استان اردبیل  و الیته ملحق شدن آستارا به اردبیل نیازمند تامین شرایط است و باید زمینه مطلوب تحقق آن فراهم شودو اگر شرایط فراهم شود اردبیل ظرفیت و توان پوشش آستارا  را نیز دارد و می تواند نیازهای شهرسان آستارارا تامین کندو آستارا را تبدیل به قطب اقتصادی و گردشگری نماید.

 

1- اردبیل  و آذربایجان ایران به دریا راه ندارد و مسئولان اردبیل و اذربایجان ایران برای رونق این بندر سرمایه گذاری بی اندازه خواهند كرد بندر آستارا  به بزرگترین بنادرایران تبدیل خواهد شدو منطقه ازاد تجاری آستارا در مجلس تصویب خواهد شد... سرازیر شدن سرمایه آذربایجان و اردبیل به تنها بندر مرزی آذربایجان واردبیل اریان خواهد شد...

2-آستارا نیاز به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهد داشت  چون اردبیل به استارا نیم ساعت راه است و كارهای اداری استانی براحتی انجام خواهد شد و دیگر نیاز نحواهد شد برای یك امضا  دو یا سه روز وقت بگذریم.. در عرض یكساعت برای كار اداری به اردبیل می رویم و بر می گردیم..و بیماران آستارا در عرض نیم ساعت در اردبیل بستری خواهند شد و نیاز نخواهد شد تا  چهار ساعت بیمار به رشت برسد می میمرد  با توجه ب نبود امكانات پزشكی دراستارا  این بیماران ما را نجات خواهد داد...

 

3-اقتصاد آستارا به سرازیر شدن سرمایه گذاران اردبیل و تبریز به قطب اقتصادی و گردشگری در ایران خواهد شد.

4-آستارا به منطقه آزادتجاری تبدیل خواهد شد به كمك نمایندگان مجلس  اردبیل و اذربایجان  آستارا به قطب گردشگری و اقتصادی در ایران خواهد شد و نمایندگان اردبیل با هماهنگی نمایندگان آذربایجان و زنجان و دیگر استانها  منطقه ازاد را در مجلس تصویب استارا به منطقه ازاد تبدیل خواهد شد نمایندگان گیلان تمایل ندارنند اسكله و بندر آستارا بزرگتر و رونق بگیرند  و از طرفی تا در استان گیلان هستیم چیزی بنام منطقه آزاد تصویب نخواهد شد و من چشمم از شروع بكا ر منطقه ویزه اقتصادی آستارا آب نمی خورد فقط اسما استار ا بندر ومنطقه ویزه خواهد شد...

5- وسایل خواراكی  و میوه و غذایی بدون عوارض استانی وارد آستارا خواهد شد و همانند استان اردبیل در استارا مواد غذایی و میوه و.. ارزان خواهد شد..

6- اشتغال زایی در استارا بخاطر سرمیاه گذاری و رسیدگی ویژه به وضعیت اقتصادی آستارا رونق خواهد یافت بطوریكه آستارا وارد كننده كارگر و كارمند بخاطر اشباع نیرو خواهد شد ..به جرات می توان گفت دیگر در آستارا بیكاری نمی ماند..

استان اردبیل به دریا راه ندارد و اگر آستارا به اردبیل محلق شود.. با پی گیریهای نماینده های آذربایجان و اردبیل  آستارا تبدیل به منطقه آزاد تجاری خواهد شد و بندر چند ر منظوره استارا وسعت پیدا خواهد  شد و تمام سر مایه گذاران آذربایجان و اردبیل دراستارا سر مایه گذاری خواهند نمود و آستارا به یك قطب گردشگری و اقتصادی در كل ایران خواهد شد... كه بقیه را بعدا می نویسم..اما من بعداز تحقیقات شخصی خودم را راضی كردم بهترین گزینه شكوفایی و پیشرفت‌ و تاسیس منطقه آزاد تجاری  الحاق آستارا به اردبیل است ..دیگر به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهیم شد  چون اردبیل فاصله چندانی با آستارا ندارد ..نتیجه تحقیاتم بعداز تكمیل بعرض شما خواهم رساند..


7- راه اردبیل به آستارا به 9 دقیقه خواهد رسید با زدن جاده از داخل كوه با تونل.. كه زمان طاغوت مطالعه و حتی بودجه تامین شد اما انقلبا شد و فراموش شد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود مطمن هستم تونل آستارا به اردبیل از داخل كوه مسافت آستارا را از نیم ساعت هماكنون به 9 دقیقه تغییر خواهد داد..

 8- استان گیلان دوبندر مهم از جمله بندر چندمنظوره و منطقه آزاد دارد و بندر چمخاله هم به آن دار د اضافه می كند با اضافه شدن بندر چمخاله و تكمیل بندر منطقه ازاد تجاری آستارا  گیلان نیازی به بندر آستارا نخواهد بود وب رای سر مایه گذاران صرفه اقتصادی ندارد كه در بندرر استارا كه لایروب ندارد و استاندارنیست و همجنین دو اسكله كوچك بدون لایروب  ( صیادی را یك مقدار تغییر داد شده اسكله ) در صورتیكه بندر باید 24 ساعته لایروب كار كند اینها دیگر مسایل فنی است  و حتی بازرگانان آستارایی صرف اقتصادی دارنند دربندر‌انزلی یا بند منطقه آزاد تجاری انزلی پهلو بگیریند از طرفی بندر‌استارا انبار سر پوشیده ندار گیلان  بیشتر روزها بارانی است و از همه بدتر راه آهن  گیلان در انزلی تمام خواهد شد و تا خط آهن به استارابیاید سالها شاید عمر ما نرسد شاید آستارا بیاید  دیگر بعداز اینكه خط آهن به بندر منطقه آزاد انزلی بیاید بازرگان صرف اقتصادی را در انزلی خواهند دید... اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود .. آستان اردبیل كل استانهای اذاربایجان به دریا راه ندارنند  اگر‌آستارا به اردبیل محلق شود با همین سرمایه گذاران اردبیلی و اذربایجانی ایران می شود  بندر 20 اسكله پیشرفته در استارا ساخت  و آستارا به قطب اقتصادی كشورتبدیل می شود

تحقیقات من در حال تكمیل است در صورت تكیمل به اطلاع عموم خواهد رسید..

اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir
سلام
منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در در تاریخ93/11/07 در دولت تصویب شد و به مجلس تقدیم شده و در اینده ای نزدیک با تصویب منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در مجلس این منطقه آزاد راه اندازی میشود .
که با الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل ، آستارا بصورت میانبر و بدون فوت زمان برای مراحل تصویب ، جزو منطقه آزاد میشود که هم به اهمیت این منطقه آزاد افزوده میشود و هم آستارا خودش منتفع میشود.
منطقه آزاد اردبیل از گمرک بیله سوار تا دامنه های سبلان و سرعین را شامل میشود که چون این منطقه ازاد ، بندر ندارد با الحاق آستارا به این منطقه آزاد هم بندر گسترش می یابد و این منطقه آزاد در زمان کوتاهی جزو پیشرفته ترین مناطق ازاد کشور میشود
و جایی میشود که در عرض یک ساعت هم اسکی روی برف انجام داد و هم از ابهای گرم در کنار یخجالهای طبیعی استفاده کرد و هم از جنگلهای بکر حیران استفاده نمود و بالاخره در دریا نیز شنا کرد
چنین منطقه ای حقیقتا یک منطقه بی نظیر در جهان میشود
که تنها راه تحقق آن ، الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل است که سیل گردشگران خارجی به این منظقه آزاد سرازیر میشود و موجب رشد و شکوفایی این منطقه آزاد خواهد شد

