خبر و تفسير و تحليل و اخبار حقوق بشر و محيط زيست ايران و جهان همراه با خبر آستارا نيوز

ارجاع زورگیران به کمیسیون سلامت روانی پزشکی قانونی نیاز نیست

فریدون امیرآبادی سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت ۴ زورگیر خشن تهرانی که روز گذشته دستگیر شدند گفت: تحقیقات برای تکمیل شدن پرونده این افراد ادامه دارد.

وی افزود: همانطور که به شهروندان وعده دادیم تا آخرین مرحله رسیدگی به این پرونده تلاش خود را خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت حقی ضایع شود.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درباره اینکه آیا این متهمان هم مانند برخی از مجرمان به کمیسیون تشخیص سلامت روانی پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شوند یا خیر گفت: تا آنجا که من پیش‌بینی می‌کنم ضرورتی برای این کار وجود ندارد.

وی درباره زمان احتمالی صدور قرار مجریمت و به تبع آن صدور کیفرخواست برای زورگیران گفت: آقای دادستان وعده دادند که در حدود ۱۰ روز دیگر این مراحل طی شود و ما هم تلاش می‌کنیم تا این زمان باز هم کمتر

+ نوشته شده در  شنبه نهم دی 1391ساعت 19:51  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 

قتل فجیع پدر با ضربات سنگ توسط پسر شیشه ای

خبرگزاری مهر: پسر جوان بر اثر توهم ماده مخدر شیشه پدرش را با ضربه های سنگ در خواب کشت.

 متهم ۱۹ ساله به نام امیر شامگاه ۳۱ اردیبهشت بر اثر مصرف ماده مخدر شیشه دچار توهم شد و با سنگ ضربه هایی را به سرش پدرش وارد کرد.

 با صدای ناله های مرد میانسال دیگر اعضای خانواده متوجه ماجرا شده و سریع او را به بیمارستان منتقل کردند.

پسر جوان نیز پس از این حادثه از محل فرار کرد.با انتقال مرد میانسال به بیمارستان تلاش برای نجات جان او آغاز شد اما بر اثر شدت جراحات جان سپرد.

در ادامه کارآگاهان پلیس آگاهی شاهین شهر اصفهان تجسس برای دستگیری متهم را آغاز کرده و او را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

متهم در بازجویی ها با طرح ادعاهای متناقضی مدعی شد که بر اثر مصرف شیشه دچار توهم شده و پدرش را به قتل رسانده است.

با توجه به وضعیت روحی و روانی متهم به قتل با دستور بازپرس دادسرای شاهین شهر برای درمان و مراقبت های ویژه به بیمارستان تخصصی بیماران روانی منتقل شد.      

+ نوشته شده در  شنبه نهم دی 1391ساعت 19:50  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 

عکس / قتل فجیع یک زن توسط ترویست های سوری ۱۸+

شبکه ایران / اخیرا تصویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که در آن جسد زنی را نشان می دهد که به ستونی وسط یکی از خیابان های حمص بسته شده است.

 گفته می شود این زن ابتدا به این ستون بسته شده و سپس به قتل رسید است. دلیل قتل این زن مشخص نیست، اما برخی منابع که این تصویر را منتشر کرده اند، می گویند، وی را اعضای ارتش آزاد سوریه، گروه مسلح مخالف دولت بشار اسد، به قتل رسانده است.

 همین منابع علت کشته شدن این زن را طرفداری وی از دولت اسد اعلام کرده اند.

این عکس تغییر سایز داده شده است. برای دیدن سایز اصلی اینجا کلیک کنید..
عکس / قتل فجیع یک زن توسط ترویست های سوری 18+


+ نوشته شده در  شنبه نهم دی 1391ساعت 19:49  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 

تجاوز هولناک به صندوقدار زن توسط ۳ جوان

شرق:   دو نفر از سه جوانی که متهم هستند زنی جوان را از مقابل رستورانی در تهران ربوده و مورد آزار قرار داده‌اند در حالی محاکمه شدند که متهم ردیف اول آن در زندان خودکشی کرده‌ است.

 دو سال قبل زنی جوان به اتفاق پدرومادرش به پلیس مراجعه کرد و گفت سه جوان او را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند. این زن گفت: من در رستورانی کار می‌کردم و صندوقدار بودم.

آخر شب بود که از رستوران خارج شدم، منتظر یکی از همکارانم بودم که من را برساند اما سه جوان آمدند و خود را مامور بسیج معرفی کردند و گفتند چون بدحجاب هستی باید با ما بیایی. من هم سوار ماشین شدم و در راه به پدرو مادرم خبر دادم دست ماموران بسیج هستم.

 این زن گفت: آنها من را سه روز در خانه‌ای نگه داشتند و مورد آزار جنسی قرار دادند و بعد از آن رهایم کردند. آنها وقتی که می‌خواستند من را رها کنند، کارت عابربانکم را که مبلغ ۷۰۰ هزار تومان در آن پول بود، گوشی موبایلم و نیز چند قطعه طلا که همراه داشتم از من سرقت کردند. با شکایت این زن تحقیقات برای بازداشت متهمان آغاز شد.

 در حالی‌که به نظر می‌رسید هیچ سرنخی وجود ندارد، به پلیس خبر رسید چند جوان، خیابانی را در اسلامشهر بسته‌اند و از مردم زورگیری می‌کنند. وقتی ماموران به محل رسیدند، متهمان فرار کردند. آنها علاوه بر زورگیری به کانکس پلیس هم حمله کرده‌ بودند. ماموران با انجام تحقیقات موفق شدند متهمان را به نام‌های «نادر»، «داوود» و «نیما» بازداشت کنند.

وقتی متهمان دستگیر شدند، مشخص شد آنها همان‌ سه جوانی هستند که زن صندوقدار را مورد آزار قرار داده‌اند. متهمان در اعترافات خود گفتند شاکی را با خودرو سرقتی که نادر آن را زورگیری کرده بود با جعل عنوان مامور بسیج ربودند و مورد تجاوز قرار دادند. این پرونده درخصوص اتهام تجاوز به عنف به شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان همچنان در دادگاه به داشتن رابطه با زن جوان اعتراف کردند اما این بار مدعی شدند این زن خودش راضی بود.

در حالی‌که متهمان در پرونده زورگیری به حبس طولانی‌مدت محکوم شده بودند، در شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران هم با توجه به آدم‌ربایی و سرقت به ۱۲ سال حبس و رد مال و شلاق و درخصوص تجاوز به عنف هر سه به اعدام محکوم شدند.

وقتی این حکم در زندان به متهمان ابلاغ شد، نادر متهم ردیف اول خود را حلق‌آویز کرد و جانش را از دست داد، اما دو متهم دیگر به رای صادره اعتراض کردند و حکم نقض شد. روز گذشته هیات قضات شعبه ۷۱ دادگاه کیفری ‌استان تهران برای محاکمه دو متهم تشکیل جلسه دادند. در ابتدای جلسه محاکمه عطار نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد.

او گفت: دو متهم حاضر در دادگاه علاوه بر اوباشی‌گری که در اسلامشهر مرتکب شده، زن جوانی را ربوده و مورد آزار قرار داده‌اند. آنها درخصوص تجاوز به عنف به اعدام و به دلیل آدم‌ربایی و سرقت به ۱۲ سال حبس محکوم شدند اما دیوان عالی کشور درخصوص تجاوز به عنف رای را نقض کرده که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه کیفری‌ است .

من به عنوان نماینده دادستان تهران نمی‌توانم در مورد آن اظهارنظر کنم اما درخصوص اظهارنظر دیوان عالی کشور درخصوص آدم‌ربایی و سرقت باید بگویم دیوان مجازات را کم دانسته و درخواست مجازات شدیدتر کرده است.