ارسالی توسط یكی از كاربران آستارایی


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

هوالقادر...(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"...
هوالصابر ...هوالمحبوببالاخره پس از تمامی گمانه زنی ها  کاندیداهای نهایی شهرستان آستارا برای  دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پا به عرصه رسمی  غیر رسمی  آمدند و خط و جبهه بندی جناح ها در استارا شروع شده است....حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ....--1-فرهاد دلقپوش؛ نماینده قبلی  شهرستان  آستارا در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی. نهمین دوره رد صلاحیت شد.. مدرک تحصیلی دلقپوش کارشناسی ارشد تربیتی است معاون وزیر صنعت و معدن کشور..دلقپوش که در سابقه و مسئولیت های خود معاونت اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و ریاست اداره ارشاد اسلامی شهر آستارا را یدک می کشد تقریباً با توجه به روند سیاسی شهر آستارا  از شانس اول پیروزی در انتخابات آینده برخوردار است. دلقپوش هر چند در برخی از انتصابات شهری  اشتباهاتی را در کارنامه خود دارد که این امر باعث دلخوری دلسوزان واقعی شهر هم گشته است .وی اولین نماینده بود كه مدیران را ازبومی ها انتصاب نمود  و به غیر بو می ها در آستارا سمت نمی داد  و حتی در صدد بود معاون سیاسی  و فرماندار  را از آستارا انتصاب كند  چون دید غیر ممكن است با فشار  زیاد توانست  دكتر اسد پور كه متولد لیسار و اهل آستارا بود فرماندارمنصوب كند  و شهاب زاده  را  كه ریبس اداره فنی و حرفه ای بود بعنوان معاونس یاسی منصو ب كند كه شهاب زاده یكی از معاونین سیاسی موفق در كشور بود  و بقیه ادارات هم روسای بومی منوصب شد كه كارنامه موفق داشتند اما بعضی ازز روسای در انتخابا با پرونده سازی و.. موجب رد صلاحیت وی شدند در صورتیكه همگان می دانند  دلق پوش عاشق ولایت فقیه و نظام  است فقط اصلاح طلب میانه رو است  و رد صلاحیت دلق پوش را بعضی ها به نظام می چسابند در صورتیكه رد صلاحیت دلق پوش ربطی به نظام ندارد  و توسط دولت دهم  انجام شد چون  دلق پوش یكی اززمنتقدین اصلی احمدی نژاد بود ..دلق پوش همچنان عاشق و وفادار به نظام و كشور و رهبری و امام و مردم است  و اگر در غیر اینصورت بود  بوی مسئولیت معاون وزیر نمی دادند... و در آستارا و لوندویل حرف اول را می زند  و محبوبیت خاصی در شهرستان  دارد و از جمله كارهای خو ب وی توسعه و عمران و آبادانی روستاها  ،  پی گیر در ساختمان امفی تاتر آستارا ، پی گیریی در تصویب منطقه ویژه آستارا ، تكمیل بندر چند منظوره  و تصویب  تاسیس  مرز بین المللی  بندر استارا در وزارت كشور  و بها دادن به نیروهای بومی استخدام جوانان تحصیل كرده استارایی در ادارات  و... و اولین بار در تاریخ استارا  انتصاب روسای ادارات و بومی متخصص در استارا و دیگر موارد .. ولی با توجه به رقبای تقریباً ضعیف خود دوباره بر صندلی سبز مجلس تکیه خواهد زد و اگر  دلق پوش و مرحبا تایید شوند رقابت بین  چهار نفر خواهدشد/ امیدواریم    مرحبا و دلق پوش كه هر دو فرزندان انقلاب و زحمتكشان جمهوری اسلامی ایران هستند تایید صلاحیت  شوند  و مردم در دوره دهم قضاوت كنند./اصلاح طلب

2-  حاج  شاپور مرحبا؛ مرحبا/عضو هیات مدیره  سازمان یارانه كشور  / 3 دوره حضور در مجلس دومین  مردم آستارا هستند و دوره نهم رد صلاحیت شدند. تحصیلات  حوروزی دارد و پاسدار  و جانباز هشت سال دفاع مقدس  البته با توجه به عملکرد گذشته مرحبا شاید دیگر هیچگاه مردم آستارا مهر تایید بر کارنامه او نزنند. عمده انتقادات مردم آستارا به انتصابات فامیلی بیش از حد ایشان بوده.ولی با تمام این مسائل باز مرحبا یک رقیب خطرناک برای  برای نماینده فعلی  و تمامی کاندیدای ها تلقی می شود.شاپور مرحبا را می توان جنجالی ترین چهره سیاسی آستارا دانست.و همیشه پیرامون این عنصر سیاسی شایعاتی وجود داشته است و چهره سیاسی خود را بازسازی نموده است  و رد صلاحیت وی را همه مردم استارا یک بازی سیاسی می دانند وی در انتخابات از دکتر روحانی حمایت می کرد فردی معتدل است و از هوا داران و دو ستان آیت الله هاشمی و نوبخت است ...عضو هیات ریسه نمایندگان ادواری مجلس /فقط  رای دادن نیست ... تمام..  اگر نبود رای هوا داران وی به دكتر صفر نعیمی  بدون برو و برگرد مهندس میثم ضارب نیا هماكنون نماینده آستارابود... بنابر تحقیات و نظر سنجی شاپور مرحبا در طول سه دوره نمایندگی مجلس .. در شهرستان استارا بدون اینكه نماینده شود بالای هشت هزار دوستار و هواداروفادار دایمی دارد و این را همه مردم می گویند..یعنی یك قشر ثابت كلا مرحبا چی هستنداین ربطی به رای ندارد ...
از ارادتمندان آیت الله هاشمی /اعتدالگرا....

3-مهندس علیرضا نعمتی؛ کارشناسی ارشد جغرافیا، استاد  د انشگاه  و  دومین سپاهی که بعد از بازنشستگی قدم در عرصه انتخابات گذاشته است. البته جناب سرهنگ در هشتمین و نهم  دوره انتخابات هم کاندیدا بود که از رسیدن به کرسی های مجلس محروم ماندو نفر سوم شد... فر دی آرام و شجاع و قاون نمند و مردم دار است  كه در آستارا هواخواهان زیادی دارد و حتی رقیبان وی بخاطر قاونمند و با حیا و عالم بودن وی بوی احترام می گذرند و محبوبیت خاصی در آستارا دارد و دنیال جنال و بازی سیاسی  و ساخت وباخت نیست  با اینكه وی اصولگرا است افكارش بیشتذ اعتدالگر ( اصلاح طلب اصولگراست).دركل فردی تندرو از اول نبوده  حتی از زمان فرمانده سپاه فردی معتدل بود...اصولگرا+اصلاح طلب‌=معتدل...فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود..وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد ...حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد.....نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..اصولگرا  اصلاح طلب..فردی میانه رو و مستقل
4- سید تقی بادوام ...بازنشسته معاون اداره اطلاعات آستارا  و كارخانه دار..در زمان رقابت با مرحبا رای دوم را آورد  و هواخواهان زیادی در آستارا بخصوص لوندویل دارد ...هركس در استان یا جایی كارش بیافتد بادوام بدون منت كارش را انجام می دهد..كلا همه می گویند دو نفر در این اداره آستارایها خیلی دوستانش داشتند و دارنند و خاطرات خوبی از ایشان دارنند  حاج آقا بادوام و حاج آقا غفاری  این دو چهره چهرهای محبوب مردم‌استارا هستند افرادی هستند كه به  خیلی در استارا لطف اسلامی كردند افرادی سالم و مهربانی بودند...زمانی كه بادوام در اداره بود من هنوز بازرنشسته ارتش نبودم اما با اینكه وی بازنشست شده خواهان زیادی در آستارا دارد ..

5- علی پویا کارشناس ارشد ، معلم (تنها معلم كاندیدای دوره دهم )، جانباز هشت سال دفاع مقدس -رجال سیاسی استارا  واعتدالیون گیلان..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، كشاورزان و صیادان  و دانشگاهیان و اقشار مختلف شهرستان و سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و لوندویل  و روستاها هواخواهان زیادی دارد و وی سالها در روستاهای استارا تدریس كرده اكثریت روستاییان نام علی پویا نام آشنایی است در كنار معلمی بعنوان یكی از خیرین مطرح در روستا سالهاست بر سر زبانهاست و بنابرنظر سنجی ها وی در مدتی كه تبلیغ می كند  هواخانان زیادی بدست آورده است بدون ریا و تكبر و ساده و علمی برنامه هایش را توضیح می دهد این مورد جالب باعث استقبال زیاد مردم بسوی این كاندیدا شده است وی در سه سال  تبلیغ چهره به چهره شانس زیادی در انتخابات دوره دهم در داخل شهر آستارا و روستاها دارد .. ...اصلاح طلب معتدل - مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان و  اعتدالیون  آستارا

6-  سخاوت سیلمان نژاد - كارشناس ارشد - معاون اداره صنعت و معدن وتجارت- ریس اسبق اداره ورزش و جوانان آستارا - داور بین المللی فوتبال ( شناخته شده )-از فعالان سیاسی و فرهنگی گیلان- استاد دانشگاههای آستارا - مورد حمایت جمعی  بازار یان ، اصناف  و تاجر های بین المللی ، فرهنگیان و دانشگاهیان و تعاونگران   و كشاورزان و صیادان  آستارا و اهل هیچ جناح و حزبی نیست مستقل ( اعتدالگرا ) توضیح اینكه یكی از كاندیدای مطرح كه قبلا رد صلاحیت شده اعلام كرده در صورت رد صلاحیت از سخاوت حمایت می كند در صورت حمایت این كاندیدا معروف سخاوت شانش خوبی خواهد داشت