بنابراین من هم به عنوان نماینده دادستان تهران درخواست صدور حکم قانونی را دارم. با توجه به اینکه شاکی پرونده در دادگاه حاضر نشده بود، داوود –یکی از متهمان- به جایگاه فراخوانده شد. او گفت: من اتهامم را قبول ندارم. ما زن جوان را سوار کردیم آنها داشتند در مورد مردی به نام «امیر» حرف می‌زدند و قرار بود ما امیر را که زن جوان را اذیت می‌کند بزنیم.

او را به خانه‌ای بردیم و در آنجا هم هیچ‌کاری نکردیم بعد از دو روز هم این زن را رها کردیم. در این هنگام قاضی گفت: اگر شما این زن را نربودید چه دلیلی داشت او علیه شما شکایت کند؛ ضمن اینکه اگر گفته‌های شما درست است چرا اموالش را سرقت کردید. شما آن زن را به زور سوار ماشین کردید و در دادسرا هم به همه کارهایی که کرده‌ بودید، اعتراف کردید.متهم جواب داد: من این حرف‌ها را قبول ندارم.

ما تحت فشار بودیم. پول زن جوان را هم نمی‌دانم چه کسی دزدیده شاید نادر این کار را انجام داده. قاضی عزیز محمدی، رییس دادگاه در این هنگام گفته‌های متهم در شعبه ۷۷ را خواند و گفت: تو اعتراف کردی که با این زن رابطه داشتی و بارها او را مورد آزار قرار دادی، اما متهم این اعترافاتش را هم رد کرد.

 سپس نیما متهم ردیف دوم، اعترافاتش را در همه مراحل دادرسی پس گرفت و گفت: من نه کسی را ربودم و نه در سرقتی نقش داشتم، به کسی هم تجاوز نکردم هرچه در دادسرا و در دادگاه گفته‌ام دروغ است. من حتی در حمله به مردم در اسلامشهر هم نقشی نداشتم.

همه این کارها را نادر کرد و بعد هم خودش را کشت و ما را به دردسر انداخت. سپس وکلای متهمان در جایگاه حاضر شدند و از موکلان خود دفاع کردند.

 بعد از پایان جلسه دادگاه هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

+ نوشته شده در  شنبه نهم دی 1391ساعت 14:12  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  | 


فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: 9 دی روز تراوش بلوغ فکری ملت ایران و سیلی محکم مردم به گوش فتنه‌گران بود.

خبرگزاری فارس: 9 دی سیلی محکم ملت به فتنه‌گران بود

احمد رضا منشوری در جریان برگزاری فراخوان گردان الزهرا (س) با گرامیداشت حماسه 9 دی، اظهار کرد: 9 دی روز تراوش بلوغ و وحدت فکری ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: نهم دی روز ریزش افراد متکی به مدارک علمی و بی‌بصیرتی بود که مدعی دانایی بودند و سایه علمشان، عقلشان را تاریک کرده بود.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا یادآور شد: آنهایی که با تاثیرپذیری از آمریکا با طرح پروژه ملت در مقابل ملت به صحنه آمدند در نهم دی با سیلی محکم مردم و امت ولایی ایران اسلامی نابود شدند و آخرین میخ را بر تابوت فتنه کوبیدند.

وی در ادامه به برگزاری فراخوان یک‌روزه بسیجیان در آستارا اشاره کرد و گفت: فراخوانی و آموزش یک‌روزه بسیجیان گردان‌الزهرا در محل سپاه ناحیه این شهرستان با شکوه خاصی برگزار شد.

وی با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام نیروهای بسیجی در گردان‌های مختلف، افزود: باید نسل امروز را با تمام امکانات در عرصه‌های مختلف مقابل توطئه‌های ‌دشمنان و در راس آنها استکبار جهانی آگاه کنیم.

این مسئول، پوشش مناسب را جلوه‌ای از حجاب و عفاف دانست و تصریح کرد: حجاب نماد آشکاری از ایمان و عقیده شخصی آمیخته با مسایل دینی و فرهنگی بوده و مبارزه‌ای سیاسی و دینی علیه تهاجم فرهنگی دشمن است.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان مخلص با تمام وجود آماده پاسداری و دفاع از آرمان‌های انقلاب و ولایت مطلقه فقیه هستند، اضافه کرد: بسیجیان باید کار خود را با تأسی از مکتب عاشورا ادامه دهند و همواره یک مجاهد با انضباط و با بصیرت باشند.

منشوری با اشاره به برنامه‌های اجرایی فراخوان دوگردان پایگاه محور الزهرا (س) افزود: برگزاری کلاس‌های امداد و نجات، سلاح‌شناسی، خود امدادی، دگر امدادی، عقیدتی‌سیاسی، اخلاق و راهپیمایی تاکتیکی از جمله برنامه‌های برگزار شده در این فراخوان است.

به گفته وی در فراخوان مذکور بالغ بر 400 نفر از بسیجیان حضور داشتند.فرماندار آستارا گفت: مسئولان گمرک آستارا ایجاد بستر مناسب و مطلوب برای صادرکنندگان را در اولویت وظایف خود قرار دهند.

خبرگزاری فارس: گمرک آستارا بستر مناسب صادرات است

کیوان اسدپور بعد از ظهر امروز در جمع کارکنان، مسئولان گمرک و فعالان اقتصادی این شهرستان، اظهار کرد: نقش گمرک در مهار نوسانات ارزی اخیر در کشور بسیار مهم و حساس است و امیدواریم گمرک این نقش را به خوبی ایفا کند.

وی بحث منابع انسانی و همکاری زنجیره‌ای بخش‌ها برای موفقیت مدیران گمرک را لازمه موفقیت آنها دانست و افزود: با توجه به اینکه کاهش زمان و هزینه در روند صدور کالا بسیار اهمیت دارد مسئولان گمرک باید ایجاد بستر مناسب برای صادرکنندگان را در سرلوحه وظایف خود قرار دهند.

این مسئول مبارزه با پدیده قاچاق کالا و تکریم ارباب رجوع را از دیگر وظایف مهم گمرک نامید و گفت: امیدواریم مدیر کل جدید گمرک آستارا با ارائه برنامه‌های خود و برگزاری جلسات تخصصی با فعالان اقتصادی گمرک این شهرستان را به جایگاه واقعی خود برساند.

ناظر گمرکات گیلان نیز در ادامه مراسم مذکور حضور معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران در استان را نشانه اهمیت گمرکات آستارا و انزلی دانست و خواستار تداوم اینگونه حمایت‌ها شد.

پرویز تقوی رسیدگی به وضعیت محوطه گمرک آستارا و معیشت کارکنان این گمرک را دو مسئله مهم در بحث ساماندهی مشکلات گمرک آستارا عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه گمرک آستارا در پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار دارد باید به وضعیت این گمرک به صورت ویژه رسیدگی شود.


فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: مردمی کردن اقتصاد در عرصه‌های تولید، کاهش وابستگی به نفت و مدیریت مصرف از جمله شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است.


احمدرضا منشوری در جمع مسئولان و پرسنل بسیجی حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار کرد: خدمتگزاری در حوزه بهداشت و درمان با فضیلت‌های اخلاقی همراه است که شیرینی این خدمت را چندین برابر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی فعالان حوزه سلامت نقش مهمی دارند، افزود: پزشکان و فعالان بهداشت و درمان در جنگ هشت سال دفاع مقدس خدمات بسیار ارزنده‌ای را به رزمندگان اسلام انجام دادند که نشانه عزت و پایبندی آنها به نظام و کشور است.

این مسئول با تصریح بر اینکه حوزه بهداشت و درمان حوزه‌ای بسیار مهم و حساس در کشور است و ارتباط نزدیکی با اقتصاد مقاومتی دارد، خاطرنشان کرد: پایداری اقتصادی تنها در شرایطی محقق می‌شود که مبتنی بر زیرساخت‌های اجتماعی محکم و استوار باشد.

وی با اشاره به ترفندهای دشمنان در ضربه زدن به نظام مردم مومن و غیور ایران اسلامی افزود: برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر فرزانه انقلاب باید تمام مردم و مسئولان نظام در مسیر دستیابی به اقتصاد پویا گام برداریم تا شاهد توسعه و پیشرفت کشور باشیم.