7-دکتر کیوان اسدپور .. رزمنده هشت سال دفاع مقدس و مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان ، 6 سال فرماندار آستارا ، مورد حمایت اصولگرایان و اعتدالیون گیلان و‌استارا  و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گیلان .... اصلاح طلب ها و حامیان دولت تدبیر دکتر را سخت رقیب خود می دانند و در صدد صحنه سازی و تهت سازی بوی هستند  تا وی را ترور شخصیت کنند قبلا هم سایت های زنجیره ای فتنه  در سراسر کشور برعلیه وی ج.سازی نمودند و از موقعیت دکتر در سطح کشور می ترسند .. دکتر اسد پور  جزو هفت نفر  هیت مدیره هلال احمر کشور است .... در  چند روز گذشته احتمالا بعنوان مدیر کل بیناد شهید معرفی شود...اصولگرا (اعتدالگرا )بنا براین با ورود وی به این عرصه شاهد رقابت جالبی بادیگر نامزدهای انتخاباتی  خواهیم بود....توضیح اینكه : دکتر کیوان اسدپور از حوزهء انتخابیه  مدیركل هلال احمر گیلان در زمان خاتمی  و فرماندارآستارا در زمان احمدی نزاد بوده است در دولت احمدی نژاد که ملاقات های عمومی او با مردم  استارا و لوندویل چهره به چهره هنوز بر سر زبانهای مردم  و کارکنان  فرمانداری  است...نیرو های سیاسی بیشتر او را منتسب به  احمدی نزاد  می دانند اما با طیف جبهه پایداری  هم روابط خوبی ندارد . او  در دوران مسئولیت خود به  بعضی ها  میدانی بی سابقه در عرصه های مدیریتی داد موضوعی که این روزها به دلیل حذف مدیران  شهرستانی  بر سر زبانهاست.... اینکه او در انتخابات حضور پیدا می کند یا نه همواره به عنوان یکی از مباحث جدی در محافل انتخاباتی   آستارا  مطرح است اما نیروی  و مدیر و دكتر جوانی ، قدرت بیان بالا و مدیریت در عرصه فرهنگی و رسانه از او کاندیدایی احتمالی ساخته است  وبه نظر می رسد  حضور او در انتخابات یا حمایت علنی او از کاندیدایی خاص به دلیل...... بودن  می تواند در نتایج انتخابات آینده تاثیر گذار باشد و در صورتیكه انتخابات استانی شود دكتر اسد پور شانس زیادی برای انتخابا شدن دارد چون در سطح گیلان دوستداران زیادی دارد از جمله در رشت و تالشان و استارا .اصولگرخط رهبری

8- استاد حاج  محمد صادق برنچ چی /فوق لیسانس/جانباز / روزنامه نگار  و معلم بازنشسته و از اصلاح طلب ها اعتدالی  و عضو وشورای راهبردی و مشورتی آستارا  و با اینكه وی معلم بازنشسته قرآن و دینی ...قبلا  رد صلاحیت شده بود .. مسئول ستاد خاتمی  ومسئول ستادانتخابات موسوی در انتخابات 88  و مسئول ستاد معین در سال 1392 بعدا مسئول ستاد روحانی در آستارا شد...اصلاح طلب... مورد حمایت اصلاح طلب ها  و جمعی از اهل قلم و روشنفكران آستارا  فرذی است كه با كسی تعارف ندارد  و ملاحظه كاری در كارش ندارد و رگ می گوید بخاطر همین بیشتر مسئولان ...دل خوشی از این روز نامه نگار ندارنند  و ادم منفعت طلبی نیست و درد دل مردم را می گوید و كاملا متعقد به قانون اساسی  و ولایت فقیه  است ومدیر مسئول دو هفته نامه استانی طریقت نو- عضو شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان- اصلاح طلب

9-دكتربختیار  حیدرنیا.. ریس اسبق شبكه بهداشت استارا ، مدیر بسیج پزشكان استارا ، از خیرین مطرح استارا ،مشاور قایم مقام وزیر بهداشت .پزشك آستارایی و فعالیت خوبی و عالی دارد و مهرهای خوبی در داخل شهر و روستاها دست چین كرده و چراغ خاموش دارد می رود تاكتیك خوبی است اما خیلی عالی و با زرنگی پیش می رود...
9-نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )

11-الیاس دیاریپور؛ فرهنگی سابق و مدیر خود بنده در آخرین سال تحصیلی و استاد دانشگاههای آستارا و ریس اسبق  اداره بازرگانی  و... خوش برخورد و کمی هم محب پست و مقام. از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان و  حامیان  دلق پوش . دیاریپور با مدرک فوق لیسانس در نهمین دوره انتخابات شرکت کرده و یكبار هم رد صلاحیت شد.../اصلاح طلب

12- میثم ضارب نیا؛ رییس دفتر فرهاد دلقپوش و شاید هیچ قصدی برای کاندیدا شدندش یافت نشود. و دوره قیلی با اینکه به کاندیدای یدکی معروف بود  بالای 12 هزار رای اورد  و دومین رای آستارا بدست آورد و کمتر در محافل دیده می شودو شنیده شده وی باز می خواهد كاندیدا  شود/ فوق لیسانس  و استاد دانشگاه اردبیل/اصلاح طلب ..دومین رای در انتخابات 92 آورد و اگر نبود رای طرفداران شاپور مرحبا به دكتر نعیمی بدون برو و برگردد میثم نماینده فعلی آستارابود.. اصلاح طلب

13-بیژن خالقوردی دانشجویی دكتر علو م سیاسی   و كارشناس ارشد علو م سیاسی  و استاد دانشگاه رسما كاندیدای دروه دهم نماینده دهم آستارا می شود وی کارشناس ارشد سیاسی و دانشجوی دکتر علو م سیاسی ،استاد دانشگاه ، معلم ،  ریس اداره صنعت و معدن آستارا از فعالان سیاسی  آستارا    ....وی مورد حمایت جمعی از معلمان ، اعتدالیون و اصلاح طلب ها ، دانشجویات و تاجرها ، و بازاریان  و دانشجویان  و استادان دانشگاه   و بازنشستگان نیروهای مسلح و دولت و...آستارا و لوندویل می باشد و از نظر مالی هم وضعیت مالی اش از تمام کاندیداهای مطرح استارا عالی تر است ...   وی  یکی از کاندیدای اصلی و خطر ناک این دوره خواهد بود ..... افرادی که از وی حمایت می کنند در شهرستان استارا تعیین کنندگان انتخابات آستارا و لوندویل است و این موقعیت  بیژن  را بیستر می کند ... بنابر نظر سنجی تمام كاندیدایی های مطرح آستارا و نماینده استارا می دانند در صورت قر ار گرفتن حاج بیژن در كنار آنها پیروزی صد در صد را تضیمین می  شود در صدد جذب وی درستاد های خود هستند ..حتی بعضی از كاندیدا های مطرح بوی قول فرمانداری بندر استاغرا بعداز موفقیت دادند از جمله یكی از كاندیداهای كه در دروه قبل رد صلاحیت شده بود و در جمع دوستانش گفته من صلاحیتم را می گیرم و اگر موفق بشوم بیژن را به ستاد خودم بیاورم پیروزی من در انتخابات صد در صد هست و قول می دهم اگر وی به ستاد من بیاید بمحض پیرزوی در انتخابات وی را بعنوان فرماندار آستارا منصوب كنم... / اصلاح طلب  اصولگرا و مستقل زیرك.

14-حاج فرداد پورامن -فوق لیسانس/كارمندارشد دادگستری گیلان / شهردار فعلی لوندویل/ریس شورا و عضو شورای لوندویل سه دوره /از خیرین مطرح لوندویل /ریس باشگاه ورزشی و فرهنگی شهرداری /اصلاح طلب فعال استانی  (اعتدالگرا )- وضعیت خوبی در انتخابات دارد و مورد حمایت مردم لوندویل و حتی شهر آستارا است وی متعادل  و مهربان و مدیری لایق و شجاع است ...یكی از گزینه مطرح دوره دهم آستارا می باشد ..اعتدال گرا ( اصلاح طلب)

15-سید سجاد موسوی  ریس شورای شهر آستارا و معاون آموزش پرورش و معاون آموزش و پرورش آستارا

16-مهندس فرهاد محسنی  ریس اسبق شورای شهر آستارا  و از معدود شوراهای شهر استارا است كه محبوبیت خاص در بین تمام اقشار از جمله اصولگرا و اصلاح طلب  دارد  و فردی مهربان و با هوش و خوش تیپ و با ادب است و بر ایش فرقی نمی كند فردی كه برایش كاری انجام می دهد متعلق به چه جناحی است  و فردی بدون ریا است

17-مهندس الیاس پو واجد .. مهندس عمران و كارشناس ارشد عمران..از مهندسان با ادب  و  اخلاق  و اصلاح طلب شهرستان .. فرزند مرحوم آیت الله پو واجد از روحانیون سر شناس  آستارا كه این روحانی معتدل كه در بین تالشان قدیم و آستارا امروز و قدیم محبوبیت ویزه ای داشت و دارد  كه از روحانیون معروف و خوشنام و خیر شهرستان استارا است  و  برادر وی از روحانیون طراز اول قم است.. این مهندس بخاطر اخلاق خوب  و محبوبیت پدرش در تله سیفی مورد حمایت است و مورد حمایت جامعه مهندسان و وكیل های آستارا است و كلا مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان یعنی اعتدالیون آستارا است  و برنامه های خوبی برای انتخابات دارد انشاالله به موقع اطلاع رسانی خواهد شد...و جلسات متعدد با فرهنگیان و مهندسان و روحانیون جوان و  وكیل ها و بازاریان آستارا انجام داده و مورد اسقبال عموم قرار گرفته است ..ادامه دارد .....