منشوری ادامه داد: لازمه اقتصاد مقاومتی این است که مردم باور کنند با یک جنگ اقتصادی و روانی مواجه هستیم و با مقاومت دشمنان را به عقب‌نشینی وادار می‌کنیم.

به گفته وی، در تمام این دوره‌ها مردم درس مقاومت و ایستادگی را به خوبی یاد گرفته‌اند و به مسلمانان جهان مقاومت خود را نشان داده‌اند.‌

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با اشاره به شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: مردمی کردن اقتصاد در تمام عرصه‌های تولید، کاهش وابستگی به نفت، مدیریت مصرف، حمایت از تولید ملی، استحکام و وحدت ملی شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است.عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است که با کاهش وابستگی دولت به نفت در بودجه 92 و اتکای بیشتر به درآمدهای مالیاتی می‌توان از سد تحریم‌ها عبور کرد.

خبرگزاری فارس: کاهش وابستگی دولت به نفت در بودجه 92

محمدمهدی املشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره به تغییرات عمده و مهم بودجه سال 92 دولت اظهار کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی به صورت غیررسمی با هم جلساتی داشته‌اند تا تفاهم اولیه‌ای برای تعیین قیمت دلار و مقدار صدور نفت داشته باشند و در این نشست‌های مشترک بحث‌ها و پیشنهادهای زیادی صورت گرفته که یکی از آنها کاهش معنادار اتکای بودجه به نفت است.

کاهش وابستگی دولت به نفت در بودجه 92

نماینده مردم رودسر و املش ادامه داد: به طور مثال بودجه را به جای اینکه با 2.7 دهم میلیون بشکه صادرات نفت که امسال با آن بسته‌ایم برای سال آینده تنها با یک میلیون بشکه صادرات نفت بودجه را تنظیم کرده و قیمت دلار به قیمت واقعی آنچه که در بازار جریان دارد نزدیک کنیم و یکی از پیشنهادها این است که دلار را 24 هزار تا 25 هزار ریال قیمت‌گذاری شود.

وی افزود: نکته دیگر اینکه در بحث مالیات تاکید بیشتری داشته باشیم و نباید به مالیات دهندگان سنتی فشار زیادی وارد کنیم بلکه ظرفیت‌های جدید مالیاتی را شناسایی کرده و از آنها مالیات بگیریم و با این کار جلوی فرار مالیاتی گرفته شود.

رهبری‌املشی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای با ظرفیت‌های مالیاتی ناشناخته است، تصریح کرد: بسیاری از ثروت‌های بادآورده مردم از دید ممیزین مالیاتی مخفی می‌ماند و اکنون نقدینگی کشور بیش از 400 هزار میلیارد تومان است که از این همه نقدینگی با مقداری که اکنون مالیات  گرفته می‌شود تناسبی وجود ندارد.

وی گفت: در بودجه سال آینده تاکید بر این است تا فشار روی مردم عادی و کسب و کار مردم مضاعف نشود اما آنهایی که باید مالیات دهند از زیر بار پرداخت مالیات شانه خالی می‌کنند.

حذف ردیف‌های تحمیلی در بودجه 92

به گفته نماینده مردم رودسر و املش در مجلس، قرار است در بودجه 92 بسیاری از هزینه‌های غیرضروری و سلیقه‌ای کاسته شود و ردیف‌های فراوانی که همه ساله در بودجه تحمیل شده است از ردیف‌ها حذف و یا در یک دستگاهی اگر ضرورت دارد متمرکز شود.

وی اضافه کرد: جدول شماره 12 که در بودجه 92 آمده است و منابع زیادی با نام کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی و دستگاه‌های بعضا ناشناخته داده می‌شود، حذف شود و با این تدابیر بودجه‌ای که به واقعیت نزدیک‌تر و به درآمد نفت کمتر وابسته است، ارائه می‌شود.