18-مهران مهر آور ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا ) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گرا

19- ولی  داداشی - كارشناس ارشد - استاد دانشگاه  و عضو ستاد انتخابات دكتر روحانی 92- فردی مستقل و اعتدالگر ا و خونگرم می باشد و وارد بازیهای سیاسی نمی شود از بچه های جوان اصیل آستارایی است و مورد حمایت اصلاح طلب ها و شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان و استارا ... و مورد حمایت اصولگر    های  معتدل آستارا ...با توجه به اینكه از یك خانواده اصیل است  محبوبیت خاصی دربین مردم وی و خانواده اش دارنند و جوانترین كاندیدای مجلس در گیلان می باشد.. اما نظر تبلیغی خوب عمل نمی كند  فعالیت تبلیغی چندانی ندارد احتمالا دنبال فرصت است كه بینید چه كسانی هستند تا برنامه ریزی نماید..  میانه رو و اعتدالگرا

20- كیوان فتعلی زاده : ریس شورای شهرستان آستارا و بازنشسته واجا ..استاد دانشگاه ...وبه عنوان چهرهء  مستقل  مطرح است وخوب حرف می زند....معاون  ..... سابق تالش  که سال متمادی هم به عنوان یکی از مدیرا شهرستان در ریس شورا ی شهرستان  بوده است در گذشته نیز یکبار رقابت نفسگیری را با  در شورای شهر  داشته است .. وی حتی رد صلاحیت شد تا آخرین ساعات صلاحیت خود را از تهران گرفت..و موفق به پیروزی در شورای شهر آستاراشد....حاج  كیوان  شاخص های مثبتی است . اوچالش ها،نقاط مثبت و ضعف منطقه خود را با اشرافیتی که در کارهای مدیریتی و اطلاعاتی  داشت می داند،بنابراین به عنوان یک چهرهءجدید وبه عنوان کاندیدا ی احتمالی مطرح است و در صورت ورود این چهره شرایط را به گونه ای دیگر خواهند دید .

21-  صفر نعیمی؛  نماینده فعلی ..پاسدار و اهل اردبیل و بزرگ شده تالش و ساکن شهرک عباس اباد  استارا  و فوق لیسانس قضایی که در چهار سال قبل از  انتخابات  تقریباً روستا و محله ای در شهر آستارا نبوده است که این سپاهی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلقپوش و مرحبا از شانس بعدی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره بعدی شانس کمتری دارد اما خودش فردی ساده  و شجاع و فعال است  و کار گروه و دورب رش مورد انتقاد مردم و روشنفکران آستارا است  و نعیمی در نظر سنجی ها از  سوم تا پنچم قرار دارد  بخت پیروزی برخوردار است..متاسفانه نعیمی هم راه اشتباه دلق پوش را پیش می رود همان راه دلق پوش را .... و به دوستان قدیمی پشت نموده است و هوا داران ستنی خود را از دست داده است .... وی با رتبه 20 با جانبازی 50 درصد بازنشست سپاه است..با اینکه وی فردی فعال و جسور  و شجاع و پی گیر است چون کار گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی شده ندارد ...در عمل بدون تبلیغات کار می کند و ضعف وی است  و قبلا اصولگریان از وی حمایت می کردند دیگر حزب موتلفه اسلامی آستارا رسما منتقد وی شدند و اصلاح طلب ها وی را بخاطر حمایت سرسختانه از ولایت فقیه و خط و مشی رهبری قبول ندارنند وی را می شود گفت فردی مستقل  است و اعتقاید به حزب و کار گروهی ندارد .......عملکرد  نماینده آستارا  برای همشهریان  آستارایی و لوندویلی چنان محسوس وملموس نیست . اما برخی از ویژگی های شخصیتی  از او چهره ای قابل قبول ساخته استو فردی كینه ای  نیست و فردی ساده است واما در برنامه ریزی كارنامه مثبت ندارد و اما فردی شجاع و جسور و پی گیر است  وعدم ارتباط قوی با رسانه ها،شاید یکی از مشکلات عمده ی او در صورت ورود به عرصهء انتخابات دهم  باشد اما به عنوان یک چهرهء ملی وشناخته شده نام او بر سر زبانهاست و شایعاتی هم بر سذ زبانها است مبنی بر عدم حضور نماینده آستارا بعلت..... امیدوارم درست نباشد ...هرچه باشد وی جانباز 50 درصد و سردار بازنشسته سپاه است ..وی من كه همانند چند سالی( دوست معنوی من بود‌) باوی 24 ساعته  با وی بودم فردی تك رو  و خوش قلب است و روحیات فردی سیاسی نیست و فردی اجرایی است و دركارش قانون گرا و شجاع است و حزب بازی قلبا اعتقاد ندارد و نه می شود به وی گفت اصلا طلب یا اصولگرا و كارهای كه خودش فكر می كند درست است انجام می دهد  اما ساده است   /عضو فراكسیون رهروان ولایت مجلس

22-مهندس نیما سیفی نزاد ...از فعالان سیاسی شهرستان و مسئول و مشاور جوان فرهاد دلق پوش نماینده اسبق ،معاون حقوقی  ستاد انتخاباتی دکتر احمدی نزاد در سال 1388 و معاون هماهنک کنند ه ستاد روحانی آستارا در سال 1392 و اعضای ستاد تبلغات  روانی و سایبری  دكتر نعیمی درسال 1392....مدیر عامل شرکت تعاونی ... و مدیر عالمل شركت تعاونی  خدمات نیروی انسانی و..بندر آستارا ..مورد حمایت جامعه مهندسین  و  فارغ التحصیلان جوان و اهل قلم  ..اصلاح طلب  می باشد.. در انتخابات شورای شهر استارا شركت كرد با اعمال نفوذ عده ای رد صلاحیت بدون مدرك شد وی  در شورای نظارت گیلان صلاحیت  مثبت گرفت اما دل شكسته شد و انصرف داد ..اعتدال گرا (اصلاح طلب)

23-سرهنگ بازنشسته سپاه  حاج  جلیل کریم نزاد  و ایثارگر (جانشین اسبق سپاه- با درجه سردار ی بازنشسته شده است ) از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس (فردی زیرك و حساب گر است و مردم آزار نیست )..فعلا تاجر معروف و بازیگر مر موز سیاسی آستارا  است بارها گفته کاندیدای  می شوم و هربار انصراف داده است اما اینبار می ْآید و ولی خانواده وی بخصوص پسرش علی آقا  علاقه ای به بازی سیاسی ندارد با اینكه فعال سیاسی هستند  و وضعیت مالی خانوادگی وی و برادر سرهنگ سیاوش  از قبل از انقلاب  خوب و عالی  بود و پدرش در تالش از زمین داران بزرگ انقلابی  است  و بخاطر علاقه به انقلاب عضو سپاه شده  و از اول فردی  پشت پرده بود....برادرش نیز عضو شورای شهر و از سرداران سپاه می باشد سیاوش بیشتر از جلیل محبوبیت در‌استارا دارد با اینكه در سیاست دخالت نمی كند..زیرك سیاسی /اصلاح طلب( اعتدال)..

24-  دكتر عسگر غنی؛ متولد 1339 از ویرمونی و بزرگ‌شده‌ آستارا .در حال حاضر مشغول گذراندن رساله‌ دکترا می‌باشد.کارشناسی‌ ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس.پذیرفته دکتری مدیریت سیستم و مقیم تهران که چند ماهی است که بعنوان کاندیدا در شهر آستارا مطرح است. غنی هم محله ای و هم روستایی شاپور مرحبا از لحاظ مدرک تحصیلی و تخصص تقریباً نفر اول بین تمام کاندیداهای شهر آستارا هست و می توان گفت چهارمین احتمال در انتخابات مجلس. عمده ترین ضعف غنی را می توان حضور دیر هنگام ایشان در شهر دانست غنی معروف به ریس موشک هسته ای معروف است... دفعه قلی هم کاندیدا بود..مستقل

25-دکتر حیادخت؛ دندان پزشک ووعلم بازنشسته  و هم روستایی شاپور مرحبا را می توان از خصوصیات او دانست که دوره قبلی رد صلاحیت شد و فامیل نزدیک مهندس غنی است/ از خیرین مطرح آستارا /اصلاح طب ( اعتدال)

26-عسگر صیامی زاد 27-دكتر فرشاد پور افقی عضو شورای  عالی استانها 28- احد نجار 29-محمدرضا محمد زاده- وكیل... 30- دکتر گیلاخانی؛ پزشک و اهل آستارا و متولد  آذربایجان شرقی وپزشك با اخلاق و مودب .. فقط یک کاندیدا و سری قبلی رد صلاحیت شد .اصلاح طلب و كلا فردی معقوا با قاون گرایی است

31-رامین حاجی امیری دوست غار  و گرمابه  شاپور مرحبا كه هماكنون نیز دوست غار و گرمابه نماینده آستارا نعیمی شده است ..جلسات دوستانه انجام می دهد و اعلام نموده من چه از دیگران كمتر هستم ..در انتخابات دوره دهم بر حسب وظیفه كاندیدا خواهم شد......رامین كارشناس ارشد.. استاد دانشگاه ...از كارمند اداره ثبت و احوال آستارا ..اهل و متولد آستارا ..جوانی مودب با شخصیت و خوش تیپ...وضعیت مالی خوب هم دارد... پدر ش هم مدیر كل اسبق اداره ثبت و احوال گیلان بود كه بازنشست شد.....32- دكتر بدریان استا دانشگاه و از مفاخر علمی ایران  و نویسنده و مولف چند كتاب //مدیر مسئول اسبق هفته نامه پیك آستارا و متولد آستارا مستقل 33- دكتر داوود ملك زاده دكتری ادبیات  استاد دانشگاه سر دبیر  هفته نامه خط آخر و نویسنده چند كتاب و روشنفكر  و اصلاح طلب شاعر معروف و معاصر ایران اما با توجه به اینکه دو شخص تاثیر گذار  در ادوار گذشته نتوانستند از نظر شورای محترم نگهبان، صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات را کسب کنند و همچنان هیچ نشانه ای هم برای تغییر وضعیت این فعالان سیاسی وجود نداردو امیدواریم صلاحیت بگیرند  و خودشان كه می گویند ما صلاحیت گرفتیم اگر این دو عزیز صلاحیت بگیریند رقابت بیشتر روی این دو بزرگوار مانور خواهد زد  و با این دو عزیز تاكنون 23 نفر اعلام نمودند در انتخابات دوره دهم كاندیدا می شوند ... دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم و افرادی كه در این  كلاس اسمشان برده شد هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. منتظر ثبت نام كاندیدا ها و گرفتن صلاحیت از شورای نگهبان  و اما بعدا...  وحضور سبز و انتخاب مردم  بزرگ اندیش بندر  آستارا و لوندویل و حومه بمانیم..هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

 dardnews.ir

دکتر امین کیوان پدر شیلات ایران

   دکتر بهزاد بهزادی نویسنده مترجم و پژوهشگر زبان آذری

   نیما یوشیج پدر شعر نو که چندین سال در دبیرستان تاریخی حکیم نظامی تدریس می کرده است.