وابستگی 80 درصد بودجه عمرانی کشور به منابع غیردولتی در بودجه 92

رهبری املشی با اشاره به تاکید بر  منابع غیردولتی در بحث‌های عمرانی کشور اذعان کرد: پیشنهاد شده تا 80 درصد بودجه عمرانی را به منابع غیردولتی وابسته کنیم و امیدواریم با صرفه‌جویی و عدم وابستگی به نفت در حد صدور یک‌میلیون بشکه در روز و با اتکای بیشتر به درآمدهای مالیاتی و حذف ردیف‌های غیر ضروری بودجه 92 کمتر تحت تاثیر تحریم‌های بین‌المللی قرار گیرد و اگر در طول سال 92 موضوع تحریم‌ها تعدیل یا تغییر پیدا کرد ما از منابع جدید آن برای تقویت بخش تولید که تمام مشکلات ما با حمایت و تقویت همه‌جانبه از تولید می‌تواند حاصل شود، استفاده مطلوب کنیم.

وی درباره جلسه هفته گذشته مجلس و بررسی لایحه بودجه 92 تصریح کرد: تمام بودجه سال 92 بررسی شد و مباحث هدفمندی یارانه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی گرفته شد که دولت باید هر چه سریع‌تر بودجه را به مجلس ارائه کند و طبق قانون این امر باید 15 آذر امسال صورت می‌گرفت که تحویل ندادن آن نیز غیرقانونی است.

شفاف‌سازی نشدن درآمدهای ناشی از فروش ارز در بودجه 91

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بررسی بودجه سال 91 خاطرنشان کرد: برخی از درآمدها به ویژه درآمد ناشی از فروش ارز مشخص و شفاف نیست و این ارزی که آمده دولت معتقد است چیزی نصیبش نشده اما شواهد و قرائن نشان می‌دهد ارزی که دولت فروخته تمام آن ارز مرجع نبوده و مقداری ارز مبادله‌ای فروخته است و باید مابه‌التفات آن را به خزانه واریز کند.

وی افزود: رونق صنعت و کشاورزی مساوی با کاهش تورم، افزایش درآمد پایدار و کمک به اشتغال بیکاران و استقلال سیاسی و اقتصادی است.

رهبری املشی حمایت از تولیدات گیلان را نجات‌بخش استان دانست و یادآور شد: گیلان قطب کشاورزی است بنابراین محور حمایت از تولید باید حمایت از کشاورزی به ویژه در بخش‌هایی از گیلان که منحصرا و یا برجسته است، صورت گیرد.

وی منبع درآمد و اقتصاد و معیشت بیشتر مردم گیلان را در زمینه برنج، چای، زیتون، مرکبات و دامداری دانست و متذکر شد: این امر باید در بودجه سال آینده مورد توجه جدی قرار گیرد.

 نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نسبت به فتنه‌گری در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هشدار داد و گفت: مردم فتنه را با رهنمودهای قرآن و ولایت خنثی کردند.

خبرگزاری فارس: مردم فتنه را با رهنمودهای قرآن و ولایت خنثی کردند

  آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به هشتم دی ماه سال 88 سالروز حمایت مردم گیلان از ولایت اظهار کرد: مردم گیلان در هشتم دی ماه سال 88 پیشتازانه به صحنه آمدند و حمایت خود را از ولایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری ابراز کردند.

وی ادامه داد: مردم سراسر ایران در نهم دی ماه سال 88 برای خاموش کردن فتنه که توسط عده‌ای فریب خورده و تشنگان قدرت در عاشورا ایجاد شده بود، راهپیمایی کردند.

*مردم فتنه را با رهنمودهای قرآن و ولایت خنثی کنند

قربانی به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در خرداد ماه سال آینده اشاره کرد و افزود: ممکن است در انتخابات سال آینده فتنه‌گری به‌وجود آید و مردم باید بتوانند نقشه‌های دشمنان را تحلیل کرده و با رهنمودهای قرآن، سنت و ولایت آن را خنثی کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن قبل از انتخابات سال 88 رمز تقلب را برای انتخابات به‌کار برده بود، خاطرنشان کرد: فتنه‌گران می‌خواستند حکومت اسلامی را در ایران از بین ببرند و در این میان بعضی از خواص نتوانستند موقعیت را تشخیص دهند.