   سرهنگ جلیل بزرگمهر وی وکیل مدافع دکتر مصدق بود.

   پروفسور مصطفی عسکریان مدرک دکتری سوربن (دانشگاه) فرانسه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق وروز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی  و مستند ساز ودرجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی

   دکتر حسن پوربابایی دکترای جنگلداری از دانشگاه تربیت مدرس و رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان

   بهروز نعمت الهی محقق و نویسندهٔ کتاب تاریخ جامع آستارا و حکام نمین، دو دیوان شعر فارسی و آذری از وی به جا مانده‌است.

   حجت السلام دکتر رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران.

   مهندس یونس ابراهیمی پدر کیوی و مرکبات ایران. محقق و نویسنده کتاب و مقالات متعدد در امور کشاورزی در ایران.

   عزیز ناطقی نویسنده، دبیر ریاضیات و نویسنده چندین کتاب راهنمای آموزش ریاضیات.

   جمشید ملکی محقق و نویسنده تاریخ آستارا.

   دکتر شیرین بزرگمهر فرزند سرهنگ جلیل بزرگمهر، نویسنده و دکترای سینما تئاتر. از اساتید دانشگاههای هنر ایران.

  مرحوم  آرمان سیف اللهی آذر نمین خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و ترجمه چند کتاب از روسی به فارسی و ی بهمراه اسماعیل اسدی دارستانی درخصوص حیات وحش و نجات واحیای تالاب آق و تالاب استیل نقش اصلی را داشتند / ااد فعال حقوق بشر و میحط زیست می گوید /  من در خصوص حقوق بشر و محیط زیست  فعالیت می كردم و تالاب استیل را قدیمی و آق را كم ارزش می دانستم  ولی استاد آرمان مطالعات علمی خود را دراختیار من گذشتند و قدمت تالاب آق وو اهمیت كشور یو بین المللی آق را بمن مدتها شرح و توضیح با هم برای احیای تالاب فعالیت می كردیم و بعداز مرگ ایشان من پی گیر شدم و با اطلاع رسانی و نامه نگار یو وبلاگ نویسی و فعالیت گسترده  موفق شدم آروزی آرمان كه احیای تالاب آق بود را به ثمر برسان حالا آقایون رجال سیاسی و روسا بگویند ما این كاررا كردیم در صورتیكه استاآرمان سیف الهی تالاب را احیا كرد من هم بعنوان شاگرد وی در روز نامه نگاری و فعالیت محیط زیست ادامه دادم موفق به شناساندن تالاب آق و امسال هم احیا شد.. بیاد آرمان ..

   مرحوم اشرف حریری محقق و نویسنده کتاب تاریخ آموزش و پرورش آستارا در دو جلد.

   اسداله عبدالهیان نویسنده کتاب زیارت کعبه، آمال مسلمین و تفسیر آیات قرآنی در مثنوی

مهندس داوود عدالت : نویسنده و محقق باستان ایران  و محقق و معلم

دکتر عسگر غنی / سردار بازنشسته موشکی وزارت دفاع از دانشمندان و نخبگان  موشکی و هسته ای  ایران

دكتر عابد بدریان نویسنده و محقق و پزوهشگر شناخته شده ملی و موسس اولین هفته نامه  و نشریه در آستارا و مدیر موسس و صاحب امتیاز پیك آستارا

 شهید معلم و استاد  دانشگاه یوسف مرحبا نویسنده و استاد  دانشگاه

چهره‌های مشهور سیاسی

  دكتر شاپور مرحبا سه ۳ دوره نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم – پنجم و هفتم). نویسنده چندین کتاب در مورد عملکرد و دستاوردهای پس از انقلاب برای رشد و شکوفایی آستارا- جانباز  و بردار شهید

مهندس فرهاد محسنی ریس شورای شهر استارا و چهاره دوره شورا /  و از تاثیر گذاران سیاسی و مودب  استارا

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی و مستند سازو درجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی و عضو  ستاد انتخاباتی دكتر احمد ی نزاد 1388/ و مسئول تبلیغات ستاد روحانی درآستارا  و عضو شورای راهبردی  شهرستان /

   دکتر صفر نعیمی جانباز و از چهرهای ماندگار هشت سال دفاع مقدس معروف به سردار سازندگی آستارا نماینده دوره نهم مجلس

   فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم آستارا و از چهرهای فرهنگی کشورو معاون وزیر صنعت و معدن وتجارت كشور 

   اسماعیل آهنی سیاستمدار واز هنرمندان ایران، نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گیلان (آستارا)

   ابراهیم نبوی فعال سیاسی، نویسنده و هجونویس

 مهندس میثم ضارب نیا  استاد  دانشگاه و نویسنده و فعال سیاسی

 بهمن پریان : چهار دوره ریس شورای شهرستان استاراو چهاره دوره ریس دفتر نمایندگان مجلس و دستیار ویزه نماینده استارا 

فرداد پور امن : چهار دوره عضو شورای شهر لوندویل و ریس شورای شهر لوندویل و شهردار فعلی لوندویل و از چهر های شناخته شده اصلاح طلب گیلان

علی پور واجد ….از مدیران بازشسته ارشد وزارت کشور

سردار بازنشسته سپاه و تاجر معرف آستارا  جلیل کریم نزاد  تاثیر گذار در انتخابات آستارا

استا د محمد صادق برنجی چی  فوق لیسانس - معلم بازنشسته - ریس ستاد خاتمی در استارا  و ریس ستاد عارف در استارا  و ریس ستاداصلاح طلب های مستقل استارا - مدیر مسئول طریقت نو ( گیلان ) جانباز هشت دسال دفاع مقدس

دکتر بیژن خالقوردی پور : تاثیر گذار در انتخابات آستارا ُ ریس اداره بازرگانی ُ معلم و استاد دانشگاه آستارا

علی پویا / معلم  و جانباز هشت سال دفاع مقدس / فعال سیاسی

فرهاد مسعود پی / معلم بازنشسته / از فعالان سیاسی مطرح  آستارا

حسن زحمتکش معلم بازنشسته یک دوره نماینده / از فعالان سیاسی و اصلاح طلب کشوری /

علی حیدر جویند/ استاد دانشگاه و ریس شورای بخش لوندویل/ ازفعالان مطرح سیاسی شهرستان

حسین زر خواه / پیمانکار / ازفعالان سیاسی لوندویل

 دکتر حیدرنیا / پزشک / از فعالان سیاسی تاثیر گذار

مهندس نیماسیفی نزاد / خبرنگار و وبلاگ نویس / فعالان سیاسی آستارا

فرهاد آهنی / فوف لیسانس ریس ستاد كروبی در سال 1388 و ریس ستاد انتخاباتی روحانی در سال 1392 /از جوانان فعال سیاسی شناخته شده  استانی .

دكتر كیوان اسد پور - پزشك و از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس - شاخص نیروهای ارزسی و اصولگرا آستارا و تالش - مدیر كل اسبق هلال احمر كشور - 5 سال فرماندار بندر استارا - از فعالان سیاسی ارزسی و اصولگرا گیلان- تحلیل گر و نویسنده مسایل روز سیاسی و اجتماعی  كشور

مافی - بخشدار بخش مر كزی و بخشدار لوندویل و از چهر های سیاسی متعادل و تاثیر گذار در انتخابات آستارا

چهره‌های مشهور هنری و اهل قلم استارا

   طوفان هل عطایی آهنگساز و خواننده مقیم لس آنجلس

   مرحوم سروش خلیلی هنرپیشه ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون

   نیما رهایی هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون استانی گیلان(شبکه باران)

   منصور بنی مجیدی معلم بازنشسته و شاعر پر آوازه ملی تاکنون ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده‌است.

   اکبر اکسیر شاعر، طنز پرداز معروف ملی، معلم بازنشسته و تاکنون چندین کتاب ایشان چاپ شده‌است.