وی ورود مقام معظم رهبری در عرصه برای از بین رفتن فتنه را بسیار اثرگذار عنوان کرد و گفت: اگر مقام معظم رهبری در وقایع ورود نمی‌کردند کشور به دوران قبل از انقلاب بر می‌گشت و از بین می‌رفت.

قربانی اضافه کرد: مردم ایران در فتنه سال 88 نشان دادند همراه با ولایت هستند و مقام معظم رهبری را تنها نمی‌گذارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان ملاک شناخت فتنه‌ها را حق اعلام کرد و یادآور شد: ورشکسته‌های سیاسی در سال 88 نتوانستند به مقاصد خود برسند و فتنه‌گری کردند.

وی با تاکید براینکه سابقه افراد تنها ملاک نیست، اذعان کرد: ملاک وضعیت کنونی افراد است و برخی هنوز به دنبال فتنه‌گری هستند.

قربانی در ادامه به فتنه‌گری دشمنان در کشورهای سوریه، مصر و ... اشاره کرد و افزود: فتنه حادثه‌ای است که حقیقت آن برای توده مردم شناخته شده نیست و گاهی فضا به صورتی غبارآلود می‌شود که بعضی از بزرگان نیز نمی‌توانند حقیقت را تشخیص دهند.

امام جمعه رشت درگیری در سوریه را دعوای عظیم بین اکثریت مردم و افراد مزدور از کشورهای قطر، عربستان و ... خواند و بیان کرد: دشمنان نابودی مراکز تجاری، اقتصادی، آموزشی و زندگی مردم را هدف گرفته‌اند.

*قانون اساسی مصر بر مبنای شریعت است

وی همچنین تصویب قانون اساسی مصر بر مبنای شریعت را گام بزرگی در تحقق اسلام در جهان اسلام دانست و اظهار کرد: بیش از 70 درصد مردم مصر به قانون اساسی کشور خود رای مثبت دادند و این امر پاسخ محکمی برای افرادی است که گمان می‌کردند مردم مصر از اسلام فاصله گرفتند و سکولار شدند.

قربانی به نشست سران کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: سران کشورهای حاشیه خلیج فارس عمله غرب هستند و به کشتار مردم بحرین بی‌توجه‌اند و امیدواریم بیداری اسلامی بساط این حکومت‌ها را جمع کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به هفته جهاد کشاورزی، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر تولید ملی تاکید دارند و باید تلاش شود در تولید محصولات کشاورزی خودکفا شویم و بتوانیم این محصولات را صادر کنیم.

*مطالبات چایکاران به طور کامل پرداخت نشده است

وی واردات برنج به کشور برای بازار داخلی را التهاب‌آور خواند و بیان کرد: وام به چایکاران از روش‌های مناسب برای گذراندن زندگی این قشر از جامعه در فصل زمستان و آماده کردن باغ‌های چای است اما هنوز مطالبات چایکاران در سال جاری به طور کامل پرداخت نشده است.

قربانی به اربعین حسین (ع) در هفته آینده اشاره کرد و یادآور شد: مردم گیلان از سال‌های دور عزاداری امام حسین (ع) را برگزار می‌کنند. امام جمعه موقت آستارا حماسه 9 دی را روز بصیرت مردم ایران نامید و گفت: اسلام و ولایت فقیه خط قرمز ملت ایران است و به کسی اجازه جسارت داده نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: ولایت فقیه خط قرمز ملت ایران است
 

  سید رضا قدسی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به حماسه عظیم ملت ایران در دفاع از ولایت مطلقه فقیه و اسلام، اظهار کرد: این حماسه بزرگ برای ملت ولایت‌مدار ایران اسلامی یک موهبت الهی بود که با تاسی از نهضت عاشورای حسینی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه حماسه عظیم 9 دی موجب عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شد، افزود: دشمن توطئه کرده بود تا در روزهای حساس و سرنوشت‌ساز کشور نظام مقدس جمهوری اسلامی را دچار تزلزل کند که توطئه آنها با بصیرت ملت ولایت‌مدار ایران اسلام نقش بر آب شد.