   داریوش ملک زاده : شاعر طنز پرداز و روز نامه نگار و استاد دانشگاه

مجید جوهری نویسنده و خبرنگار و ریس انجمن تاتر آستارا

تابان هاشم نیا  نویسنده و از رو زنامه نگاران پیسكوت استارا

طاهر خیامی : طنز نویس و از روز نامه نگاران پیسكوت استارا

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر سینمای کشور و کارگردان و فیلم ساز و مستند ساز ملی

اسماعیل اسدی دارستانی مستند ساز ، مدیر مسئول و موسس  روزنامه های الکترونیکی استارا نیوزastaranews.com /astaranews1.ir و ایران نیوز irannews1.com روزنامه های شناخته شده بین المللی از سال ۱۳۷۷  خبری و تفسیر خبر و تحلیلی و حقوق بشر و محیط زیستی/ فعال حقوق بشر و محیط زیست / نویسنده و محقق  تاكنون پنج كتاب ایشان چاپ  شده است از جمله داستانهای آسمانی ایران ، سرگذشت تالشات / بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست  كه دو كتاب اخیر وی مرجع  بین المللی شده است و چهار كتاب دیگر در مراحل انتشار است./اولنی وبلاگ نویس ایرانی

 

خانم فریبا  غزنوی   هنرمند و استاد نقاش  شناخته ملی

 رسول علی نزاد نویسنده طنز و روزنامه نگار

بابک مجیدی کارگردان و فیلم ساز و مستندساز بین الملی

نیما رهایی  بازیگر معروف سینما ملی

چهره‌های مشهور ورزشی

   پایان رافت فوتبالیست اسبق باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه فوتبال ملوان بندرانزلی

   نیما مجیدی قهرمان جهان و کاپیتان تیم ملی کیک بوکسینگ جمهوری اسلامی ایران

   کاویان داداش زاده دارنده اولین مدال طلای شطرنج آسیا

   پیمان آلفته قهرمان کاراته بین المللی

 کیهان فیهم زاده کشتی گیر ملی و داور و مربی کشتی کشوری

چهر های  مشهور مذهبی و خیرین  آستارا :

مرحوم شیخ قابیل روحانی مبارز علیه طاغوت و از روحانیون با اخلاق و داشمند آستارا

  مرحوم شیخ جلیل محسن نزاد : هیات امنا مسجد جعفر صادق ، از خیرین  آستارا ، معتمدین معرف آستارا و لوندویل ، از افراد معروف مذهبی  منطقه

دکتر بیزن حیات دخت  معلم بازنشسته و دندانپزشک  و از خیرین معروف منطقه و ریس و وموسس  موسسه خیریه منطقه

 دكتر بیژن خالقوردی پور  معلم  و استاد دانشگاه  از خیرین  و فعالان مذهبی معروف منطقه

حاج كریم زاده معلم بازنشسته و از خیرین و فعالاین مذهبی آستارا 

 مرحوم رحیم خان محمدی از اهالی روستای سیبلی از خیرین قدیم آستارا كه قبل از انقلاب  وفات یافتند كمك های وی به در راه ماندگان در راه لوندویل و به استارا بخصوص برف و سیل و.. معروف است و در زمان اشغال ایران توسط  مزدوران حزب توده برعلیه اشغالگران جنگ چریكی می كرد  و جان مردم را نجات می داد و بارها مجروه شده بود ...

دكتر كیوان اسد پور- از خیرین معروف تالش و استارا

علی پویا : معلم و جانباز هشت سال دفاع مقدس از خیرین و سیاسیون مطرح آستارا

چهره‌های مشهور نظامی

   سرلشگر شهید آزده  خلبان ایوب حسین نژادی

   شهید جانباز سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی شاعر و موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس که اولین بسیجی اعزامی از آستارا برای هشت سال

مهندس کیهان هاشم نیا : مدیر کل بنیاد  شهید گیلان و/ معاون بنیاد شهید کشور / استاندار گیلان / جانباز ۷۰ درصد قطع نخایی/

 شهید میر حسن خان تالشان / سالار ملی /حاکم معروف ایالات تالشان جنک پار تیزانی با متجاوزین روس  که تا باکو نیروهای  متجاوز روس را راند   بدستور دولت روسیه و با دسیسه فتعلی شاه خاین در تهران به شهادت رسید

 شهیده سارا آستارایی(تالشان ) قهرمان ملی جنگ جهانی دوم/  بانویی آستارایی که در جریان تجاوز مزدوران روس و فداییان شهیده سارا آستارایی (تالشان ) بهمراه عده ای ازشیرزنان آستارایی  در بیرون راندن ارتش متجاوز روس و فداییان  در راه  فاع از ایران در  تا آخرین نفس با مزدروان روس جنگید و بالای دویست روس و فدایی مزودر را به هلاکت رساند.

سردار بازنشسته  مهندس علیرضا نعمتی  از سرداران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس ، فرمانده سپاه آستارا ، استاد دانشگاه …

شهید کلاه چرمینه تالشان / سپه سالار دولت صفوی  ایران  /فرمانده لشکر شاه اسمعیل صفوی با دولت متجاوز  عثمانی که بشهادت رسید
شهید سید سعید سید تقویی سردار جانباز شهید هشت سال دفاع مقدس
سردار جانباز بازنشسته سپاه  سید عبدالعظیم سید تقویی
شهید سردار یوسف مرحیا از شهدای شاخص گیلان - نویسنده چند جلد كتاب - معلم - از مبارزین زمان طاغوت - ریس دادگاه انقلاب آستارا -
شهید ناصر وفادار - از شهدای سربازوظیفه هشت سال دفاع مقدس وسرباز شهید  شاخص هشت سال دفاع مقدس

نشریات فعال

 • هفته نامه پیام آستارا دریابیان / مهدی حسین نژادی
 • روز نامه آوای شمال- دفتر آستارا
 • هفته نامه ندای كشاور =دفتر آستارا و تالش م ا د
   
 • ماهنامه کشکول پروین ساسانیان / بهمن  کاظم زاده
 • هفته نامه تارک خزر/ رسول  علی نزاد
 • دو هفته نامه آوای آستارا  حسین محبوب مقدم 
 • طریقت نو: استاد محمد صادق برنجچی
 • سحر خیزان / عزیزی
 • دو هفته نامه خط آخر رنجکش / داوود ملک زاده
 • ماهنامه آفتاب آستارا پیمان ناصری
 • روز نامه الكترونیكی درد نیوز  -استارا نیوز 1 -آستارا نیوز :astaranews.com/DARDNEWS.IR /astaranews1.ir
 • خبر گزاری ایسنا رامین   بشرویه
 • خبر گزاری ایرنا حسن فاخری / یوسف هدایتی
 • خبر گزاری شبستان / پیمان ناصری ناصری
 • خبر گزاری فارس
 • خبر گزاری تسنیم  / بهمن کاظم زاده
 • خبرنگار صدا وسیما - استارا كامبیز بابایی
 • خبرنگار شبكه باران - استارا - عزت الله برجی
 • پایگاه خبری و تحلیلی استارا خبر -
     
  از دوستان آستارا و لوندویل در صورتیكه خود را محقق ثبت بعنوان مشاهیر و چهر های ماندار می دانند .. لطفا  مدارك و شواهد  و اسناد را به آستارا ص پ 1178 یا به ایمیل  استارا نیوز ارسال نمایند  كه بعداز داروی و تایید از سوی شورای داروان  چهر های ماندگار آستارا نیوز و درد نیوز اسامی آنها در سایت درج گردد

 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

با ابطال لایحه الحاق فرودگاه سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی در اداره کل قوانین مجلس، امید شهرستان های مظلوم واقع شده و محروم مانده ی غرب گیلان برای تاسیس دومین فرودگاه گیلان در منطقه غرب گیلان قوت یافت.

به گزارش درد نیوز : مطالعات تخصصی تاسیس فرودگاه دربندر استارا سالهاست انجام شده و با كار  تخصصی چند ساله طرح تاسیس فرودگاه بندر استارا در روی دریا عملی و شدنی است...

فرودگاهی که می‌تواند در شهرستان محروم استارا پس از سالها موجبات توسعه یکپارچه استان گیلان را فراهم سازد و از تمرکز گرایی که موجبات نارضایتی غرب گیلان را فراهم ساخته است بکاهد، فرودگاهی که میتواند نه تنها کمک حال منطقه آزاد انزلی بلکه کمک حال بندر آستارا و تالش  و رضوانشهذ  نیز باشد و صد البته به توسعه بندر آستارا نیز کمک کند.

لازم به ذکر است فرودگاه سردار جنگل رشت برای رسیدن به استانداردهای لازم هزینه های هنگفتی را برای توسعه خود طلب می‌کند و اولین منطقه شهری است که به منطقه آزاد انزلی خواهد پیوست! و این در حالی است که اهالی شهر بندرانزلی سالهاست از مزایای منطقه آزاد به جز گرانی و تورم هیچ سودی نبرده اند و با ورود این منطقه به صنعت گردشگری، اقتصاد شهر انزلی نیز نفس های آخرش را می‌کشد و محدودیت سازمان برای تحت پوشش قرار دادن مناطق شهری تاکنون تنها بهانه‌ایست که در قبال عدم الحاق شهر بندرانزلی به منطقه آزاد انزلی مطرح گردیده است.