خطیب موقت آستارا با اشاره به اینکه برخی از خواص دچار فریب خوردگی شدند، تصریح کرد: برخی خواص که دارای مقام و مسئولیتی در نظام بودند مدیون مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند اما فریب دشمن را خوردند و جایگاه مردمی خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها هنوز تلاش دارند در انتخابات ریاست جمهوری آینده ابهام ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: مردم در روز 9 دی پاسخ دندان‌شکنی به این خواص دادند که باید از آن درس عبرت بگیرند.

قدسی ادامه داد: برخی‌ها در حوادث سال 88 وقاحت را به جایی رساندند که حرمت عاشورا را نگه نداشتند و به مکتب شهادت اهانت کردند.

وی اضافه کرد: در فتنه سال 88 مردم ولایت‌مدار گیلان یک روز زودتر از تمام نقاط کشور به صحنه آمدند و درس مهم و بزرگی به فتنه‌جویان و فتنه‌گران دادند.

امام جمعه موقت آستارا با بیان اینکه ملت ایران در تمام صحنه‌ها ثابت کرده‌اند که مطیع ولایت مطلقه فقیه هستند، یادآور شد: اسلام و ولایت فقیه خط قرمز ملت ایران است و به کسی اجازه جسارت را نمی‌دهند.

وی وحدت بین مسئولان و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی مردمانی بزرگ و با عزت و مدافع ولایت مطلقه فقیه و آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی از افتتاح سایت تیراندازی اهداف پروازی فومن در دهه فجر امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: افتتاح سایت تیراندازی اهداف پروازی فومن

ناصر عاشوری امروز در حاشیه بازدید از مسابقات لیگ تیراندازی اهداف ثابت گیلان در سالن سردار جنگل رشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تیراندازی را از جمله ورزش‌های پسندیده و مورد تشویق اسلام دانست و  اظهار کرد: یادگیری این رشته فواید زیادی در زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها دارد.

وی افزود: این رشته از دیرباز جایگاه بالایی در نزد ایرانیان داشت و گیلانی‌ها نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی، نوع زندگی و اهمیت مقوله شکار، از استعداد و تبحر خوبی در تیراندازی برخوردار هستند و پیشینه درخشانی در این زمینه دارند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به حمایت از هیئت تیراندازی گیلان گفت: پس از انتخاب امیر مرادی به سمت سرپرستی هیئت تیراندازی استان و با تحولاتی که توسط وی در این رشته صورت گرفته است، اکنون هیئت تیراندازی بسیار فعال شده و در مسیر خوبی قرار دارد.

وی انگیزه و پشتکاری را از ویژگی‌های مدیریت جدید هیئت تیراندازی استان نامید و خاطرنشان کرد: هیئت تیراندازی گیلان نیازمند حمایت جدی است و تمام تلاش خود را برای حمایت لازم به لحاظ  تامین بودجه و... انجام  می‌دهیم. 

عاشوری از افتتاح سایت تیراندازی اهداف پروازی فومن در دهه فجر امسال خبر داد و یادآور شد: امیدواریم افتتاح این سایت پاسخگوی نیاز تیراندازان و علاقه‌مندان این رشته ورزشی را فراهم آورد.

وی فراهم کردن مقدمات احداث سالن ورزشی تیراندازی در فومن را از دیگر برنامه‌های آینده این شهرستان ذکر کرد.

به گزارش فارس، سایت تیراندازی اهداف پروازی فومن یکی از شش سایت اهداف پروازی است که در گیلان ایجاد می‌شود.+ نوشته شده در  شنبه نهم دی 1391ساعت 12:22  توسط خبر گزاري حقوق بشر و محيط زيست جهاني  |