حال آنکه با نفوذ خوب دکتر نوبخت در دولت تدبیر و امید، افزوده شدن فرودگاه سردار جنگل رشت که در یک منطقه شهری واقع است، به عنوان یک لکه به منطقه آزاد انزلی قرار است برای دومین بار! به عنوان یک لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی گردد.

لازم به ذکر است سازمان منطقه آزاد انزلی طی همه این سالها در کنار گوش بزرگترین و قدیمی ترین بندر شمال کشور اقدام به تاسیس دومین اسکله بزرگ گیلان نموده است و آن را به صراحت بندر می‌خواند، بندرگاهی که با طرح توسعه بندرانزلی باز هم در رتبه دوم بنادر شمال کشور باقی خواهد ماند اما در کنار تمام هزینه هایی که طی همه این سالها به جای هزینه شدن در زیر ساختهای منطقه صرف تاسیس این بندر (با وجود قرار داشتن بندرانزلی در محدوده منطقه آزاد انزلی) گردید شاهدیم که این سازمان از تاسیس دومین فرودگاه گیلان کماکان سر باز میزند و علاقه مندی غیر معقولی برای افزوده شدن فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی از خود نشان می‌دهد، حال آنکه مبلغ بسیار هنگفتی پس از الحاق این فرودگاه تنها باید صرف هزینه ی آزاد سازی زمین های اطراف فرودگاه سردار جنگل شود که در منطقه شهری شهر رشت واقع شده است، تا طرح توسعه و تجهیز آن که خود رقم قابل ملاحظه ای را طلب می‌کند آغاز شود …

با همه این اوصاف باید منتظر ماند و دید که گیلان نیز می‌تواند مانند سایر استانهای کشور که دارای چندین فرودگاه هستند، صاحب دومین فرودگاه خود شود یا خیر و این سوالی است که کلید آن تنها در دستان مردان دولت تدبیر و امید است

حال با اینكه مردم غرب گیلان درخواست تاسیس فرماندار ویژه استارا(یا حداقل دو شهرستان آستارا وتالش یك فرمانداری ویژه باشند) ، مركز صدا سیما غرب گیلان در تالش ،بندر تالش ،منطقه آزاد تجاری آستارا و.. حال مردم غرب گیلان در خواست تاسیس فرودگاه در بندر استارا هستند..اگر درخواست مردم استارا در خصوصص تاسیس فرودگاه‌و فرمانداری ویژه ومنطقه آزاد تجاری محقق نشود مردم آستارا چاره ای جز ندارنند كه بفكر الحاق به اردبیل باشند

اا دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا : اادارستانی نویسنده و محقق و رو زنامه نگار dardnews.ir

برای من همیشه سوال بود چرا كشتی ها بار خود را در بندر‌استارا تخلیه نمی كنند و دربیشتر ترجیح می دهند در بندر آنزلی تخلیه می كنند ..مدتی بود تحقیق كردم حتی بخاطر ش انزلی رفتم و از تاجرها و بعض ناخدا ها و خدمه كشتی های تجاری ..نتیجه را برای رویت مسئولان برای حل معضل و پی گیریی و مردم‌استارا جهت استحضار

 

1-نداشتن انبار سر پوشیده مجهز در بندر آستارا : بیشتر بارها كه با توجه به بارانگی و هوای گیلان امكان خراب شدن دارد در بندر انزلی تخلیه می وشد و دربندر استارا تخلیه نمی شود

2-نداشتن یك كشتی لایروبی شبانروزی و متعلق به بندر آستارا : بندر انزلی دو كشتی مجهز لایروب دارد و اكثر مواقع اسكله ها درحال لایروبی كامل هستند و عمق آب داخل اسكله برای اسكو گرفتن كستی باری آماده است..مثال وقتی كشتی ها تجاری وقتی می خواهند در اسكله آستارا سكو بگیرند سوال می كنند عمق آب داخل اسكله را می بینند كه داخل اسكله استاندارنیست لابروبی استاندارد نشده بمقصد انزلی می روند.

 مطابق استاندارد اسكله باید خودش 24 ساعتع كشتی لایروب داشته باشد كه هر مدت یكبار كشتی لایروب انزلی و.. برای لایروبی اسكله بندر استارا می اید و دوباره بر می گردد انزلی در صورتیكه استاندار اسكله می گوید یك كشتی لایروب باید دراختیار شبانروز اسكله باشد و قتی اسكله  پر می شود از رسوب و.. باید لایروبی شود و اگر یك كشتی لایروب دایم در بندراستارا باشد بیشتر كشتی ها تجاری دربندر آستارا سكو می گیرند بخصوص بارهای  كه بمقصد اردبیل و آذربایجان و.. می آید برای تجار صرف می كند  دراستارا تخلیه شود چون ناخدا عمق اسكله را استاندارد نمی دانند در انزلی تخلیه می شود و مشكل اینجا نبود لایروب شبانروز است..

3-بندر آستارا یك اسكله تجاری دارد و اما بندرانزلی 10 اسكله و كشتی های تجاری برای ورود به اسكله استارا وقتی كشتی در حال بارگیریی است باید در انتظار باشد ووكشتی تجاری ترجیح می دهد در بندر انزلی كه 10 اسلكه دارد تخلیه شود .. با توجه به وضعیت بندرآستارا  اسكله آستارا از یك اسكله به حداقل به سه اسكله افزایش یابد..

موارد دیگر است كه بعداز اینكه تحقیقاتم تكمیل و استاندارد شد می نویسم.

  اگراین معایب حل نشود انتظار باید نداشته باشیم  كشتی های تجار ی دراستارا پهلو بگیرند.. و ما فقط اسم بندر را به یدك خواهیم برد..از اشتغال زایی زیاد خبری نیست .. و بندر آستارا یاری رقابت با بندر انزلی را نخواهد داشت تا این مشكلات مرتفع نگردد متاسفانه در این مورد به مسئولان و نماینده اطلاع رسانی نیم شو د تا پی گیریی كنند.. و متاسفانه منطقه ویژه اقتصادی هم شده قوز بالا قوز.. زمین های كه قرار بود منطقه شود خانه ساز یو ویلا سازی غیر مجاز ساخته شده است و برق كشی و آب و...من كه چشمم آب نمی خوردبشود با زبان خوش  متصرفین كه در ایجا زندگی می كنند تخلیه كرد.. بنابر تحقیات من آستارا استحقاق تبدیل منطقه آزاد تجاری دارد و تحقیقات غلمی را قبلا برایتان نوشتم..

 من با اینكه مخالف الحاق آستارا به اردبیل هستم.. اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود اقتصاد و بندر آستارا شكوفا  می شود.. علل های  كه بعدا می نویسم اما چند نكته را می نویسم..

استان اردبیل به دریا راه ندارد و اگر آستارا به اردبیل محلق شود.. با پی گیریهای نماینده های آذربایجان و اردبیل  آستارا تبدیل به منطقه آزاد تجاری خواهد شد و بندر چند ر منظوره استارا وسعت پیدا خواهد  شد و تمام سر مایه گذاران آذربایجان و اردبیل دراستارا سر مایه گذاری خواهند نمود و آستارا به یك قطب گردشگری و اقتصادی در كل ایران خواهد شد... كه بقیه را بعدا می نویسم..اما من بعداز تحقیقات شخصی خودم را راضی كردم بهترین گزینه شكوفایی و پیشرفت‌ و تاسیس منطقه آزاد تجاری  الحاق آستارا به اردبیل است ..دیگر به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهیم شد  چون اردبیل فاصله چندانی با آستارا ندارد ..نتیجه تحقیاتم بعداز تكمیل بعرض شما خواهم رساند..

 ساختمان اداری بندرآستارا

اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان بندر آستارا

پارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان بندر آستارا

گزارش خبری : اا دارستانی خبرنگار آستارا

 مکان های مختلفی در هر شهر استارا  وجود دارد که خاطرات تعداد زیادی از مردم شهر را در خود جای داده و عموماً به واسطه قدیمی بودنشان، اتفاقات زیادی را از سر گذرانده اند. پارك معلم آستارا  نیز یکی از مکانهای خاطره انگیز این شهر است که گذر زمان نه تنها چیزی از محبوبیت و زیبایی اش نکاسته که حتی جایگاهش را بیش از پیش در بین مردم شهر حفظ کرده و این روزها پاتوقی برای سیاسیون و بازنشستگان و سالمندانی است که عموماً بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند.

پارك معلم  نام ناحیه ای است که  بین دو محله فارابی  و تله سیفی بوده و در جنب اداره پست آستارا   است.

پارك معلم  که بعد از پارك ساحلی مخیر ی مهمترین پارك معروف شهر محسوب می شود وپارك معلم   برای تجمع بازنشستگان و سالمندان

وقتی یک روز بهاری سری به پارك معلم ، تجمع تعداد زیاد بازنشستگان، سالمندان  که برای لذت بردن از فضای این میدان قدیمی آمده اند، آدم را به وجد می آورد. پیرمردهایی که تعدادشان کم هم نیست در گروه های مختلف توی پارک نشسته و عموماً مشغول بازی شطرنج یا دومینو بوده، برخی جدول حل می کنند و برخی دیگر هم مشغول گپ و گفت با یکدیگر هستند و سیاسیون در خصو مسایل سیاسی شبها صحبت می كنند و تلویزیون بزرگی هم شهرداری در این پارگ گذاشته و مغازه گوهری هم در این پارك می باشد و نظافت 24 ساعته توسط شهرداری انجام می شود و همیشه زیر نظر است از نظر اجتماعی و سیاسی چون بغیر از بازنشستگان جلسات روز نامه نگاران وسیاسیون در این پارك می باشد .

اكبر  یکی از بازنشسته هایی است که به قول خودش تمام هفته  در پارك معلم می گذراند. وی که سخت مشغول بازی است به خبرنگار می گوید: 6 سال است که بازنشسته شده ام. روزهای اول خیلی سخت بود ولی از طریق یکی از دوستان به اینجا آمدم و در این چند سال دوستان زیادی پیدا کرده ام که تقریباً تمام روزهای هفته را با هم می گذرانیم.

وی ادامه می دهد: من از پارك معلم خاطرات زیادی دارم. یادم هست قدیم تر ها توی همین سینمای دور میدان که آن وقت ها شهر طلایی نام داشت کلی فیلم می دیدیم و از سینما که بیرون می آمدیم تازه وقت آن بود که توی میدان بنشینیم و راجع به تک تک صحنه های فیلم حرف بزنیم.

اكبر ادامه داد : یادم می آید راه آذربایجان باز شده بود كمیته و شهربانی نمی توانستند مردم را كنترل كنند همه می خواستند بروند شوروری اگر یك نفر با چوب دستی مقاومت نمی كرد  واقعا فاجعه می شد ..آن روز ها به یاد ماندنی است از جلوی این پارك خیل جمعیت كه از شهرهای دیگر به استارا آمده بودند بدون پاسپورت به شوروی بروند برای گردش و تفریح آنزمان بعداز سالها اولین بار كه مرز شوروی باز می شد.

اكبر می افزاید: من و تعداد زیادی از کسانی که سالهای زیادی است بازنشسته شده اند، تمام دلخوشی مان به همین پارك معلم  است. روزهایی که باران می بارد و یا هوا سرد است کلی غصه می خوریم و دلمان برای دوستانمان تنگ می شود. کاش می شد یک فضای سر پوشیده برای بازنشستگانی که به این پارک می آیند در نظر گرفته شود تا همیشه بتوانیم از فضای اینجا و کنار دوستان بودن لذت ببریم و خدا شكر مدتی ایست شهرداری سایبانی گذشته و ما راحت شدیم .

حسین یکی دیگر از بازنشستگانی که با دوستانش مشغول گفتگو است به خبرنگار توضیح می دهد: آمدن به پارك معلم  و نشستن در فضای اینجا کار هر روز من است و  هر روز به اینجا می آیم و خاطرات دوران نامزدی مان که بخش زیادی از آن به بستنی خوردن در این پارک می گذشت را مرور می کنم.

وی ادامه می دهد: در سالهایی که جوانتر بودیم اینجا میتینگ هم برپا می کردیم و به شخصه بخش زیادی از نوجوانی تا میانسالی ام را در این پارک گذرانده ام.

حسین  به وضعیت بازنشستگانی که به پارك معلم  می آیند اشاره می کند و  می افزاید: دلخوشی خیلی از باز نشستگانی که اینجا هستند، آمدن به این مکان و در کنار دوستان بودن است اما روزهایی که هوا بارانی می شود که گاهی وقتها این بارندگی ها تا یک هفته هم ادامه دارد، جایی برای نشستن در پارک نبود  و حوصله خیلی ها توی خانه سر می رود. شاید بهتر باشد این وضعیت سرو سامانی پیدا کرده و جایی مشخص برای بازنشستگان و سالمندانی که به اینجا می آیند در نظر گرفته شود و خدا شكر شهرداری مدتی است سایبانی زده است ما راحت شدیم و تلویزیون و مغازه اینجا هست راحت شدیم.

اقا ناظم راهنمایی من که از آموزش و پرورش بازنشسته شده است به خبرنگار  می گوید:  متاسفانه برای کسانی که حداقل ۳۰ سال از عمرشان را مشغول کار بوده اند، جایی در نظر گرفته نشده که بعد از بازنشستگی بتوانند وقتشان را در آنجا بگذرانند و یا برنامه خاصی داشته باشند. تمام دلخوشی ما این پارک شده که هر روز بیاییم و دوستانمان را ببینیم اما همیشه نمی توان از فضای اینجا استفاده کرد.

وی ادامه داد : متاسفانه مدتی است منظره اینجا را دارنند خراب می كنند مجتمع تجاری و مسكونی بزرگی در روبروی این پارك می زنند  كه پاركینگ هم ندارد  و یك متر به جاده اصلی تعرض كرده از حالا دلخوشی ما را خراب كرده فردا كه این مجتمع تكمیل شود می دانم این پار را به پاركینك تبئیل خواهند كرد..

وی ادامه می دهد: در همه شهرهای دنیا معمولا مکانهایی برای گذران وقت بازنشستگان و سالمندان در نظر گرفته می شود که مجهز به یک سری امکانات هم هستند. حتی خبر دارم در برخی پارک های آلمان تجمعات بازنشستگی وجود دارد که با سرپرستی و هدایت خود این افراد، زیر نظر شهرداری برنامه های متنوع ورزشی و تفریحی اجرا می کنند. اما اینجا نه تنها برنامه ای وجود ندارد که حتی جای مناسبی هم برای روزهایی که نمی توان از فضای باز استفاده کرد، پیدا نمی شود.

تک نگاهی مسئولان برای ارائه خدمات به بازنشستگان

اگرچه جایی مثل پارك معلم آستارا  پاتوقی برای تجمع سالمندان و بازنشستگان شده است اما لزوم ایجاد مکانی مثل خانه بازنشستگان که از طریق آن بتوان خدمات هدفمند را به این قشر آسیب پذیر جامعه ارائه داد، بسیار ضروری و الزامی است.

وی می افزاید: متاسفانه هیچ فضایی برای استفاده عزیزان بازنشسته به عنوان مکانی که بتوانند در آن گردهم بیایند و وقت خود را بگذرانند، وجود ندارد.

دارستانی درجه داربازنشسته ارتش  در خصوص لزوم وجود پاتوق برای افراد سالمند و بازنشستگان توضیح می دهد: هرچند تمام بازنشستگان این حق را دارند که بدون تبعیض و توجه به نوع بازنشستگی شان از خدمات مکان هایی مثل خانه مهر بازنشستگان بهره مند شوند اما متاسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده و در حال حاضر مکانی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و.. در شهر  استارا در نظر نگرفته شده است.

وی ادامه داد: افراد بازنشسته بهترین سالهای عمرشان را صرف خدمت رسانی به جامعه کرده اند و این حق را دارند که بعد از بازنشستگی از حداقل فضا برای تجمع در کنار دوستان و بهره گیری از خدمات مربوط به سنشان بهره مند باشند اما متاسفانه این قشر تنها در زمان انتخابات اهمیت پیدا می کنند و بعد از انتخابات کسی یادش نمی آید که به این عزیزان چه قولی داده است و انتخابات كاندیدا های شوراها  و نماینده مجلس با دار و دسته خود می آیند پول چای ما را هم حساب می كنند  می گویند جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك روبروی پارك معلم را خواهیم گرفت  و حتی گفتند زمین  آنجا را خواهیم خرید پل هوایی خواهیم زد به این پارك وصل خواهیم زد بعداز انتخابات خبری از آنها نیست 

وی می افزاید: اگر کمی نگاهمان را در همه زمینه ها به سمت تمرکز زدایی ببریم و به دنبال انجام فعالیتها و ایجاد مکانهایی باشیم که خدمات رسانی به همه اقشار جامعه اعم از بازنشستگان، کودکان، هنرمندان و غیره را در دستور کار خود داشته باشند، ناخود آگاه شرایطی بوجود می آید که همه اقشار در کنار هم و به طور مساوی می توانند از خدمات هدفمند بهره ببرند.

اا دارستانی ادامه داد : به همت شهرداری بندر استارا وجود تلویزیون بزرگدر پارك معلم نصب شده است  و پخش بازی ها از طریق این گیرنده ، یكی  دلیل جذب علاقمندان به فوتبال در پارک معلم آستارا محسوب می شودبخصوص با خانواده می شود وشهروندانی که بیشتر آنها نوجوان و جوان هستند ، هر شب با در دست داشتن تنقلات ، تخمه و سایر اقلام خوراکی اوج تب فوتبالی خود را در این مکان به نمایش می گذارند وحضور معلمان بازنشسته و ورزشکاران پیشکسوت نیز از نکات جالب شب های جام جهانی در پارک معلم آستاراست.

با این حال هرچند پارك معلم  سالهاست است که ماوایی برای سالمندان و بازنشستگانی و سیاسیون بازنشسته  شده که روح و جسم خسته شان را در فضای این پارک به دست آرامش می سپارند اما زیباتر آن است که با مدیریت و تدبیری شایسته، از ظرفیت این پارك  برای ایجاد فضایی مناسب جهت استفاده هر چه بیشتر و بهتر سالمندان و بازنشستگان بهره گیری شود و جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك كه بدون پاركینگ است گرفته شود تا خلوت پارك معلم از دست نرود ..

اا دارستانی  خبرنگار 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :14
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  


Admin Logo
themebox Logo